Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Батяня [Секрети ремонту] - Тиск в системі опалення: накачуємо розширювальний бак

Наша сеть партнеров Banwar

Розширювальний бак в котлі опалення призначений для компенсації перепадів тиску при нагріванні і охолодженні теплоносія (води або антифризу). При цьому фізично сам бак розділений на дві частини мембраною. За одну її сторону знаходиться вода, яка потрапляє із загальної системи. По інший - повітря, що створює необхідний тиск.

Якщо розширювальний бак періодично НЕ накачувати, він перестає працювати належним чином. В результаті може спостерігатися, наприклад, наступна картина:

Включаєте воду, щоб наповнити ванну. Котел з режиму опалення переходить в режим ГВП, вода в системі опалення поступово остигає. Ванна набирається довго, розширювальний бак не працює, в результаті тиск в системі раптово (!) Падає. Зрештою ви все-таки закриваєте кран, і тут починається найцікавіше. За ідеєю, котел знову повинен почати гріти батареї. Але не тут-то було. Тиск впав нижче критичного, і автоматика все заблокувала.

Неприємна ситуація. Хоча насправді вирішується досить просто.

Накачуємо розширювальний бак

Для початку потрібно зрозуміти, що накачуємо ми саме розширювальний бак, а не нагнітаємо повітря в систему. Тому манометр, встановлений на котлі, - не головний показник у цій процедурі. Користуємося манометром на насосі. Так, для роботи підійде звичайний автомобільний насос. Майстри з обслуговуючих організацій приходять з компресорами. Але в даному випадку різниця не суттєва. Вам потрібно в досить маленькому обсязі накачати тиск в одну атмосферу. Насоса більш ніж достатньо.

Порядок дій.

1. Відключаємо котел з розетки

2. Зливаємо з нього воду

По-хорошому всю систему чіпати не потрібно. Якщо у вас грамотно встановлений котел, то перекриває встановлені поруч з ним крани (крім одного). Розташування труб під котлом може відрізнятися, але їх завжди п'ять: подача і обратка опалення, вхід холодної води для підживлення котла і для системи ГВП, вихід ГВП, підведення газу.


Закриваєте подачу і обратку системи опалення - це допоможе не зливати воду з усієї системи і займатися виключно котлом. Закриваєте кран подачі холодної води. Кран гарячої води (тієї, що йде з котла) залишаєте відкритим. Додатково відкриваєте вентиль гарячої води на найближчому змішувачі. Звідси і буде зливатися міститься в котлі вода.

В принципі, можна зливати і через встановлений знизу спеціальний штуцер. Але це додаткова метушня з відрами і тазиками. З раковиною якось все зрозуміліше.

Для чого всі ці маніпуляції? Щоб переконатися, що дійсно накачаємо розширювальний бак, а не створимо видимість цієї роботи через те що в баку залишилася вода.

Відкриваємо кран підживлення котла (розташований знизу невеликий вентиль). Через відкритий змішувач потече яка містилася в котлі вода. Тиск на манометрі, який розташований на корпусі, має впасти до нуля!

Тиск на манометрі, який розташований на корпусі, має впасти до нуля

3. Накачуємо розширювальний бак

На баку є ніпель, до якого підключаємо насос.

Зазвичай розширювальний розташовується так, що дістатися до ніпеля можна не знімаючи кришку котла. Найчастіше для цього потрібно підлізти зверху - як на картинці. Іноді робиться те ж саме, але знизу.

Тиск в баку рекомендується робити приблизно 80% від робочого тиску в системі. Виходить близько 1,2 атмосфери. (Важливий момент: якщо перекачати сильніше, бак просто не буде працювати). Качаєте, орієнтуючись на манометр насоса. В процесі з змішувача може продовжувати витікати вода.

В процесі з змішувача може продовжувати витікати вода

4. Підключаємо котел

Коли з розширювальним закінчено, потрібно знову повернути систему в робочий стан.

Закриваєте кран підживлення котла.

Відкриваєте кран подачі холодної води. Природно все це тут же піде у відкритий змішувач.

Коли зіллється вся грязь і все бульбашки повітря, закривайте змішувач. Після чого відкриваєте кран підживлення і заново наповнюєте котел до робочого тиску - орієнтуючись по манометру на корпусі.

У фіналі відкриваєте крани подачі та обратки. Швидше за все тиск трохи впаде, тоді можна ще долити води. Або почекати, спустити повітря з усіх батарей і тут вже орієнтуватися по місцевості.

Останній штрих - видаляємо повітря з насоса. Під час роботи котла на торці насоса плоскою викруткою викручується пробка. Принцип тут такий же, як і з кранами Маєвського.

Принцип тут такий же, як і з кранами Маєвського

На цьому все. Для нових котлів рекомендується накачувати розширювальний бак раз в два роки. Для інших - кожен сезон.


comments powered by HyperComments

Для чого всі ці маніпуляції?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов