Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Автомат освітлення на піродетекторе (RE46)

Наша сеть партнеров Banwar

Принцип роботи датчика руху такий, що він реагує саме на рух предмета. Наприклад, якщо встановити пристрій на кухні, то для підтримки освітлення включеним необхідно весь час рухатися в зоні контролю датчика, а якщо спокійно сісти за стіл і почитати газету або поїсти - прилад наявність об'єкта не сприймає. Нами був обраний інший шлях: з промислового приладу взято найважливіший і чутливий елемент - датчик RE46 і зібрана проста схема в корпусі промислового приладу, так як лінзу Френеля СЕ-01 немає можливості виготовити в домашній лабораторії. Нова доступна схема, адаптована для управління світлом на кухні або в будь-якому приміщенні, пропонується читачам для повторення (рис. 1.21).

Схема складається з інфрачервоного датчика PR1, підсилювача слабких сигналів D1 на ОУ К140УД7, фотореле, керуючого операційним підсилювачем, і схеми затримки вимкнення. На транзисторі VT1 виконано фотореле, що реагує на загальну освітленість площі перекриття. Два фоторезистори СФЗ-1, підключені паралельно для поліпшення чутливості, виведені замаскованим двожильним неекранованим проводом до шибки і звернені до вулиці. Це зроблено для того, щоб фотодатчики не реагували на освітлення, коли загориться лампа Л1 в самому приміщенні.

При затемненности фоторезистора R7 (2хСФЗ-1) на колекторі транзистора VT1 майже нульовий потенціал. Коли фоторезистори висвітлені (день), транзистор VT1 відкритий і на його колекторі є позитивний потенціал. Транзистор VT2, включений по схемі із загальною базою, є простим аналоговим ключем. Коли на резистор R8 надходить напруга амплітудою більше 2 В, транзистор насичується і заземляє резистор R10, в результаті чого сигнал в точці з'єднання резисторів R4, R5 послаблюється.

При відкритому транзисторі потенціал на неінвертуючий вході (вив. 3 D1) ОУ стає рівним приблизно 0,6 В, викликаючи відповідно на виході D1 постійна напруга 0,6 В.

Ріс.1.21

Для розв'язки між каскадами за постійним струмом потрібно перехідний конденсатор С4. При відсутності позитивного сигналу (амплітуда напруги з колектора транзистора VT1 близька до нуля) транзистор VT2 вимикається, в результаті чого неінвертуючий вхід ОП (вив. 3 D1) виявляється незаземленим, і безладні імпульси, що виробляються піроелектричні детектором PR1 під час руху в контролюємо просторі, проходять через підсилювач. Якщо напруга сигналу на колекторі VT1 буде мати амплітуду до 5В (це відповідає насиченому висвітлення фоторезисторів, наприклад, коли сонячна активність висока), достатню для відкривання переходу база-колектор, то у вихідний сигнал просочуються позитивні викиди. Але це не впливає на роботу схеми. Чутливість фотореле на транзисторі VT1 можна регулювати переміщенням движка змінного резистора R6, а якщо її треба зменшити, то можна відключити один з фоторезисторів. Амплітуда вхідного сигналу на виводі S PR1 не більше 1,2 В (коригується зміною опору резистора R1). Фотореле необхідно для того, щоб світло включався лише під час явно недостатньою освітленості кімнати, наприклад, увечері, а не кожного разу, коли входить чоловік.

Швидка зміна теплового поля в зоні контролю датчика призводить до стрибків напруги (до 200 мВ) на його виході (S). Цей сигнал посилюється при наявності дозволяючого сигналу від фотоключа (точка А схеми) операційним підсилювачем D1. Конденсатор СЗ послаблює перешкоди, викликані штучним освітленням, коли світ вже запалено. Якщо збільшити його місткість, то посилиться помехоподавленія, але знизиться чутливість - повільні в часі переміщення залишаться без реакції приладу, що неприпустимо.

Чутливість датчика можна незначно змінити підбором опору резистора R3 або регулюванням резистором R11 зворотного зв'язку D1, т. Е. Змінюючи коефіцієнт посилення ОУ. Коефіцієнт посилення ОУ також можна регулювати, змінюючи співвідношення між сигналами, які надходять на його входи. У разі рівного розподілу сигналів на входах вони придушуються як синфазна перешкода, і вихідна напруга дорівнює нулю. Коли сигнал на одному вході більше, ніж на іншому, він посилюється. Для нейтралізації наведень і перешкод з харчування необхідні конденсато-ри-фільтри. Їх роль виконують конденсатори С1, С2.

На транзисторі ѴТЗ реалізовано реле часу, що запускається сигналом, що приходять з виходу D1 (вив. 6). Резистор R12 задає зсув на базі транзистора ѴТ4. Час затримки вимкнення залежить від номіналів елементів R12, С5, R13. Хаотична послідовність імпульсів відкриває транзистор ѴТЗ, дозволяючи заряджатися конденсатору С5. Коли він зарядиться в стан насичення, то через що обмежує резистор R13 напруга надходить на транзисторний ключ, який комутує реле К1. Реле своїми контактами на замикання включає лампу Л1 освітлення кухні. При відсутності імпульсів від ОУ транзисторний ключ на ѴТ4 буде відкритий до тих пір, поки не розрядиться конденсатор С5. Його розрядка через ланцюг R13VT4 обумовлює витримку часу. Діод VD1 перешкоджає кидків напруги в момент включення реле. При зазначених на схемі значеннях RC-ланцюга C5R13 затримка часу виключення складе близько 70 с. Затримка вимкнення необхідна квартирному автомату для плавного вимикання світла після можливого швидкого виходу людини з приміщення.

Схему можна живити постійним стабілізованою напругою +11 ... + 14 В, отриманим від стабілізатора із знижуючим трансформатором Т1 типу ТВЗ-1-12 (рис. 1.19) або від мережевого бестрансформаторного джерела (рис. 1.20).

Друкована плата не розроблялася. Елементи схеми кріпляться на монтажній платі та закриваються пластмасовим корпусом. Провід живлення від фотодатчиків і до лампи Л1 з'єднуються зі схемою через роз'єм РП10-6 або подібний до нього. При монтажі необхідно дотримуватися обережності. Паяти датчик PR1 потрібно акуратно, бажано з антистатичним заземленим браслетом, що не перегріваючи висновків датчика - пайка кожного висновку не більше 1 с. Перегрів може вивести прилад із ладу або (що також підтверджено практикою) погіршити його чутливі характеристики. Датчик чутливої ​​стороною акуратно приклеюють до лінзи мікрокраплі моментального клею типу «Супермомент-гель». Клей не повинен потрапляти на захисне кварцове вікно. Лінза СЕ-01 створює 24 сектора (зони контролю) і забезпечує стабільну реакцію на випромінювач тепла в зоні від 1,5 до 7 м від датчика. Краї лінзи перед установкою в пластмасовий корпус необхідно прокласти прогумованої прокладкою, наприклад, кембриком від електричного кабелю.

Трохи про особливості установки. Датчики руху рідко дають збої, пов'язані з помилкові спрацьовування, проте зовсім виключити їх не можна. Найчастіше причиною помилкових спрацьовувань датчиків руху є комахи, зокрема павуки, що плетуть павутину під стелею в кутках приміщення - місцях розташування піроелектричних детекторів. Вийти з положення можна двояко: скомбінувати датчик руху з іншим, наприклад, датчиком місткості або використовувати для монтажу корпусів датчиків руху стійки з каштанового дерева (павуки уникають його), періодично розпилювати інсектициди навколо корпусів піроелектричних детекторів. Крім того, небажано розміщувати датчики руху поблизу нагрівальних приладів (камін, електровентилятор, кондиціонер та інші - самі по собі є джерелом випромінювання теплових сигналів ІК спектру). У кімнаті необхідні штори, що прикривають лінзу Френеля від попадання прямих сонячних променів з вікна. Під час блискавки, як показала практика, не захищений шторами датчик спрацьовує довільно.

Деталі та налаштування. Розпаювання піроелектричного датчика RE46 приведена на рис. 1.22. Змінний резистор R6 бажано застосувати многооборотістий, типу СП-5-2В, К1 - реле на напругу спрацьовування 10 ... 12 В, для управління навантаженням до 2 А. В якості К1 підходить автомобільне реле для 12-вольтів бортових мереж 3710-04. Елементи схеми С7, С8, R14 ефективно захищають контакти реле і лампу в моменти включення / вимикання реле, забезпечуючи тривалу експлуатацію реле і освітлювальних ламп потужністю до 75 Вт.

Транзистори VT1, ѴТЗ можна замінити на КТ501 (А-М), КТ502 (А-Е), КТ3107 (А-В). Транзистор ѴТ2 - на будь-який з серій КТ312, КТ315, КТ503, КТ504, КТ505, транзистор ѴТ4 - на КТ601, КТ602, КТ603 з будь-яким буквеним індексом. При використанні в якості К1 малопотужного реле РЕС15 транзистор ѴТ4 можна замінити будь-яким із серії КТ312, КТ315.

При використанні в якості К1 малопотужного реле РЕС15 транзистор ѴТ4 можна замінити будь-яким із серії КТ312, КТ315

Ріс.1.22

Всі постійні резистори типу МЛТ-0,125, резистор R14 -МЛТ-0,5. Оксидні конденсатори - К50-6, К50-12 або аналогічні імпортні аналоги. Операційний підсилювач D1 можна замінити на К140УД6 або mA741 виробництва зарубіжних фірм. Налаштування схеми зводиться до регулювання порога включення фотореле резистором R6. У верхньому (за схемою) положенні движка R6 чутливість схеми аналізу освітленості мінімальна.

Література: А. П. Кашкаров, А. Л. Бутов - Радіоаматорам схеми, Москва 2008

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов