Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Безпечне управління. Безпечна дистанція. Бічний інтервал. Як правильно гальмувати. Гальмування двигуном.

  1. 1. Безпечна дистанція
  2. 2. Безпечний боковий інтервал
  3. 3. Як правильно гальмувати?
  4. 4. Техніка гальмування двигуном

Наша сеть партнеров Banwar

Автошкола - це місце, де майбутні водії набувають початкові навички водіння і знання, що дозволяють скласти іспити в ГИБДД Автошкола - це місце, де майбутні водії набувають початкові навички водіння і знання, що дозволяють скласти іспити в ГИБДД. Однак для того, щоб стати досвідченим водієм, потрібна практика в умовах сьогодення дорожнього руху. Курс «Основи безпечного керування транспортним засобом» дається майбутнім водіям для теоретичної підготовки до водіння в складних міських умовах. Ознайомимося з ним докладніше. І так ...

1. Безпечна дистанція

Багатьом водіям знайома така ситуація, коли їде попереду машина різко гальмує, а ви, не встигнувши відреагувати, в неї врізаєтеся. У 99% випадків з 100 ви будете винні, тому що не дотримали безпечну дистанцію. То який же вона повинна бути?

ПДР не містять конкретних чисел, і кожен водій, залежно від безлічі чинників, сам повинен визначати безпечну дистанцію.

Чим швидше рухається автомобіль, тим більше повинна бути дистанція. Якщо покриття сухе - одна дистанція, а якщо слизьке - інша.

Згідно з рекомендаціями, якщо дорога суха, дистанція повинна становити не менше половини швидкості, а якщо слизька, то не менше абсолютного значення швидкості. Наприклад, якщо ваша швидкість 60 км / год, і дорога суха, дистанція повинна бути не менше 30 метрів, а якщо дорога слизька - не менш 60 метрів.

Рекомендації - рекомендаціями, але на ділі все відбувається так, що кожен водій сам визначає для себе безпечну дистанцію. Якщо на дорозі раптово виникає перешкода, то наші очі посилають інформацію в головний мозок, який посилає сигнал в спинний мозок, а той, у свою чергу, дає команди певним групам м'язів, в зв'язку з чим ми переставляємо праву ногу з педалі газу на педаль гальма .

Час, з моменту виявлення водієм перешкоди і до моменту початку натискання на педаль гальма, називається часом реакції водія, і у всіх він різний, в межах 0,4-1,6 секунди, в залежності від досвідченості. А гідравлічний привід гальм, за даними інженерів, спрацьовує за 0,4 секунди.

Таким чином, у нас вийшло дві секунди, після яких почнеться гальмування. Якщо дорога суха, то безпечної буде та дистанція, яку автомобіль проїде за 2 секунди: на швидкості 60 км / год - трохи більше 33 метрів, а на швидкості 90 км / год - 50 метрів.

На іспиті будуть питання про ці дві секундах і про те, що вважається часом реакції водія.

2. Безпечний боковий інтервал

Боковим інтервалом називають відстань між боками автомобілів попутного або зустрічного напрямку, і дуже важливо його дотримуватися, особливо по відношенню до зустрічного транспорту. Рухаючись на невеликій швидкості, у вас буде час зреагувати і пірнути між автомобілями, а ось якщо швидкість велика, вам буде потрібно широкий коридор, щоб безпечно керувати автомобілем.

Також слід пам'ятати, що бічний інтервал повинен бути більше, якщо ви роз'їжджаєтеся з довгомірним транспортом, оскільки його коливання в поперечній площині високі. Бічний інтервал слід збільшити, якщо на дорозі погана видимість, оскільки ви не зможете правильно оцінити відстань до інших автомобілів, і на слизькій дорозі.

3. Як правильно гальмувати?

Для початку давайте розберемо наступні терміни:

  • Шляхом, пройденим за час реакції водія, називають шлях, який пройшов водій з моменту виявлення небезпеки і до початку вживання заходів по її запобіганню.
  • Гальмівним шляхом називається шлях, який пройшов водій від початку вживання заходів і до повної зупинки.
  • Зупинний шлях - шлях, який пройшов водій з моменту виявлення небезпеки і до повної зупинки, тобто він включає і пройдений за час реакції водія шлях, і гальмівний шлях.

Довжина і траєкторія гальмівного шляху залежить від навичок водія і його дій. Якщо водій вдарить по гальмах і введе педаль в підлогу, то він заблокує миттєво все колеса, і вони перестануть обертатися, однак рух автомобіля не припиниться. Він продовжить рухатися за інерцією, колеса почнуть ковзати по дорозі. Даний рух коліс звуть «юзом». Автомобіль стає некерованим, і кермо обертати марно.

Ви можете управляти автомобілем тільки тоді, коли колеса котяться. Отже, натискання на педаль гальма потрібно проводити плавно. У разі ж екстреного гальмування час натискання на педаль гальма стискається в часі до межі, однак удару по гальмах не буде, і водій зможе вчасно відчути, що машина почала ковзати, тобто вона більше не гальмує, і колеса втратили зчеплення з дорогою. Він послабить натискання на педаль, відновить гальмування і поверне машині керованість. Тобто ви будете гальмувати переривчастим натисканням на педаль: натисніть на гальмо сильно, але не блокуючи колеса, а до моменту, коли авто попливе, а після ослабите натискання на гальмо і знову його підсилите, і так далі, поки повністю не зупинитеся.

Даний спосіб гальмування потрібен вам тільки в тому випадку, якщо у вашого авто відсутня АВS - антиблокувальна система.

Дізнатися про наявність в автомобілі АВS можна по жовтому значку з написом АВS на панелі приладів, який загориться при повороті ключа запалювання, і якщо робота її справна, через кілька секунд значок згасне.

Якщо АВS у вас є, то тисніть на гальма як завгодно, дана система не допустить блокування коліс.

Таким чином, важливо засвоїти основні принципи екстреного гальмування:

  • Щоб гальмівний шлях був мінімальним, особливо на слизькому дорожньому покритті, не можна допускати блокування коліс.
  • Якщо у вашого автомобіля відсутня АВS (антиблокувальна система), то нею є ви самі, і ваше завдання в умовах екстреного гальмування утримати гальмування на межі блокування коліс методом переривчастого натискання на педаль гальма.
  • Якщо АВS у вас є, то тисніть на гальма до повної зупинки авто, а інші завдання на себе візьме розумна АВS.

4. Техніка гальмування двигуном

Для початку зазначимо, що всі теоретичні питання білетів ДАІ ставляться до автомобілів з механічною трансмісією, і ми також будемо говорити про техніку керування автомобілями з механічною коробкою передач.

І так, якщо дорога суха, то блокування коліс врятли трапиться, але якщо дорога слизька, то при легкому натисканні на педаль гальма колеса можуть вже не котитися, а ковзати. У подібній ситуації найефективнішим способом гальмування є гальмування двигуном або ж одночасне гальмування двигуном і методом переривчастого натискання на гальма на грані блокування коліс. При цьому натиск на педаль гальма проводиться плавно і ніжно.

Гальмувати двигуном - значить плавно зменшити натискання на педаль газу, в зв'язку з чим обороти двигуна почнуть падати, і якщо раніше ваша швидкість руху була 90 км / год, то вона почне на цій же п'ятій передачі плавно знижуватися на 60 км / ч. При цьому колеса перестануть ковзати, а будуть примусово обертатися, і автомобіль буде керований. Ви можете перейти з п'ятої передачі на четверту, третю, потім на другу або першу, правою ногою злегка пригальмовуючи натиском на педаль гальма, поки швидкість ваша воля не стане безпечною, і можете далі рухатися по слизькій дорозі, але вже набагато повільніше.

Досвідчені водії люблять гальмувати двигуном, навіть коли зупиняються на світлофорі. Вони рухатися не накатом на «нейтралці», а переставляють ногу з акселератора на гальмо, і, під'їхавши до перехрестя в такому режимі, переводять рукоятку перемикання передач в нейтральне положення.

Наочно з технікою гальмування вас познайомить відео:


Автор: Вікторія Голдіна, дата публікації: 13.02.2018 р
Передрук без згоди редакції заборонено.

3. Як правильно гальмувати?
То який же вона повинна бути?
3. Як правильно гальмувати?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов