Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як вибрати автоматичний вимикач

  1. Принцип дії автоматичного вимикача і його конструкція
  2. Класифікація автоматичних вимикачів
  3. Типи автоматичних вимикачів
  4. Вибір автоматичного вимикача
  5. Вибір високовольтних вимикачів

Наша сеть партнеров Banwar

Автоматичний вимикач, або як його часто називають автомат, найпоширеніший елемент для того, для безпечної подачі напруги в будь-який вид приміщень і на будь-який електроприймач (споживач). Головною функцією, яку виконує автоматичний вимикач, вважається захист електропроводки від коротких замикань, що виникли в його ланцюга. Другорядними функціями даного вимикача вважаються: захист від перевантажень, а також безпечна подача напруги і розрив силових ланцюгів під навантаженням. Справа в тому що при виникненні короткого замикання виникає значне підвищення сили струму в ланцюзі тому при його розриві в такому режимі виникає дуга яку автоматичний вимикач гасить. Навіть при нормальних робочих токах, які можуть досягати декількох сотень ампер, силові ланцюги де вони протікають розривати без спеціальних дугогасильних камер не можна ні в якому разі. Це прописано в правилах експлуатації електрообладнання. Автоматичний вимикач, або як його часто називають автомат, найпоширеніший елемент для того, для безпечної подачі напруги в будь-який вид приміщень і на будь-який електроприймач (споживач)

Підібрати правильно автоматичний вимикач це значить убезпечити електроустановку, якою є в принципі будь-яке житлове або технологічне приміщення, від пожеж і перегорання проводки внаслідок високих струмів. В принципі ту ж саму роль виконують і запобіжники, тільки цей вид вимикачів має більш швидкий захист і зручність застосування.

Принцип дії автоматичного вимикача і його конструкція

Вибір вимикачів варто почати з розуміння як працює автоматичний вимикач і конструктивних особливостей. Кожен такий автомат має:

  • Кілька полюсів, які він може ввімкнути або вимкнути. Тобто силові контакти, які розмикають або замикають ланцюг. Їх кількість може бути від одного до чотирьох;
  • Дугогасительная система. Вона може складатися зі спеціальних камер з вузькими щілинами для розбиття дуги на дрібні частини і зниження її вигоряючої здатності. Також камери дугогашенія можуть бути виконані у вигляді решітки. Ці дві виду камер іноді застосовуються комбіновано якщо автомат призначений для комутації потужних ланцюгів;

Ці дві виду камер іноді застосовуються комбіновано якщо автомат призначений для комутації потужних ланцюгів;

  • Привід розчіплює механізму;
  • Расцепитель. Він може мати електромагнітну, електронну, мікропроцесорну або ж біметалічну основу служить для миттєвого автоматичного вимкнення при створенні ненормальних струмових режимів. У свою чергу, він складається з важелів, засувок і відключають пружин для прискорення спрацьовування захисту;
  • Одну або кілька пар так званих блок-контактів або допоміжних контактів, що йдуть в ланцюзі сигналізації або ж контролю.

Хотілося б зупинитися більш конкретно на такому елементі як електромагнітний расцепитель. Він являє собою котушку (соленоїд), рухома частина якої, і пускає в хід сам пристрій механічного розриву ланцюга. Струм, що протікає по силовим контактам, безпосередньо проходить і по соленоїду, тільки ось при нормальній роботі, коли його значення не перевищує номінального параметра, на який розрахований автомат, він не виключає автомат. Магнітного поля в цьому випадку не вистачає на те, щоб якірець расцепителя зрушив засувку і автоматичний вимикач залишається у включеному положенні. Як тільки струм, внаслідок короткого замикання в ланцюзі, який відходить, перевищить граничне значення, магнітний потік призведе в рух рухому частину соленоїда і автомат негайно відключиться.

Автоматичні вимикачі постійного струму, які встановлюються для захисту електродвигунів стаціонарно мають кілька расцепителей Автоматичні вимикачі постійного струму, які встановлюються для захисту електродвигунів стаціонарно мають кілька расцепителей. Це робиться з метою прискорити процес відключення навіть при неспрацьовуванні одного з систем розчеплення. Допусти ВАТ (вимикач автоматичний струмовий), який застосовується для електродвигуна головних приводів прокатного стану має систему ИДП (индукционно динамічний привід). Вона додатково тягне за рухливий силовий контакт під час відключення автомата від струмового захисту.

Тепловий захист автоматичних вимикачів майже у всіх випадках створена на біметалічною пластині, яка також введена в силовий ланцюг. При проходженні струму вище номіналу вона починає грітися і в якийсь момент відбувається її деформація або вигин тим самим розривається електричне коло. Тому в таких випадку варто почекати коли вона охолоне, так як відключений від теплового захисту автомат включиться не відразу. Іноді якщо автомати не мають чіткої теплової вставки перевищення струмового номіналу обмежують окремо встановленими тепловими реле, що працюють за таким же принципом, і мають настройку.

Класифікація автоматичних вимикачів

При виборі потрібного пристрою для подачі напруги і відключення, вручну або ж автоматично, потрібно підібрати їх виходячи з класу. Ось які побутові класи автоматичних вимикачів по току миттєвого розчеплення бувають:

  1. Тип B: вище 3 * I ном. до 5 * I ном. включно (де I ном - номінальний струм). Застосовуються вони для захисту ліній освітлення або ліній, прокладених на довгі відстані;
  2. Тип C: понад 5 * I ном. до 10 * I ном. включно. Такі класи автоматів застосовуються для захисту розеткових груп або ланцюга з споживачами, з середніми пусковими струмами.
  3. Тип D: понад 10 * I ном. до 20 * I ном. включно. Застосовується для захисту трансформаторів або ланцюгів споживачів з великими пусковими струмами.

Промислові класи:

  1. тип L: понад 8 * I ном.
  2. тип Z: понад 4 * I ном.
  3. тип K: понад 12 * I ном.

Трохи відрізняється класифікація у західних виробників.

Типи автоматичних вимикачів

Всі вони діляться на:

  • низьковольтні - це до 1000 В;
  • високовольтні, вище 1000 В.

Відразу варто захистити від непродуманого використання ні в якому разі не можна використовувати низьковольтні автоматичні вимикачі, в ланцюгах високої напруги. Це окремий тип даної апаратури, який вимагає не тільки правильної установки, але і відповідної експлуатації.

Ще одна відмінність пов'язано з їх виконанням воно буває:

  • модульне;
  • лите;
  • Повітряне силове.

Саме модульні найпоширеніші типи вимикачів, що застосовуються в квартирах, будинках, дачних ділянках, тобто у всіх побутових випадках. Вони дуже компактні і зручні кріпляться на спеціальну планку звану DIN-рейкою. Потрібно всього лише розтиснути елементи кріплення, які стягуються пружинкою і встановити автоматичний вимикач в потрібне місце, найчастіше це електрощиток. Який розмір його ставити, це вже залежить від кількості обладнання в ньому. Він повинен замикатися надійно на ключ, що б не діти ні хтось інший не міг включити автомат коли на лінії ведуться роботи. Саме модульні найпоширеніші типи вимикачів, що застосовуються в квартирах, будинках, дачних ділянках, тобто у всіх побутових випадках

Вибір автоматичного вимикача

Вибір автоматичних вимикачів варто виконувати відповідно до зазначених на схемі проекту параметрах. Якщо ж стоїть питання як вибрати вимикач для звичайного побутового випадку, то тут є кілька умов:

  1. Тип напруги, тобто 220 Вольт або 380. Тут відразу ж і визначитися кількість полюсів. При 220 В це одно- або двополюсний. При трифазному напрузі це обов'язково трьох- або четирёхполюсний;
  2. Робочий струм. Величина ця розраховується по потужності і напрузі всіх споживачів які будуть до нього підключені. Струм дорівнює, потужність розділити на напругу. Підбирайте його краще трохи з запасом. Наприклад, при розрахунковому 10 Ампер, правильно вибрати вимикач на 16 А;
  3. Струм відсічення або відключення варто вибирати в залежності від того який споживач буде підключений до нього. Будь-який з них спрацює при короткому замиканні;
  4. Тип виробників. Економити тут не варто, так як від цього залежить пожежна безпека.
  5. Селективність. Це означає не можна ставити автомат який буде працювати з параметрами вище ніж попередній. Наприклад, загальний автомат на 50 Ампер і спрацьовування, припустимо, 3 * I ном і відходять від нього такі ж, з таким же захистом. При нещодавно трапився к.з. може вибити вступної автомат, а не тієї конкретної ланцюга де сталася аварійна ситуація. Даний вибір автоматичного вимикача має важливе значення, так як від цього залежить швидкість спрацьовування, а значить і відключення.

Останнім часом з розвитком технологій стали застосовуватися також додатково диференціальні автомати, і УЗО (пристрій захисного відключення), але їх робота спрямована трохи на інші параметри ланцюга.

Вибір високовольтних вимикачів

Вибір вимикачів високовольтного типу справа більш відповідальне і копітка, тут вже на DIN-рейку не поставиш. Ось основні параметри, що впливають на вибір таких пристроїв:

  1. Номінальна напруга і струм;
  2. Тип вимикача;
  3. Кількість полюсів для комутації;
  4. Тип установки, що відповідає умовам роботи;
  5. Ступінь швидкодії захисту та час відключення;
  6. Кількість повних комутаційних циклів, тобто наскільки він розрахований включень і відключень;
  7. Струм термічної стійкості;
  8. Граничний струм К.З .;
  9. Час включення якщо є дистанційний привід;
  10. Тиск газу або повітря, пневматичного або газового приводів.

Також не рекомендується при виборі віддавати перевагу китайським виробникам даного обладнання, так як вони дуже часто економлять на кольорових металах. Останнім часом вітчизняні виробники вийшли на досить високий рівень виготовлення автоматичних вимикачів як високовольтних, так і розрахованих на напругу не більше ніж 1000 вольт.

Всі найважливіші аспекти висвітлені, тепер від того як правильно людина вибере цей апарат буде залежати безпека проводки, а значить і пожежна безпека. Так як найчастіша причина виникнення пожеж вважається загоряння проводки, а значить підібраний і обраний автомат вчасно не відключився.

Відео по темі

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов