Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Артеріальний тиск верхнє і нижнє - що це значить, розшифровка показників

  1. Тиск верхнє і нижнє: що означає?
  2. Систолічний артеріальний тиск
  3. Діастолічний артеріальний тиск
  4. Як правильно вимірювати
  5. Норма артеріального тиску
  6. Про що свідчить підвищення / пониження тиску
  7. Що робити?
  8. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

традиційно рівень артеріального тиску у людини характеризується двома показниками - це величина діастолічного і систолічного артеріального тиску (скорочено ДАТ і САТ).

Обидва цих показника мають важливе клінічне значення - саме від того, як вони будуть співвідноситися один з одним, буде залежати визначення тактики ведення хворого.

Тиск верхнє і нижнє: що означає?

АТ - це фізіологічний показник, який відображає силу, яку чинить тиск крові на судини.

Воно буває двох основних видів:

  1. Систолічний тиск - це верхній тиск, відповідає за роботу міокарда серця, а також за те, з якою силою мотор серцево-судинної системи виштовхує кров в артерії.
  2. Діастолічний - це нижній тиск, відображає силу впливу крові на судини в момент, відповідний за часом максимальному розслабленню серця. Воно характеризує тонус кровоносних судин і показник ОПСС.

АТ вимірюється в міліметрах ртутного стовпа, скорочено мм рт. ст. Значення АТ 120/80 означає, що величина САД дорівнює 120 мм рт. ст., а ДАТ - 80 мм рт. ст. відповідно. Це ідеальне співвідношення.

Важливий момент! Для визначення стану організму принципово важливо знати показник пульсового тиску , Яке визначається шляхом вирахування показника ДАТ з показника САД. Воно не повинно ні в якому разі виходити за рамки 40-60 мм рт. ст.

Систолічний артеріальний тиск

Це тиск, який виникає під час миокардиального скорочення серцевого м'яза. В деякій мірі в його створенні беруть участь магістральні артерії, такі як аорта, виконуючи при цьому роль буфера, тому категоричне твердження щодо того, що це серцевий тиск, не зовсім вірне - судинний компонент адже в ньому також присутня.

Величина САД достовірно показує, наскільки сильно кров протікає по всіх судинах в організмі. Підвищення розглянутої константи може свідчити про те, що серце з тих чи інших причин змушений працювати занадто сильно. Зазвичай це явище виникає наслідок надмірних фізичних навантажень або ж проблем в роботі серцево-судинної системи. Також спровокувати подібного роду порушення можуть різні патології кровоносної системи.

Самі судини внаслідок всіх цих проблем стають менш еластичними, у зв'язку з чим значно підвищується ризик маніфесту серцево-судинних катастроф - ГІМ і ГПМК.

Крім того, висока САД говорить і про атеросклероз - коли на стінках кровоносних судин відкладаються різнокаліберні холестеринові бляшки. Відповідно, основна небезпека такого захворювання - обтурація просвіту (закупорка) судин.

Діастолічний артеріальний тиск

Це показник, який відображає величину ОПСС. Інакше кажучи, виходячи з його значення, визначають ступінь ОПСС дрібних судин. Висока ДАТ, втім, як і низьке, однозначно свідчить на користь дисфункцій роботи кровоносної системи, які приведуть до серйозних проблем в майбутньому, але не зараз. Причини можуть бути найрізноманітніші, але найчастіше вони асоційовані з порушеннями в роботі нирок.

Показник менше 90 мм рт. ст. але більше 60 відповідає нормам. Клініцисти стверджують, що у молодого здорової людини нижня цифра АТ повинна досягати 80 мм рт. ст, середнього віку - 85, а в літньому значення в 90 мм рт. ст. вважають нормальним. Поза всяким сумнівом, коливання можуть бути, але в межах 5-10 одиниць. Вікові зміни в межах зазначених рамок цілком можна вважати природними. Для дітей і підлітків клінічна норма, до речі, ще нижче - 60-70 мм рт. ст., особливо у дівчаток в період статевого дозрівання.

Кілька слів з приводу формування діастолічного тиску. Припинення пульсації на плечовій артерії відбувається тільки тоді, коли силовий вплив крові на її стінки стає мінімальним, бо до кінця діастоли (так іменується момент повного розслаблення серцевого м'яза) кров досягає вже периферичної судинної системи і стикається безпосередньо з опором капілярів. Від того, наскільки судини гематомікроціркуляторного русла виявляються еластичними, здебільшого залежить і значення ДАТ. У свою чергу, ступінь напруги дрібних судин залежить від кількості виділяється реніну - речовини, синтезованого і екскретіруемого залозами, і бере участь в підтримці судинного м'язового тонусу. Немає нічого дивного в тому, що при такій взаємозв'язку з роботою внутрішніх органів у низького ДАТ причин може бути безліч.


Як правильно вимірювати

Виміряти артеріальний тиск зовсім нескладно, особливо за допомогою сучасних тонометрів - автоматичних і напівавтоматів. Необхідно акцентувати увагу на тому, що для самостійних вимірів доцільніше буде придбати повністю автоматичний тонометр (прилад для виміру АТ, який робить «все сам»), тому що возитися з манжетою і стетоскопом поодинці дуже незручно, внаслідок чого результати будуть невірними.

Справедливості заради треба відзначити, що деякі автоматичні тонометри також, м'яко кажучи, брешуть, але щоб придбати надійний прилад, слід купувати в аптеках або спеціалізованих магазинах медтехніки, та й не намагайтеся занадто сильно на цю покупку заощадити.

Щоб не зробити помилок при користуванні (у кожної моделі є свої нюанси), обов'язково прочитайте інструкцію. Перед вимірюванням слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Не поспішайте дізнатися своє АТ і не хвилюйтеся. Посидьте 5-7 хвилин в спокійній, релаксирующей обстановці, не кидайтеся до тонометр негайно ж після здійсненої фізичного навантаження.
  2. За 30 хв. до вимірювання не паліть і не пийте кави, чай або ж якісь енергетичні напої.
  3. Розташуєтеся на стільці таким чином, щоб спина була рівною. Чи не схрещуйте сидячи ноги. Вони повинні бути розташовані на підлозі так, щоб коліна не піднімалися високо.
  4. Засукайте вище рукава, а ще краще - зніміть одяг з довгими рукавами, щоб без будь-яких проблем надіти манжету на руку.
  5. Покладіть руку, на яку надягаєте манжету, на рівну поверхню таким чином, щоб манжета тонометра була розташована приблизно на рівні серця. Іноді для цього є сенс підкласти під руку подушку.
  6. Простежте потім, щоб манжета була надіта правильно. Її нижній край повинен бути розташований на 2-2,5 см вище ліктьового згину. Зафіксуйте манжету таким чином, щоб під неї можна було просунути 1-2 пальця. Проводи повинні виходити тільки з внутрішньої сторони ліктя, причому так, щоб чутливі елементи тонометра зафіксували пульс. Обов'язково стежте за тим, щоб всі трубки лежали рівно, не переплутувалися і не утворювали петлі.
  7. Запустіть роботу приладу, щоб тонометр самостійно наповнив манжету повітрям, або ж накачайте її самостійно - якщо у вас механічний тонометр.
  8. Чекайте до тих пір, поки прилад спустить повітря - при роботі з механічним приладом відкривати клапан доведеться самостійно. Все, залишається тільки зафіксувати показники тонометра і через пару хвилин аналогічну процедуру повторити на другій руці.

Норма артеріального тиску

Всупереч поширеній категоричному переконання про прийнятих стандартах, норма АТ повинна визначатися для кожного пацієнта в індивідуальному порядку. На цей показник впливає вага, зріст, вік і навіть гендерна приналежність. Численні дослідження довели той факт, що підвищений артеріальний тиск для однієї людини може бути нормою, а для іншого - грубої патологією, яка, в свою чергу, може привести до дуже серйозних наслідків. З цих міркувань рекомендується не рідше ніж раз на рік проходити огляд у терапевта - навіть цілком здоровим, на перший погляд, людям.

Але в ряді випадків коливання артеріального тиску носять суто фізіологічний характер. Наприклад, якщо протягом доби рівень артеріального тиску у вас змінюється на 30-40 мм рт. ст., то це і є та сама абсолютна норма. Крім того, важливо відзначити, що найнижчий тиск визначається вночі і відразу після пробудження. Це можна легко пояснити з тим, що організм не працює, а відпочиває. Підвищується АТ ввечері, коли організм завершує всі раніше розпочаті процеси.

Підвищується АТ ввечері, коли організм завершує всі раніше розпочаті процеси

Крім того, фізіологічне зниження цифр САТ і ДАТ має місце під час місячних у жінок, а також при різних вірусних та інфекційних захворюваннях.

Загальноприйнята норма АТ для дорослих представлена ​​в діапазоні від 100/60 мм рт. ст. до 140/90 мм рт. ст. Вкрай рідко, особливо серед молодих людей, рівень артеріального тиску в нормі може бути 90/60 мм рт. ст.

З віком норма АТ тільки зростає. Це можна пояснити тим, що кровоносні судини стають куди менш еластичними, а серцевий м'яз в будь-якому випадку зношується. Це все призводить до збільшення рівня артеріального тиску. Відповідно, якщо пустити все на самоплив, то може розвинутися гіпертонія.

В межах згаданих вище нормативів можливі коливання цифр АТ, і при відсутності клінічної симптоматики це також буде вважатися нормою:

  1. Що Їх фізичні навантаження.
  2. Порушення сну.
  3. Метеозалежність.
  4. Вживання алкоголю.
  5. Втома, перевтома і інтенсивна мозкова діяльність.
  6. Різного характеру емоційні перевантаження і стрес.

Про що свідчить підвищення / пониження тиску

Щоб правильно розшифровувати результати, треба розуміти, що багато що залежить від того, який саме показник буде знижений. Наприклад, низька ДАТ може вказувати на такі зміни:

  • Порушення в роботі ренального апарату (нирок і надниркових залоз). Зниження синтезу та екскреції реніну асоційоване, зазвичай, з накопиченням токсичних речовин, а вони концентруються при різних збоях в роботі нирок.
  • Анорексія, а також значна прихильність до низькокалорійним, стресових дієт призводять до стабільного падіння цифр ДАТ. А ось САД при цьому найчастіше нормальне.
  • Туберкульоз - втрата ОЦК і звуження судин легенів досить швидко руйнує систему кровообігу.
  • Алергія - в залежності від її класифікаційної одиниці і локалізації реалізує різну дію, в тому числі і на судини.
  • Різні стреси, психоневрологічні розлади і навіть зміна клімату можуть спровокувати зниження ДАТ.

Різні стреси, психоневрологічні розлади і навіть зміна клімату можуть спровокувати зниження ДАТ

Зверніть увагу на те, що різноманітність причин диктує необхідність початкового проведення діагностичних досліджень, а вже потім можна піднімати питання про призначення будь-якої терапії.

Підвищений ДАТ однозначно вказує на гіпертонус гладких елементів стінки судин, що гістологічно проявляється як потовщення стінок, звуження просвіту і підвищена міологіческая скоротність.

Аналогічні причини викликають і зростання САД. Вони виникають в результаті компенсаторної реакції організму, спрямованої на те, щоб компенсувати зменшення робочого перетину, і як наслідок, викликають ГЛШ лівого шлуночка, порушення структури міокарда. Підвищений ДАТ характеризується показниками цифр його значень в межах від 90 до 105 мм рт. ст. Якщо такий рівень має місце у людини похилого віку, то його можна з натяжкою вважати нормою, але у пацієнтів вікової категорії до 30 років це клінічно значиме вказівку на ГБ.

Діапазон від 106 до 115 мм рт. ст. вказує на наявність середнього ступеня тяжкості АГ. Висока ДАТ - від 115, а тим більше, вище 130 мм рт. ст. - це підстава для виникнення ГБ кризу .

Причому ймовірність серцево-судинної катастрофи зростає в два рази при прогресуванні показника на кожні 10/20 мм, рт. ст.

Що робити?

Парадоксально, але тим не менше факт: щоб знизити гіпертонічне АТ або, навпаки, збільшити низьке, є актуальними практично ідентичні прийоми, крім випадків, коли динаміка показників асоційована з якоїсь конкретної нозологій або прийомом ЛЗ, що викликають значні порушення:

  1. Дозована фізична активність - навіть банальна 20-хвилинна прискореним темпом допоможе відрегулювати ДАТ.
  2. масаж , Причому навіть дуже, в найкоротші терміни нормалізує роботу судин гематомікроціркуляторного русла, що в свою чергу позитивно позначиться на їх тонусі.
  3. Контрастний душ - прекрасний і безпечний спосіб нормалізувати показник артеріального тиску, так як чергується охолодження і розігрівання судин ГМЦ і магістральних артерій нормалізує їх фізіологічне функціонування.
  4. Спокій і тільки спокій. Будь-які хвилювання несприятливо позначаються на функціонуванні судин ГМЦ.
  5. Врахуйте, що наведені вище поради можуть стати терапією з наявними ефектом тільки в тих ситуаціях, якщо АГ або гіпотонія не досягнула високій стадії В іншому випадку, не уникнути необхідності прийому синтетичних медикаментів.

Врахуйте, що наведені вище поради можуть стати терапією з наявними ефектом тільки в тих ситуаціях, якщо АГ або гіпотонія не досягнула високій стадії В іншому випадку, не уникнути необхідності прийому синтетичних медикаментів

Якщо ж порушення будь-якого з показників тиску носять стабільний характер, це привід для того, щоб пройти комплексну діагностику, завдяки якій вдасться розшифрувати першопричину всіх порушень, а після з'ясування етіології гіпертонії (якщо це вийде зробити), почати приймати лікарські засоби , Спрямовані на нормалізацію показників кров'яного тиску.

висновок

САД - це показник того, з якою силою виштовхується кров із серця (яка спочатку з передсердя потрапляє в шлуночок, а потім тільки відправляється циркулювати далі) тисне на стінки артерій (магістральних). Тиск верхнє і тиск нижнє, а також різниця між двома цими показниками - найважливіші константи, які будуть позначати стан серцево-судинної системи на момент огляду людини.

В процесі людської життєдіяльності допустимі ситуації, при яких САТ і ДАТ короткочасно (на кілька хвилин) можуть перевищувати загальноприйняту норму при істотному фізичному або психічному напруженні. Або ж, навпаки, знижуватися в спокої і уві сні. Це вважається цілком припустимим явищем - знову ж таки, тільки в межах фізіологічної норми, яка вказана у відповідній таблиці. Якщо механізми регуляції, так чи інакше, порушені - відбувається або формування гіпотонії, або гіпертонії, 0 або перепади наведених вище показників. Виражене ізольована зміна одного константи - гіпертензія тільки по САД або по ДАТ - трапляється нечасто (близько 10%). У переважній більшості випадків вони відхиляються синхронно, причому САД завжди більшою мірою, ніж ДАТ.

Корекція способу життя - це найкраща профілактика будь-яких порушень з боку всіх констант, що характеризують роботу серцево-судинної системи. Саме з нього треба все і почати. Велика ймовірність того, що для нормалізації стану людини і не доведеться приймати синтетичні медикаменти . Рівне до тих пір, поки будуть у достатній мірі функціонувати компенсаторні механізми.


Тиск верхнє і нижнє: що означає?
Тиск верхнє і нижнє: що означає?
Що робити?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов