Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати пневматичну гвинтівку?

  1. Зміст
  2. Безпека понад усе!
  3. Краще слабо потрапити, ніж сильно промахнутися
  4. Пружинно-поршневі гвинтівки (ППП)
  5. Мультикомпресійний гвинтівки (МК))
  6. Гвинтівки на CO2
  7. Гвинтівки з попередніми накачуванням (PCP)
  8. Конструктивні особливості
  9. Кожній цілі свою зброю
  10. вместо Висновки

Наша сеть партнеров Banwar

Важко уявити собі чоловіка, який би не відчував інтересу до зброї. Так само як і важко порівняти з чим-небудь задоволення від гарного, точного пострілу. Є мільйон причин, завдяки яким стрілецьку зброю так привабливо. І якщо за однією з них ви вирішили придбати пневматичну гвинтівку, але поки не знаєте, яку саме - сподіваємося, ця стаття допоможе вам визначитися з вибором.

Зміст

Для початку варто сказати, що в даний час пневматична зброя в своєму розвитку зробило крок далеко вперед. І якщо раніше «воздушки» були представлені лише вітчизняними Іж-38 і МР-512 , Які можна було побачити в кожному вуличному тире, то тепер вибирати гвинтівку доведеться з сотень моделей - як вітчизняних, так і імпортних, як дешевих, так і дорогих. Як же вибирати, і чим відрізняються один від одного всі ці гвинтівки? Сподіваємося, наша стаття дасть вам необхідні подання для відповіді на це питання.

Безпека понад усе!

До того, як впритул приступати до питання вибору, настійно рекомендуємо освіжити ваші знання в суміжних областях. А саме:

Також відзначимо, що в силу причин, описаних в першій статті, нижче у нас піде мова тільки про гвинтівках калібру 4,5 мм.

Що ж, а тепер можна і вибирати.

Краще слабо потрапити, ніж сильно промахнутися

У всі часи користувачів будь-якої стрілецької зброї цікавили дві основні характеристики: його потужність і точність. Створити гвинтівку, що володіє одночасно найбільшою потужністю і максимальною точністю стрільби - недосяжний ідеал для конструкторів будь-якої зброї, в тому числі і пневматичного. І хоча є зразки, які до нього наближаються, найчастіше ці поняття виявляються взаємовиключними.

Потужність, а точніше, енергія, що надається гвинтівкою пулі при пострілі, вимірюється в стандартних одиницях системи Сі - джоулях. Хоча далеко не всі виробники вказують саме цей параметр, вважаючи за краще хвалитися початковою швидкістю кулі. Якщо при цьому вказана також і маса кулі, то цю величину нескладно перерахувати в джоулі (за формулою E = mV2 / 2). Але найчастіше її, на жаль, не вказують. Тому до заявленої виробником швидкості варто ставитися лише як до порівняльній характеристиці.

Зброя з дуловою енергією менше 7,5 Дж (початкова швидкість 170 м / с для кулі вагою 0,51 гр) вважається малопотужним і позначається буквою F в назві або в клеймі на ствольній коробці. Такі гвинтівки дозволені до вільного обігу практично повсюдно і застосовуються, як правило, в спорті - цієї потужності достатньо лише для того, щоб стріляти на невеликі дистанції з мінімальним збитком для мішені. Але все ж не варто забувати про техніці безпеки і про те, що навіть такий слабкий постріл при невдало склалися обставини потенційно здатний завдати відчутної шкоди здоров'ю.

До 16,3 Дж мають потужність гвинтівки, відмічені буквою J (270-320 м / с). Їх спектр застосування куди більш широкий, завдяки істотно більш високою енергетиці в порівнянні з попередньою категорією. Дальність прицільної стрільби з них збільшується до 50-70 м, і на цій відстані вони можуть завдати мети деякий втрат. Однак варто пам'ятати, що потужність зовсім не обов'язково йде рука об руку з щільністю. Варто також нагадати, що в деяких країнах (наприклад, в Росії) такі гвинтівки вимагатимуть обов'язкової реєстрації в дозвільній системі. У нашій країні таке обмеження неактуально.

Букви FAC позначають, що потужність гвинтівки перевищує межу в 16,3 Дж і становить близько 28-30 Дж і більше. Такі гвинтівки можуть стріляти ще далі і наносити цілям вельми істотної шкоди. Також вони будуть менш залежні від оточуючих умов, що відмінно підходить для стрільби на відкритому повітрі. Але для них застосовуються тільки важкі кулі - так як легкі залишають ствол з надзвуковою швидкістю і як наслідок поводяться в польоті нестабільно.

При цьому існують зразки пневматичної зброї, конкуруючі з енергетики навіть з вогнепальною - наприклад, мисливський карабін Career Dragon Slayer калібру 0,5 дюйма (12,7 мм), що заправляється стисненим повітрям, можна налаштувати на 250 Дж, що більше енергії деяких патронів « мелкашки »(калібру 5,6 мм з кільцевих займанням). Однак настільки потужні пневматичні гвинтівки однозначно вимагають отримання ліцензії, аналогічної такої для вогнепальної зброї.

Що стосується технічної точності гвинтівки, то під такою зазвичай мають на увазі кучність її стрільби при незмінному прицілюванні і зовнішніх умовах. Теоретично для досягнення максимальної купчастості (тобто 100% -ного попадання в ціль кожного разу) потрібно при кожному наступному пострілі строго повторювати умови попереднього - стрілець повинен зайняти ту ж напоготові і точно так же прицілитися, механізм гвинтівки повинен спрацювати абсолютно однаково, а куля повинна бути ідентичною попередній за матеріалом, формою і масі. Зрозуміло, це ідеальний випадок, і на практиці розбіжності між умовами кожного пострілу можуть бути досить великими. В результаті помилки стрілка, гвинтівки і боєприпаси при пострілі підсумовуються. Тому кожен стрілець намагається вибрати найбільш купчасто гвинтівку і стріляти з неї тільки найточнішими (найбільш підходящими до неї) кулями.

Якісні пневматичні гвинтівки демонструють вражаючу купчастість на дистанції 25 м
Якісні пневматичні гвинтівки демонструють вражаючу купчастість на дистанції 25 м.

Кращі зразки пневматичної зброї в руках досвідченого стрільця можуть бути дуже точними на близьких відстанях (кучність з 5 пострілів близько 10 мм на 25 м) і досить точними на середніх (20-25 мм на 50-70 м). Однак за рахунок дуже невеликої маси кулі вже на дистанції в 100 м її траєкторія помітно знижується, вітрової знесення зростає, і розсіювання виявляється досить великим (близько 5 см для кращих зразків). Тому спортивні змагання з пневматичних гвинтівок не включають в себе вправи на дальностях, що перевищують 100-110 м. А переважна більшість з них проходить на рубежах 25 і 50 метрів.

Мала (в порівнянні з вогнепальною) ефективна дальність пневматичної зброї і швидка втрата кулею своєї енергії роблять його найбільш безпечним стрілецькою зброєю з усього придуманого людством різноманітності. Власне, саме завдяки цьому пневматичні гвинтівки калібру 4,5 мм в нашій країні знаходяться в вільному продажу і не потребують ліцензування та реєстрації (Що ніяк не скасовує необхідності строго дотримуватися техніки безпеки ). Однак це не заважає його власникам отримувати задоволення від точної стрільби. Та й як не відчути себе справжнім снайпером, убивши першим же пострілом мета розміром з 5-копійчану монету на відстані в півсотні кроків? ..

Сучасне пневматична зброя створюється на основі декількох систем, що істотно відрізняються між собою. Обговоримо їх детальніше, так як вибір системи - мабуть, найважливіша частина придбання гвинтівки.

Пружинно-поршневі гвинтівки (ППП)

Пружинно-поршнева пневматика (ППП) є найбільш звичним життям і поширеною, з якої так чи інакше стикався практично кожен. Джерелом енергії для стрільби тут служить могутня пружина. При пострілі штовхає нею поршень стискає повітря в компресорі і створює надлишковий тиск, що і виштовхує кулю зі стовбура.

ППП-гвинтівки впевнено утримують лідерство за різноманітністю і поширеності, і відбувається це в першу чергу завдяки їх простоті і невисокої вартості. Зведення бойової пружини такої гвинтівки проводиться, як правило, «переломом» стовбура:

Система взводу класичної ППП-гвинтівки з переломом ствола
Система взводу класичної ППП-гвинтівки з "переломом" ствола

Залежно від потужності пружини і продуманості конструкції зусилля, яке потрібно прикласти для зведення гвинтівки, помітно відрізняється - якщо моделі невеликої потужності з довгим стволом під силу звести навіть підлітку, то зведення деяких «магнум» -вінтовок може спочатку виявитися проблематичним і для дорослих. Але зазвичай вже через кілька днів з'являється потрібний навик, виробляється звичка, і зведення гвинтівки більше не доставляє незручностей.

Підствольний або бічній важіль - приваблива альтернатива системам з «переломом» стовбура для ППП. Справа в тому, що стовбур у таких гвинтівок фіксований, завдяки чому вважається, що гвинтівки з взведенням важелем потенційно володіють більш високою щільністю стрільби. Якщо порівнювати гвинтівки однакового класу, то це найчастіше відповідає дійсності. Але не варто все сприймати буквально - наприклад, високоякісна і дорога німецька «переломка» Weihrauch 98 буде багаторазово перевершувати по точності дешеву «китаянку» XTSG XT-303, зведення якої відбувається за допомогою підствольного важеля - просто тому, що це далеко не єдиний фактор, визначає купчастість стрільби гвинтівки.

Air Arms Pro Sport   - ППП-гвинтівка верхнього класу зі зведенням підствольним важелем, прихованим в ложі
Air Arms Pro Sport
- ППП-гвинтівка верхнього класу зі зведенням підствольним важелем, прихованим в ложі

Незалежно від системи зведення, принцип дії і характерні особливості ППП-гвинтівок залишаються незмінними. Очевидними плюсами такої зброї є простота, доступність і автономність - для стрільби з нього не потрібні витратні матеріали або додаткові пристосування (балончики СО2, ручні насоси, балони високого тиску і т.д). Все, що вам потрібно - це кулі.

Якщо ви любите насамперед потужність - вам сподобаються   Crosman Benjamin Super Streak   і   Hatsan MOD 125TH

Якщо ви любите насамперед потужність - вам сподобаються Crosman Benjamin Super Streak і Hatsan MOD 125TH . Пробивна здатність цих гвинтівок вражає навіть власників мисливських рушниць! Але бережіть приціл.

ППП-гвинтівки можуть мати досить високу потужність - деякі зразки досягають енергетики в 25-30 Дж. Однак висока потужність пружинно-поршневої гвинтівки тягне за собою велике зусилля взводу, сильну віддачу і найчастіше - зниження точності бою гвинтівки. Тому відразу слід задуматися, наскільки потрібна вам «величезна» міць на шкоду точності і комфорту стрільби. У більшості випадків 16 Дж - цілком вдалий компроміс для всіх видів стрільби.

Diana 52   - одна з небагатьох ППП-гвинтівок зі зведенням в горизонтальній площині
Diana 52
- одна з небагатьох ППП-гвинтівок зі зведенням в горизонтальній площині. Її можна поставити на сошки.

Ще одним істотним мінусом потужних ППП-гвинтівок стало їх згубний вплив на оптичні приціли - різноспрямована і сильна віддача від удару поршня в компресорі в момент пострілу рано чи пізно зруйнує тендітні лінзи прицілу. Вибираючи оптику для такої гвинтівки, слід віддати перевагу оптичних прицілів, спеціально підготовленим для такої зброї. На щастя, практично кожен виробник оптичних прицілів випускає подібну продукцію. Орієнтуйтеся на приціли невеликий кратності з діаметром передньої лінзи не більше 40 мм (а краще ще менше), або механічні прицільні пристосування.

Нарешті, для кого-то принциповим недоліком систем з переломом стовбура або підствольним важелем може стати неможливість установки гвинтівки на сошки (їх доведеться знімати при кожному зведенні). Тут можна порадити вибрати гвинтівку з бічним важелем, або звернути увагу на інші системи.

Для початкового навчання стрільбі на дистанції 10 м (в тирі) відмінно підійдуть   ІЖ-61   і   E-xtra XT-207   - при своїй невеликій вартості вони дуже легкі, прості у використанні і досить точні, хоча і не мають у своєму розпорядженні великою потужністю

Для початкового навчання стрільбі на дистанції 10 м (в тирі) відмінно підійдуть ІЖ-61 і E-xtra XT-207 - при своїй невеликій вартості вони дуже легкі, прості у використанні і досить точні, хоча і не мають у своєму розпорядженні великою потужністю.

Пружинно-поршнева пневматика - це практично ідеальний вибір для перших кроків в світ пневматичної зброї. При доступною вартості вона дозволяє отримати навички стрільби, зрозуміти, в який бік розвиватися і до чого прагнути. А пострілявши рік-другий з недорогої «пружинки», можна замислюватися і про перехід в більш високий клас - спортивного пневматичної зброї.

Мультикомпресійний гвинтівки (МК))

Мультикомпресійний (МК) гвинтівки влаштовані зовсім інакше, ніж ППП. У них є резервуар-накопичувач і вбудована помпа для накачування його повітря. Шляхом одного або декількох качків цієї помпою стрілок наповнює накопичувач стисненим повітрям, а в момент пострілу він через бойовий клапан надходить в стовбур, надаючи пулі прискорення. Класичним прикладом такої гвинтівки може бути Crosman Classic (2100B) :

Crosman Classic (2100B)   - щоб звести цю Мультикомпресійний гвинтівку, потрібно закачати вбудований накопичувач характерними рухами цівки, використовуваного як важіль
Crosman Classic (2100B) - щоб звести цю Мультикомпресійний гвинтівку, потрібно закачати вбудований накопичувач характерними рухами цівки, використовуваного як важіль

До очевидних переваг таких гвинтівок можна віднести практично повну нерухомість всіх деталей в момент пострілу, завдяки чому віддача майже відсутня. Але важлива також їх автономність у порівнянні з CO2- і PCP-пневматикою. Більш того, стрілок може легко регулювати потужність кожного пострілу, просто варіюючи кількість накачування - чим більше повітря в накопичувачі, тим потужніше постріл. До недоліків таких гвинтівок можна віднести порівняно невисоку потужність, і придатність тільки для «мисливського» застосування - тривала стрілянина по мішенях з такої зброї може втомити.

Гвинтівки на CO2

CO2, тобто рідка вуглекислота, укладена в балончиках по 12 або 88 грам, використовується в наступному класі пневматичної зброї. Пристрій його гранично просте - через клапан-дозатор вуглекислота подається в камеру, де з рідкого стану вона переходить в газоподібний. Цей процес супроводжується багаторазовим збільшенням обсягу вуглекислоти і створенням надлишкового тиску, яке і розганяє кулю.

Балони з вуглекислотою бувають різного об'єму
Балони з вуглекислотою бувають різного об'єму

Такі гвинтівки не вимагають зусилля для зведення, часто здатні стріляти в напівавтоматичному режимі (перезарядка відбувається автоматично), мають вкрай слабкою віддачею і непоганий стабільністю початкової швидкості - прекрасний вибір для темпової і розважальної стрільби. Однак і СО2-пневматика має деякі недоліки - наприклад, максимально досяжна потужність пострілу лежить до 16 Дж. Також варто пам'ятати і про те, що зі зниженням температури навколишнього середовища вуглекислота випаровується набагато повільніше - так що взимку на відкритому повітрі така гвинтівка, швидше за все, буде майже марна. Крім того, потрібна постійна покупка балончиків, хоча це і важко вважати складністю - стандартні балончики CO2 недорогі і широко поширені.

Вуглекислотна пневматика досить різноманітна, а завдяки своїй простій конструкції може бути дуже компактною, як наприклад   Umarex MP5   або   Umarex Beretta Cx4 Storm Commando
Вуглекислотна пневматика досить різноманітна, а завдяки своїй простій конструкції може бути дуже компактною, як наприклад Umarex MP5 або Umarex Beretta Cx4 Storm Commando.

Існують і повнорозмірні, досить потужні і точні СО2-гвинтівки, придатні для прицільної стрільби на істотні дистанції - такі, як легендарні   Umarex 850 Air Magnum   і   Shanghai QB78
Існують і повнорозмірні, досить потужні і точні СО2-гвинтівки, придатні для прицільної стрільби на істотні дистанції - такі, як легендарні Umarex 850 Air Magnum і Shanghai QB78

Гвинтівки з попередніми накачуванням (PCP)

Пневматика з попереднім накачуванням, більш відома як РСР (від pre-charged pneumatics), без сумніву, може вважатися самим прогресивним видом пневматичної зброї. В цілому її пристрій схожий на конструкцію зброї на CO2 - з тією лише відмінністю, що замість балончика з вуглекислотою гвинтівка оснащена резервуаром високого тиску, наповненого стисненим повітрям. На відміну від вуглекислоти, повітря не переходить у рідкий агрегатний стан навіть під великим тиском, що дозволяє нагнітати в резервуари повітря під тиском в 200-300 атмосфер і виробляти виключно потужні постріли (або - велика кількість звичайних). Такі гвинтівки містять мінімум рухомих частин, що позитивно позначається на купчастості стрільби і надійності механізмів. Віддача у РСР-гвинтівок практично відсутня, а звук стрілянини з «глушником» нагадує ледь чутний клацання. Потужність гвинтівок часто можна регулювати в дуже широких межах, іноді навіть «на ходу». Крім того, РСР-зброю набагато менш вимогливо до навичок стрілка.

Для заправки PCP-гвинтівки, такий як   Air Arms S200   , Потребутся насос високого тиску або балон зі стисненим повітрям і заправна станція
Для заправки PCP-гвинтівки, такий як Air Arms S200 , Потребутся насос високого тиску або балон зі стисненим повітрям і заправна станція.

Потужні і точні, PCP-гвинтівки все ж мають один вагомий недолік. Для заправки повітря під таким високим тиском вам знадобиться додаткове обладнання - насос або балон ВД. Відразу варто сказати, що обидва варіанти коштують недешево, і напевно будуть створювати незручності при транспортуванні - вага і габарити цих пристроїв не можна вважати незначними.

Також потрібно враховувати, що і встановлений на гвинтівці резервуар, і кисневий балон - будь-яку посудину високого тиску вимагає вкрай обережного поводження з собою. Наслідки від випадкового пошкодження резервуара (і тим більше балона) під тиском можуть бути воістину катастрофічними. І навіть розрив заправного шланга в приміщенні призводить до вельми і вельми неприємних відчуттів. Будьте розсудливі, і ставитеся до будь-якого судині зі стисненим повітрям з належною повагою і обережністю - як до предмету підвищеної небезпеки!

РСР-гвинтівки здебільшого досить універсальні - поєднуючи в собі точність і потужність, вони здатні виконувати найрізноманітніші завдання. І все ж однаковими вважати їх ніяк не можна.

багатозарядна   Hatsan AT44-10   або класичну Виглядає   Crossman Benjamen Discovery   Вже за невеликі Ціну показують хорошу Потужність и кучність бою


багатозарядна Hatsan AT44-10 або класичну Виглядає Crossman Benjamen Discovery Вже за невеликі Ціну показують хорошу Потужність и кучність бою. При цьом смороду продаються в комплекті з насосами, так что заправка гвінтівкі не склад проблеми.


У тій же година Air Arms EV2 и Umarex Hammerli AR20 FT - це ексклюзивне зброю спортивного призначення, що пропонує стрілку виняткову точність і масу регулювань спуску і ложі для максимального комфорту і однаковості пострілу.

Конструктивні особливості

Пневматичні гвинтівки відрізняються між собою не тільки системою, але і іншими характерними особливостями, які варто обговорити перед вибором.

Компонування. Для гвинтівок розрізняють як класичне компонування з повноцінним прикладом і ложе, так і компактну типу "буллпап" (bullpup). У другому випадку частина механізму гвинтівки розміщується в прикладі, а спусковий гачок виноситься далеко вперед.

Гвинтівки з компонуванням буллпап (вгорі) набагато компактніше класичних, але і стрільба з них вимагає інших навичок

Гвинтівки з компонуванням "буллпап" (вгорі) набагато компактніше класичних, але і стрільба з них вимагає інших навичок

Це дозволяє радикально зменшити габарити гвинтівки без погіршення прикладистости, проте характер стрільби з такої зброї відрізняється від звичного. Для тих же, хто цінує компактність, але не готовий до радикалізму компонування "буллпап", існують компактні гвинтівки класичної компоновки: наприклад, BSA Ultra .

Матеріал ложі. Любителі класики напевно порадіють дереву з привабливою рискою, ті ж, хто віддає перевагу практичності, будуть задоволені пластиком, який не боїться вологи. Також його складніше пошкодити і не шкода подряпати. Ну, а спортсменам подобаються яскраві кольорові ложе з фанери (ламінату), пластика, алюмінію або ж композитних матеріалів - аби воно було зручним, мало правильний баланс і допускало безліч індивідуальних регулювань. Вибирайте в залежності від завдань і просто за смаком.

Дерев'яне ложе з гумовим потиличником та рискою без регулювань
Дерев'яне ложе з гумовим потиличником та рискою без регулювань

Пластикове ложе з регулюванням довжини приклада і висоти щоки
Пластикове ложе з регулюванням довжини приклада і висоти "щоки"

Ложе може бути монолітним і не допускати ніяких регулювань. Більш просунуті варіанти оснащуються хоча б гумовим потиличником для зниження віддачі і більшої зручності стрілка - це актуально для ППП-гвинтівок. Ложе для стрільби з оптичним прицілом зазвичай мають на прикладі опуклість, так звану «щоку» - щоб забезпечити більш зручну прикладки для високо встановленого оптичного прицілу. Нарешті, найдосконаліші ложе дозволяють регулювати висоту щоки і довжину приклада під конкретного стрілка - або за допомогою регулювань, або шляхом установки вкладок потрібної товщини. Це важливо для комфортної та результативною стрільби.

Спусковий механізм - найважливіша частина гвинтівки, особливо спортивних типів. Найкраще, якщо він піддається регулюванню і настройці без розбирання зброї, але будьте обережні! «Накрутивши» спуск на занадто маленьке зусилля без вільного ходу, можна довести гвинтівку до мимовільних пострілів, особливо при ударі або необережному поводженні. Пам'ятайте про техніку безпеки!

Спусковий механізм - одна з найскладніших частин будь-якої гвинтівки

Для розважальної стрільби і мисливської зброї регулювання спуску не настільки важлива. Вважається, що важкий спуск на зброю для ходового полювання набагато безпечніше легкого, і в цьому є резон. І ще: на відміну від вогнепальної зброї, далеко не всі пневматичні гвинтівки оснащуються запобіжниками.

Багатозарядний. Існують як однозарядні, так і багатозарядні пневматичні гвинтівки, а останнім часом з'являються напівавтоматичні (з автоматичним заряджанням) зразки

Магазини для багатозарядних гвинтівок виглядають по-різному, але принцип роботи у них схожий
Магазини для багатозарядних гвинтівок виглядають по-різному, але принцип роботи у них схожий

Спортсмени і мисливці люблять Багатозарядний за те, що наступний постріл можна зробити без зміни прикладки і досить швидко, а також оперативно провести заміну магазину і стріляти далі. Але в інших видах стрільб це не настільки важливо. Та й ціна багатозарядних гвинтівок зазвичай вище, ніж їх однозарядних аналогів.

Саунд-модератор (він же надульник або глушник). Хоча рівень звуку від пострілу пневматичної гвинтівки непорівнянний з гучністю вогнепальної зброї, його можна додатково знизити, щоб не дратувати оточуючих. Для цього використовуються саунд-модератори різних конструкцій. Для установки такого пристрою на гвинтівку потрібна наявність різьблення на стовбурі. Тільки деякі моделі допускають установку без різьблення, але їх ефективність в цьому випадку нижче.

Суперкомпактна PCP-гвинтівка   BSA Ultra Multishot Tactical   оснащена саунд-модератором від виробника
Суперкомпактна PCP-гвинтівка BSA Ultra Multishot Tactical оснащена саунд-модератором від виробника

Існують також спеціальні способи зниження звуку. Наприклад, деякі виробники "одягають" стовбури своїх гвинтівок в спеціальні кожухи. Таке рішення, по-перше, робить гвинтівку виглядає набагато привабливіше за рахунок більшої товщини стовбура, по-друге, захищає стовбур від пошкоджень і знижує звук пострілу. Іноді такий варіант називають інтегрованим саунд-модератором.

Crosman Benjamin Marauder   - доступна і компактна багатозарядна PCP-гвинтівка з інтегірованним саунд-модератором
Crosman Benjamin Marauder - доступна і компактна багатозарядна PCP-гвинтівка з інтегірованним саунд-модератором

Пам'ятайте, що установка саунд-модератора не тільки знизить звук пострілу, а й однозначно змістить середню точку влучення гвинтівки, а також може вплинути на її кучність (як негативно, так і позитивно). Тут потрібен тільки експеримент.

Прицільні пристосування. З мушкою й цілком напевно знайомі всі. Найбільш сучасними вважаються мушка і цілик з використанням Світлозбиральні матеріалу і точними регулюваннями горизонтального і вертикального зсуву на цілині.

Оптоволоконні мушка і цілик зроблять прицілювання в сутінках зручніше
Оптоволоконні мушка і цілик зроблять прицілювання в сутінках зручніше. Але ніщо не замінить якісний оптичний приціл!

А ось з такими просунутими прицільними пристосуваннями, як диоптрические приціли, коллиматорние приціли, лазерні прицільні пристрої та оптичні приціли, напевно мають досвід звернення далеко не всі. Тема велика, в чомусь навіть неосяжна, так що про це ми готуємо окрему статтю.

Кожній цілі свою зброю

Незважаючи на свої конструктивні відмінності, всі перераховані типи гвинтівок цілком здатні виконувати свою пряму і єдине завдання - потрапляти в ціль. Зовсім інше питання - яка ця мета, які її розміри, дистанція, і який ступінь пошкоджень цієї мети передбачається нанести. Іншими словами - під кожну мету і завдання потрібно свою зброю. І якщо рішення купити гвинтівку вами вже прийнято, то, швидше за все, ви вже приблизно уявляєте собі і її призначення.

Зазвичай пневматична гвинтівка купується по досить типовим причин - розважальна стрілянина (т.зв. Плінке), навчальна і тренувальна стрілянина по мішенях (спортивна стрільба), або ж «полювання».

Розважальна стрільба є найпростішим і найбільш частим завданням для пневматичної зброї. Вона буде цікава кожному, незалежно від віку і статі. Вона не вимагає від стрільця серйозних навичок поводження зі зброєю, як і не вимагає від гвинтівки неймовірною купчастості і потужності, яка для таких завдань може бути абсолютно різна - від 7 Дж для стрільби по дрібних об'єктів у себе у дворі до найпотужніших 30-50 Дж , якщо вам раптом захочеться бити пляшки з-під шампанського з сімдесяти метрів або пробиває оцинковані відра навиліт.

Мішені Gamo для розважальної стрільби
Мішені Gamo для розважальної стрільби. Найбільш безпечні варіанти обладнані власним пулеуловітелем

Спуск такої гвинтівки бажано мати не надто легкий, з хорошим вільним ходом - щоб уникнути мимовільного пострілу. Також чималу роль відіграватиме автономність зброї - з огляду на, що в компанії завжди знайдуться бажаючі постріляти, і пострілів кожен зробить чимало, зручніше буде не залежати від балонів, насоса (користування яким помітно стомлює, до речі!) Або запасів вуглекислоти. Так що для розважальної стрільби краще зупинити свій вибір на класичній пружинно-поршневої пневматики - надійної і невибагливої, досить потужною для ваших завдань, але не більше - щоб не обтяжувати зусиллям взводу і вагою гвинтівки підлітків і жінок. У той же час, вуглекислотний напівавтомат також зможе доставити любителям розважальної стрільби масу задоволення!

Коштувати перша гвинтівка для розважальної стрільби, швидше за все, буде недорого. Звичайно, висококласне, якісне зброю принесе власникові куди більше задоволення точністю і відсутністю клопоту з ремонтами і технічним обслуговуванням, але до цього висновку кожному стрілку ще потрібно буде прийти самостійно. І пам'ятайте: де і куди б ви не стріляли - за мішенню завжди має перебувати надійне перешкода, яка не дозволить вашій пулі летіти далі, ніж потрібно (і в разі промаху теж)! Безпека понад усе!

Спортивне пневматична зброя може бути різним - для початкового навчання стрілянині, або для вищих спортивних досягнень. Але незмінно одне: вимоги до нього будуть набагато вище і жорсткіше, а точність і якість виготовлення не повинні залишати сумнівів. І нехай такі гвинтівки не покликаний руйнувати мета - але вони створені, щоб стріляти і потрапляти.

Кульова стрільба з пневматичної гвинтівки на дистанції 10 м - олімпійський вид стрілецького спорту

Спортивні гвинтівки повинні витримувати десятки і сотні тисяч пострілів, які будуть проведені з них на численних тренуваннях. У них втілені найостанніші розробки в області пневматики, їх спускові механізми і стовбури бездоганні. Практично всі спортивні гвинтівки відносяться до РСР-класу, хоча бувають і винятки. Кожна з них проходить суворий технічний контроль перед тим, як потрапити в руки покупцеві. Як правило, зарубіжні спортивні гвинтівки коштують досить дорого. Цілком очевидно, що така зброя потрібно не кожному, і все ж - воно здатне принести своєму власникові ні з чим не порівнянне задоволення від надточної і комфортною стрільби!

Цілком очевидно, що така зброя потрібно не кожному, і все ж - воно здатне принести своєму власникові ні з чим не порівнянне задоволення від надточної і комфортною стрільби

Спортивна паперова мішень з пулеуловітелем

Спортивна паперова мішень з пулеуловітелем

Металеві мішені для змагань з дисциплін Field Target і Hunting Field Target

Спортивні гвинтівки бувають різноманітного призначення в залежності від виду стрілецької спорту - будь-то компетішн (пневматична триборство, стрільба з трьох положень), бенчрест (стрільба на кучність з упору), філд-таргет (імітація полювання із залізними мішенями). Але всі вони зроблені тільки з однією метою: дати вам вразити навіть саму малорозмірних мішень з першого пострілу. І якщо бажання долучитися до стрілецького спорту вам не чуже, якщо у вас є прагнення розвиватися і досягати успіхів не просто в стрільбі, але в міткою стрільби - то варто спробувати одну з цих гвинтівок. Тим більше, що і серед спортивної зброї є відносно доступні моделі.

Початкове навчання стрільбі вимагає окремого класу гвинтівок. Зазвичай вони досить легкі, компактні і прості в зверненні. Вони чудово підійдуть для того, щоб залучити дитину до культури поводження зі зброєю, навчити його техніці безпеки і основам влучної стрільби. Без сумніву, стрілянина захопить будь-якого хлопчика чи юнака! І хто знає, може бути, це будуть його перші кроки у великий спорт? Крім того, і серед дорослих такі гвинтівки знайдуть своїх шанувальників - наприклад, серед представниць прекрасної половини, для яких повнорозмірна гвинтівка виявиться занадто великий або важкою.

Крім того, і серед дорослих такі гвинтівки знайдуть своїх шанувальників - наприклад, серед представниць прекрасної половини, для яких повнорозмірна гвинтівка виявиться занадто великий або важкою

Нарешті, «полювання». Ми не дарма уклали це слово в лапки, оскільки формально на території України полювання на птицю і звіра з пневматичною зброєю заборонена законодавчо і прирівнюється до браконьєрства . Не забувайте, що знаходження в межах мисливських угідь з будь-якою стрілецькою зброєю, навіть в незарядженому стані, також прирівнюється до полювання.

З іншого боку, навряд чи хтось може серйозно заборонити стрілку-любителю «полювання» на дрібних шкідників на власному дачному або садово-городній ділянці (зрозуміло, тільки за умови, що це ніяк не загрожує і не заважає сусідам!) Фактично ж існують і суто міські види «полювання» на пернатих з пневматикою, легальний статус яких можна поставити під сумнів. Але це, на жаль, майже не бентежить їх прихильників. По крайней мере, до першої зустрічі з правоохоронцями.

Як би там не було, а мисливська пневматична зброя конструюється, виробляється і продається без обмежень - по крайней мере, в калібрі 4,5 мм. Причому більші і тому краще походящие для полювання калібри (5,5 мм, 6,3 мм і т.д.) в нашій країні також доступні для придбання - однак підлягають обов'язковій реєстрації, як і вогнепальну зброю.

Пневматична гвинтівка для полювання, крім потужності, повинна володіти невеликою вагою і зручною ложею (зазвичай пластикової) для тривалого носіння в руках. Запас пострілів для такої зброї відходить на другий план, в той час як зручність і потужність будуть дуже важливі. Крім того, вкрай бажана Багатозарядний. Як правило, це РСР-гвинтівки нижньої і середньої цінової категорії, хоча бувають і винятки. А любителі підстерігати жертву з вікна автомобіля воліють гвинтівки компонування «булл-пап» - вони помітно компактніше і «разворотістее», ніж повнорозмірні класичні.

вместо Висновки

Підводячи підсумки, варто додати, що наша класифікація носить досить умовний характер - насправді дорога, добротна «мисливська» гвинтівка по точності може не поступатися спортивним моделям, перевершуючи їх по потужності і ефективної скорострільності. А дешева ППП-гвинтівка базового рівня після грунтовної доробки може по характеристикам зрівнятися з вельми і вельми дорогим зразком. Існують і зовсім незвичайні варіанти - деякі користувачі, які не мають можливості відразу купити РСР-гвинтівку, набувають CO2-модель і самостійно перекладають її «на повітря», шляхом модифікацій і токарних робіт різної складності.

Що ж, як не може бути ідеальної гвинтівки, так немає і абсолютно поганий - важливо вибрати ту, яка буде доставляти максимум задоволення саме вам. Кожна зброя має своє призначення і, щонайменше, буде гарантовано метати кулю в бік цілі - в цьому можна не сумніватися. Так що перед тим, як остаточно визначитися з покупкою, головне - зрозуміти, які саме характеристики для вас найбільш важливі. А далі - ласкаво просимо в клуб любителів пневматичної зброї, і вдалих вам пострілів!

Ігор Негрешний, Тарас Олійник,
спеціально для www.rozetka.ua

Як же вибирати, і чим відрізняються один від одного всі ці гвинтівки?
Та й як не відчути себе справжнім снайпером, убивши першим же пострілом мета розміром з 5-копійчану монету на відстані в півсотні кроків?
І хто знає, може бути, це будуть його перші кроки у великий спорт?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов