Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Безпека системи опалення

  1. Пасивний захист системи опалення - антифризи
  2. Активний захист системи опалення
  3. Вибираємо джерело безперебійного живлення
  4. Аварійний режим роботи котла
  5. Вибираємо джерело безперебійного живлення
  6. Джерело безперебійного живлення першого типу
  7. Джерело безперебійного живлення другого типу
  8. Джерело безперебійного живлення третього типу
  9. Розміщення джерела безперебійного живлення
  10. випробування котла
  11. заливка антифризу
  12. Заповнення і опресока системи опалення
  13. Промивання системи опалення
  14. заливка теплоносія
  15. регулювання системи

Наша сеть партнеров Banwar

Опалювальну систему свого заміського будинку я монтував сам і хочу розповісти про її пуску, а також про організацію її безпечної експлуатації у автономному режимі

Опалювальну систему свого заміського будинку я монтував сам і хочу розповісти про її пуску, а також про організацію її безпечної експлуатації у автономному режимі.

Ми відвідуємо свій будинок взимку, тому опалення не виключаємо, а переводимо газовий котел в режим підтримки мінімальної плюсової температури. Але у нас нерідкі відключення електроенергії і коливання напруги - такі, що газовий котел може вийти з ладу. Зупинка ж котла під час відсутності господарів чревата розморожуванням системи опалення. Висновок простий: будь-яка автономна система опалення повинна мати захист від аварії.

Захист може бути пасивною і активною, але краще, якщо одна буде доповнювати іншу. Як пасивного захисту системи від замерзання успішно використовуються антифризи.

Пасивний захист системи опалення - антифризи

Антифризи для систем опалення можна розділити на дві групи. В основі першої лежать водні розчини моно- і діетиленгліколю. Вони токсичні, їх не можна застосовувати в системах з двоконтурними котлами. У Росії поширені антифризи на основі водного розчину етиленгліколю типу «Прайд-40», «Хот Блад - 30М,« Норд'-К », Dixis-30,« Теплий дім »та ін.

В кінці XX століття стали випускати нетоксичні пропіленгліколевої антифризи. Їх застосовують і в двоконтурних системах опалення, коли є ймовірність попадання антифризу з контуру опалення в контур гарячого водопостачання. Це, наприклад, «Хот Блад - 30 Еко», Dixis Тор, «Аргус Ековарм - 65» та ін.

Після проведення консультацій з представником фірми Viessmann - виготовлювача мого котла Vitopend 100 - я заповнив систему розчином так званого харчового антифризу Antifrogen-l, що виготовляється на основі 1,2-пропіленгліколю. Його рекомендують в якості охолоджувального розсолу і теплоносія в харчовій промисловості - в пивоварінні, олійниця і т.п.

Активний захист системи опалення

Я використовую дві системи захисту. Перша - це організація безперебійного живлення котла на випадок відключення електроенергії. Друга формує і відсилає тривожне SMS в разі падіння температури в приміщеннях нижче заданого рівня.

Сьогодні можна недорого придбати GSM-сповіщувач про температуру і електриці в приміщенні за допомогою SMS і з допомогою Інтернету через мобільний додаток. На виборі ж джерела безперебійного живлення (ІБП) я зупинюся детальніше.

Вибираємо джерело безперебійного живлення

При виборі ДБЖ (UPS в англійській термінології) для енергозалежного газового котла необхідно враховувати ряд його особливостей. У конструкції газового котла є «тонка» електроніка - мікропроцесорний блок управління - і електродвигуни циркуляційних насосів. Для контролю тяги, наявності газу, його тиску і т.п. котел обладнаний датчиками, чутливими до параметрів мережі живлення. Все це дозволило сформулювати вимоги до ДБЖ.

Потужність ДБЖ повинна відповідати сумарної потужності навантаження. Потужність навантаження вимірюють у ватах (Вт), а вихідну потужність ДБЖ частіше вказують в вольт-амперах (ВА). Для визначення потрібної потужності бесперебойніка досить W котл (Вт) / 0,7 ≤ W ІПБ (ВА). Потужність домашніх котлів, як правило, лежить в межах 50-500 Вт, що відповідає приблизно 70-700 ВА.

Потужність ДБЖ потрібно підбирати з урахуванням споживаної потужності котла і пускових струмів насосів. Орієнтовно пусковий струм насосів протягом 200 мс може перевищувати номінальний струм в 2,5-3 рази.

Циркуляційні насоси котлів чутливі до спотворення форми ( «синуса») напруги живлення - джерела безперебійного живлення не повинен її спотворювати. «Синус» повинен бути ідеальний для забезпечення надійної роботи насоса.

Треба мати на увазі, що більшість газових котлів фазозавісіми. Інвертування фази живильної напруги призводить до того, що датчик іонізації, що виконує роль датчика наявності полум'я, зупиняє роботу пальника котла і відключає котел від мережі.

Аварійний режим роботи котла

Для підтримки роботи котла в аварійному режимі протягом тривалого часу, як правило, вибирають апарат з можливістю підключення зовнішніх батарей. Від стандартного апарату він відрізняється тим, що не містить внутрішніх батарей і доповнений інтелектуальним зарядним пристроєм великої потужності.

Від стандартного апарату він відрізняється тим, що не містить внутрішніх батарей і доповнений інтелектуальним зарядним пристроєм великої потужності

" Малюнок 1

 Малюнок 1

»Малюнок 2

Час автономного живлення навантаження від акумуляторів можна оцінити за формулою Т авт.раб, = W акк / W котл, де W акк = U акк * I акк.

У разі варіанта, зображеного на рис. 1, U акк = 36 В (сумарна напруга акумуляторів), I акк = 70 А * год (ємність акумуляторів), W котл = 120 ВА (сумарна споживана потужність котла і насоса) отримаємо Т авт.раб = 36 * 70/120 = 21ч.

Вибираємо джерело безперебійного живлення

ДБЖ можна розділити на три класи: пасивні резервного типу, лінійно-інтерактивні і ИПБ з подвійним перетворенням.

Джерело безперебійного живлення першого типу

Прилади живляться безпосередньо, а при пропажі напруги - від акумулятора джерела безперебійного живлення. При відновленні напруги робочий акумулятор автоматично заряджається. Тобто при наявності напруги в мережі система не задіяна і харчування на котел надходить від мережі транзитом.

Недоліки: напругу не синусоидальное, є високочастотні перешкоди, немає підтримки фазировки навантаження, при пропажі напруги в мережі виникає перерва в подачі струму (до 20 мс), функціями стабілізації не володіють.

Джерело безперебійного живлення другого типу

Ці джерела відрізняються від офлайнових наявністю стабілізатора вхідної напруги (або бустера). Він виконує коригування напруги і дозволяє забезпечити нормальне живлення навантаження при коливаннях напруги зовнішньої електромережі без переходу на батарею. Батарея включається в роботу набагато рідше, отже, підвищується термін її служби.

Недоліки: синусоїда не ідеальна, немає підтримки фазировки, залишаються високочастотні перешкоди, що гуляють по мережі загального користування.

Джерело безперебійного живлення третього типу

Ці джерела працюють за принципом «онлайн». Ці ДБЖ функціонують весь час. Електрична напруга в них вирівнюється і стабілізується електронним інвертором. Спочатку мережеве змінну напругу 220 В змінюється в постійне 12 В, а потім назад перетворюється в змінну 220 В. Завдяки подвійному перетворенню основні характеристики струму (амплітуда, форма, частота і відповідність фаз) на виході ДБЖ завжди близькі до ідеальних.

Проаналізувавши вимоги газового котла до живлячої напруги, я зупинився на онлайн-джерелі потужністю 1000 ВА, з трьома 12-вольтовими свинцево-кислотними акумуляторами по 70 А * год кожен. За моєю оцінкою, обрана конфігурація ДБЖ повинна забезпечити роботу котла при відключеною електричної мережі протягом доби.

Розміщення джерела безперебійного живлення

Комплект ІБП я замовив через інтернет-магазин. При отриманні був ошелешений розмірами і вагою. Електронний блок має розміри настільного комп'ютера, а акумулятори приблизно відповідають розмірам автомобільних і важать 23 кг кожен. Треба було розмістити комплект UPS поруч з котлом, не псуючи інтер'єру приміщення.

Треба було розмістити комплект UPS поруч з котлом, не псуючи інтер'єру приміщення

»Розмітка заготовок етажерки.

»Розмітка заготовок етажерки

»Етажерка на своєму штатному місці - під котлом.

У мене вже був досвід виготовлення меблів з ЛДСП, тому за один вихідний зібрав етажерку, в якій розмістилися акумулятори та сам джерело безперебійного живлення (рис. 2).

Плити ДСП нарізав ручної циркуляркою, деталі поєднав Конфірмат, полки під акумулятори зміцнив сталевими ріжками. Дно етажерки для міцності зробив подвійним (вага комплекту UPS становить майже 80 кг.) До дну прикріпив потужні колеса, які майже повністю закриті стінками етажерки.

випробування котла

Незабаром після пуску моєї опалювальної системи в нашому СНТ затіяли ремонт електромережі та протягом тижня двічі в день відключали і знову включали електрику. З 10 постійно працюючих котлів, аналогічних моєму, чотири відмовили. Мій котел, обладнаний бесперебойніка, вийшов з випробування з честю.

заливка антифризу

Після монтажу системи опалення треба було заповнити її теплоносієм. В Інтернеті багато пропозицій фірм, що спеціалізуються на послугах такого роду, але робота ця дорога. Я вирішив виконати її самостійно.

»Пристосування для заповнення опалювальної системи

У літературі, як не дивно, про технології заповнення і опресовування систем опалення нічого не знайшов. Довелося діяти на власний розсуд.

Введення в систему теплоносія можна розділити на три етапи:

  • опресовки - перевірка герметичності всіх з'єднань;
  • промивка системи;
  • заповнення системи теплоносієм.

Для обпресування й заповнення системи я використовував побутової погружной насос «Струмочок» і пристосування, що складається з цанги, манометра, кульового крана і штуцери для під'єднання шланга від насоса. Насос легко створює в системі тиск в 3 атм - більше і не треба, так як при цьому спрацьовує запобіжний клапан котла. Пристосування помітно полегшує процес заповнення системи і дозволяє робити це навіть без помічника.

Заповнення і опресока системи опалення

Оскільки системи опалення будинків площею до 300 м2 мало відрізняються один від одного, можна рекомендувати наступний порядок їх заповнення і опресовування. Відкрити вентилі 13 і термовент 14 на всіх радіаторах (рис. 3), воздухоотводчики 15 повинні бути закриті. Якщо система опалення складається з декількох гілок, то бажано при опрессовке заповнювати їх послідовно, починаючи з будь-якої на першому поверсі.

Якщо система опалення складається з декількох гілок, то бажано при опрессовке заповнювати їх послідовно, починаючи з будь-якої на першому поверсі

»Комплект для закачування антифризу в систему.

»Комплект для закачування антифризу в систему

»Зібраний комплект закачування, приєднаний до системи опалення.

»Зібраний комплект закачування, приєднаний до системи опалення

»Вентиль" обратки ".

Систему заповнюємо знизу, тобто вода повинна надходити по «обратке». Закриваємо вентилі 3,4,5,6, 7,8,10. Відкритими залишаються тільки вентиль 9 і 4/1. Після досягнення в 1-й гілки тиску води 3 атм насос вимикаємо, вентиль 9 за¬криваем. За допомогою водухоотводчіков спускаємо повітря, що скупчилося вгорі радіаторів. Починати треба з найдальшої батареї.

Після спуску повітря слід підняти тиск в 1-й гілки до 3 атм і перевірити герметичність з'єднань. Якщо витоків немає, можна послідовно додавати другу, третю гілку і т.д., відкриваючи по черзі вентилі 4/2, 4/3. Після заповнення всієї системи відкриваємо вентилі 3/1, 3/2, 3/3 гарячих гілок і вентилі 5 і 6 котла. Після цього треба ще раз видалити повітряні пробки і залишити систему під тиском мінімум на тиждень. Якщо за цей час тиск в системі не впаде, можна перейти до промиванні.

Промивання системи опалення

Воду, яку ми використовували для опресовування, зливаємо, заміривши її обсяг. Натомість заливаємо пропущену через фільтри дощову воду.

Включаємо котел на максимальну температуру і «ганяємо» його близько години. Зливаємо воду і повторюємо процес. Якщо злита вдруге вода чиста, промивку можна вважати закінченою.

Якщо злита вдруге вода чиста, промивку можна вважати закінченою

»Малюнок 3.

заливка теплоносія

Щоб мінімізувати кількість невикористаного антифризу, я виготовив свого роду «відро» з метрової каналізаційної труби і заглушки. Внутрішній діаметр труби повинен бути не менше діаметра насоса.

Antifrogen ми розбавляли дистильованою водою. Вартість дистиляту відносно невисока, і є впевненість, що в теплоносії чи не з'явиться сольовий осад.

Перед заповненням системи (рис. 3) відкрили вентилі 4/1, 4/2, 4/3, 5, все вхідні термовент і вихідні (на «обратка») радіаторні вентилі, закрили всі воздухоотводчики і вентилі 3/1, 3/2 , 3/3, б, 7, 8, 11. Таким чином забезпечили заповнення системи і радіаторів знизу. При заливці антифриз з водою не змішували, спочатку заливали в проміжне «відро» 80% Antifrogen і 20% води. Коли антифриз закінчився, заливали тільки воду (перемішування теплоносія відбувалося в системі після запуску котла). Підняли тиск в системі до 2,5 атм, випустили повітря з батарей з допомогою клапанів, починаючи з крайніх радіаторів. Повторно підняли тиск до 2,5 атм, почекали деякий час і знову перевірили наявність повітря в батареях. Довели тиск в системі до 1,5 атм. Закрили вентилі 9 і 10 і запустили котел.

Закрили вентилі 9 і 10 і запустили котел

»Вимірювання температури пірометром.

При наявності повітряної пробки в котлі циркуляційний насос і пальник не запускаються. У нас така ситуація склалася при першому включенні котла з промивної водою. Довелося зливати воду і заповнювати систему повторно, дотримуючись технологію заливки, описану вище.

Після роботи котла протягом півгодини обійшли всі батареї і спустили з них повітря. Процедуру спуску довелося робити ще два рази, причому з клапанів виходив не повітря, а піна. Мабуть, вона утворилася при перемішуванні антифризу і води. Невелика проблемка виникла в другій, досить довгої гілки системи. Три перші батареї нагрілися, а дві крайні залишалися холодними, хоча повітряних пробок в них не було. Після того як трохи «підібгали» запірні вентилі перших трьох батарей, гаряча вода дійшла і до останніх радіаторів другої гілки.

регулювання системи

Коли забезпечили надійну циркуляцію теплоносія по всіх гілках, приступили до регулювання системи, домагаючись однакового нагріву всіх радіаторів. Регулювали радіаторними вентилями на «обратка» всіх батарей. Термовент при цьому повинні бути повністю відкриті.

Температуру батарей вимірювали пірометром, що дозволяє миттєво дізнаватися температуру об'єкта при наведенні на нього датчика. Вирівнювання температури радіаторів домагалися «поджатием» ближніх до котла вентилів, при цьому далекі повинні бути відкриті більше. Орган регулювання радіаторного запірного вентиля з внутрішнім шестигранником знаходиться під верхньою різьбовій заглушкою.

Після загального регулювання встановили комфортну температуру в приміщеннях за допомогою регулятора на котлі і термовентілем на батареях.

Будинок. Вересень 2018
І. Шишкін, м.Москва

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов