Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Автозаправки в Австралії

Наша сеть партнеров Banwar

В черговий раз ціна бензину на стелах автозаправок знизилася і впритул наблизилася до 1 долара за літр. У зв'язку з цією подією пост про австралійських АЗС і про те як можна заощадити на бензині в Австралії.

На австралійському сленгу заправки називаються Servo і це не єдина їхня відмінність від українських. Існують кілька важливих нюансів, про які потрібно знати туристам і свіжим іммігрантам.

Загальна інформація

В Австралії працюють кілька брендів АЗС. Найпопулярніші: Coles Express (Shell), Caltex (Chevron), BP (British Petroleum), United і 7-Eleven (Mobil). Перші 2 бренду пов'язані з великими мережами супермаркетів Coles і Woolworths, нижче я розповім чому це добре для їх клієнтів.

Екстер'єр і інтер'єр

Заправки в Австралії зовні дуже схожі на українські. Ті ж стели, ті ж колонки, ті ж магазінчкі. Стелли на АЗС в Україні, як правило, показують вартість всіх сортів пального, доступного за даної заправці - 92го, 95го, 98го, дизеля і газу. У магазинчику при заправці можна купити дрібниці для авто, деякі продукти, газети, кава-пиво-бутерброд і т.д.

В Австралії стелли найпопулярніших заправок виглядають так:

Верхній рядок, найпомітніша, показує ціну на найдешевший Unleaded бензин (91й) мінус 4 центи за літр * Верхній рядок, найпомітніша, показує ціну на найдешевший Unleaded бензин (91й) мінус 4 центи за літр *. Другий рядок - ціна Unleaded без знижки, третя - дизель, четвертий рядок - газ (якщо продається на цій заправці). Вартість 95го і 98го на стелах не вказується, тому можна або кожен раз вправлятися в арифметиці, додаючи 12 і 22 центи до 91му, або дізнатися ціну прямо на колонці.

На деяких заправках також продається E10 з октановим числом 94 і містить 10% етанолу. Він дешевше 91го, більш екологічний, але не для всіх двигунів.

* Знижку 4 центи на літр можна отримати, зробивши покупку в супермаркеті Coles або Woolworths на суму від $ 30. У Coles спеціальний штрих-код розміщується в кінці чека, а в Woolworths він зараховується на бонусну карту Woolworths Rewards. При оплаті на АЗС Coles Express просто віддаєш шматочок чека зі штрихкодом касиру, на АЗС Caltex Woolworths - касир сканує штрихкод бонусної картки.

Важливо: знижка має термін придатності 4 тижні з дня нарахування. По закінченню цього терміну знижка на Woolworths Rewards Card вже не спрацює. А ось зі штрихкодом на чеку Coles ще є варіант - від чека відривається шматочок з датою, касир сканує код, комп'ютер цей код, природно, не розуміє, але касир все одно нарахує вам цю знижку вручну. Але до такого способу постійним клієнтам супермаркетів вдаватися навряд чи доведеться. Наприклад, в нашій родині середній тижневий чек на продукти : $ 160. Так що кодів на знижки буває навіть в надлишку.

Оплата відбувається або прямо на колонці (багато з них забезпечені NFC кард-рідерами), або на касі в магазинчику, де також можна прикупити свіжу пресу, купу дрібниць для телефону, автомобіля і холодильника (включаючи хліб, молоко та інші продукти-напої, крім алкогольних). Це може здорово виручити в святкові дні, коли звичайні магазини не працюють. В один з таких свят ми готувалися до прийому гостей і раптово виявили, що у нас немає вершків - одного з головних інгрідентов для Свєтіна знаменитих еклерів. Магазини були закриті, але вершки знайшлися на найближчій заправці 7-Eleven. Десерт був врятований 🙂

Практично на кожній АЗС стоять кава-машини для самообслуговування та банкомати. Каси вдають із себе стійку з двома-трьома віконцями з касовими апаратами і картковими терміналами. Вдень і вночі працює, як правило, тільки один оператор. У години пік - двоє, троє.

До речі, якщо при вході в українську заправку лежать паки з дровами або вугіллям для шашликів (в сезон), то тут ще стоять великі морозильні камери з пакетами колотого льоду по 3-5 кг До речі, якщо при вході в українську заправку лежать паки з дровами або вугіллям для шашликів (в сезон), то тут ще стоять великі морозильні камери з пакетами колотого льоду по 3-5 кг. І балони з газом для барбекюшніц . Порожній балон залишаєш, доплачувати різницю і забираєш повний.

Досить часто прямо поруч із заправками знаходяться кафе швидкого харчування - Subway, McDonalds, Hungry Jacks, Red Rooster, KFC і т.д. Що буває досить зручно при далеких поїздках.

процес заправки

В Україні - під'їжджаєш на заправку, стаєш до колонки і можеш навіть з машини не виходити. Опускаєш скло, протягуєш грошики хлопчикові-заправника, чекаєш поки він заповнить бак і їдеш. Звичайно, якщо тобі не потрібна здача або якась дрібнота з магазину при заправці. В цьому випадку потрібно вийти, вставити пістолет в горловину бака (заправник зробить це за тебе), пройти в магазин, розрахуватися на касі і тільки після цього оператор включить колонку. Теж зручно - поки розраховуєшся, бак буде заправлений, закритий, а на деяких заправках ще й лобове скло протертому.

В Австралії алгоритм заправки дещо інший. Перше важлива відмінність - хлопчиків-заправників тут немає. Пістолетом доводиться орудувати самому, що моторошно лякає мою дружину, і вона навідріз відмовляється заправляти свою машину. Так що у нас в родині працює правило поділу обов'язків - я не готую борщі, а Світла не заправляє авто 🙂

Подейкують, що заправники-таки існували в недалекому минулому, але коли їх зміст стало обходитися в кругленьку суму, від них вирішили відмовитися, щоб не перекладати витрати на вартість бензину. Тому зараз в Австралії повне самообслуговування. Під'їжджаєш до колонки, вставляєш пістолет, заливаєш в бак пальне, повертаєш пістолет на місце і йдеш до оператора для проведення оплати.

Так-так, саме в такій послідовності - під'їжджаєш, заливаєш, платиш. Авто при цьому залишається стояти у колонки, і в години пік навіть утворюються невеликі черги. Але все терпляче чекають поки інші водії заплатять і повернуться до своїх авто.

Природне запитання від особливо хітрожопих підприємливих громадян країн колишнього соцтабору - а що якщо заправитися і виїхати? Можна, можливо. Однак варто пам'ятати, що все заправки обладнані відеоспостереженням і телефонним зв'язком. Номери вашої машини будуть негайно передані найближчого поліцейському патрулю з усіма наслідками, що випливають.

На цю тему згадалася байка від російського авто-туриста в Німеччині. Під'їжджає він на заправку, заливає бак і йде розраховуватися. У касира-німця попутно цікавиться: "Ось у вас тут все так безтурботно організовано - спочатку заправляєшся, а платиш потім. А що якщо заправитися і виїхати не заплативши? "

Касир-німець робить круглі очі: "Як не заплативши ???"

Турист: "Ось так, сіл і поїхав. Що буде?"

Касир: "Ну, у нас є відеокамери, ми повідомимо в поліцію номер автомобіля."

Турист: "А якщо номер заляпаний брудом?"

Касир: "Як заляпаний брудом ???" 8-0

І ще одна технічна особливість австралійських заправок - неробочий стопор для автоматичної заправки. Ну, знаєте як в Україні - вставляєш пістолет в бак, натискаєш на важіль, фіксуєш його стопором і бензин вільно ллється в бак без твоєї участі. До відстрілу. На австралійських пістолетах стопори, як причандали у імпотента - бовтаються, але не функціонують. Тому під час заправки важіль потрібно постійно притискати рукою. Благо на кожному стовпчику є вологі серветки, щоб протерти руки.

Також на кожній заправці є крани для наповнення бачка омивача, пристосування для протирання стекол і спеціально відведене місце з компресором для підкачки шин. Пам'ятається в Україні за цей сервіс спочатку намагалися брати гроші, а потім і зовсім прибрали. Не виключено, що через крадіжки шлангів з манометрами. Тут манометрів на шлангах немає, потрібний тиск виставляєш на компресорі і він звуковим сигналом дає зрозуміти, що шина накачана.

Тут манометрів на шлангах немає, потрібний тиск виставляєш на компресорі і він звуковим сигналом дає зрозуміти, що шина накачана

Дядько в непривабливій позі якраз займається підкачкою шин

якість палива

В Україні я заправлявся спочатку на ТНК, пізніше на WOG. Заправки Lukoil в Миколаєві намагався уникати, тому що моя перша "вісімка" на лукойлівські 95м навіть заводитися відмовлялася. Про якість бензину на українських автофорум написані мегабайти скарг і порівнянь. При чому скарги писалися на всі без винятку бренди. Комусь не долили, у кого-то після заправки машина "не їде", двигун детонує ну і т.д. Останнім часом чув дуже хороші відгуки про заправках Socar, але вони з'явилися вже після нашого від'їзду.

В Австралії я пробував заправлятися на 5 брендах - Coles Express (Shell), Caltex (Chevron), BP, United і 7-Eleven (Mobil). Першими двома користуюся на постійній основі. Особливої ​​різниці не помічаю. Але ось різниця в октанове число досить відчутна. Педаль газу на 98му бензині стає набагато чутливіший. А по вільній трасі при інших рівних, на 98му проїжджаєш більшу відстань, ніж на 95м. При цьому вартість 1 кілометра виходить приблизно однаковою.

способи економії

Найпростіший спосіб заощадити на бензині - не тиснути на тапку. Але в цьому розділі поговоримо про інше. В Україні вартість бензину росла постійно. У 2001 році, коли я тільки починав водити авто, 95й коштував 1 гривню 20 копійок. У 2011, коли виїжджав з країни - 12 гривень. Зараз, в квітні 2016- го - 22 грн. Коли є стійка тенденція до зростання ціни, має сенс фіксувати її на певну дату. Реалізовувалося це покупкою талонів безпосередньо в офісі компанії-власника мережі АЗС. Талони на кілька тонн бензину купувалися за ціною на поточний день, відкладалися на пару місяців і після чергового підвищення цін йшли в оборот, таким чином дозволяючи економити значні суми.

В Австралії такої можливості, на жаль немає, але раціонально витрачати гроші дозволяє одна цікава особливість, по крайней мере в штаті Вікторія - циклічність ціни. Тобто протягом певного періоду вартість бензину може варіюватися. Наприклад, на піку циклу літр 91го коштує $ 1.29, протягом трьох тижнів ця цифра буде поступово зменшуватися і досягне 99 центів. Так вона протримається 2-3 дні і повернеться на пікове значення (плюс-мінус коригування до поточної ціни на нафту). Цикл почнеться знову.

Знаючи періодичність циклу можна заправляти повний бак за найнижчою ціною. Для тих, хто проїжджає 500-700 км на тиждень, економія може становити 50-60 доларів на місяць.

Найважче завдання - зловити нижня межа ціни до того, як він стрибне вгору на 25-30 центів. Адже цикл постійно змінюється - від менш, ніж 3 тижнів - до 4 і довше. Більш-менш точно відстежити оптимальний момент покупки допомагає ось цей сервіс на сайті Royal Automobile Club of Victoria : Як видно з графіка - роздрібна ціна збільшується після "зіткнення" з оптової.

Важливий момент - ціни на заправках однієї мережі в різних районах не змінюються одночасно. Тому якщо на самому початку циклу не встиг заправитися за низькою ціною в своєму районі, є ще шанс заправитися в сусідньому, ну або на крайній випадок - в іншій мережі АЗС. Як правило, цінник змінюється на всіх заправках протягом 2-3 днів після зміни ціни.

І, до речі, недавно 7-Eleven запустив новий додаток для смартфона, що дозволяє зафіксувати ціну на найближчій заправці цього бренду на 7 днів. Що, в принципі, досить зручно і теж дозволяє трохи заощадити. У нижній точці циклу за допомогою програми купуєш, скажімо, 50 літрів 95го по $ 1.16, а заливаєш їх через 3-4 дня, коли ціна на стелі вже $ 1.46. Економія: $ 15. Головне забезпечити порожній бак до цього дня 🙂

Головне забезпечити порожній бак до цього дня 🙂

Є й більш простий спосіб економії - покупка gift cards з 5% знижкою. Наприклад, карта номіналом $ 500 обійдеться вам в $ 475. Працюють вони в мережі супермаркетів Woolworths і на заправках Caltex Woolworths. Свої пластикові gift cards я купую в магазинах RACV . Так само їх можна придбати через сайт www.cashrewards.com.au . А щоб не чекати доставку фізичних пластикових карт, можна скористатися eGift Cards. Вони являють собою набір з декількох чисел і пін-коду, які потрібно ввести в термінал при покупці. Баланс по таких картах можна перевірити в мобільному додатку Woolworths Money.

Ця карта вже неактивна 🙂

Coles Gift Cards теж можна добути, але з ними трохи складніше. Потрібно бути членом певних клубів, наприклад, www.motoronerewards.com.au .

Оптимальна економія досягається шляхом комбінації всіх перерахованих вище способів. Але навіть регулярно використовуючи хоча б один з них - ви більше ніколи не будете платити повну ціну за бензин, що сприятливим чином позначиться на сімейному бюджеті.

Автозаправки в Австралії was last modified: by Sergey

Природне запитання від особливо хітрожопих підприємливих громадян країн колишнього соцтабору - а що якщо заправитися і виїхати?
А що якщо заправитися і виїхати не заплативши?
Касир-німець робить круглі очі: "Як не заплативши ?
Що буде?
Турист: "А якщо номер заляпаний брудом?
Касир: "Як заляпаний брудом ?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов