Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Аварійне освітлення: види, вимоги, пристрій, схеми, перевірка справності

  1. Види аварійного освітлення
  2. евакуаційне освітлення
  3. Освітлення безпеки (резервне)
  4. Пристрій і схема мережі аварійного освітлення
  5. Технології та обладнання для аварійного освітлення
  6. Перевірка справності

Наша сеть партнеров Banwar

Якщо в разі відключення електричного живлення побутових споживачів проблема не несе великої загрози, то при аварійних режимах на великих промислових об'єктах, в організаціях і місцях великого скупчення людей можливий ризик інцидентів і травмування людей. Для запобігання подібних ситуацій використовується аварійне освітлення.

Основне завдання таких освітлювальних установок в створенні мінімально необхідного рівня видимості на сходових майданчиках, біля виходів, біля об'єктів підвищеної небезпеки і в інших приміщеннях. Щоб у разі відключення електроживлення забезпечувалася безпечна евакуація персоналу або відвідувачів.

Види аварійного освітлення

Залежно від покладених завдань такі установки можуть виконувати певні функції - деякі виступають в ролі сигналізації місць проходів, інші підтримують необхідний рівень освітленості для виконання будь-яких технологічних процесів. Згідно вимог СНиП, що регламентує норми освітленості, аварійне освітлення підрозділяється на два види: евакуаційне та резервне.

евакуаційне освітлення

Евакуаційним освітленням прийнято вважати таку категорію приладів, яка встановлюється в тісних приміщеннях, проходах, поза будівлями для безпечного виходу людей. Дана категорія світлових приладів включається в разі поломок, при виникненні пожеж, настанні стихійних лих, які послужили причиною просідання або повної відсутності основного джерела електропостачання.

Обов'язково встановлюється:

  • У проходах і на сходах, біля евакуаційних виходів, якщо розраховане кількість осіб, що рухаються по ним при надзвичайній ситуації, становить 50 і більше.
  • У будівлях з кількістю поверхів 6 і більше.
  • У разі якщо кількість працівників складає більше 100, розміщення світильників повинно бути виконано у всіх виробничих приміщеннях, де існує підвищений фактор травмоопасності і на всьому шляху проходження персоналу.

Для коректної роботи таких освітлювальних установок використовуються спеціальні технології і схеми підключення.

Освітлення безпеки (резервне)

Резервним освітленням прийнято вважати таку категорію освітлювального обладнання, яка в разі зникнення основного харчування продовжує висвітлювати виробничі зони, що несуть потенційну загрозу аварії або в яких необхідно жорстке дотримання норм пожежної безпеки.

Сюди відносяться технологічні процеси, які необхідно завершити, навіть в аварійних ситуаціях, наприклад, на електростанціях, насосних, пунктах зв'язку, в дитячих установах і інші. Тому освітлення безпеки має забезпечувати достатні умови для виконання тих чи інших операцій на виробництві.

Слід зазначити, що таке штучне освітлення є обов'язковим для дошкільних та шкільних організацій, не залежно від того, яка кількість людей в них знаходиться.

Відмінні риси європейських норм.

Згідно EN-тисяча вісімсот тридцять вісім евакуаційне освітлення підрозділяється ще на три категорії:

  1. Для рятувальних шляхів - передбачає можливість безпечно залишати виробничу область за встановленим маршрутом;
  2. Антипанічне освітлення - забезпечує можливість дістатися до виходу з місць великого скупчення людей, для чого застосовується чергове освітлення;
  3. Для особливо небезпечних зон - встановлюється біля машин і механізмів з обертовими або іншими небезпечними елементами, при зникненні робочого освітлення біля яких виникає небезпека травматизму.

При порівнянні інших критеріїв поділу по СНиП та EN представлених на малюнку 1, ви можете побачити їх ідентичність щодо основних видів аварійного освітлення.

При порівнянні інших критеріїв поділу по СНиП та EN представлених на малюнку 1, ви можете побачити їх ідентичність щодо основних видів аварійного освітлення

Порівняння норм освітлення

Основними нормативними документами, що регламентують вимоги до влаштування та експлуатації є - ГОСТ Р МЕК 60598-2-22-99 по світильників для аварійного освітлення; ГОСТ Р 55842-2013 (ИСО 30061: 2007) , СНиП 23-05-95 в обсязі відповідного розділу; Правила улаштування електроустановок в обсязі відповідної глави. У них вказані вимоги до самих світильників, як приладів, дається класифікація пристроїв і встановлюються правила розміщення, підключення до електричної мережі, норми їх нормальної роботи.

У них вказані вимоги до самих світильників, як приладів, дається класифікація пристроїв і встановлюються правила розміщення, підключення до електричної мережі, норми їх нормальної роботи

Виходячи з перерахованих вище документів, до світлових приладів аварійного призначення пред'являються такі нормативні вимоги:

  • Автономне живлення повинно забезпечувати висвітлення зон для пересування в приміщенні від 0,5 лк, а на відкритому просторі від 0,2 лк.
  • З огляду на нерівномірність розміщення ламп або світлодіодних світильників, нерівномірність рівня освітленості по осі руху не повинна перевищувати відносини максимуму до мінімуму - 40: 1.
  • У приміщеннях дозволяється застосовувати світильники безпеки для харчування від резервних джерел в якості евакуаційних.
  • Застосування евакуаційних покажчиків є обов'язковою нормою для таких проходів і виходів з будівель, де одночасно може виявитися 100 і більше працівників. А у випадках, коли природне освітлення відсутнє, мінімальна кількість для установки світлових покажчиків зменшується до 50 осіб. Те ж вимоги пред'являється для приміщення понад 150 м2.
  • Крім світлових можна встановлювати покажчики, які самостійно не горять від автономного електроживлення, а висвітлюються лампами аварійного.
  • Габаритні розміри покажчиків повинні забезпечувати їх достатню видимість, а відстань між ними не повинно перевищувати більше 25 м. Додатково розміщуються на поворотах в місцях примикання інших приміщень, входів і виходів.
  • Допускається установка як працюють тільки в автономному режимі, так і підтримуючих горіння спільно з централізованим електроживленням.
  • Охоронне освітлення, як варіант аварійного може виконуватися будь-якими освітлювальними приладами, крім тих варіантів, коли світло включається лише при її спрацьовуванні. Тоді для електричного монтажу можна застосовувати лише лампи розжарювання.

Залежно від місцевих умов, може застосовуватися один із способів підключення і реалізації системи.

Пристрій і схема мережі аварійного освітлення

Такі схеми обов'язково включають в себе три основні елементи - джерело автономного живлення, пристрої освітлення і комутаційні перемикачі. Останні здійснюють перемикання між двома джерелами живлення - основних і аварійних.

Схема харчування з різними джерелами освітлення застосовується для об'єктів малої потужності.

Схема з різними джерелами освітлення

Сюди входять: лампи розжарювання Л (1 основного і 2 аварійного освітлення), контакти реле К, запобіжники Пр, випрямляч В і акумуляторна батарея АБ. При відключенні основного харчування відбувається перемикання реле, і лампи аварійного освітлення живляться від акумуляторної установки.

Аварійна ланцюг включає в себе лампи розжарювання значно меншої потужності, ніж основні, адже їх завдання забезпечити мінімальну освітленість. А випрямляч призначений для постійної підзарядки акумулятора в нормальному режимі. Переваги такої схеми в тому, що основне освітлення може використовувати люмінесцентні лампи, світлодіодні лампи або економки.

Схема харчування з одним джерелом освітлення (малюнок 4) найкраще підходять для тих випадків, коли при зникненні живлення електричних установок необхідно забезпечувати той же рівень освітлення, що і при нормальному режимі.

Мал. 4. Схема з одним джерелом освітлення

Зверніть увагу, тут лампа живиться від основного джерела живлення в штатному режимі роботи, а в разі відсутності напруги на ньому контакти реле переводять ту ж лампу на акумуляторне живлення. Сам автономне джерело так само постійно заряджається від зовнішньої мережі, як і в попередньому варіанті через випрямний пристрій. Недоліком даної схеми є величезні витрати електроенергії на харчування ламп розжарювання.

Рішення цього недоліку для великих об'єктів і промислових підприємств можливо при включенні інвертора в схему аварійного живлення.

Рішення цього недоліку для великих об'єктів і промислових підприємств можливо при включенні інвертора в схему аварійного живлення

Малюнок 5. Схема з одним джерелом під будь-які лампи

Подивіться малюнок 5, тут відбувається перетворення постійного струму, який надходить від блоку живлення в змінний, що дозволяє включити в роботу будь-який тип ламп.

Застосування на практиці тієї чи іншої схеми необхідно здійснювати виходячи з детального аналізу умов роботи, потужності освітлювальних приладів і особливостей виробництва. Також врахуйте способи укладання ліній для живлення і їх тип.

Технології та обладнання для аварійного освітлення

Технології аварійного освітлення передбачають два варіанти роботи освітлювальних пристроїв: включаються тільки в разі надзвичайної ситуації та постійно ввімкнені. Перші з них працюють від сигналу, що надходить з додаткового дроти, який підключений до розподільного щитка. Він передає потенціал на логічний блок, що забезпечує утримання реле в положенні основного освітлення, за рахунок чого аварійне знаходиться в відключеному стані. При зникненні напруги в розподільних пристроях в додатковому проводі зникає потенціал і реле перемикає освітлення на аварійне.

Друга технологія пропонує світлодіодні моделі, що працюють від автономного акумулятора. За рахунок малої потужності вони не вигоряють і можуть похвалитися тривалим терміном експлуатації.

Перевірка справності

Як при введенні в експлуатацію, так і в процесі роботи таку систему необхідно тестувати на справність. Для цього можуть використовуватися два варіанти - локальний і центральний.

1. Локальний моніторинг передбачає можливість почергової перевірки кожного пристрою. Зрозуміло, що такий метод доцільний лише на об'єктах з невеликою площею, де є можливість обійти кожен світильник. При такій перевірці застосовується функція ручного тесту, яка вбудовується в деякі типи устаткування або відповідна кнопка. Вони примусово відключають основне живлення і дають сигнал на табло або індикатор про справність пристрою.

Недоліком локального методу є місцеві особливості, коли незручне розміщення: захаращення або високе розташування створюють труднощі для перевірки.

2. Центральний моніторинг збирає інформацію про справність з групи пристроїв. Для чого використовують дата-кабелі, існуючі логічні ланцюги або бездротові канали. Формування такої системи моніторингу доречно на великих промислових або стратегічних об'єктах. Перевагою центрального моніторингу є швидкість випробування на автоматичне включення, можливість отримання розгорнутих даних перевірки та складання звітності.

За результатами перевірки обов'язково складається акт з даними про випробування кожного світильника. У разі виявлення неполадок, їх усувають, після чого проводиться повторне випробування. Введення в роботу або подальша експлуатація з несправним в системі не допускається.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов