Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Антени для рацій, радіостанцій

  1. 1. Антени для СВ-радіозв'язку.
  2. 2.1. Базові антени.
  3. 2.2. автомобільні антени
  4. 2.3 Антени портативних рацій.
  5. 2.4 Вимірювальні прилади.
  6. Корисні відео поради:

Наша сеть партнеров Banwar

Найпростіший і результативний спосіб істотно збільшити дальність радіозв'язку - використовувати антени з найбільшим посиленням або з більш придатної для Ваших потреб діаграмою спрямованості.

Нижче наведена умовна схема зв'язку в СВ-діапазоні (27MГц) в залежності від типу використовуваних антен і умов зв'язку: Нижче наведена умовна схема зв'язку в СВ-діапазоні (27MГц) в залежності від типу використовуваних антен і умов зв'язку:

1. Антени для СВ-радіозв'язку.

Серед радіоаматорів відомий афоризм: "Кращий підсилювач - хороша антена", і це справедливо.

Антена, на відміну від підсилювача потужності передавача, забезпечує виграш як при передачі, так і при прийомі.

Немає сенсу збільшувати потужність передавача, якщо через малоефективною антени відповідь кореспондента не почують його.

Від діаграми спрямованості антени залежить як рівень сигналу, так і рівень перешкод, що надходять на вхід приймача.

Всі існуючі антени можна розділити на дві групи: ненаправлення антени, що володіють круговою діаграмою спрямованості в горизонтальній площині, і спрямовані антени, що мають більш-менш вузьку діаграму спрямованості в певному напрямку.

Якщо необхідно зв'язуватися з різними кореспондентами або з рухомими об'єктами, потрібно ненаправленная антена. Якщо ж призначення антени в здійсненні зв'язку з постійним нерухомим об'єктом (наприклад, зв'язок між будинком і дачею), доцільно використовувати спрямовану антену.

Такі антени володіють просторовою вибірковістю. У режимі передачі вузьконаправлена ​​антена концентрує випромінюється енергію в певному напрямку, а в режимі прийому позбавляє приймач від надходження перешкод з інших напрямків.

2.1. Базові антени.

2.1.1. Антени з круговою діаграмою спрямованості.

У СВ-діапазоні найбільшого поширення набули антени з вертикальною поляризацією. Це пов'язано з тим, що СВ-радіостанції широко використовуються для зв'язку з рухомими об'єктами, а на автомобілі вельми складно розмістити ефективну антену горизонтальної поляризації. З цієї причини в якості базових вибираються антени з круговою діаграмою спрямованості; в горизонтальній площині, однаково добре працюють в будь-якому напрямку.

Найбільш широке застосування в цій групі отримали антени типу "Ground Plane" або скорочено - "GP", показані на малюнку: Найбільш широке застосування в цій групі отримали антени типу Ground Plane або скорочено - GP, показані на малюнку:   Антена має штиркової конструкцію, зручну для розміщення на даху будинку Антена має штиркової конструкцію, зручну для розміщення на даху будинку.

Вона проста і, в той же час, достатня ефективна.

Довжина штирів (l / 4) для роботи в діапазоні 27 МГц залежить від діаметра трубок і вказана в таблиці:

Діаметр трубок, мм2 6 20 40 Довжина штирів L, мм 2690 2670 2650 2620 Для нормальної роботи антени вона забезпечується трьома противагами, які можна виконати з трубки або антенного канатика.

Довжина противаг вибирається рівною, або на 2,5% більше l / 4.

Для Сі-Бі діапазону можна прийняти її рівною 275 см. Вхідний опір антени залежить від кута між противагами і щоглою: чим менше цей кут (противаги притиснуті до щогли), тим більше опір.

Для отримання вхідного опору 50 Ом кут вибирається рівним 30-45º. Такі антени мають притиснуте до землі випромінювання і кругову діаграму спрямованості в горизонтальній площині, посилення антени приблизно дорівнює посилення вертикального півхвильового диполя. Найкраща робота забезпечується при висоті щогли близько 6 метрів.

У суху вітряну погоду на вібраторі (штирі) антени може накопичуватися значний потенціал статичної електрики, який при певному рівні може вивести радіостанцію з ладу. Щоб уникнути цього у верхній точці кабелю, в місці з'єднання з антеною, між центральною жилою і опліткою кабелю встановити резистор на 30-50 кОм з розсіюваною потужністю 2 Вт.

Ця антена найбільш широкосмугова з усіх варіантів GP. При зазначених розмірах антена має резонанс на 20 каналі (27,200 МГц).

При необхідності настройка на конкретний канал проводиться відповідною зміною довжини штиря до досягнення мінімуму КСВ (див. Розділ 2.7). Після настройки антени в резонанс мінімуму КСВ на потрібній частоті домагаються зміною кута установки противаг.

Після настройки антени в резонанс мінімуму КСВ на потрібній частоті домагаються зміною кута установки противаг

Недоліком даної конструкції є відсутність з'єднання штиря з щоглою, що вимагає додаткових заходів по грозозащіте. Найбільш простим і ефективним способом є використання короткозамкнутого шлейфу з кабелю довжиною l / 4, підключеного до фідера за допомогою трійника.

Шлейф забезпечує з'єднання центральної жили фідера з заземленою опліткою по постійному струму і не впливає на узгодження антени.

Схема підключення шлейфа приведена на рис.2.2

У разі використання шлейфу резистор R1 можна виключити, тому що шлейф, природно, захищає і від статичної електрики.

Довжина шлейфу розраховується з урахуванням коефіцієнта укорочення використовуваного кабелю, пов'язаного з його діелектричної проникністю, і становить близько 2 м.

На рис.2.3 приведена конструкція полуволновой антени GP (l / 2). На рис У порівнянні з вищеописаною антеною вона має вдвічі більшу довжину штиря, що висуває підвищені вимоги до забезпечення вітрової міцності конструкції.

Антена не потребує противаги, роль яких виконує щогла, а її діаграма спрямованості у вертикальній площині сильніше притиснута до горизонту, що покращує умови радіообміну з віддаленими кореспондентами.

Оскільки антена має високий вхідний опір, кабель підключається до неї через узгоджувальний високочастотний трансформатор.

Підстава штиря з'єднується з заземленою щоглою через узгоджувальний трансформатор, що автоматично вирішує проблеми грозозащіте і статики.

Найбільш ефективною для далеких зв'язків є GP довжиною 5/8 l. Її конструкція показана на рис. 2.4. Найбільш ефективною для далеких зв'язків є GP довжиною 5/8 l Вона трохи довший полуволновой антени, а кабель фідера підключається до согласующей індуктивності, розташованої в підставі вібратора.

Цей тип антени вимагає використання не менше трьох противаг довжиною (0,1 - 0,2) Х, розташованих в горизонтальній площині.

Антени цього типу вузькосмуговими напівхвильових, в зв'язку з чим вони вимагають більш ретельної настройки. Налаштування забезпечують як зміною довжини штиря, так і регулюванням величини согласующей індуктивності.

Потрібне вхідний опір досягається вибором точки підключення кабелю до согласующей котушці. Посилення цієї антени становить 5 - 6 дБ, максимум діаграми спрямованості розташований під кутом 15 градусів до горизонту. Штир цієї конструкції також заземлений на щоглу через погоджує котушку.

Приблизні дані согласующей котушки для хвильового опору 50 Ом: діаметр каркаса - 18 мм, діаметр дроту - 1,5 мм, число витків - 22, крок намотування - 2,5 мм, відвід від 9-го витка, рахуючи від заземленого кінця котушки. Установка антени на даху може сильно впливати на її характеристики. Загальні рекомендації:

Ефективність роботи антени на передачу тим вище, чим менше омические втрати в її елементах. Тому найкращим матеріалом для елементів антен є мідні трубки, проте прийнятним компромісом можна вважати застосування алюмінієвих (алюмінієвих) трубок (через високу питому вагу і низьку міцність міді).

При необхідності розширення смуги частот діаметр трубок збільшують, або використовують трубки з ребристою зовнішньою поверхнею. Оскільки струм, що протікає по штиря антени, зменшується до її верхнього кінця, діаметр верхньої частини штиря можна зменшити без погіршення її параметрів.

Одним з найбільш простих засобів розширення смуги частот довгих штирьових антен є застосування втулки з чотирма вусами довжиною близько 100 мм і діаметром 4 - 5 мм, що закріплюється у верхній частині штиря. При цьому резонансна частота антени знижується і довжину штиря доведеться дещо зменшити.

При роботі антену на передачу по ній протікають досить великі струми, тому необхідно забезпечити дуже добре сполучення всіх елементів між собою і подбати про їх захист від корозії.

Якщо на даху Вашого будинку є досить висока ліфтова будка, телевізійна антена або прибудова висотою більше 5 метрів, то антену GP можна встановити, використовуючи капронову трос-розтяжку (рис.2.5) без щогли. Якщо на даху Вашого будинку є досить висока ліфтова будка, телевізійна антена або прибудова висотою більше 5 метрів, то антену GP можна встановити, використовуючи капронову трос-розтяжку (рис

Крім капронового шнура і кабелю RG-58 буде потрібно ще 4 ізолятора будь-якого типу. Кінець кабелю довжиною 2,7 м звільняється від зовнішньої ізоляції і обплетення, обплетення розплітається і скручується в 4 приблизно однакові "косички". До них приєднуються противаги.

Противаги можна зробити з будь-якого мідного (в крайньому випадку навіть алюмінієвого) дроти, який прикручується (або припаюється) до "кісок".

Довжина противаг повинна бути 2,7 м. На кінцях противаг закріплюються ізолятори, які прикріплюються до дротяних або капронових відтяжка. Кінець звільненого від обплетення ділянки кабелю за поліетиленовий ізолятор прикріплюється до капроновому шнуру так, щоб він не відірвався через пориви вітру. Противаги розлучаються в сторони рівномірно по колу, відтягнення закріплюються на даху (наприклад, прив'язуються до цеглин).

Постарайтеся довжину відтяжок підібрати так, щоб між проводом противаги і вертикаллю був кут близько 45 °. Місця з'єднань і місце виходу кабелю з обплетення ретельно герметизують пластиліном, щоб під оплетку не потрапила вода. Ця антена за своїми характеристиками цілком відповідає класичній антени GP довжиною l / 4. Таку антену дуже зручно встановлювати в польових умовах між двома деревами, потрібно тільки заздалегідь заготовити кабель і противаги з відтяжками, а в якості ізоляторів на кінцях противаг згодяться навіть короткі сухі палички, тому що на частоті 27 МГц це непоганий ізолятор.

Підключення Сі-Бі антен до радіостанції проводиться за допомогою коаксіального кабелю, що володіє хвильовим опором 50 Ом (RG-58c / u або аналоги). Довжина кабелю кратна цілому числу півхвиль, помноженому на коефіцієнт укорочення, пов'язаний з діелектричної проникністю кабелю (для RG-58c / u довжина з'єднує кабелю повинна бути кратна 3,6 м).

В даний час у продажу є Сі-Бі антени заводського виготовлення як вітчизняні, так і імпортні. Як свідчить досвід їх експлуатації, в з'єднаннях елементів, які здійснюються самонарізний шурупами, під дією вітру досить швидко втрачається електричний контакт. Більш надійною є конструкція штирів зі стяжними хомутами.

Практично всі варіанти промислових антен вимагають додаткової герметизації, що запобігає потраплянню води всередину трубок, на погоджують трансформатори, котушки і закладення кабелю, що призводить до незворотних наслідків. 2.1.2. Спрямовані антени.

Одна з найбільш простих конструкцій спрямованих антен - так званий "довгий провід" (рис.2.6). Одна з найбільш простих конструкцій спрямованих антен - так званий довгий провід (рис На практиці поширені антени довжиною l або 2l, оскільки розміщення більш довгих антен на сучасних дачних ділянках і на дахах міських будинків важко.

З урахуванням впливу крайових ємностей, повна довжина вібратора складає для l -10,8 м, для 2l -21,8м.

Для антени довжиною l максимум випромінювання орієнтований під кутом до напрямку дроти, а посилення в порівнянні з напівхвильового вібратором становить 0,5 дБ. Для антени довжиною 2l - 30o і 1,5 дБ відповідно.

Опір випромінювача при висоті підвісу над землею близько 6 метрів становить 80Ом для l і 105 Ом для 2l. Для узгодження їх з 50-омним кабелем зручно використовувати четвертьволновий трансформатор з хвильовим опором 75 Ом, тобто включити між фідером і антеною 2-метровий відрізок телевізійного кабелю необхідної товщини, не менше товщини 50-омного фідера.

Для запобігання затікання струму на зовнішню поверхню кабелю (що спотворює діаграму спрямованості антени) бажано намотати 2-4 витка кабелю на ферритові кільце великого діаметра поблизу точки приєднання до антени; на довжині не менше 3 м від антени підвідний кабель повинен бути перпендикулярний вібратора.

Необхідно врахувати, що при горизонтальному положенні вібратора антена має горизонтальну поляризацію, прийом на таку антену сигналів від радіостанцій з вертикальною поляризацією буде супроводжуватися помітним ослабленням (тобто, якщо треба встановити зв'язок будинок - дача, на даху будинку і на дачній ділянці треба ставити антени з однаковою поляризацією).

Об'єднавши описані вище антени таким чином, щоб діаграми їх підсумовувалися, отримують антену типу V (рис.2.7). Об'єднавши описані вище антени таким чином, щоб діаграми їх підсумовувалися, отримують антену типу V (рис

Кут а залежить від довжини проводів.

Зокрема, при L = l і 2l величина а становить 100º і 70º, а посилення -3,5 дБ і 4,5 дБ відповідно.

Вхідний опір налаштованих в резонанс антен становить відповідно 100 Ом і 120 Ом (висота підвісу також впливає на опорі).

Узгодження антен з 50-омним кабелем може бути виконано за допомогою четвертьволнового трансформатора.

При з'єднанні разом двох антен типу V таким чином, щоб їх діаграми підсумовувалися, отримують ромбічними антену (рис.2.8). При з'єднанні разом двох антен типу V таким чином, щоб їх діаграми підсумовувалися, отримують ромбічними антену (рис

Спрямованість цієї антени виражена значно сильніше. При підключенні до вершини ромба, протилежної точкам харчування, навантажувального опору величиною Rн і потужністю, яка дорівнює половині потужності передавача, досягається придушення заднього пелюстка діаграми спрямованості на 15 - 20 дБ.

Напрямок головної пелюстки діаграми спрямованості збігається в горизонтальній площині з діагоналлю а.

Узгодження ромбических антен з 50-омним кабелем зручно здійснюється за допомогою четвертьволнового трансформатора, що виконується з двох двометрових відрізків кабелю (див. Рис.2.6).

Обплетення кабелів, що входять в трансформатор, з'єднані між собою і більше нікуди не підключаються. Оскільки трансформатор в цьому випадку виконаний симетричною лінією, сімметрірующій трансформатор на феритових кільцях при цьому можна розмістити на 50-омном кабелі фідера поблизу трансформатора. Для узгодження антени довжиною l або 2l в трансформаторі використовуються відрізки 50-омного кабелю відповідно. Розміри ромбических антен зведені в таблиці:

Розмір L, м G, дБ Rн, Ом ab а, м b, м l 10,8 5,2 300 110о 70о 12,3 18 2l 21,8 8,0 500 76o 104o 34,3 27 Зрозуміло, описані вище антени не вичерпують усього різноманіття їх видів і типів. Ми обмежилися лише тими, повторити конструкції яких під силу і по кишені навіть початківцям радіоаматорам.

Для "гурманів" рекомендуємо книгу К. Ротхаммеля "Антени" (М.: Енергія, 1979). 2.1.3. Установка і практичне виконання базових антен. На плоскому даху, позбавленої будь-яких точок кріплення підстави щогли і відтяжок, теж можна досить просто і надійно встановити щоглу, користуючись підручними засобами.

Ця, на перший погляд нерозв'язна задача, вирішується за допомогою кількох шматків водопровідної труби, мотка дроту і старої автомобільної шини від великої вантажівки (краще на металевому диску). Два шматка труби скріплюються дротом хрест-навхрест, на них зверху кладеться важке колесо і примотується дротом до труб.

Ця конструкція є підставою щогли. Щогла встановлюється в центральний отвір колеса і будь-яким способом прикріплюється до диска і хрестовини (найкраще використовувати зварювання, але можна і прикріпити дротом). При досить довгих трубах хрестовини така підстава забезпечить стійкість досить високою щогли.

Як було згадано, дальність зв'язку в Сі-Бі діапазоні залежить, в першу чергу, від висоти передавальної і приймальні антен. Антенні щогли можуть бути виготовлені зі сталевих труб, алюмінієвого профілю, дерев'яних жердин. Чим більше висота щогли, тим більше ярусів відтяжок слід використовувати для її надійної фіксації (яруси відтяжок розташовуються через 3-5 м).

Відстань від вершини щогли до верхнього ярусу відтяжок має бути мінімальним, що допускаються конструкцією антени. Число відтяжок в кожному ярусі може бути від трьох до чотирьох, важливо рівномірно розмістити їх по колу. При установці високих щогл навантаження на відтягнення під дією вітру можуть бути дуже великими, тому необхідно ретельно вибирати матеріал відтяжок і спосіб їх кріплення, щоб уникнути падіння щогли.

Оскільки випадки падіння щогл все ж трапляються, слід подбати про те, щоб при падінні щогли вона не могла зачепити лінії злектропередач (ЛЕП), телефонні лінії, впасти на територію сусідів або на перехожих. Краще заздалегідь вжити всіх заходів, вони ніколи не бувають зайвими! Ніколи не встановлюйте високі щогли в вітряну погоду, дочекайтеся безвітряного дня. Антенний канатик, застосовуваний для виготовлення антен, можна замінити джгутом з скручених за допомогою дрилі емальованих мідних проводів діаметром від 0,3 до 0,7 мм і кількістю жив від 5 до 10.

В цьому випадку потрібно дуже ретельно зачищати від емалі і припаювати все провідники джгута в місцях з'єднань. Хороші результати можна отримати при використанні мідного дроту діаметром 1,5 - 3 мм. Як ізоляторів краще використовувати ОРЕШКОВО, але годяться і звичайні порцелянові для електропроводки, якщо вжити заходів від перерізання канатика на гострих гранях. Використання дротяних відтяжок може істотно впливати на характеристики антени, якщо їх розміри виявляються резонуючими на робочих частотах.

Для виключення впливу дротяних відтяжок їх необхідно розривати ізоляторами на частини довжиною 1,5 - 2 м. Застосування відтяжок з міцного капронового шнура виключає вплив на характеристики антени, але потрібно подбати про те, щоб шнур не перетерся або перерізати об гострі кромки конструкцій при розгойдуванні щогли . Вузли кріплень капронового шнура необхідно страхувати від сповзання і розв'язання шляхом їх оплавлення.

Для забезпечення грозозахисту антен щогли і антени повинні бути надійно заземлені по постійному струму. Якщо використовується дерев'яна щогла, вона, для зменшення втрат випромінюваної потужності, повинна бути добре просушена і захищена від вологи декількома шарами масляної фарби. В цьому випадку заземлення антени може забезпечуватися з'єднанням з "землею" обплетення кабелю. Використання в якості щогл дерев не дуже ефективно, тому що зелене дерево може вносити значні втрати.

Загальне правило при установці антен: всі предмети, що мають протяжність понад 1 м і які не є хорошими ізоляторами, повинні бути віддалені від антени не менше, ніж на довжину хвилі, тобто 11 м. У випадках, коли не вдається підняти елементи антени вище З м від поверхні землі або даху, необхідно встановити огорожу та попереджувальні написи "Обережно! Антена знаходиться під високою напругою!". Це пов'язано з тим, що, навіть при роботі з дозволеною потужністю 10 Вт, напруга на кінцях резонують елементів антен може досягати сотень вольт. До того ж, це допоможе обмежити число бажаючих "свінтіть все, що погано або добре лежить". Нижче розглянута конструкція популярної дротяної стаціонарної антени типу "похилий промінь", що підходить для швидкої установки в похідних умовах: Загальне правило при установці антен: всі предмети, що мають протяжність понад 1 м і які не є хорошими ізоляторами, повинні бути віддалені від антени не менше, ніж на довжину хвилі, тобто  11 м

2.2. автомобільні антени

До автомобільних антен пред'являються настільки жорсткі вимоги по механічним, електричним, естетичним і експлуатаційним параметрам, що переважна більшість автомобілістів використовують антени промислового виготовлення.

Всі типи автомобільних антен відносяться до класу "Ground plane", роль заземляющей поверхні (противаги) виконує металевий кузов автомобіля.

При установці на діелектрик ці антени втрачають свої функціональні характеристики. Слід мати на увазі, що найкращі результати по дальності зв'язку дає повнорозмірна антена довжиною l / 4 (2,75).

Однак антена такої довжини зачіпає за арки, в'їзні ворота і т. П., Тому виробники антен використовують різні методи їх укорочення (за допомогою согласующей індуктивності). Це дозволяє скоротити довжину антени без катастрофічного погіршення характеристик. Але і для укорочених антен справедливо загальне правило: довші антени зазвичай ефективніше.

Автомобільна антена може бути налаштована в резонанс на потрібній частоті, в більшості випадків, регулюванням довжини штиря, що забезпечує мінімуму КСВ.

Антени, електричне вкорочення яких забезпечується розподіленої по довжині індуктивністю, налаштовуються шляхом послідовного видалення витків.

Встановлювати антену на автомобілі бажано якомога вище.

Якщо потрібна найбільш ефективна автомобільна антена на магнітному підставі - на даний момент (2019) це антена Union CB Star.

Якщо Ви збираєтеся працювати з рацією на трасі (слухати далекобійників, наприклад) - і Вам не потрібна надмірно висока дальність зв'язку (далекі розмови тільки відволікають) - оптимальні компактні автомобільні антени, наприклад, антена 30-см флекс , Винесений на дах машини за допомогою компактного магнітного підстави Дельта-50 .

2.3 Антени портативних рацій.

Антени портативних радіостанцій мають, як правило, мінімальні розміри. Це робить радіостанцію компактною і зручною в експлуатації. Однак обмеження геометричній довжини таких антен призводить до істотної втрати їх ефективності в порівнянні з повнорозмірним чвертьхвильові штирем і, природно, вимагає хорошого узгодження антени з рацією.

Крім того, антени портативних радіостанцій не мають повноцінного заземлення. Роль "землі" у цих антен виконує тіло користувача, яке характеризується деякими значеннями ємнісного і активного опору.

Якість подібної "землі" істотно відбивається на дальності радіозв'язку. Так, якщо радіостанція знаходиться не в руках користувача, а поставлена, наприклад, на пеньок, дальність зв'язку істотно зменшується (як за рахунок зменшення ефективності антенно-випромінюючої системи, якщо рація не в руці оператора, так і за рахунок більш низького щодо рівня землі положення антени).

Для збільшення дальності радіозв'язку використовують спеціальні подовжені антени, розмір яких доходить до одного метра і більше, ніж досягається збільшення дальності зв'язку в 1,5 - 2 рази в порівнянні з компактними штатними антенами.

Наприклад, в діапазоні 27 МГц в даний час (2019 рік) найбільш ефективна з переносних антен для портативних рацій - антена Суперфлекс new .

Конструкторське Бюро Беркут випускає широкий спектр ефективних антен для переносної роботи з раціями діапазону 27 МГц:

  • ультракомпактна 14-см антена ; випускаються з роз'ємами BNC і TNC
  • компактна 19-см антена ; випускаються з роз'ємами BNC і TNC
  • гнучка антена флекс 30-см з роз'ємом TNC
  • гнучка антена флекс 35-см з роз'ємами BNC и TNC
  • антена Суперфлекс new (50 см); випускаються з роз'ємами BNC і TNC
  • антени 50-см стрічка-50 і 70-см стрічка-70 , Зручно складаються при транспортуванні; випускаються з роз'ємами BNC і TNC

У діапазоні 136-174 МГц / 400-520 МГц одна з кращих подовжених антен - Vostok AL-101L

2.4 Вимірювальні прилади.

Двосторонній радіообмін вимагає ретельної настройки антенно-фідерної системи, що забезпечує її узгодження з вихідними каскадами трансивера.

Її конфігураційний елементом антен є їх електрична довжина, для зміни якої регулюється геометрична довжина випромінювача, які параметри согласующей індуктивності. Для контролю цієї процедури використовуються різноманітні вимірювальні прилади, що реєструють коефіцієнт стоячої хвилі антенно-фідерної системи (КСВ, SWR - standing wave ratio), потужність сигналу, випромінюваного трансівером, напруженість електричного поля.

Найпростіші вимірювачі КСВ є компактний одношкальний прилад зі стрілочним індикатором, застосовуваний як при установці базових і автомобільних радіостанцій, так і для профілактичного контролю стану їх антенно-фідерних систем.

Абсолютна точність вимірювань таких приладів низька (похибка не менше 15 - 25%), проте її цілком достатньо для настройки антени, що забезпечує їй мінімальний рівень КСВ. Налаштовувати треба в режимі FM модуляції рації, тому що в АМ подібні прилади вимірюють некоректно.

Слід зазначити, що відхилення КСВ від ідеального значення (KCB = 1,0) порівняно слабо впливають на "віддачу" випромінювання. Зазначені в наведеній нижче таблиці втрати потужності "на слух" практично невідчутні. Але неузгодженість антени істотно впливає на режим роботи рації.

Ось чому ретельна настройка антени і контроль її стану - обов'язковий ритуал, дотримання якого здатне вберегти власників апаратури персонального радіозв'язку від дорогого ремонту.

Найбільш завбачливі користувачі дотримуються постійного включення контрольно-вимірювальної апаратури в антенно-фідерний тракт рації, що дозволяє уникнути наслідків різного роду неприємних сюрпризів (різного роду пошкоджень кабелю, щогли або антени). При цьому відкривається можливість підстроювання антенно-фідерної системи за допомогою антенно-узгоджувальних пристроїв безпосередньо з робочого місця оператора радіостанції (компенсація дрейфу КСВ, обумовленого метеоумовами або зміною робочої частоти).

підставу антени бажано влаштовувати не нижче 3 м від площини даху; поблизу від антени не повинно бути металевих предметів і конструкцій (наприклад, телевізійних антен, проводів і т.п.);

встановлювати антену бажано якомога вище;

для нормальної роботи станції найближча базова Сі-Бі антена не повинна бути розташована поблизу (в залежності від ширини динамічного діапазону конкретного типу рації мінімальна відстань від 15 до 200 метрів).

КСВ = 1 втрати 0%

КСВ = 1,3 - втрати 2%

КСВ = 1,5 - втрати 3%

КСВ = 1,7 - втрати 6%

КС = 2 - втрати 11%

КСВ = 3 - втрати 25%

КСВ = 4 - втрати 38%

КСВ = 10 втрати 70%

Але приріст в ефективності за рахунок довжини антени як правило набагато істотніше втрат в потужності - тобто довша антена з гіршим КСВ зазвичай краще, ніж коротка антена з хорошим КСВ (в формулах дальність пропорційна кореню четвертого ступеня з потужності (при сильних електромагнітних перешкодах швидше кореню квадратному), тобто втрата потужності на 16% призведе до зменшення дальності на 2 -4%).

А ось фізичні розміри антени, висота верхньої точки над землею - в усі формули дальності зв'язку входять як пряма пропорційність дальності, а аж ніяк не коріння квадратні або 4-го ступеня, тобто впливають на дальність радіозв'язку набагато сильніше.

Корисні відео поради:

Корисні відео поради:

Опис органів управління рації Штурман-80М:

Опис органів управління рації Штурман-80М:   Беркут-806М - рація для полювання, риболовлі та походу:   Опис рації Єгер-80М:   Робота рації Єгер-80М з репитером:   Опис органів управління рації Штурман-882М: Беркут-806М - рація для полювання, риболовлі та походу:

Опис рації Єгер-80М:

Робота рації Єгер-80М з репитером:

Опис органів управління рації Штурман-882М:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов