Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Який гідроакумулятор вибрати? підбір гідроакумулятора для водопостачання розрахунок обсягу (дача / будинок)

  1. Принцип роботи гідроакумулятора
  2. Критерії вибору гідроакумулятора
  3. Мембранний або балонний гідроакумулятор?
  4. Вертикальний або горизонтальний гідроакумулятор?
  5. Як вибрати обсяг гідроакумулятора?
  6. Який тиск в гидроаккумуляторе оптимальне?

Наша сеть партнеров Banwar

Система водопостачання, що забезпечує комфорт перебування людей в будь-якій будівлі, складається з безлічі комунікацій і різного спеціального устаткування. Як і інші складні інженерні мережі, вона вимагає акуратної і відповідальної експлуатації. Для того щоб така система служила своїм власникам максимально довго і ефективно, рух води в ній повинно бути постійним і рівним. Система водопостачання, що забезпечує комфорт перебування людей в будь-якій будівлі, складається з безлічі комунікацій і різного спеціального устаткування Цій меті служить спеціальний пристрій - гідроакумулятор, відомий також як гидробак або напірний бак. Дана ємність виконує відразу три важливі функції - підтримує тиск в системі водопостачання стабільним, зберігає запас води на випадок відключення живлення насоса, а також захищає мережу від гідроударів. Кожна з цих функцій вже сама по собі є достатньою причиною для установки напірного бака. В даному огляді будуть розглянуті характеристики і принцип роботи цих корисних пристроїв, а також будуть наведені деякі дані, що дозволяють відповісти на питання - як правильно вибрати гідроакумулятор? Розгляд апаратів такого типу варто почати з їх опису.

гідравлічний акумулятор - це спеціальна ємність для води з розміщеною всередині гумовою еластичною мембраною, яка герметично з'єднується зі сталевим корпусом бака. Сама мембрана має грушоподібної форми і приєднана до зовнішньої частини пристрою з використанням фланця з нарізним сполученням, що дозволяє підключати до нього комунікації водопроводу. Простір між мембраною і сталевим корпусом гідроакумулятора заповнюється стисненим повітрям під тиском. Запас води, що закачується в ємності такого типу, дозволяє, не тільки забезпечувати постійний натиск в системі водопостачання і створювати резерв рідини, але і зменшити кількість включень і виключень насосного обладнання. Справа в тому, що насос буде запускатися значно рідше для заповнення напірного бака, тільки після того, як майже вся вода з нього буде витрачена. Таким чином, термін служби перекачує агрегату значно збільшиться.

Принцип роботи гідроакумулятора

Всі напірні баки функціонують за такою схемою - рідина з водопроводу під тиском починає надходити всередину пристрою, поступово заповнюючи еластичну мембрану. При цьому вона збільшується в об'ємі, а повітря, що знаходиться між мембраною і корпусом ємності стискується, в результаті чого починає підвищуватися тиск. Найбільший і найменший допустимий рівень тиску в баку попередньо задається за допомогою спеціального реле. Як тільки верхня межа досягається, реле відключає подачу електроенергії на насос, і він припиняє працювати. Тепер що у гидроаккумуляторе стиснене повітря постійно впливає під великим тиском на гумову мембрану з запасом рідини. Після того, як вода починає витрачатися на побутові потреби, це повітря починає витісняти воду з напірного бака в комунікації водопроводу. У міру зменшення кількості рідини в мембрані, тиск всередині ємності поступово зменшується. Після того, як воно досягає нижньої межі, реле знову запускає в роботу насос , Який починає качати воду і цикл повторюється.

Таким чином, в гідробаку постійно взаємодіють повітря і вода, відокремлені один від одного еластичною мембраною. Саме вони і забезпечують функціонування пристроїв такого типу. Власникам напірних ємностей необхідно знати, що з часом тиск повітря, що знаходиться всередині них може знижуватися. Тому його рівень необхідно обов'язково перевіряти раз на рік при порожньому баку. Якщо воно не буде відповідати нормі, знадобиться просто підкачати повітря за допомогою звичайного насоса через ніпель. Також варто відзначити, що весь обсяг гідроакумулятора ніколи повністю не заповнюється водою. Кількість рідини, що міститься всередині, залежить від форми влаштування, гнучкості мембрани, а також від верхньої і нижньої межі тиску, заданого за допомогою реле.

Критерії вибору гідроакумулятора

Розглянувши переваги і принцип функціонування напірних баків, можна переходити до інформації, що дозволяє відповісти на питання - як підібрати гідроакумулятор? На ринку представлений великий асортимент даних пристроїв, тому знайти підходящий варіант для конкретної системи водопостачання зовсім не складно. Вибір оптимального гидробака робиться після вивчення його основних характеристик, які будуть представлені далі.

Мембранний або балонний гідроакумулятор?

Існує два типи напірних баків для водопостачання - балонні і мембранні. Конструкції цих пристроїв і принципи їх роботи майже ідентичні. Однак між ними існує одна важлива відмінність - в балонних гідробаком весь обсяг рідини знаходиться в мембрані з каучуку, а в їх мембранних аналогах вода в деяких місцях контактує зі сталевими стінками бака. Очевидно, що такий контакт може провокувати утворення корозії. Крім відсутності іржі, балонні напірні баки мають ще одну перевагу - їх внутрішню мембрану можна легко замінити без спеціальних інструментів і навичок. Завдяки цьому, таку модифікацію ємностей можна назвати більш практичною, з урахуванням більшого терміну служби і недорогого обслуговування. При цьому майбутнім власникам такого пристрою варто відразу дізнатися все про можливості придбання та ціною змінною мембрани, так як її вартість для деяких моделей баків буває досить високою.

Вертикальний або горизонтальний гідроакумулятор?

Виходячи зі способу установки, напірні баки бувають вертикальними і горизонтальними Виходячи зі способу установки, напірні баки бувають вертикальними і горизонтальними. Оскільки великої різниці між ними немає, оптимальний устрій підбирається з урахуванням зручності розміщення в певній частині будівлі. Часто вертикальні гідравлічні акумулятори купують для роботи в зв'язці з занурювальним насосом або для монтажу в приміщеннях невеликої площі. Що стосується горизонтальних гідроакумуляторів, то їх вибирають для установки зверху зовнішніх насосів, які можна кріпити прямо на корпусі ємності. Між цими двома типами пристроїв існує тільки одне щодо важлива відмінність. Воно полягає в способі видалення збирається всередині мембрани повітря.

Вся справа в тому, що розчинені повітряні бульбашки завжди присутні будь водопровідній системі. Виділяючись з часом з води і накопичуючись в різних частинах мережі, вони утворюють відповідні «пробки». У гідробаком вертикального типу великого обсягу, повітря концентрується у верхній частині пристрою і стравливается за допомогою фітинга з клапаном. У свою чергу, в гідроакумулятори горизонтального типу повітря видаляється з використанням додаткової ділянки трубопроводу, який складається з кульового крана, ніпеля і зливу. Також необхідно пам'ятати, що ємності малих розмірів не оснащуються такими клапанами, а повітря з них можна видалити тільки в разі повного попереднього спорожнення бака.

Як вибрати обсяг гідроакумулятора?

Визначившись з конструкцією напірного бака і орієнтацією в просторі його корпусу, кожен його майбутній власник неминуче стикається з питанням підбору оптимального обсягу гідроакумулятора. Для цього часто використовуються складні формули, що дозволяють розрахувати відповідну місткість такого пристрою. Безумовно, можна застосовувати і такий спосіб підбору, проте існує можливість обійтися без непростих математичних обчислень. Справа в тому, що лінійка стандартних тіпооб'емов напірних ємностей не дуже велика, тому вибрати оптимальний гідроакумулятор досить просто, з урахуванням наступних рекомендацій:

  • Для 3-х споживачів води і продуктивності насоса не більше 1,5-2 м3 / ч - досить бака об'ємом 20-24 літра;
  • Для 4-8-й споживачів води і продуктивності насоса не більше 3,5 м3 / ч - досить бака об'ємом 50-60 літрів;
  • Для більш ніж 10-і споживачів води і продуктивності насоса від 5 м3 / ч - необхідний бак об'ємом 100 літрів і більше.

Крім цих рекомендацій, для того, щоб правильно вибрати гідроакумулятор, потрібно врахувати його головне призначення, яке може бути наступним:

Скорочення кількості запусків насоса - перекачують агрегати не бажано включати більше 30 разів на годину. Беручи до уваги те, що найпопулярніші такі апарати мають продуктивність 30-40 літрів в хвилину, а вода в гідробаку займає до половини його обсягу, можна зробити висновок, що акумулятор для рідини об'ємом 80-100 літрів стане вирішенням проблеми частих включень, що знижують ресурс роботи насоса;

Підтримка нормального тиску в системі - це одна з основних функцій будь-якого гідроакумулятора. Для того щоб забезпечити нормальну роботу водопроводу не потрібен напірний бак великої місткості - цілком вистачить ємності об'ємом 24 літра. При цьому місце її установки може бути будь-яким, проте, бажано, щоб пристрій був розміщений максимально близько до насосу;

Створення резервного запасу води - дана можливість напірного бака актуальна в місцях, де регулярно пропадає електроенергія. Якщо з цієї причини насосне обладнання часто зупиняється, то кращим варіантом буде покупка гідравлічного акумулятора місткістю від 100 літрів і більше, з урахуванням того, що його корисний об'єм становить 30-50% від усього обсягу пристрою.

Який тиск в гидроаккумуляторе оптимальне?

Робочий тиск - це одна з найважливіших характеристик напірних баків. Під цим терміном мається на увазі тиск повітря в порожній ємності, в якій немає води. Його величина є постійною для кожного конкретного пристрою і обов'язково вказується на корпусі. Для того щоб правильно визначити необхідний рівень тиску, потрібно врахувати показник висоти рідини в системі водопостачання будівлі. Тиск в гідробаку має бути не нижче даного показника. Розрахувати його досить просто. Якщо наявні в будівлі водопровідні комунікації мають, наприклад, висоту 10 метрів, то тиск водяного стовпа також становить 10 метрів або 1 бар.

Власникам напірних баків необхідно взяти до уваги, що тиск, який видає насос при запуску, має бути більше робочого тиску гідроакумулятора не менше ніж на 0,5 бар. При цьому, для того щоб система функціонувала максимально ефективно, дана різниця між робочим і найбільшим тиском повинна становити 1,5-3 бар. Як приклад можна розглянути двоповерховий будинок. Для такої будови знадобиться ємність з робочим тиском близько 1,5 бар і максимальним тиском - не менше 4,5 бар. У більшості випадків розглядається тиск повітря в гидроаккумуляторе є стандартним. Воно встановлюється виробниками на рівні 1,5 бар. Однак іноді значення даного параметра може відрізнятися в нових пристроях, тому його варто перевірити за допомогою простого манометра , Який приєднується до ніпеля ємності. Варто додати, що максимальний тиск в напірному баку не може бути менше максимального тиску системи, що виникає, наприклад, при виході з ладу реле. З цієї причини велика частина таких ємностей розрахована на найвищу тиск в 10 бар.

На закінчення даного огляду необхідно привести ще кілька порад, які допомагають відповісти на питання - як підібрати оптимальний гідроакумулятор? Вибираючи таку ємність, особливу увагу варто приділити матеріалу, з якого виготовлена ​​його мембрана, він повинен бути якісним, надійним і безпечним. Що стосується питання збільшення обсягу пристрою, то вирішити його досить просто. Якщо була допущена помилка, в результаті якої було встановлено бак обмеження місткості, то на додаток до наявного завжди можна встановити додатковий гідроакумулятор. При цьому місце, в якому він буде смотірован в будинку, не має особливого значення. А обсяги двох ємностей будуть просто підсумовуватися. Також потрібно переконатися в наявності санітарно-гігієнічних висновків та сертифікатів, що підтверджують, що пристрій можна експлуатувати в системах з питною водою. Крім того, майбутнім власникам акумуляторів гідравлічних варто заздалегідь дізнатися, чи можна придбати запасні фланці і мембрани для конкретної обраної ємності. В іншому випадку при виникненні неполадок доведеться купувати новий напірний бак. При виборі гідроакумуляторів також варто віддавати перевагу продукції відомих виробників, якість виробів яких підтверджується відгуками і необхідними документами.

Вертикальний або горизонтальний гідроакумулятор?
Як вибрати обсяг гідроакумулятора?
Який тиск в гидроаккумуляторе оптимальне?
Мембранний або балонний гідроакумулятор?
Вертикальний або горизонтальний гідроакумулятор?
Як вибрати обсяг гідроакумулятора?
Який тиск в гидроаккумуляторе оптимальне?
На закінчення даного огляду необхідно привести ще кілька порад, які допомагають відповісти на питання - як підібрати оптимальний гідроакумулятор?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов