Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Банківська безконтактна картка. Плюси і мінуси безконтактної оплати

  1. З історії розвитку
  2. Особливості безконтактної технології
  3. Як користуватися безконтактною карткою?
  4. Переваги та недоліки безконтактної оплати

Наша сеть партнеров Banwar

Безконтактна картка - це узагальнена назва пластикових карт, які використовуються в системах контролю доступу, а також в платіжних системах. Говорячи простими словами, її специфіка полягає в тому, що обмін інформацією карти зі зчитувальних пристроїв відбувається без безпосереднього контакту - за рахунок передачі електромагнітного сигналу між антенами випромінювача (карти) і приймача (зчитувача). Така технологія прекрасно прижилася і в фінансовому секторі, і стала настільки популярною, що в торгових точках (особливо в великих містах) практично кожен розплачується безконтактної банківською картою, а безконтактні платежі за рахунок своїх переваг стали можливі з різних сучасних пристроїв (гаджетів). Наприклад, консервативний Сбербанк вже досить давно випускає подібні картки.

У статті ми розглянемо особливості безконтактної технології, її переваги та недоліки, а також приділимо увагу її безпеки.

У статті ми розглянемо особливості безконтактної технології, її переваги та недоліки, а також приділимо увагу її безпеки

З історії розвитку

Сьогодні пристрої, що використовують безконтактний спосіб оплати або контролю доступу, вже не вважаються дивиною. За допомогою таких систем здійснюється пропуск на територію різних об'єктів, оплата в торгових точках та інших громадських місцях, в тому числі в наземному і підземному транспорті і т.д. Платежі можна проводити безконтактно не тільки за допомогою картки, а й брелока, телефону або розумних годин. Але ще не так давно про таку технологію в Росії і в інших країнах СНД більшість навіть не підозрювало.

Безконтактна технологія досить молода. Тільки на початку XXI століття провідні міжнародні платіжні системи VISA і MasterCard запустили новинки - технології PayWave (у Visa) і PayPass (у MasterCard - в даний час змінилося назву на Contactless). Детальніше про ці технології. У Росії вони почали досить активно поширюватися в 2008 році. Але справжній прорив в цьому напрямку стався в 2013 році, коли в столиці Татарстану Казані пройшла XXVII Всесвітня літня Універсіада 2013.

Для зручності її відвідувачів «АК БАРС» Банк реалізував на території Татарстану під час Універсіади ряд унікальних проектів з використанням технології NFC (читайте про неї трохи нижче). Гості та корінні жителі Татарстану по достоїнству оцінили мультісервісниє карти «АК БАРС» Банку, поєднавши в собі велику кількість сервісів: платіжну карту з технологією оплати «в один дотик», транспортну карту, карту лояльності, квитковий сервіс, абонемент для відвідин спортивних ігор і ряд інших функцій.

Термінали, що підтримують дану технологію, в даний час можна зустріти де завгодно - то є практично скрізь, де приймають банківські картки.

Особливості безконтактної технології

Незважаючи на те що безконтактна оплата використовується повсюдно, далеко не всі уявляють, що це значить, і як працює ця система. Принцип її дії заснований на обміні електромагнітними хвилями терміналу (приймача) і карти (передавача). Завдяки цьому, зчитування інформації відбувається на відстані, що виключає необхідність контакту.

Компанії підтримує стандарт RFID (від англ. «Radio Frequency IDentification», що означає в перекладі на російську «радіочастотна ідентифікація»). Це давно відомий спосіб автоматичної ідентифікації об'єктів, в якому за допомогою радіосигналів (випромінюваних приймачами) зчитуються або записуються дані, що зберігаються в так званих RFID-мітках.

Невеликий приклад, для чого це може знадобитися: ви власник магазину, асортимент якого складається з тисячами товарів. Для зручності знаходження кожного з них комірник наклеює RFID-позначку на кожен з них, і облік або пошук веде з портативним RFID-зчитувачем.

Для зручності знаходження кожного з них комірник наклеює RFID-позначку на кожен з них, і облік або пошук веде з портативним RFID-зчитувачем

На банківську карту RFID-мітка складається з мікросхеми (для обробки даних) і коливального контуру (антени). Це так звані пасивні мітки, які не мають вбудованого джерела живлення. Електричний струм, індукується (з'являється) в антені за рахунок електромагнітного сигналу від зчитувача, який постійно випромінює малопотужний високочастотний сигнал.

Технологія, яка відповідальна за прийом даних, і застосовується на приймачах, називається NFC від англ. «Near field communication» - «комунікація ближнього поля» або більш зрозуміло - «ближня безконтактна зв'язок»). Це технологія бездротової передачі даних малого радіусу дії, яка дає можливість обміну даними між пристроями, що знаходяться на відстані близько 10 сантиметрів. Власне, вона активно застосовується в різних гаджетах: смартфонах, планшетах, смарт-годинах, і в тому числі в POS-терміналах , За допомогою яких в торгових точках ведеться прийом карткових платежів.

Отже, NFC завжди випромінює електромагнітне поле, яке при наближенні карти з безконтактної оплатою живить мікросхему на картці, що досить для обміну даними між приймачем і джерелом. Власне, NFC визначає не тільки фізичний стандарт підключення і взаємодії пристроїв, але і набір протоколів, за якими вони обмінюються.

Так як обмін сигналом відбувається на відстані в кілька сантиметрів, то карту не потрібно не тільки передавати в руки продавцеві, але навіть діставати з гаманця (тільки якщо тримайте до оплати гаманець, переконайтеся, що в ньому немає інших карт з технологією оплати в один дотик, інакше оплата пройде не з тієї картки, з якої вам потрібно, а з тієї, яка швидше за всіх «відгукнеться»).

Як користуватися безконтактною карткою?

Тепер розглянемо, як оплатити товар безконтактно. Для цього в торговій точці повинен бути відповідний термінал, його можна відрізнити по наклеєній логотипу PayWave або PayPass.

Для цього в торговій точці повинен бути відповідний термінал, його можна відрізнити по наклеєній логотипу PayWave або PayPass

Оплата відбувається за лічені секунди:

  • Касир (продавець) набирає на клавіатурі терміналу суму оплати і пропонує докласти карту до зчитувача;
  • Покупець прикладає свою карту до терміналу або підносить на відстань в кілька сантиметрів;
  • Про факт оплати повідомить звуковий сигнал терміналу.

Важливо, що при оплаті передавати карту продавцю не потрібно. А при покупці товарів на суму до 1000 рублів не потрібно вводити пін-код (у кожній країні світу встановлюється ліміт оплати, при якому не потрібно вводити пін-код, в Росії - 1000 рублів, в Єврозоні - 25 євро, в США - 15 доларів ).

При безконтактної оплати можна не побоюватися повторного платежу (так званого задвоєння) - протокол обміну не дозволить цьому статися. Щоб оплата пройшла повторно, продавцю необхідно знову набрати суму на терміналі.

Переваги та недоліки безконтактної оплати

Тепер, розуміючи, що це таке, можна проаналізувати плюси і мінуси безконтактної оплати карткою. А у такого способу є як сильні, так і слабкі сторони. Почнемо з переваг:

1. Значна економія часу. Розрахунок відбувається дуже швидко, оскільки не потрібно вважати готівку і чекати здачі від продавця (це і так класичні плюси будь-якої карти). Важливо - що не витрачається час на введення пін-коду (для покупок на невеликі суми), і передача даних при оплаті відбувається практично миттєво.

2. Основна маса платежів відбувається без набору пін-коду, що рятує від утворення черг, особливо в великих мережевих магазинах. Це відноситься до покупок на суму до 1000 рублів.

3. Збільшений термін дії карти. Це пов'язано з тим, що пластик набагато менше зношується через відсутність контакту з терміналом. Більш того, карту взагалі можна не діставати з гаманця, досить його піднести до терміналу.

4. Можливість виходу карти з ладу мінімізована. Відсутність магнітної стрічки виключає можливість розмагнічування через вплив зовнішніх полів. Конструкція карти дозволяє повноцінно користуватися нею протягом усього терміну дії.

5. Підвищена безпека. Немає необхідності передавати карту стороннім особам, тому практично виключається несанкціоноване її використання. Підробка такої картки теж виключається.

Це загальні плюси для всіх подібних карт. Недоліків у безконтактного пластика помітно менше, але про них треба знати:

1. Можливість списати гроші на суму менше 1000 рублів без пін-коду можуть використовувати шахраї. І хоча розробники запевняють, що технічно зробити це вкрай складно, а можливий видобуток може скласти невелику суму і не відповідає затратам і ризику, все ж ймовірність крадіжки існує. Наприклад, досить пройтися по наповненому людьми поїзду метро з пристроєм, який спише з карт пасажирів гроші, щоб зібрати пристойну суму.

Але ось що з цього приводу кажуть представники банків. Одна справа - вважати в метро інформацію з багатьох карток, але інша справа - отримані дані потрібно розшифрувати, так як протокол обміну даними криптостійкий, і має на увазі наявність в пристрої хакера криптографічних ключів, отриманих у банку-еквайра і платіжної системи. Отже, шахрайство буде легко розкрито, так як крипто-ключі видаються за договором з юр.особою.

А параноїкам в цьому випадку банкіри радять переносити картки в екранованому (наприклад, обгорнуті фольгою) гаманці (ставитеся до цього, як до жарту).

2. Карти для безконтактних платежів зараз не рідкість, їх можна замовити в більшості російських банків. Але ось термінали для них можуть зустрітися (поки) не скрізь. Тому власник такої карти сьогодні може бути дуже обмежений в можливості її використовувати (це стосується віддалених населених пунктів).

Очевидно, що вигоди від використання безконтактної оплати більш ніж вагомі, тим більше з'явилися ще більш безпечні технології, при використанні яких в момент оплати і зовсім не передаються дані про реквізити карти та інша необхідна для здійснення транзакції інформація. Це широко відомі Apple Pay , Google Play , Samsung Pay, Garmin Pay та інші. Якщо ваш смартфон підтримує ці платіжні сервіси, то рекомендуємо переходити на них, але при цьому НЕ рекомендуємо забувати про базові правила безпечного використання платіжних карток . Будьте обережні і уважні і ваші гроші будуть в цілості й схоронності.

.

Як користуватися безконтактною карткою?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов