Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як повернути сплачений до бюджету ПДФО з дивідендів

  1. Чи можна повернути
  2. Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ
  3. резюме статті
Як повернути сплачений до бюджету ПДФО з дивідендів

Наша сеть партнеров Banwar

Приводом для написання цієї статті стало запитання, що надійшов в редакційну пошту видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН: "Підприємство виплатило фізичній особі дохід у вигляді дивідендів у першому кварталі 2017 року. ПДФО, утриманий з такого доходу, було сплачено до бюджету у встановлені терміни. Однак ставка ПДФО змінилася. Чи може підприємство тепер повернути собі сплачений до бюджету ПДФО та як це зробити? Як відобразити таку операцію в податковому розрахунку за ф. � 1ДФ? "

Чи можна повернути

Підприємство (податковий агент) зможе повернути собі суму сплаченого до бюджету ПДФО тільки в результаті його перерахунку, тобто шляхом зменшення поточних платежів з ПДФО.

Так, податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів і утриманого податку за будь-який період і в будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування (ст. 169 ПКУ).

Як бачимо, ПКУ не встановлює будь-яких обмежень щодо видів доходу. Тобто підприємство може зробити перерахунок, щоб уточнити суму доходу фізичної особи у вигляді дивідендів та суму ПДФО, сплачену з цього доходу.

Нагадаємо, що з набранням чинності Закону № тисяча дев'ятсот вісімдесят дев'ять запрацювало правило: дивіденди, які нараховані і виплачені платниками єдиного податку, нерезидентами і ІСІ, після 01.01.2017 р обкладаються ПДФО за ставкою 9 відсотків.

Детальніше читайте матеріал "Відтепер дивіденди за ставкою 9 відсотків: технічна помилка виправлена" видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН (№ 18-19 за 2017 рік).

Таким чином, половина перерахованої до бюджету суми ПДФО (до вступу в силу Закону № +1989 ставка становила 18 відсотків) - це переплата ПДФО.

Надміру сплачені грошові зобов'язання - це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Податковий агент має право повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплачених податків, яка була перерахована до бюджету понад суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Умови повернення помилково та / або надміру сплачених грошових зобов'язань визначено ст. 43 ПКУ. Обов'язковою умовою для повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів з дня виникнення помилково та / або надміру сплаченої суми (п. 43.3 ПКУ).

Заява складається у довільній формі. У ньому вказують напрям перерахування коштів: на поточний рахунок платника податків в установі банку; на погашення грошового зобов'язання (податкового боргу) за іншими платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету; повернення готівковими коштами за чеком у разі відсутності у платника податків рахунку в банку (п. 43.4 ПКУ).

Також радимо в заяві описати обставини, що викликали виникнення переплати. Крім того, після подачі такої заяви до податкового агента слід бути готовим подати на запит територіального органу УКРІНФОРМ копії документів, що підтверджують факт виникнення переплати. Повернення помилково та / або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, в який такі кошти були зараховані (п. 43.6 ПКУ).

Отже, заява про повернення ПДФО потрібно подати до територіального органу УКРІНФОРМ за місцем адміністрування (обліку) помилково та / або надміру сплаченої суми.

Повернення помилково та / або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків здійснюється з бюджету, в який такі кошти були зараховані (п. 4 Порядку № 1146).

Податковий агент має право на підставі поданої заяви повернути або врахувати в рахунок сплати наступних платежів тільки ту суму надміру сплаченого ПДФО, яка була перерахована до бюджету понад суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати якої настав на таку дату. При цьому, в разі наявності переплати, податковий агент має право не сплачувати ПДФО в межах такої переплати. *

* Див. Роз'яснення з розділу 103.07 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ.

Крім того, на думку видання БУХГАЛТЕР & ЗАКОН, податковий агент повинен повернути фізичній особі - одержувачу дивідендів додаткову суму дивідендів у зв'язку зі зміною правил оподаткування. Тобто необхідно, зокрема, в квітні 2017 року, здійснити відповідний перерахунок. При цьому фізичній особі - одержувачу дивідендів повертають не зайве утриману суму ПДФО, а саме суму дивідендів. У той же час податковий агент суму переплати ПДФО повертає або на цю суму не сплачує ПДФО.


Widget not in any sidebars

Податковий розрахунок за ф. № 1ДФ

Нагадуємо, що останній день подання податкового розрахунку сум доходу по ф. № 1ДФ за I квартал 2017 года 10 травня 2017 року. Тобто у податкових агентів, які нарахували, виплатили дивіденди фізичним особам у І кварталі 2017 році і сплатили ПДФО за ставкою 18 відсотків, ще є час для відображення правильних даних у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ.

Так що підприємства, які ще не представляли податковий розрахунок за ф. № 1ДФ за І квартал 2017 р в графах 3а "Сума нарахованого доходу", 3 "Сума виплаченого доходу" і графі 4 "Сума перерахованого податку" форми № 1ДФ відображають фактичні дані про нарахований виплачений дохід, перерахованому ПДФО (виходячи із ставки 18 відсотків).

При цьому в графі 4а "Сума утриманого податку" в податковому розрахунку за ф. № 1ДФ відображають правильну суму ПДФО (розраховану за ставкою 9 відсотків).

Ті підприємства, які вже представили податковий розрахунок за ф. № 1ДФ за І квартал 2017 року, мають право подати звітну нову * форму № 1ДФ, з відповідними виправленнями (рядок з дивідендами, оподатковуваними за ставкою 18 відсотків, на видалення; рядок з дивідендами, оподатковуваними за ставкою 9 відсотків, на додавання).

* У разі подання податкового розрахунку за ф. № 1ДФ за І квартал з відміткою "Звітний новий" до граничної дати подання звітності (10 травня 2017 року) жодні штрафні санкції не застосовуються.

Якщо ж не внести виправлення до закінчення граничного строку подання податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, то потрібно буде подавати уточнюючу форму № 1ДФ для відображення точної інформації, а це вже тягне за собою штраф у розмірі 510 грн за кожне таке виправлення.

Новий сервіс REPORT на супервигідних умовах допоможе платникам податків формувати звітність згідно актуальним вимогам ДФСУ, накладати цифровий підпис і відправляти таку звітність в будь-який час по Інтернету.

резюме статті

Підсумуємо: підприємство - податковий агент має доплатити фізичним особам, які мають дивіденди в І кварталі 2017 року, додаткову суму дивідендів, яку такі фізособи недоотримали в зв'язку із застосуванням ставки ПДФО 18 відсотків. А переплату ПДФО такий податковий агент має право врахувати в майбутньому, сплативши до бюджету меншу суму (зменшену на суму переплати) ПДФО.

Ірина Петрусенко, експерт, ЛІГА: ЗАКОН

  1. ПКУ - Податковий кодекс України від 02.12.2010 р № 2755-VI.
  2. Закон № 1989 - Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо уточнення деяких положень та усунення суперечностей, що виникли при прийнятті Закону України" Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні "від 23.03.2017 р № 1 989 -VIII.
  3. Порядок № 1146 - Порядок взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України в процесі повернення платникам податків помилково та / або надміру сплачених сум грошових зобов'язань, затверджений наказом Мінфіну від 15.12.2015 р № 1146.

Джерело: БУХГАЛТЕР & ЗАКОН - не забудьте оформити передплату на улюблене видання!

Як повернути сплачений до бюджету ПДФО з дивідендів оновлено: автором: admin

Як повернути сплачений до бюджету ПДФО з дивідендів

Чи може підприємство тепер повернути собі сплачений до бюджету ПДФО та як це зробити?
? 1ДФ?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов