Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Автоматичний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора своїми руками

  1. В основі схеми лежить 2 стабілізатора:
  2. Самоделкин

Наша сеть партнеров Banwar

Сьогодні у нас дуже корисна саморобка для автолюбителів, особливо в зимову пору
Сьогодні у нас дуже корисна саморобка для автолюбителів, особливо в зимову пору! На цей раз ми розповімо як зробити своїми руками зі старого принтера саморобний зарядний пристрій!
Якщо у Вас є старий принтер не поспішайте його викидати, в ньому є блок живлення з якого можна зробити простеньке автоматичний зарядний пристрій для автомобільного акумулятора з функцією регулювання напруги і струму заряду. Свого часу я робив саморобні снпч до принтерів Canon запас міцності яких був більше ніж у принтерних друкуючих головок. У зв'язку з цим у мене будинки накопичилося пара-трійка принтерів з абсолютно робочими блоками харчування, цілком придатними для створення малопотужних автоматичних зарядних пристроїв для автомобільних акумуляторів.

По суті, це малопотужний лабораторний блок живлення з нижньою межею 4 Вольта і верхньою межею напруги 14.5 Вольт має селектор обмеження струму на 500мА і 800мА. Задумка була зробити пристрій який дозволить в гаражі зарядити практично будь-який акумулятор починаючи від Li-on Li-po акумуляторів мобільних телефонів, закінчуючи АКБ для скутерів, мотоциклів і автомобільних акумуляторів.

Схема автоматичного зарядного пристрою проста і не містить дорогих або дефіцитних компонентів, зібрати її своїми руками зможе кожен початківець радіоаматор .

В основі схеми лежить 2 стабілізатора:

  1. Стабілізатор струму на мікросхемі LM317
  2. Регульований стабілізатор напруги виконаний на мікросхемі (регульованому стабілітроні) TL431

Так само в пристрої задіяний ще одна мікросхема стабілізатор Lm7812 від неї харчується 12 вольтової кулер (який і був спочатку в цьому корпусі).

Зібрано зарядний пристрій в корпусі комп'ютерного ATX блоку живлення , Весь вміст блоку, крім кулера, видалено. Мікросхеми стабілізатори Lm317 і Lm 7812 встановлено кожна на свій радіатор, які прикручені до пластикового корпусу (УВАГА на загальний радіатор їх ставити не можна!).

Схема зібрана навісним монтажем на мікросхемах стабілізаторів. Резистори R2 і R3 потужністю 2-5 Ватт в керамічних корпусах відповідають за обмеження струму заряду. Вони встановлюються так, що б через них проходив повітряний потік створюваний кулером . Їх значення розраховується за формулою R = 1.25 (V) / I (A) можете розрахувати необхідний Вам максимальний струм заряду. Раз пішла мова про розрахунках нагадаю, що у нас є онлайн калькулятор для розрахунку резистора для підключення світлодіодів. Якщо Вам необхідно плавно регулювати струм заряду, можна встановити потужний реостат з додатковим обмежуючим резистором (що б не перевищити максимально допустимий струм для Lm317)
У моєму випадку був блок живлення на 24 Вольта з максимальним струмом навантаження 1Ампер. Необхідно з цього 1Ампера зарезервувати 0.1 Ампера на заживлення кулера (на наклейці вказано струм споживання) + я залишив 10% на запас міцності, відповідно під основне призначення-на зарядний струм залишається 0.8 Ампера.

Зрозуміло, що струмом в 800 мА швидко автомобільний АКБ ніяк не перезарядиш. За добу акумулятора можна повідомити 24г * 0.8А = 19.2 Ампер години, що становить 30-45% від ємності акумулятора легкового автомобіля (як правило 45-65 Ач).
Якщо у Вас буде «донор» блок живлення з струмом 1.5 Ампера Ви за добу зможете повідомити 30 Ампер годин, чого можливо вистачить з головою для колишнього не один рік у вживанні акумулятора.

Але, з іншого боку, заряд малим струмом більш корисний для АКБ «краще засвоюється», досить викрутити пробки з акб (якщо він обслуговується), підключити зарядний пристрій до АКБ і все! Можна займатися своїми справами і не переживати, що акумулятор перезарядиться, максимальна напруга на батареї не перевищить 14.5 Вольт, а малий струм заряду не допустить надмірний перегрів і википання електроліту. У зв'язку з тим, що можна не контролювати процес закінчення заряду, думаю дану саморобку можна сміливо назвати автоматичним зарядним пристроєм для автомобільних акб, хоча ніякої «стежить автоматики» в схемі немає.
Для зручності, зарядний пристрій можна забезпечити Вольт метром який дасть можливість наочно контролювати процес заряду акумулятора. Наприклад таким за пару у.о.

Зарядний пристрій необхідно обов'язково забезпечити захистом від «переполюсовкі». Роль такого захисту виконують два діода з допустимим струмом 5 Ампер підключення на виходячи зарядного пристрою в поєднанні з запобіжником на 2 Ампера (при монтажі будьте уважні і дотримуйтесь полярності підключення діодів !!!). При неправильному підключенні зарядного до АКБ, ток акб піде в зарядний через запобіжник і «упреться» в діод, коли значення струму досягне 2 Ампера запобіжник врятує світ! Також не забудьте забезпечити пристрій запобіжниками по ланцюгу 220 Вольт (в моєму випадку по ланцюгу 220 Вольт запобіжник вже є всередині блоку живлення).

До автомобільного акумулятора зарядний підключаємося за допомогою спеціальних затискачів «крокодилів», при покупці їх в інтернеті звертайте увагу на фізичний розмір вказаний в характеристиках, так як можна легко купити крокодили для «лабораторного блоку живлення» які будуть всім хороші, але не зможуть налезть на плюсову клему акб, а надійний контакт, як Ви самі розумієте річ обов'язкова в таких питаннях. Для зручності на проводах і корпусі є кілька капронових стяжок-липучок за допомогою яких можна акуратно і компактно змотувати дроти.

Сподіваюся ця ідея утилізації принтера кому-небудь стане в нагоді. Якщо Ви робили саморобні автоматичні зарядні пристрої для автомобільних акумуляторів, (або не автоматичні) будь ласка поділіться з читачами нашого сайту, - надішліть нам на пошту фото, схему і невеликий опис Вашого пристрою. Якщо є питання по схемі і принципу роботи, задавайте в коментарях, - відповім.

Дивіться також:

Самоделкин

Живу в Світі саморобок, розміщую статті які надсилають читачі. Іноді пишу на теми: корисні саморобки для дому та саморобки для радіоаматорів.

Нові саморобки автора Самоделкин ( Дивитись все )

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов