Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати насос для теплої підлоги

  1. Призначення циркуляційного насоса
  2. Робимо правильні розрахунки
  3. типи насосів
  4. Особливості застосування насоса
  5. Підбір по параметрах
  6. Приклад розрахунку за формулою
  7. Правила монтажу
  8. Відео

Наша сеть партнеров Banwar

Для створення комфортної температури в холодний період часу, багато облаштовують своє житло   системою теплих підлог

Для створення комфортної температури в холодний період часу, багато облаштовують своє житло системою теплих підлог . Для реалізації такого проекту потрібно придбати велику кількість деталей і приладів, які забезпечать якісне функціонування теплої підлоги. Наприклад, систему підлогового обігріву складно реалізувати без впровадження в неї циркуляційного насоса. З цієї статті ви дізнаєтеся про те, як вибрати насос для теплого водяного статі. Від цього залежить нормальне функціонування опалення. В кінці статті, у вас буде можливість залишити свої коментарі, а також поділитися особистим досвідом щодо вибору цього агрегату.

Призначення циркуляційного насоса

Призначення циркуляційного насоса

Якщо згадати основні закони фізики, то всі дії будь-якої системи опалення повністю засновані на циркуляції. Опалювальні агрегати зможуть віддавати теплову енергію тільки в тому випадку, якщо їм поставлено певний потік.

Якщо будинок має площу більше 100 м2, то рекомендується організувати примусову циркуляцію, так як природна конвекція нездатна буде в таких обставинах забезпечити рівномірний прогрів поверхні підлоги.

Якраз-таки для організації примусової циркуляції в систему опалення інтегрується циркуляційний насос. Завдяки цьому забезпечується однакова швидкість пересування теплоносія по системі. Далі, розглянемо відмінності роботи системи опалення з використанням насоса і без нього.

Далі, розглянемо відмінності роботи системи опалення з використанням насоса і без нього

Існує два типи циркуляції:

  1. Природна.
  2. Примусова.

При організації природної циркуляції, ви зіткнетеся з великою витратою палива, так як на подачі необхідно забезпечити високу температуру. Чим вище буде температура теплоносія, тим менше буде його щільність. Відповідно його швидкість буде збільшуватися. Така система має ряд своїх недоліків. Наприклад, неможливо використовувати термостатичне обладнання . Як наслідок утримувати стабільну температуру в опалювальному приміщенні буде складно. Тому якщо ви бажаєте організувати підлогове водяне опалення, то без використання циркуляційного насоса у вас нічого не вийде. Він буде перекачувати воду із заданою швидкістю, забезпечуючи рівномірний обігрів поверхні підлоги.

Робимо правильні розрахунки

Робимо правильні розрахунки

Головними параметрами, на які слід дивитися при виборі насоса - це подача і напір. Якщо виразити це одним словом - продуктивність. Те гідравлічний опір, який може подолати насос дорівнює максимальному напору системи, при цьому подача дорівнює нулю. Напір циркуляційного насоса повністю залежить від його продуктивності, що виражається в технічній характеристиці вироби.

Вибір насос повинен грунтуватися на обсязі використовуваного теплоносія. Залежно від перекаченние води з подоланням певного гідравлічного опору проводиться розрахунок обсягу.

На тепловтрати може впливати відразу кілька факторів:

  • показник теплопровідності використовуваних матеріалів;
  • наявність огороджувальних конструкцій;
  • розташування будинку щодо сторін світла;
  • температура повітря на вулиці.

Після закінчення обчислень по витраті теплоносія, необхідно визначити рівень гідравлічного опору в контурі гріючої. Для цього можна скористатися стандартними таблицями. Так, ви зможете отримати найбільш точні дані по робочій точці. Тільки після отримання всіх необхідних даних, можна приступати до вибору насоса для опалення.

Розглянемо приклад вибору насоса для будинку, площею в 200 м2. Змонтована двухтрубная опалювальна система з поліпропіленових труб Ø32 мм і довжиною в 50 м, буде мати температурний графік 70/90 °, а тепловтрати складуть 24 кВт при масовому витраті 1,03 м3 / год. Після цього обчислюєте гідравлічний опір по таблиці, воно складе 1,8 мбар / пог. м. Для протяжності труб в 50 м, опір буде дорівнювати 90 мбар. Плюс додається опір елементів системи, нехай це буде 1 м вод.ст. Так, параметри точки будуть наступні: продуктивність 1,1 м3 / год з напором в 2 м. Відштовхуючись від цих обчислень можна підібрати відповідний насос для опалення.

типи насосів

типи насосів

Насоси підрозділяються на дві групи:

  1. З сухим ротором.
  2. З мокрим ротором.

Насоси з мокрим ротором - обертання здійснюється в теплоносії. Цю роль виконує спеціальна змазка, а статор ізолюється спеціальної гільзою. Серед його переваг можна виділити наступне:

  • Порівняно невеликі габарити і маса.
  • Низький рівень гучності.
  • Проста конструкція.

при облаштуванні теплої підлоги в приватному будинку , Найчастіше використовуються циркуляційні насоси з мокрим ротором.

Що стосується групи з сухим ротором, то тут електричний двигун з'єднується з помпою за допомогою торцевого ущільнювача, при цьому вони не контактує з теплоносієм. Двигуни таких виробів мають велику потужність. Як наслідок, він здатний до великої продуктивності і до подачі більшого обсягу теплової енергії. Однак значні габарити і великий шум при роботі є головними його недоліками.

Особливості застосування насоса

Особливості застосування насоса

Використання насосів в опалювальної системи тепла підлога має свої особливості, ось лише деякі з них:

  • Через вміст у воді кисню, використовувати чавунний корпус в конструкції заборонено.
  • Немає необхідності встановлювати насос великої потужності для нормальної циркуляції теплоносія.
  • У тих регіонах, де вода містить солі, на роторі можуть накопичуватися деякі відкладення. Зазвичай це відбувається при досягненні температури теплоносія 55 ° С і більше. Щоб запобігти цьому процесу, деякі моделі оснащуються терморегуляторами, які відключають насос при досягненні певної температури.
  • Якщо використовуваний котел не обладнаний стандартною панеллю управління, а також не підтримує підключення насоса, то додатково встановлюється таймер. Якщо ж обладнання підключається до сучасної панелі, то рішення досягається завдяки програмному рівню.

Підбір по параметрах

Підбір по параметрах

Отже, при виборі насоса слід звернути увагу на такі важливі характеристики, як натиск і продуктивність. Що ж мається на увазі під продуктивністю? Це величина, яка визначає обсяг пропускається води через пристрій за певний временя (зазвичай це вказується - м3 / ч). Для гарного функціонування теплої підлоги, протягом однієї години обсяг теплоносія в системі опалення повинен змінюватися мінімум 3 рази.

Напір, в свою чергу, відповідає за «проштовхування» води по опалювальним контурам. Чим довше контур, тим більше показник по гідравлічному опору. Тому для його подолання потрібно великий напір.

Для забезпечення безперебійної роботи циркуляційного насоса при піковому навантаженні, краще купувати моделі, які мають велику розрахункову продуктивність на 10-20%. Хоча їх вартість буде вище, цей запас дозволить подолати можливі навантаження і забезпечить якісний обігрів.

У більшості випадків для домашнього використання купуються моделі, натиск яких дорівнює не більш 6 м водяного стовпа. При цьому слід враховувати втрату деякої частини тиску в самій довгій петлі з боку підводу води.

Приклад розрахунку за формулою

Приклад розрахунку за формулою

Хоча зазвичай розрахунок і підбір відповідного насоса робить спеціалізована компанія, яка і буде здійснювати його монтаж, важливо знати, як зробити це самостійно. Особливо це актуально, коли всі роботи ви вирішили зробити своїми руками, в тому числі і вибір устаткування. Так, для обчислення вам буде потрібно скористатися такою формулою:

Q = 0,86 * Pн / (tпр - tобр), де:

  • 0,86 - коефіцієнт перетворення.
  • Pн - потужність опалювального контуру, що вимагається для нівелювання тепловтрат.
  • Q - обсяг теплоносія, що вимірюється в м3 / год.
  • tпр - tобр - показник температури, який відрізняється між подачею і обратку.

Щоб ви розуміли, як користуватися цією формулою, зробимо такі розрахунки. При цьому візьмемо ті ж параметри, що і вище в цій статті, де використовувалися поліпропіленові труби Ø 32 мм з довжиною контуру 50 м. В якості графіка температури візьмемо 400/300 ° С, а тепловтрати приміщення 12 кВт.

Виробляємо обчислення: Q = 0,86 * 12 (40-30) = 1,03 м3 / год.

Отриманий результат і буде масовим витратою теплоносія для нашого обігріву. Після цього слід визначити рівень гідравлічного опору в кожному контурі. Рівень опору буде залежати від покладених труб і методу їх розкладки. Провести точні розрахунки найкраще за допомогою онлайн-калькулятора. Ця функція є на сайтах відповідних компаній. За такою схемою здійснюється вибір циркуляційного насоса для теплої підлоги. Далі, розглянемо тонкощі його монтажу.

Правила монтажу

Правила монтажу

При установці вал насоса завжди повинен розташовуватися горизонтально. Якщо ви встановите вал вертикально, то насос втрачає близько 30% своєї продуктивності. Перед насосом повинен встановлюватися фільтр, а з його двох сторін кульові крани. Це дозволить, на випадок несправності вироби, здійснити ремонт не зливаючи весь теплоносій із системи теплої підлоги. Встановлюється насос на обратке перед котлом. Так, насос буде штовхати воду безпосередньо в котел. Як наслідок робота пристрою буде здійснюватися при низьких температурах, що значно збільшить його експлуатаційний термін. Плюс до цього вгорі котла може накопичуватися повітря. Якщо встановити насос на подачі, то вгорі може утворитися вакуум, внаслідок чого в цій частині котла може закипіти теплоносій. За рахунок того, що насос буде закачувати воду в котел, повітряного простору просто не буде.

Отже, ми розглянули особливості того, як підібрати циркуляційний насос. Ми дізналися про те, що існує кілька видів насосів, а також як правильно його встановити. Нам будуть цікаві ваші коментарі, щодо цієї теми. Залишайте їх у кінці цієї статті.

Відео

З наданого відеоматеріалу, дізнайтеся про те як вибрати насос для теплої підлоги і як влаштована система підлогового обігріву:

Що ж мається на увазі під продуктивністю?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов