Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як правильно встановити циркуляційний насос в систему опалення

  1. Вибір місця установки насоса
  2. Особливості та правила установки насоса
  3. Рекомендації щодо порядку монтажу насоса
  4. Корисні поради

Наша сеть партнеров Banwar

З необхідністю самостійного монтажу циркуляційного насоса стикаються багато З необхідністю самостійного монтажу циркуляційного насоса стикаються багато. Причини, як правило, дві - або котел з самого початку не має в своєму складі насоса (а міняти труби на вироби з великим перетином нераціонально), або його потужності недостатньо для рівномірного обігріву всіх приміщень, через які прокладений опалювальний контур.

Наприклад, якщо опалювальна прибудова (гараж або інше) зведена вже після того, як житловий будинок був побудований і обжитий. Як правильно встановити насос, що забезпечує циркуляцію теплоносія по системі опалення, що передбачити - питань в процесі монтажу виникає багато. Ця стаття дасть докладні відповіді на найбільш характерні з них.

Вибір місця установки насоса

Думки з цього питання прямо протилежні. Більшість упевнена в тому, що єдино правильне рішення - на вході побутового котла, на так званій лінії «обратки». Хоча прихильники монтажу циркуляційного насоса на виході агрегату стверджують, що розташування пристрою на подачі робить опалення більш ефективним. Хто ж правий?

З точки зору законів фізики (є така дисципліна - гідравліка) це не принципово. У будь-якому випадку крильчатка буде «прокачувати» теплоносій через насос, тобто забезпечувати переміщення рідини по замкнутому контуру. Але з урахуванням особливостей роботи побутового котла, його «реакції» на нештатні ситуації, що виникають в опалювальній системі, циркуляційний насос слід встановлювати тільки на «обратке», тобто на вході агрегату.

Чому? Циркуляційний насос призначений для роботи з рідкими середовищами. У разі аварійної ситуації теплоносій може закипати, і на виході котла утворюється пара, який і стане надходити в опалювальну систему. Насос перестане виконувати свою функцію, так як крильчатка не в змозі перекачувати газоподібні середовища. Як результат - циркуляція в контурі припиниться, що призведе до ще більшого підвищення температури в теплообміннику. Далі (якщо автоматика не спрацювала) - вибух котла. А ось якщо насос встановлений на зворотному нитці, то ризик того, що пар «добереться» до нього, зводиться до нуля.

Висновок - з точки зору безпечної експлуатації котельного обладнання циркуляційний насос встановлювати слід тільки на «обратке», тобто на трубі, з'єднаної з вхідним патрубком агрегату. Навіть якщо теплогенератор самої останньої моделі, з цілковитою автоматикою, сподіватися лише на неї недоцільно. А раптом відмовить? Адже ніхто не стане сперечатися, що надійністю в 100% не відрізняється жодне з технічних засобів.

Особливості та правила установки насоса

Труби системи опалення прокладаються за різними схемами Труби системи опалення прокладаються за різними схемами. Для циркуляційного насоса ніякої різниці немає, де він встановлений - на вертикальній «нитці» або горизонтальної. Головне, щоб виріб був правильно підключено. Ось тут часто і відбувається типова помилка, яка полягає в тому, що вхідний і вихідний патрубки міняються місцями. Як не переплутати, якщо візуально вони невиразні - ні по різьбі, ні по перетину?

На корпусі насоса - стрілка. Її чітко видно. Вона показує напрямок переміщення теплоносія. Отже, її загострений кінчик вказує на патрубок вихідний. Значить, встановлювати циркуляційний насос в системі опалення потрібно так, щоб цією стороною він був звернений до котла. Крім того, в паспорті приладу (а він обов'язково додається) показана рекомендована схема його монтажу.

Незалежно від специфіки установки насоса (просторової орієнтації) обов'язкова умова - горизонтальне положення ротора. У паспорті вказується і це.

При установці циркуляційного насоса в більшості випадків ставиться байпас. Його призначення зрозуміло - забезпечити переміщення теплоносія по контуру, навіть якщо насос вийшов з ладу або його необхідно тимчасово демонтувати. Наприклад, для обслуговування. І тут думки різняться. Одні вважають, що насос правильно встановлювати на трубу, інші - на байпас. Чим керуватися?

Так як після припинення роботи насоса циркуляція буде забезпечуватися або тим пристроєм, який встановлено в котлі, або різницею температур (в енергонезалежних системах), то необхідно створити найбільш сприятливі умови для переміщення теплоносія. Отже, при відключенні приладу він повинен йти по трубі, безпосередньо, минаючи байпас. Малюнки все пояснюють.

Малюнки все пояснюють

Такий варіант монтажу (на байпасе) реалізується для систем опалення, які змонтовані під енергонезалежні котли, тобто як «мірри».

При такій установці насоса можна організувати автоматичне перемикання циркуляції з байпаса на пряму «нитку». Достатньо лише замість кульового крана, змонтованого на трубі, поставити зворотний клапан ( «пелюстковий»).

При зупинці насоса тиск в системі впаде, даний елемент арматури відкриється, і рух рідини продовжиться, але вже безпосередньо. Причому час такого перемикання мінімально, тому на ефективності опалення та режим роботи котла така модифікація контуру ніяк не відіб'ється.

Причому час такого перемикання мінімально, тому на ефективності опалення та режим роботи котла така модифікація контуру ніяк не відіб'ється

Хороше рішення для власників приватних будівель. Адже це рідкісний випадок, коли в будинку обов'язково хто-небудь та є. Навіть людина, яка вийшла на заслужений відпочинок, не сидить постійно «в чотирьох стінах», а відлучається у різних справах. Ось саме в цей час і можуть виникнути проблеми з ен / постачанням.

Ось саме в цей час і можуть виникнути проблеми з ен / постачанням

Цю схему не слід трактувати однозначно, хоча зустрічаються думки, що вона неправильна. У деяких котлах спочатку немає «свого» насоса. Тому куди встановлювати куплений - без різниці. У контурі, який розрахований на примусову циркуляцію, «самотоком» теплоносія НЕ буде за визначенням. Хоча б через відсутність необхідних ухилів «ниток». Значить, насос можна ставити безпосередньо на трубу, так як монтаж байпаса в даному випадку втрачає сенс. Але обов'язково - між котлом і розширювальним баком.

Але обов'язково - між котлом і розширювальним баком

Положення фільтра очищення щодо циркуляційного насоса (ще одне спірне питання) залежить від особливостей контуру опалення:

  • Якщо система відкрита, то перед приладом, але на байпасе.
  • У випадках з котлами твердопаливними - перед клапаном (3-х ходовим).
  • У системах напірних «грязевик» встановлюється до байпаса.

Рекомендації щодо порядку монтажу насоса

Цією роботою слід займатися в так зване «міжсезоння». Але якщо виникла необхідність провести установку в опалювальний період, котел потрібно «заглушити» і дочекатися, коли температура теплоносія впаде - це елементарні речі, які не потребують додаткових коментарів.

  • При необхідності монтажу байпаса його краще зібрати окремо, встановивши всі елементи арматури і циркуляційний насос. Залишиться лише зробити врізку в трубу.
  • Наступний етап - підбурювання повітря з одночасним контролем системи з метою виявлення протікання.

Після цього можна сміливо перемикати контур на роботу з насосом.

Корисні поради

Циркуляційні насоси підрозділяються на 2 групи, по специфіці розташування ротора - «мокрі» і «сухі». В чому різниця? Не вдаючись в особливості інженерних рішень, досить лише зазначити плюси і мінуси кожної модифікації.

З ротором «сухим». Більш високий ККД. Але є і недоліки - підвищена «гучність», необхідність регулярного обслуговування (в першу чергу, мастило ущільнювачів) і особливі вимоги до умов експлуатації. Такі циркуляційні насоси обов'язково встановлюються в окремих, причому абсолютно чистих приміщеннях. Пояснення просте - найменша запиленість призводить до зниження їх ефективності або поломки.

Рекомендація - «сухий» насос доцільно купувати, якщо в самому котлі його аналог відсутній, і виріб є єдиним пристроєм, що забезпечує циркуляцію води по трубах системи опалення.

З ротором «мокрим». Як правило, ці насоси монтуються частіше. Справа в тому, що всі сучасні побутові опалювальні котли спочатку укомплектовані таким приладом (розташовується під кожухом агрегату), а знову встановлюється служить лише додатковим елементом, що забезпечує кращу циркуляцію теплоносія. Наприклад, при неправильному виборі моделі теплогенератора, при збільшенні протяжності контуру обігріву, при установці радіаторів, не передбачених первинної схемою.

Мінус такого насоса - низький ККД. Але з урахуванням, що він в системі не єдиний, даний недолік нівелюється, тому що особливо не відбивається на ефективності опалення. Додаткова перевага - не потрібно тих / обслуговування. Такі насоси справно функціонують до повного вироблення ресурсу за умови, що дотримані правила їх установки.

Рекомендація - якщо в побутовому котлі вже є «свій» насос, то можна сміливо вибирати виріб з «мокрим» ротором.

Хто ж правий?
Чому?
А раптом відмовить?
Як не переплутати, якщо візуально вони невиразні - ні по різьбі, ні по перетину?
Чим керуватися?
В чому різниця?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов