Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати штангенциркуль?

Наша сеть партнеров Banwar

Штангенциркуль - самий універсальний і поширений вимірювальний інструмент. Він дозволяє вимірювати лінійні зовнішні і внутрішні розміри довжиною до 4 метрів з точністю до 0,01 мм. У світі випускається велика різноманітність різних видів штангенциркулів, тому при покупці виникає питання, який штангенциркуль вибрати, щоб він найбільш повно задовольняв потребам? Дана стаття допоможе розібратися в цьому.

В конструкції всіх штангенциркулів є загальні елементи - вони складаються з штанги, з'єднаної з нерухомою губкою, на яку одягається рамка з рухомою губкою. На штангу нанесена цифрова вимірювальна штриховая шкала для визначення розмірів (в основному метричних, але може бути і подвійний - міліметрів-дюйми). Зверху на рамці встановлюється гвинт для закріплення на потрібний розмір. Далі починаються відмінності, мова про які і піде нижче.

Загальна будова штангенциркуля Загальна будова штангенциркуля

Головне, з чого варто почати, це спосіб зняття показань. Все штангенциркулі діляться на три основних типи:

  1. Нониусні штангенциркулі (тип ШЦ) - класичний тип штангенциркулів, відлік показань на яких виробляється по штриховий шкалою. Принцип роботи заснований на поєднанні рисок, нанесених на штангу, з ризиками на спеціальній вимірювальної планки, званої «ноніус». Штангенциркулі даного типу випускаються з точністю вимірювань 0,1 мм, 0,05 мм і 0,02 мм. Подивитися в каталозі >>>
  2. Цифрові штангенциркулі (тип ШЦЦ) - більш сучасна модель, відлік показань по якій здійснюється з використанням цифрового електронного табло. Цей тип має високу точність відліку - 0,01 мм. Крім того, програмне забезпечення штангенциркулів дозволяє встановити «0» в будь-якій точці відліку, перевести одиниці виміру в мм / дюйми, передати показання на персональний комп'ютер. Подивитися в каталозі >>>
  3. Стрілочні штангенциркулі з круговою шкалою (тип ШЦС або ШЦК) - для зняття показань використовується стрілочний індикатор, вмонтований в рухому рамку штангенциркуля. Перетворення лінійного переміщення рамки в обертання стрілки індикатора здійснюється за допомогою використання в конструкції рейково-зубчастої передачі, яка крім її прямого призначення, також робить всю конструкцію штангенциркуля жорсткішою. Випускаються стрілочні штангенциркулі з ціною поділки 0,02 мм і 0,01 мм. Подивитися в каталозі >>>

Наступна важлива характеристика - це тип штангенциркуля за формою випуску. Згідно ГОСТ 166-89, тут також існує три типи:

  1. Тип ШЦ-I - штангенциркуль з вимірювальними верхніми і нижніми губками і глибиноміром. Даний тип дозволяє вимірювати внутрішні і зовнішні розміри виробів, висувний глибиномір служить для визначення висот різних канавок, уступів, нерівностей і т.п. Випускаються довжиною до 300 мм - моделі ШЦ-I-125, ШЦ-I-150, ШЦ-I-200, ШЦ-I-250, ШЦ-I-300. Це самий універсальний і поширений тип. Їх ще називають "колумбус" - від назви фірми "Columbus", яка свого часу масово поставляла такі штангенциркулі в СРСР. Подивитися в каталозі >>>
  2. Тип ШЦ-II - штангенциркуль з верхніми розмічальними і нижніми вимірювальними губками. Головна відмінність - це острозаточенного верхні губки, що дозволяють виробляти розмітку на металевих, пластикових і інших поверхнях. Нижні губки служать для вимірювання зовнішніх і внутрішніх лінійних розмірів. При вимірюванні внутрішніх розмірів до показань відлікового пристрою штангенциркуля необхідно додати товщину самих губок, це число зазначено безпосередньо на губці, зазвичай 10 мм. Закруглена конструкція вимірювальних поверхонь дозволяє вимірювати циліндричні внутрішні розміри. На відміну від типу ШЦ-I, тут немає глибиноміра. Випускаються з довжиною штанги до 2000 мм, сама «ходова» модель - ШЦ-II-250. Подивитися в каталозі >>>
  3. Тип ШЦ-III - штангенциркуль з нижніми вимірювальними губками. Служить тільки для визначення лінійних розмірів. Як і у випадку з ШЦ-II, на губах вказана їх товщина, цей число необхідно додати до показань штангенциркуля при вимірюванні внутрішніх розмірів. Призначення даного типу - вимір щодо великих величин. Випускаються завдовжки до 4 метрів (модель ШЦ-III-4000), хоча існує і «маленький» типорозмір ШЦ-III-160. Подивитися в каталозі >>>

Крім зазначених основних трьох типів, ще випускаються спеціальні типи штангенциркулів, конструкція яких дозволяє вирішувати специфічні, вузькоспеціалізовані завдання. Ось деякі з них:

  • Штангенциркулі розмічальні (зазвичай позначаються ШЦР, ШЦСР). Призначені тільки для розмітки матеріалів, для чого застосовується спеціальна конструкція з острозаточеннимі нижніми губками. Випускаються моделі з діапазоном 0-150 мм, 0-200 мм, 0-300 мм і 0-500 мм.

  • Штангенциркулі для вимірювання внутрішніх / зовнішніх канавок. Мають нижні губки певної форми, що дозволяють вставляти їх в пази канавок. Основні типорозміри для внутрішніх канавок: 20-170 мм, 25-225 мм, 30-330 мм, 50-560 мм; для зовнішніх канавок: 0-150 мм, 0-200 мм, 0-300 мм, 0-500 мм.

  • Штангенциркулі для вимірювання стінок труб. У даній конструкції нерухома губка виконана в формі стрижня, що дозволяє вимірювати товщину циліндричних об'єктів навіть невеликого діаметру. Випускаються моделі з діапазонами від 0-150 мм до 0-500 мм.

  • Штангенциркулі для вимірювання деталей з перепадів висот (інша назва - для вимірювання уступів). «Фішка» даної моделі - нерухому губку за допомогою притиску можна регулювати по висоті, зробити її вище або нижче рухомий губки. Особливо зручно користуватися на деталях із ступінчастим профілем, де важко знімати показання штангенциркулем звичайної форми.

Існують і інші специфічні види штангенциркулів - для вимірювання відстаней між центрами отворів, вимірювання гальмівних барабанів автомобілів, з переставляються губками і т.д. Останнім часом виробники досить жваво реагують на потреби користувача, випускаючи все більше екзотичних форм інструменту.

Ще один важливий параметр - це довжина губок. Стандартно штангенциркулі випускаються з наступними губками:

Довжина штанги Номінальна довжина губок 125 мм, 150 мм 40 мм 200 мм 50 мм 250 мм, 300 мм 60 мм 400 мм, 500 мм, 630 мм, 800 мм 100 мм 1000 мм, 1600 мм, 2000 мм 125 мм

Найчастіше, цієї довжини цілком достатньо. Якщо ж потрібно виміряти об'ємний предмет (наприклад, досить великий діаметр циліндричної поверхні), або дізнатися розмір в важкодоступному місці, тут потрібно штангенциркуль з подовженими губками. Такими випускаються тільки штангенциркулі II і III типів (ШЦ-II і ШЦ-III). Для них довжина нижніх губок може становити 90, 100, 125, 150, 200, 250 і 300 мм. Потрібно визначитися з необхідною в вашому випадку довжиною, і вказати цей параметр при замовленні.

Також варто звернути увагу на матеріал вимірювальних поверхонь. Основна маса всіх штангенциркулів проводиться з вуглецевої конструкційної або нержавіючої сталі, вимірювальні поверхні піддаються загартуванню до 60 HRC. Це дозволяє забезпечити високі експлуатаційні якості інструменту.

Але бувають ситуації, коли потрібна підвищена твердість поверхонь, наприклад, при розмітці високоміцних матеріалів, при роботі з абразивними матеріалами, або коли ви хочете максимально продовжити термін служби штангенциркуля. Для таких випадків існують штангенциркулі з твердосплавними поверхнями . Їх особливість - твердосплавні напайки в робочій зоні інструмента. Недолік у даній модифікації тільки один - висока ціна, так що необхідно обгрунтовано підходити до їх вибору.

І насамкінець кілька слів про виробників. У сьогоднішній ситуації споживачеві складно встежити за постійно з'являються новими марками і брендами, а вибір якісного інструменту стає лотереєю. Ми рекомендуємо штангенциркулі наступних виробників:

  • Ставропольський інструментальний завод (СТІЗ);
  • Челябінський інструментальний завод (ЧИЗ);
  • Guilin Measuring & Cutting Tool Co. Ltd. (Високотехнологічний китайський завод, в Росію інструмент поставляється під маркою Griff).

Інструмент від даних підприємств забезпечує належну якість, і на відміну від «європейських» постачальників продається за реальними цінами. Моделі внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, що дозволяє при необхідності здійснити їх перевірку.

Тепер ви знаєте, чим відрізняються різні типи штангенциркулів, і розумієте особливості їх конструкції. Давайте розглянемо деякі приклади позначення для замовлення:

Штангенциркуль ШЦ-I-150-0.05 - ноніусний штангенциркуль I типу (з вимірювальними верхніми і нижніми губками і глибиноміром), діапазон вимірювань від 0 до 150 мм, точність вимірювання 0,05 мм.

Штангенциркуль ШЦК-I-200-0,02 - стрілочний штангенциркуль I типу, діапазон вимірювань від 0 до 200 мм, ціна ділення індикаторної головки - 0,02 мм.

Штангенциркуль ШЦТ-II-250-0.05 - ноніусний штангенциркуль II типу, з твердосплавними розмічальними губками, діапазон вимірювань від 0 до 250 мм, точність відліку 0,05 мм.

Штангенциркуль ШЦЦ-III-500-0.01 губк. 200 - електронний штангенциркуль III типу (з нижніми губками), діапазон вимірювань від 0 до 500 мм, дискретність вимірювань 0,01 мм, з подовженими губками 200 мм.

Як бачите, нічого складного. Сподіваємося, дана стаття допоможе зробити правильний вибір. Якщо залишилися питання, будь ласка, звертайтесь, ми вас з радістю проконсультуємо!

У світі випускається велика різноманітність різних видів штангенциркулів, тому при покупці виникає питання, який штангенциркуль вибрати, щоб він найбільш повно задовольняв потребам?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов