Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм

  1. Перевірка стану батареї
  2. Правила зарядки автомобільного акумулятора
  3. Відповіді на найбільш поширені питання, пов'язані з зарядкою АКБ
  4. Зарядні пристрої

Наша сеть партнеров Banwar

Як джерела живлення сучасних автомобілів використовуються свинцево-кислотні акумуляторні батареї Як джерела живлення сучасних автомобілів використовуються свинцево-кислотні акумуляторні батареї. Вибір на їх користь автовиробниками зроблений не випадково - такі батареї менш інших піддаються розрядці в холодних умовах і здатні відновлювати працездатність навіть після інтенсивних навантажень, пов'язаних з пуском холодного двигуна. Автомобільні акумулятори ще називають стартерний - якраз саме тому, що саме за рахунок використання їх енергії і «оживає» двигун авто.

Міський цикл руху, коли двигун довго працює на малих і середніх оборотах, не дозволяє генератору повноцінно забезпечувати авто електроенергією і заряджати АКБ.

Коли мотор працює, харчування електричної мережі автомобіля здійснюється в основному за рахунок генератора, який одночасно і заряджає батарею, відновлюючи заряд. Але міський цикл руху, коли двигун довго працює на малих і середніх оборотах, не дозволяє генератору повноцінно забезпечувати авто електроенергією і заряджати АКБ. До того ж, сучасні авто, як правило, доверху «нафаршировані» споживачами електрики.
Ці обставини в сукупності з природною втратою щільності електроліту в процесі експлуатації і змушують час від часу відновлювати працездатність батареї, використовуючи зовнішні джерела живлення - зарядні пристрої. Про те, як правильно заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм і піде мова в цій статті.

Перевірка стану батареї


Ареометр для перевірки щільності електроліту



Перш за все, необхідно перевірити рівень електроліту в акумуляторі. Пластини батареї повинні бути повністю занурені в рідину (або гель - у випадку з гелів АКБ ). Щільність електроліту в нормальних умовах повинна бути дорівнює 1,28 г / см3. Правда, іноді в продажу зустрічаються і нові акумулятори з щільністю 1,24 - 1,25 г / см3, але це не означає, що такі батареї браковані - просто вони призначені для роботи в тропічних широтах.

Перш за все, необхідно перевірити рівень електроліту в акумуляторі

Таблиця щільності електроліту акумулятора



Щільність, виміряна ареометром, при необхідності коригується доливкою дистильованої води або електроліту - в залежності від вимірювань. Якщо вона нижче або дорівнює 1,1 г / см3, то допускається її відновлення доливкою коригуючого електроліту щільністю 1,4 г / см3.

Напруга працездатного автомобільного акумулятора повинно бути не менше 12 вольт.

Напруга зарядженого автомобільного акумулятора повинно бути не менше 12 вольт. Змиритися воно підключенням вольтметра (або мультиметра в режимі вольтметра) до висновків батареї. Найбільш наочно все покаже стан АКБ вольтметр з опором навантаження, яке при підключенні викликає струм, приблизно рівний струму в ланцюзі включеного стартера на авто. Якщо батарея справна, то напруга на висновках АКБ відновлюється при відключенні опору.
Вимір напруги до і після навантаження повинні проводитися також при продажу батареї в магазині, вони покажуть - чи справний новий акумулятор і чи потрібно його заряджати.

Вимір напруги до і після навантаження повинні проводитися також при продажу батареї в магазині, вони покажуть - чи справний новий акумулятор і чи потрібно його заряджати

Перевірка напруги акумулятора



Також вольтметром можна перевірити зарядку АКБ від генератора, підключивши вольтметр до його клем при працюючому двигуні. Напруга має становити близько 14 вольт, при відключених споживачах - фари, підігрів скла, і т.п. Попутно Ви зможете з'ясувати, заряджається акумулятор на холостих обертах - якщо напруга на клемах буде менше 14 вольт, то необхідно перевірити стан генератора і сервісного ременя.

Також вольтметром можна перевірити зарядку АКБ від генератора, підключивши вольтметр до його клем при працюючому двигуні

Таблиця напруг АКБ при розрядці



Крім перевірки власне стану батареї, перевірте і можливість витоку струму по корпусу акумулятора - бруд і волога ведуть до втрати заряду. Можна просто для профілактики очистити корпус АКБ від бруду, особливо у висновків, і протерти його розчином харчової соди - вона «погасить» електроліт, якщо той потрапив на корпус. Замість соди можна скористатися також милом.
Витік струму по корпусу легко перевірити світлодіодом з подовженими висновками. Досить під'єднати один висновок світлодіода до клеми батареї, а іншим «просканувати» поверхню корпусу, торкаючись до нього різних місцях.

Правила зарядки автомобільного акумулятора

Загальні вимоги до процесу:

    Перед зарядкою акумулятора обов'язково викрутити пробки з корпусу батареї.

  1. Викриття пробки з корпусу батареї - інакше при виділенні газів може статися його пошкодження.
  2. Дотримуйтесь полярності при підключенні зарядного пристрою.
  3. Не допускайте попадання іскор в зону зарядки - виділяються водень і кисень в поєднанні утворюють не що інше, як гримучий газ. Вибух акумулятора можливий від іскор, викликаних роботою «болгарки», зварювального апарату, необережне куріння і т.д.

Відповіді на найбільш поширені питання, пов'язані з зарядкою АКБ


Сила зарядного струму не повинна перевищувати 10% від значення ємності акумулятора



В:

- «Чи можна заряджати акумулятор будинку?»
Про: - Зарядку акумулятора автомобіля в домашніх умовах здійснювати можна, але з дотриманням запобіжних заходів, пов'язаних з виділенням горючих газів і з можливим потраплянням електроліту на предмети побуту.

В: - «Чи потрібно відкручувати пробки при зарядці акумулятора?»
Про: - Обов'язково, щоб тиском газів, що виділяються не зашкодило корпус батареї.

В: - «Яким струмом заряджати акумулятор?»
Про: - Сила струму встановлюється рівною 10% від ємності. Тобто для заряджання АКБ ємністю 60 а / ч значення зарядного струму повинно бути 6 ампер.

В: - «Чи повинен кипіти акумулятор при зарядці?»

Якщо яка-небудь «банку» батареї закипіла відразу після початку зарядки, то це говорить про її несправності.

Про: - Це нормальне явище, пов'язане з хімічними реакціями окислення-відновлення. По суті, виділення газів кипінням назвати не можна - воно не пов'язане з нагріванням електроліту. Але якщо якась «банку» батареї закипіла відразу, то це говорить про її несправності і акумулятор можна лише утилізувати. Бурхливе кипіння після тривалого проміжку часу служить непрямою ознакою того, що батарея зарядилася.

В: - «Скільки часу заряджати акумулятор автомобіля зарядним пристроєм?»
Про: - Це залежить від ступеня розрядженого батареї. Будьте готові, що процес займе годин 8 - 10. Також на час зарядки впливає і величина зарядного струму - чим він вищий, тим менше піде часу. Найбільш якісно заряджання АКБ малим струмом. Бажано зробити кілька циклів «заряд-розряд» - як доведено на практиці, такий спосіб найбільш ефективний. Розряджати батарею можна за допомогою автомобільної 12-ти вольтової лампи 21 - 55 W. Правильно заряджати повністю розряджений акумулятор слід струмом, рівним 1/20 від ємності АКБ - тобто для зарядки «90-го» акумулятора ставте для зарядки струм величиною близько 4 - 5 ампер.

В: - «Як заряджати не обслуговуються акумулятор автомобіля?»
Про: - Необслуговувані (гелеві) акумулятори чутливі до перевищення напруги зарядного струму, тому необхідно скористатися точним зарядним пристроєм, що дозволяє регулювати напругу, не допускаючи величини останнього вище 14,4 вольта - інакше гель буде «танути» і буде потрібно відновлення його обсягу.

В: - «Чи можна заряджати акумулятор на морозі або відразу з морозу?»
Про: - Це залежить від щільності електроліту і від показань вуличного термометра. Електроліт щільністю 1,28 г / см3 не замерзає до мінус 40 градусів. Якщо ж батарея разморожена, то її зарядка буде марною тратою часу - покоробило пластини швидше за все замкнутий, а їх активний наповнювач осиплеться на дно. Таку батарею можна лише утилізувати, але якщо АКБ НЕ разморожена, то вона успішно зарядиться і на морозі.

В: - «Чи можна зарядити акумулятор, не знімаючи клеми?»

Акумулятор можна заряджати не знімаючи клеми, але при цьому запалювання повинно бути вимкнено.

Про: - Можна, якщо Ви хочете зарядити акумулятор, не знімаючи з машини. Щоб зменшити час зарядки, постарайтеся під час неї не користуватися споживачами енергії бортової мережі і не перевищуйте значення зарядної напруги вище 14 вольт.

В: - «Чи можна заряджати заряджений акумулятор?»
Про: - Абсолютно ні до чого - відбудеться втрата електроліту через кипіння.

В: - «Скільки вольт повинен показувати заряджений акумулятор?»
Про: - Стандартна батарея має номінал 12 вольт. У щойно зарядженого акумулятора це значення може бути трохи вище.

Зарядні пристрої


Зарядні пристрої автомобільного акумулятора



Акумулятор можна зарядити і без зарядного пристрою - «прикуривши» його від іншої батареї, але такий спосіб не вдасться повністю відновити його заряд. Тому бажано обзавестися приладом - купити його або виготовити самостійно.

Акумулятор можна заряджати та без зарядного пристрою, підключивши його до іншого акумулятора, але повної зарядки не буде.

Зарядні пристрої, що випускаються промисловістю, повністю пристосовані для перетворення звичайного мережевого струму напругою 220 В в струм, здатний відновити заряд АКБ. Як правило, вони оснащені амперметром для контролю сили струму і перемикачем, за допомогою якого вона регулюється. Крім того, у продажу є пуско-зарядні пристрої, що дозволяють відразу пустити мотор, навіть якщо батарея повністю розряджена.
Але автомобілісти часто виготовляють «зарядки» для акумуляторів автомобіля своїми руками. Незважаючи на гадану примітивність саморобних пристроїв, вони успішно справляються зі своїми обов'язками - за умови ретельного вибору елементів для складання схеми і настройки приладу «під свою» батарею.

Незважаючи на гадану примітивність саморобних пристроїв, вони успішно справляються зі своїми обов'язками - за умови ретельного вибору елементів для складання схеми і настройки приладу «під свою» батарею

Різні схеми зарядних пристроїв автомобільного акумулятора



Одну з найпростіших схем зарядки акумулятора Ви можете побачити на Рис. 1 - найбільш спрощений варіант, але Ви можете використовувати для зниження напруга не навантажувальний опір (на малюнку позначено як лампа), а скористатися знижуючим трансформатором 220/12 В, в якості випрямляча використовувати діодний міст генератора автомобіля.
Крім того, Ви можете вдосконалити схему, встановивши кілька резисторів і перемикачі, що дозволяють регулювати струм, стрибкоподібно змінюючи опір. Причому схему можна постійно вдосконалювати і іншими способами - про них Ви можете дізнатися самостійно, якщо проявите інтерес.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов