Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Бавовна при включенні газової колонки. Причини і усунення

  1. Що є причиною бавовни?
  2. Як усунути бавовна при включенні газової колонки?
  3. Удари в колонці з запальним ґнотом
  4. Удари в колонці з автоматичним розпалом

Наша сеть партнеров Banwar

Поширеною несправністю газових колонок є бавовна при включенні. Спочатку це просто дратує, але поступово хлопки стають все голосніше. Якщо на це не звертати уваги, то в один далеко не прекрасний день може «грюкнути» так, що вилетять скла або розвалиться димохід. Тому проблему з бавовною газової колонки потрібно вирішувати якнайшвидше.

Бавовна при включенні частіше зустрічається в газових колонках старої конструкції з постійно палаючим ґнотом. У нових колонках з автоматичним підпалом газу така несправність теж буває, але значно рідше. Основною причиною бавовни є пізніше підпалювання газу в основному пальнику. Газ встигає зібратися в порожнині теплообмінника і добре змішатися з повітрям. У важких випадках газо-повітряна суміш заповнює газоотводную трубу і частина димоходу. Коли ж, нарешті, полум'я гніту або іскра запального пристрою запалює газ - відбувається невеликий об'ємний вибух. Справна газова колонка будь-якої конструкції повинна запалюватися м'яко, без ударів і викидів полум'я з-під кожуха.

Що є причиною бавовни?

До основних несправностей, наслідком яких є бавовна при включенні, відносяться:

для всіх типів газових колонок:

  • відсутність тяги в димоході або недостатня тяга
  • недостатня подача свіжого повітря в приміщення
  • несправність сповільнювач запалювання

для газових колонок з гнітом:

  • неправильне положення полум'я запального гніту

для газових колонок з автоматичним розпалом:

  • виряджені джерела живлення блоку управління
  • несправність мікроперемикача у водяному блоці
  • неправильне положення іскровий свічки

Як усунути бавовна при включенні газової колонки?

Перш за все, слід перевірити тягу в димоході. Для цього у більшості газових колонок є спеціальні отвори в кожусі. При відсутності таких отворів тягу можна перевірити у щілини під димовим ковпаком або прямо в димоході через люк-прочищення. Хороша тяга відчувається просто долонею. Слабшу, але цілком достатню для роботи газової колонки тягу виявляють за відхиленням полум'я сірника або запальнички. Полум'я повинно істотно відхилятися, а не просто тремтіти. Якщо тяги немає, то користуватися газовою колонкою забороняється.

До відсутності тяги зазвичай призводить закупорка каналу сторонніми предметами або обвалення частини каналу. Димохід в таких випадках треба відновити і прочистити, цим займається керуюча компанія. Вам тільки доведеться вигребти з димоходу сміття через люк-прочищення. Якщо димохід в порядку, то днем ​​за допомогою дзеркальця можна побачити світло в кінці труби.

Тяга може бути відсутнім і при справному димоході. Найчастіше це пов'язано з недостатнім притоком свіжого повітря в приміщення, де розташована колонка. Сучасні пластикові вікна практично герметичні і не забезпечують необхідний повітрообмін. Для вирішення проблеми на вікно встановлюється припливне клапан. Також для забезпечення правильного повітрообміну кухонні двері в будинках з газовими колонками має знизу щілину не менше 5 см, закладати її забороняється.

Після довгої перерви у використанні колонки тяга може бути відсутнім через застій в димовій трубі холодного повітря. Для відновлення тяги досить відкрити люк-прочищення і спалити в трубі пару газет.

Якщо тяга нормальна, а хлопки тривають, то проблема в самій газовій колонці. Доведеться приступити до ремонту.

Увага! Настійно не рекомендується займатися самостійним ремонтом без ясного і повного уявлення про принципи роботи газової колонки і призначення всіх її вузлів, досвіду роботи з газовим обладнанням та наявності необхідних інструментів. При найменших сумнівах зверніться до фахівців газової служби.

Удари в колонці з запальним ґнотом

Бавовна при запалюванні газової колонки найчастіше пов'язаний з неправильним положенням полум'я гніту. Полум'я занадто маленьке або різко відхиляється вгору, не доходячи до краю основного пальника. Єдиною причиною цього може бути недостатнє надходження газу в гніт.

Найвірогідніше - засмічення газового жиклера гніту. Прочистити його нескладно, але колонку доведеться частково розібрати. Розглянемо ремонт на прикладі газової колонки Нева-3208, інші колонки по конструкції практично однотипні.

Перед початком ремонту необхідно перекрити подачу газу і холодної води.

Зняти верхній кожух колонки не складно. Після цього відкривається доступ до внутрішньої конструкції.

Після цього відкривається доступ до внутрішньої конструкції

Проблема знаходиться в трійнику-змішувачі запального гніту. Він забезпечує змішання газу з повітрям і, одночасно, є частиною системи безпеки, що відключає колонку при відсутності тяги.

Він забезпечує змішання газу з повітрям і, одночасно, є частиною системи безпеки, що відключає колонку при відсутності тяги

Газ надходить в трійник з тонкої мідної трубці 1 від головного крана-регулятора. Повітря підсмоктується по товстої алюмінієвої трубці 2 датчика тяги, виведеної в верхню частину корпусу колонки.

Повітря підсмоктується по товстої алюмінієвої трубці 2 датчика тяги, виведеної в верхню частину корпусу колонки

При відсутності тяги у верхній частині колонки скупчуються продукти горіння, які починають надходити в трійник гніту замість свіжого повітря. Полум'я гніту починає не вистачати кисню для горіння, що і призводить до згасання гніту.

Для прочищення газового жиклера необхідно відкрутити два гвинти, що кріплять напрямну трубку гніту, гайку трубки подачі газу і гайку трубки датчика тяги.

Після цього трійник змішувача можна висунути з паза власника. Одна з паронітових прокладок може залишитися на трійнику, пізніше при необхідності її можна акуратно зняти.

Газовий жиклер знаходиться в нижньому патрубку. Він поджимается гайкою трубки подачі газу, тому легко витягається.

Прочистити калібрований отвір в жиклері можна тонкої мідним дротом. Частіше за все це буває досить для усунення ударів при включенні. Повторювати таку операцію потрібно від одного разу на місяць до одного разу на кілька років, в залежності від чистоти використовуваного газу.

Раз на кілька років також рекомендується чистити жиклери основного пальника. Для цього колонку доведеться розібрати грунтовніше. Перш за все, відкручується гайка і знімається з держателя термопара електромагнітного клапана.

Перш за все, відкручується гайка і знімається з держателя термопара електромагнітного клапана

Від'єднувати мідний провідник від електромагнітного клапана не рекомендується, пристрій досить ніжне і зайве втручання ні до чого.

Послаблюються гвинти і знімаються скоби, що кріплять рампу основного пальника.

Відкручується велика гайка подачі газу від електромагнітного клапана і три гвинти, що кріплять газову частину до водяній.

Після цього газова частина нахиляється вперед, знімається з пазів основного пальника і виймається вгору. Тепер рампа з жиклерами основного пальника доступна для чищення.

Викручувати жиклери з рампи не рекомендується. Також не варто і роз'єднувати половинки газової частини - між ними знаходиться дуже туга пружина головного газового клапана.

При знятій рампі основного пальника має сенс почистити і сам пальник за допомогою йоржика.

При знятій рампі основного пальника має сенс почистити і сам пальник за допомогою йоржика

Збірка газової колонки проводиться в зворотному порядку. При складанні потрібно звертати увагу на наявність і правильне положення всіх необхідних прокладок.

Удари в колонці з автоматичним розпалом

В колонках з автоматичним розпалом постійно палаючий гніт відсутня, що істотно заощаджує газ (до 15 куб. М на місяць при цілодобовому горінні гнота). Запалюється колонка електронним блоком, які отримують команди від мікроперемикача на водяному регуляторі і датчика полум'я. В цілому така система надійніша, дозволяє виробляти автоматичне регулювання температури, економить газ. Але і ремонт газових колонок з автоматичним розпалом складніший, а часом і більш дорогий.

При оплесках найпростіше, що можна зробити самостійно - перевірити батарейки. Буває, що старі батареї не забезпечують стійку іскру, і газ підпалюється не відразу. Це і за несправність можна не брати до уваги.

Більш серйозно - проблеми з мікроперемикачем у водяному регуляторі. Мікроперемикач сигналізує блоку управління про те, що вода включена і потрібно підпалити газ. Буває, що на мікроперемикач потрапляє вода, контакти окислюються, і блок управління починає нечітко сприймати команду на включення.

Перевірити мікроперемикач можна за допомогою омметра. У розімкнутому стані опір має бути дуже велике - не менше кількох сотень кіло, а краще - декількох мега. У замкнутому стані опір має бути не більше декількох тисячних Ома або не визначатися зовсім. Якщо це не так, то мікроперемикач потрібно замінити.

Тут є одна хитрість. Мікроперемикач, як запасна частина до газовій колонці, продається разом з роз'ємом і коштує 150-200 рублів, а то і дорожче. Такий же мікроперемикач сам по собі в магазинах, які торгують електронними компонентами, коштує 20-30 рублів. Для його заміни потрібно всього лише перепаять роз'єм зі старого перемикача.

Ще однією несправністю, яка призводить до пізнього запалювання і бавовни при включенні газової колонки, є неправильне положення іскровий свічки. Сповзати свічка може поступово, від теплової деформації при періодичних нагревах і охлаждениях. Кріпиться іскровим свічка зазвичай одним гвинтом. Для регулювання положення гвинт потрібно послабити і розташувати свічку так, щоб іскровий зазор був 4-5 мм, і іскра надійно підпалювала газ з першого разу.

Однією з досить рідкісних причин бавовни при включенні як колонок з гнітом, так і з автоматичним розпалюванням, є несправність або неправильне регулювання сповільнювач запалювання. У більшості конструкцій газових колонок сповільнювач запалювання являє собою металеву кульку, який перекриває частину перепускного каналу в водяному регуляторі. Наприклад, у водяному регуляторі колонки ВПГ-18 (і аналогічних Л-3, ВПГ-20, ВПГ-23, Нева 3208, Нева 3210, Нева 3212, Нева 3216, Дарина 3010) кулька розташований в припливі кришки водяного регулятора.

Взагалі, з цим кулькою пов'язано чимало пересудів, аж до того, що навіть працівники газових служб рекомендують його видаляти. Проте, ця кулька якраз таки і є сповільнювачем запалювання, і його присутність вкрай важливо для забезпечення правильної роботи водяного регулятора .

Положення кульки визначається регулювальним гвинтом, тому діставати його заради цікавості не варто. Якщо при потряхіваніі кришки чується стукіт переміщається кульки, то, швидше за все, з ним все в порядку. Якщо стуку немає, то можна спробувати розворушити кулька мідним дротом через отвори перепускного каналу в кришці водяного регулятора.

Якщо стуку немає, то можна спробувати розворушити кулька мідним дротом через отвори перепускного каналу в кришці водяного регулятора

І тільки в крайньому випадку варто діставати кульку і чистити перепускний канал. При цьому зверніть увагу, що зовнішній гвинт є пробкою, що не впливає на положення кульки. А ось внутрішній регулювальний гвинт потрібно вивертати обережно, запам'ятавши його положення і кількість обертів, на яке він ввернуть. Це дозволить при складанні зберегти правильне положення кульки, інакше його регулювання займе дуже багато часу.

Після ремонту необхідно перевірити всі з'єднання на предмет витоку газу або течі води. Всі поточні з'єднання необхідно ущільнити до повної герметичності . Тільки після цього можна ставити на місце кожух газової колонки і користуватися їй без побоювань.

Рекомендуємо прочитати

Що є причиною бавовни?
Як усунути бавовна при включенні газової колонки?
Що є причиною бавовни?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов