Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Які велосипедні педалі краще купити

  1. Кому потрібні контактні педалі?
  2. Історія контактних педалей.
  3. Види велосипедних педалей.
  4. Плоскі педалі.
  5. Тукліпси з ремінцями.
  6. Комбіновані педалі, одночасно використовуються в якості контактних і безконтактних.
  7. Типи контактних педалей.
  8. Контактні педалі для гірського велосипеда.
  9. Контактні педалі для шосейного велосипеда.
  10. Опції контактних педалей.
  11. Клеми з множинними способами розстикування.
  12. Як їздити з контактними педалями.
  13. Сумісність кріплень.
  14. Технічне обслуговування педалей.
  15. Обслуговування тукліпсов.
  16. Питання та відповіді про велосипедним педалей.

Наша сеть партнеров Banwar

Якщо ви хочете купити педалі для велосипеда, то скоріше за все:

  1. Переходьте на контактні педалі зі стандартних плоских.
  2. Купуєте педалі для нового шосейного велосипеда , Які зазвичай продаються без педалей.
  3. Міняєте одні контактні педалі на інші.

У цій статті ми розповімо як правильно вибрати велосипедні педалі.

Кому потрібні контактні педалі?

Якщо ви їздите зі стандартними плоскими педалями, то ви напевно помічали велосипедистів, у яких ноги надійно прикріплені до педалей. Чи стануть контактні педалі правильним вибором для і вас? Не бійтеся пробувати нове - велосипедна взуття та контактні педалі є неодмінним атрибутом кожного велосипедиста, який хоче підвищити ефективність і знизити втому від їзди на велосипеді.

Щоб зафіксувати ногу на педалі, крім контактних педалей до них також потрібна спеціальна веловзуття. Так звана «контактна» комбінація взуття і педалей дозволяє отримати максимальний контроль над велосипедом і звести до мінімуму втрати енергії при педалюванні.

Спочатку Ви можете купити щось одне - веловзуття або педалі. Тільки перед покупкою пам'ятайте про їх сумісності. Додатково можете ознайомитися зі статтею про виборі велосипедної взуття .

Історія контактних педалей.

В якості альтернативи звичайним плоским педалей першими з'явилися педалі з тукліпсамі і ремінцями, які були єдиним способом підвищення ефективності педалювання . Уже пізніше з'явилися контактні педалі або по-англійськи - clipless pedals (бескліпсовие). У цих педалях кріплення таке ж, як і у лиж - тукліпси відсутні - вони безпосередньо контактують з взуттям.

Перед тим, як почати їздити з контактними педалями, необхідно пройти короткий курс навчання. Поради по використанню контактних педалей читайте далі в статті.

Види велосипедних педалей.

Короткий огляд основних характеристик педалей:

Шосейний велосипед Гірський, туристичний і прогулянковий велосипеди Стиль контактної педалі 3 отвори (Look або SPD-SL стилі) 2 отвори (SPD стиль) Підошва взуття Гладка Рифлена Нижня частина взуття Дуже жорстка Жорстка Тип контакту випирає з підошви поглибленим в підошву

Давайте розглянемо ці варіанти більш детально.

Плоскі педалі.

Напевно на вашому першому велосипеді були «плоскі педалі». У них широка поверхня, на яку зручно спиратися ногами. Ці педалі можна використовувати з взуттям, призначеної для їзди з контактними педалями.

Проте технології йдуть вперед і плоскі педалі також зазнали змін. У нових версіях використовуються легкі матеріали, герметичні підшипники, захищені від вологи і бруду, і навіть змінні шипи, що поліпшують зчеплення з педаллю.

Багато велосипедисти, що практикують даунхіл , Вважають за краще плоскі педалі в комбінації зі спеціально спроектованій взуттям. Така комбінація забезпечує ефективне зчеплення і контроль, а в разі аварії дозволяє легко вивільнити ноги. Звичайно і контактні педалі під час аварії легко расцепляются, але звичайні плоскі педалі надають вам більше впевненості, що допомагає уникнути падінь.

Тукліпси з ремінцями.

Тукліпси являють собою невеликі кріплення, що встановлюються на передню частину платформи педалі і навколишні носок ноги. Вони дозволяють, як тиснути на педаль, так і тягнути педаль вгору, що по суті подвоює ефективність педалювання. Додавання регульованого ремінця, який протягується через верхню і нижню частину кліпси і охоплює підйом зводу стопи, створює легку, доступну і надійну систему кріплення.

Використання тукліпсов вимагає балансування педалі, так як під вагою системи педаль намагається перевернутися догори ногами. Щоб вивільнити ногу з тукліпси, просто потягніть її назад.

Комбіновані педалі, одночасно використовуються в якості контактних і безконтактних.

Такі гібридні педалі поєднують в собі зручність звичайних плоских педалей і ефективність контактних педалей. Вони можуть стати відмінним варіантом для всіх, хто планує перейти на контактні педалі. При виборі педалей для велосипеда більшість думають, що контактні педалі потрібно використовувати постійно або взагалі відмовитися від них, але гібридні педалі дозволяють їздити на велосипеді в звичайному взутті, не використовуючи контакти.

Типи контактних педалей.

Контактні педалі є найдосконалішим варіантом контактних систем. Принцип роботи контактної педалі полягає в утриманні невеликого пластикового або металевого кріплення на підошві веловзуття в подпружиненной «кліпсі», встановленої на поверхні педалі.

Переваги контактних педалей:

  • максимально ефективне обертання педалей - енергія на педалі передається, як при русі педалі вниз, так і вгору;
  • високий рівень контролю при встрибування на бордюри і при подоланні перешкод ;
  • високий рівень безпеки - ноги не зісковзнуть з педалей при подоланні перешкод або під час дощу або снігопаду.

Контактні педалі для гірського велосипеда.

Найбільш універсальними контактними педалями для гірського велосипеда є педалі з клемами на два отвори. Ці контактні педалі можуть використовуватися на всіх типах велосипедів: шосейних, гірських, туристичних і міських. Більш поглиблений варіант кріплення в поєднанні зі спеціальною веловзуття дозволяє легше і тихіше ходити пішки.

Конструкція педалей з двома отворами часто називається системою «SPD» (скорочення від Shimano Pedaling Dynamics). Shimano була однією з перших компаній, яка почала розвивати цю систему і на сьогоднішній день продовжує залишатися лідером на ринку. Інші виробники, такі як Crank Brothers 'Candy і Time's ATAC, розробили схожі системи, що працюють на тих же принципах.

Як на гірських, так і на шосейних велосипедах гвинти проходять через два отвори, прикріплюючи клеми до двох доріжках або виїмок на нижній частині сумісної веловзуття. Це дозволяє переміщати клеми вперед і назад, щоб домогтися необхідного кута і положення для забезпечення максимального комфорту і простоти зачеплення педалі.

В ідеальному варіанті клема повинна розташовуватися прямо під підйомом зводу стопи. Поекспериментуйте з місцем розміщення клеми, щоб знайти свою оптимальну позицію, в якій ви зможете легко зчіплюються з педаллю і в якій вам буде максимально зручно обертати педалі. Бічна або «поворотна» настройка клеми дозволяє підлаштовуватися під різні стилі педалювання: одні велосипедисти воліє обертати педалі носками всередину, інші - назовні, а треті - прямо.

Контактні педалі для шосейного велосипеда.

На шосейних велосипедах найчастіше використовуються контактні педалі з клемами на три отвори, які часто також називають «Look» (на честь компанії, яка їх розробила). Ці клеми більше за розміром, виготовляються з пластика і сильніше виступають з підошви велосипедної взуття, ніж аналогічні клеми на два отвори. Інші компанії також розробили контактні педалі з клемами на три отвори, наприклад, Shimano SPD-SL.

Перевагою таких контактних педалей слід віднести більш рівномірний розподіл навантаження на педаль - через великі розмірів клеми. Таким чином знижується тиск в точках контакту з педаллю і забезпечується більш надійне зчеплення під час високих навантажень, характерних для шосейного велосипеда. Якщо ви віддаєте перевагу більш спокійний стиль їзди на велосипеді, то вам краще вибрати контактні педалі з клемами на два отвори, які дозволяють легше ходити в веловзуття, а також сідати і злазити з велосипеда.

Варіанти розміщення і кількість шипів:

Дві ручки Shimano SPD, гірські контактні педалі Crank Bros., Time.

Три шипа: Shimano SPD-SL, шосейні контактні педалі Look, Time.

Чотири шипа: деякі шосейні педалі Speedplay і Time.

Опції контактних педалей.

Ступені свободи педалей.

І останнє, про що варто розповісти - ступеня свободи педалей. Коли ви встёгіваетесь в контактну педаль, то шип блокується в механізмі педалі і міцно утримується на місці. Ступінь свободи педалі позначає максимальний кут, на який ви можете повернути ногу, пристебнутим в педаль. У деяких контактних педалях нога жорстко зафіксована під певним кутом, а інші педалі дозволяють налаштувати ступінь люфту. У міру набуття досвіду їзди з контактними педалями, ви зможете більш точно їх відрегулювати виходячи з особистих переваг.

Якщо у вас є якісь проблеми з колінним суглобом, то вам обов'язково слід використовувати контактні педалі зі ступенями свободи.

Клеми з множинними способами розстикування.

Більшість контактних педалей від'єднуються рухом в сторону. Так звані клеми з множинними способами розстикування відрізняються тільки тим, що процес розчеплення відбувається трохи легше і декількома способами - рухом п'яти назовні, всередину або вгору. Тобто в експлуатації вони дещо простіше за аналоги, які расцепляются тільки в сторону. Інших відмінностей практично немає.

Перед тим, як купити веловзуття, обов'язково переконайтеся, що вона сумісна з обраної вами моделлю контактних педалей.

Як їздити з контактними педалями.

Перед тим, почати їздити на велосипеді з контактними педалями, буде потрібно трохи попрактикуватися. Щоб вихльоснути велоботінок з педалі, просто відведіть або поверніть п'яту в сторону від велосипеда. В певній точці клема повинна розчепитися і нога вивільниться з педалі. Це рух легко запам'ятовується, але спочатку ви повинні добре попрактикуватися, щоб виробилася м'язова пам'ять і впевненість в цьому процесі.

Практикуватися використовувати контактні педалі найкраще на рівному газоні, так як в процесі навчання ви скоріше за все кілька разів впадете. М'яка поверхня допоможе уникнути серйозних травм. Також потренуватися зчіплюватися і розчіплюватися з контактними педалями можна на велотренажері або просто попросити друга потримати кермо вашого велосипеда, поки ви будете практикуватися.

Щоб виробити м'язову пам'ять, вам буде потрібно виконати дану вправу 50 - 60 разів (з кожної педаллю). Після цього ви зможете встёгіваться і вистёгіваться з контактних педалей навіть не замислюючись про це.

Сумісність кріплень.

Шипи прикручені до підошви велоботінка. З метою безпечного зчеплення і розчіплювання, шипи повинні точно відповідати клем педалей. Тому шипи зазвичай поставляються з педалями, а не з взуттям.

Щоб створити зв'язку контактних педалей і сумісної веловзуття, вам необхідно купити:

  1. контактну взуття з отворами, які повинні відповідати приобретаемому типу шипів;
  2. сумісні кріплення і педалі (продаються разом), також їх можна придбати окремо, щоб замінити в разі зносу.

Для безпечного використання контактних педалей шипи на велоботінке повинні розташовуватися в необхідних місцях. Через неправильного розташування клем або неправильно підібраного зусилля розчіплювання можуть виникати болі в колінному суглобі. Якщо у вас є які-небудь питання, то можете звернутися за допомогою до веломеханікі в своєму місцевому веломагазині.

Технічне обслуговування педалей.

Обслуговування контактних педалей.

Якщо стикування і розстикування педалей відбувається з великими труднощами, то спершу пошукайте видимі ознаки пошкодження. Якщо ви нічого не виявили, то напевно ваші контактні педалі слід просто почистити і змастити. Гарненько почистіть педалі теплою водою, приберіть бруд і різні осколки. Дайте педалей час обсохнути і нанесіть трохи мастила на клеми. На двосторонніх системах не забудьте змастити іншу сторону. Якщо у вас залишилися інші питання, то можете звернутися за допомогою до веломеханікі в своєму місцевому веломагазині.

Якщо у вас немає набору спеціальних щіток для чищення, то для цієї мети відмінно підійде стара зубна щітка.

Обслуговування тукліпсов.

Тукліпси практично не потребують технічному обслуговуванні . Хіба що іноді наносите невелику кількість мастила на ремінець тукліпсов. Також періодично перевіряйте кількість натяг гайок, які можуть розкручуватися самі по собі.

Питання та відповіді про велосипедним педалей.

Що краще купити в першу чергу: взуття або педалі?

Не має ніякого значення. Зазвичай в першу чергу купується взуття, але все ж спочатку необхідно визначитися з педалями і їх бажаними характеристиками. Вибір педалей для велосипеда залежить від вашого стилю їзди і типу велосипеда. Вибір велосипедної взуття ґрунтується на їх сумісності з педалями, зручність, ціною і їх характерні особливості.

Чи існують контактні педалі для новачків, якими легше користуватися, ніж іншими?

У більшості контактні педалей використовується однаковий принцип роботи. Вони оснащені пружиною з регульованим натягом, що дозволяє полегшити процес зчеплення з педалями. Новачкам краще купити двосторонні контактні педалі, з якими легше управлятися, так як вони дозволяють зчіплюватися з будь-якою стороною педалі. Крім того більшість воліють педалі з великими платформами, щоб на них було легко стояти, якщо під час початку їзди не встигли зчепитися з педалями.

Щоб встановити педалі на велосипед потрібно просто відкрутити старі педалі і прикрутити нові?

Так. У більшості випадків вам буде потрібно тільки спеціальний ключ для педалей або розвідний ключ. Характерною особливістю педалей є наявність різьблення, протилежного напрямку обертання педалей, щоб вони не розкручувалася під час їзди. Щоб послабити педаль, помістіть ключ на вісь рукояткою вгору. Візьміть в одну руку кривошип, а іншою рукою захопіть ключ і крутите їм в строну заднього колеса. Осі нових педалей позначаються буквами L і R, що дає можливість визначити яка педаль з якого боку повинна знаходиться - праворуч або ліворуч (коли ви сидите на велосипеді). Далі просто закрутіть педалі рукою і докрутили ключем. При необхідності можете звернутися за допомогою до веломеханікі в місцевому веломагазині.

Чому ціна контактних педалей коливається в діапазоні від 50 доларів до 300 доларів і вище? Чим вони відрізняються?

У дорогих контактних педалях використовуються легкі, сучасні та міцні матеріали, підшипники з великим терміном експлуатації, приділяється велика увага зовнішнім виглядом. Якщо ви рідко катаєтеся на велосипеді, то вам буде досить купити недорогі педалі. Якщо ж ви їздите на велосипеді досить часто і в складних умовах, то в довгостроковій перспективі більш вигідним придбанням можуть виявитися більш дорогі педалі.

Коли слід міняти клеми?

Клеми слід замінити, якщо вони зносилися до такої міри, що відбувається спонтанне розчеплення з педалями. Також клеми підлягають заміні, якщо вони пошкоджені або мають тріщини, так як в цьому випадку вони будуть погано працювати або можуть навіть зламатися в самий невідповідний момент. Якщо ви завзятий велосипедист, то скоріше за все вам доведеться міняти клеми досить часто - приблизно один раз на рік. Велосипедистам, які їздять на велосипеді не надто часто, одних клем вистачить приблизно на п'ять років.

Як мені знайти підходящі для клеми для заміни?

Знайти відповідні клеми досить просто. Клеми відповідають педалей. Тому, перш ніж відправитися в магазин за новими клемами, визначте яка саме модель педалей встановлена ​​на вашому велосипеді. Часто кожної педалі відповідає тільки один підходящий варіант клем. Якщо ви не знаєте як визначити модель ваших педалей, то можете взяти свою веловзуття і звернутися за допомогою до механіка в веломагазині, або ж просто сфотографуйте педаль і клеми і відправте фото фахівця, який розбирається в контактних педалях.

Кому потрібні контактні педалі?
Кому потрібні контактні педалі?
Чи стануть контактні педалі правильним вибором для і вас?
Що краще купити в першу чергу: взуття або педалі?
Чи існують контактні педалі для новачків, якими легше користуватися, ніж іншими?
Щоб встановити педалі на велосипед потрібно просто відкрутити старі педалі і прикрутити нові?
Чому ціна контактних педалей коливається в діапазоні від 50 доларів до 300 доларів і вище?
Чим вони відрізняються?
Коли слід міняти клеми?
Як мені знайти підходящі для клеми для заміни?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов