Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Безшумний ППД. Міф чи реальність

  1. Схожі статті

Наша сеть партнеров Banwar

В кінці 80-х років під час робіт зі створення перспективного автомата в рамках ДКР «Абакан» І.Я. Стечкин представляв свій ТКБ-0146. У приватній розмові я попросив його розповісти про роботи двадцятирічної давності - ОКР «Букет» зі створення 9-мм пістолетів-кулеметів спеціального призначення забезпечених насадками-глушниками. У цій розмові Ігор Якович якось побіжно згадав створений в перші роки Великої Вітчизняної війни безшумний ППШ. Багаторазові спроби знайти в архівах хоч якісь сліди ППШ спеціального призначення так і не увінчалися успіхом. Зате несподівано «сплив» безшумний ППД, та ще з «історією». А щодо ППШ спеціального призначення чи дійсно треба «копати глибше», то чи спрацювало властивість людської пам'яті з часом щось забувати, щось плутати. А починалася ця історія так ...

Військовим історикам добре відомий 800-й навчальний полк особливого призначення «Бранденбург». Під цим невибагливою назвою ховалася одна з найбільш боєздатних частин гітлерівської Німеччини. Підкоряючись службі зовнішньої розвідки, саме її диверсійні групи тероризували прикордоння Радянського Союзу напередодні 22 червня 1941 р Та й після початку ВВВ її роль в дезорганізації тилів Червоної армії досі явно недооцінена. Але війни без втрат не буває. Тому не дивно, що до кінця 1941 р руки контррозвідки НКВС потрапило чимало комплектів озброєння і спорядження диверсантів «Бранденбурга». Керівництво НКВД особливо здивували два зразка озброєння - саперний накладної кумулятивний заряд і безшумний пістолет-кулемет. У грудні 1941 і січні 1942 рр. були зібрані фахівці з відповідним озброєнням, яких ознайомили з трофейними новинками. В результаті саперам «дісталися» чотири підривних заряду, а ось зброярам не пощастило, крім ознайомлення з конструкцією і демонстраційних стрільб в їх активі виявився тільки десяток патронів, матчастини ж стояли «військові випробування» за принципом - бий ворога його ж зброєю.

Серйозне відомство поставило серйозні завдання - терміново створити вітчизняні аналоги. І ось уже в травні 1942 р ГАУ РККА ставить задачу НІПСВО - терміново випробувати 7,62-мм пістолет-кулемет Дегтярьова ППД- «Брама» і спецпатрони до нього. Ступінь секретності майбутніх робіт характеризує той факт, що документи не тільки не містять назв залучених до робіт організацій, але і прізвищ їх представників. У цьому випадку, на відміну від усталеної практики, полігон безпосередньо не контактував ні з замовником, ні з виконавцем робіт, а тільки за прямим підпорядкуванням з роботодавцем - ГАУ.

В кінці 80-х років під час робіт зі створення перспективного автомата в рамках ДКР «Абакан» І

Загальний вигляд безшумного пістолета-кулемета ОМР (вид зліва), а - пістолет-кулемет, б - глушник, в - передня
пробка, г - мушка глушника

Методом виключення вдалося виявити дві найімовірніші організації, які в той момент часу були здатні впоратися з відпрацюванням безшумного пістолета-кулемета, та й згодом вони «щільно» займалися розробкою та удосконаленням пістолетів-кулеметів - КБ НКВД і ПКБ заводу № 2 НКВ. Полігонні випробування ППД-брама пройшли на НІПСВО в червні 1942 г. А ось трофейні спеціальні пістолети-кулемети потрапили на полігон в досить пошарпаному стані тільки в серпні 1943 р після вичерпання запасу спеціальних патронів, мабуть, гідно пройшовши фронтову «обкатку» (до речі, до цього часу в трофеї РККА і НКВД перестали з'являтися ці зразки, а, мабуть, натомість їм почали траплятися «трёхлінейкі» укомплектовані «Брамітамі»). Тут-то і стали в нагоді результати досліджень того десятка патронів, який вдалося «вициганити» в січні.

Креслення глушника ОМР

Креслення глушника ОМР

Глушник ОМР в розібраному вигляді; а - труба, б - передня пробка з мушкою (г), в (1-6) - вкладиші, д - кріпильні гвинти передньої пробки і отвору (ж) під них, е - фігурні пази для кріплення до зброї

Для забезпечення випробувань полігон переснаряділ 1000 шт. патронів 9 mm Pist. Patr. 08 (благо, спец. Патрони відрізнялися від штатних тільки зменшеною навішуванням порохового заряду). А ось конструкторам комплексу ППД- «Брама» довелося вирішувати двояку задачу - проектувати новий патрон з дозвуковій швидкістю польоту кулі (на базі штатного пістолетного патрона обр. 1930 г.) і вже під нього переконструювати ППД-40.

З патроном вийшов казус - виявилося, що штатна куля з свинцевим сердечником при дозвуковій початкової швидкості польоту надто легка і швидко втрачає свою швидкість, що не дозволяє досягти необхідних бойових характеристик. Проектувати і виготовляти нову кулю мабуть було колись, довелося підбирати з того що було. Підійшла легка куля від гвинтівочного патрона, мала достатню масу і гостру форму, необхідну при проходженні пробок-обтюраторів приладу «Брама», яким передбачалося оснастити ППД-40. Однак застосування нової кулі істотно збільшило загальну довжину патрона, що в свою чергу зажадало відповідно до цього видозмінити ППД.

І ось тут необхідно повернутися до розмови з І. Я. Стечкиним. Фіаско всій ОКР «Букет» він відніс на рахунок невдалого для цієї мети патрона (в цьому випадку 9 × 18). Також доречно згадати історію появи на постачанні РККА 7,62-мм пістолетного патрона обр.1930 р Вперше питання про калібр перспективного пістолетного патрона був поставлений ГАУ в середині 1928 В Зокрема, на запит Артуправління полігон в червні 1928 р висловився за 9 -мм патрон Браунінга (9 × 17). На жаль, думок інших опитуваних організацій знайти не вдалося. У липні того ж року, розглянувши результати випробувань перспективних пістолетів, 4-я секція Арткома зазначила, що питання про калібр і тип патрона повинен бути вирішене в терміновому порядку, зі свого боку схиляючись до патрона типу Маузер калібру 7,63 мм. Остаточно вирішити це питання мало б вирішити штаб РККА.

Генріх Фольмера (Heinrich Vollmer) - автор конструкції пістолета-кулемета ОМР

31 липня 1928 за № 38859 штаб РККА повідомив, що він «цілком приєднується до постанови Арткома щодо калібру і типу патрона для пістолетів і пістолетів-кулеметів». А 10 серпня Артком уточнив калібр до 7,62 мм «з метою точного збігу калібру цього патрона з калібром існуючої гвинтівки і єдності піврічного інструменту». Ось вже дійсно дорога в пекло викладена благими намірами. За волюнтаризм у прийнятті цього доленосного рішення довелося розплачуватися конструкторам-зброярам, ​​які протягом двадцяти наступних років безуспішно боролися (через надмірну потужності патрона) з надмірно високим темпом стрільби, низьким ресурсом деталей, труднощами проектування та дорожнечею в виробництві коробчатих магазинів під патрон з яскраво вираженою «пляшкового» гільзи. Де вже тут економія від єдності піврічного інструменту?

Першою «ластівкою», посіявши сумнів в правильності прийнятого рішення, став результат випробувань досвідчених пістолетів-кулеметів, проведених комісією під головуванням Грушецького в червні-липні 1930 р Висновки комісії безапеляційно говорили - «... причини незадовільне результатів у використанні патрона високої сили. Комісія вважає, що патрон типу 9 мм Борхард-Люгера (9 × 19. - Прим. Редакції) буде найбільш підходящим і до пістолета-кулемета, так само як і до малого пістолета ». Це була остання можливість змінити ситуацію, що склалася, свого роду точка «повернення», здатна змінити хід вітчизняної збройової історії. Та й ППД- «Брама» під цей патрон, може бути, я взяв би право на існування. Але дива не сталося. Начальник Артуправління укупі з заступником голови РВС СРСР і начальником Озброєння РККА взяли колективне рішення про «необхідність залишитися при патроні" Маузер "як затвердженому раніше Реввійськради як патрона для пістолета і пістолета-кулемета». До появи вітчизняного патрона в типорозмірі 9 × 19 залишалося 70 років. До речі, згодом цей негативний досвід послужив причиною ретельного проектування і скурпулезно досліджень при відпрацюванні перспективного 5,45-мм автоматного патрона, що тривали більше 15 років.

До речі, згодом цей негативний досвід послужив причиною ретельного проектування і скурпулезно досліджень при відпрацюванні перспективного 5,45-мм автоматного патрона, що тривали більше 15 років

Пістолет кулемет ОМР, що послужив основою при створенні безшумного ОМР

Але повернемося до нашої матчастини. Першим розглянемо трофейний зразок. До речі, на полігоні його неправильно атрибутували, назвавши пістолетом-кулеметом Бергмана і одночасно вказавши, що основою для його створення став не новий зразок, а такий же, як був випробуваний на початку 30-х років при порівняльних випробуваннях з вітчизняними конструкціями. Насправді базою для його створення послужив пістолет-кулемет ОМР конструкції Генріха Фольмера (Heinrich Vollmer) з лівим розташуванням магазину, серійно вироблявся німецької збройової фірмою ERMA - Erfurter Mashinenfabrik, Berthold Geipel GmbH. При цьому сама конструкція ОМР зазнала, по суті, тільки «косметичні» зміни: незнімний захисний кожух стовбура з вентиляційними вікнами був замінений знімною складанням глушника, що мала у верхній передній частині мушку. При цьому на стовбурі (як і на більш пізньому ОМР обр. 1936 р не мала кожуха) була розміщена мушка для забезпечення прицільної стрільби без використання глушника. Таким чином, приведення зброї до нормального бою штатним патроном вироблялося переміщенням мушки на стовбурі, а при використанні патронів УС - на глушнику. У зв'язку з використанням патронів зменшеної потужності харчування зброї (з метою виключення затримок в стрільбі з причин пов'язаних з неправильною подачею патрона) проводиться не з штатних магазинів місткістю 32 патрона, а з двадцатізарядних. От і все.

Характеристики Значення характеристик ОМР ППД- «Брама» Маса з магазином без глушника, кг 4,235 - Маса з магазином і глушником, кг 5,086 5,4 Довжина
- без глушника
- з глушником 892
1197 797
942 Довжина прицільної лінії
- без глушника
- з глушником 425
724 390 390 Місткість магазина, патр. 20 70 Патрон 9х19 7,62х25 Маса патрона, г 12,26 15 Маса кулі, г 7,99 9,6 Маса заряду, г 0,28 - Маса глушника, кг 0,851 - Довжина глушника, мм 513 145 Найбільший зовнішній / внутрішній діаметр труби, мм 35 / 32,3 - Знаходження труби глушника на стовбур, мм 222 немає Початкова швидкість куль УС, м / с 304 247 Темп стрільби УС / штатний, постр. / хв. 400/585 880/1050

Глушник побудований на принципі розширення порохових газів, які до виходу в атмосферу послідовно проходять сім розширювальних камер, тобто сім циклів розширення (в камері) і стиснення (при проході перемичок між камерами через отвори від 14,4 до 11 мм) втрачаючи температуру і швидкість. Збірка глушника за допомогою двох фігурних пазів кріпиться до зброї, при цьому ствол входить в першу камеру розширення, залишаючи вільний обсяг 25,5 см3. Решта шість розширювальних камер (об'ємом 20 см3 кожна) утворюються за рахунок алюмінієвих вкладишів і алюмінієвою передньою пробки з мушкою. Таким чином, загальний обсяг розширювальних камер, в яких порохові гази мають можливість розширитися, становить 145,5 см3. Передня пробка за допомогою гвинтів кріпиться в корпусі глушника, виготовленому зі сталевої труби.

Зліва 7,62-мм патрон обр. 1930 р 7,62-мм - штатний патрон ППД, поруч патрон зі зменшеною швидкістю легкої гвинтівкової кулі

У порівнянні з ОМР ППД- «Брама» піддався більш радикальних змін, а схема глушіння звуку і полум'я пострілу передбачала використання модифікованого глушника «Брама» з двома гумовими обтюраторами-відсікачами порохових газів типу «р». Конструктивно це виглядає так: замість кожуха на стовбур надіта газорозрядна труба, що представляє собою порожнистий циліндр. До передньої частини газорозрядної труби за допомогою нарізного сполучення кріпиться прилад «Брама». Прилад являє собою циліндричну складову трубу, в якій за допомогою відсікачів утворені дві розширювальні камери. Перша расширительная камера повідомляється з газорозрядної трубою. Частина порохових газів з першої розширювальної камери потрапляє в газорозрядну трубу, а з неї відводиться назовні (вперед) через вихлопну трубу, розміщену під газорозрядної трубою. Інша частина порохових газів, пройшовши через перший відсікач, розширюється в другій розширювальної камері «Браміта» і закінчується назовні через другий відсікач. У зв'язку із збільшеною довжиною спецпатрона барабанний магазин ППД- «Брама» місткістю 70 патронів має збільшену висоту. При стрільбі штатними патронами під кришку магазина вкладається фанерний диск для забезпечення їх правильної подачі.

На жаль, фото ППД- «Брама» знайти не вдалося. Тому представляємо комп'ютерну реконструкцію, складену на підставі його опису. Поруч базовий зразок - ППД-40

Зміна розміру магазину призвело до необхідності коригування розмірів зіву ствольної коробки, затвора, короба, місця постановки відбивача і ложі. Крім цього, для виключення контакту кисті руки з стікаючи з вихлопної труби пороховими газами ложевих надставка зроблена з руків'ям, а для забезпечення прицільної стрільби спецпатронамі на зворотному боці прицільної планки нанесена шкала прицільних діяльностей до 300 м. Стрільба з ППД- «Брама» з відокремленим приладом не передбачалася. При необхідності стрільби штатними патронами відсікачі з приладу вибивала одним-двома пострілами і не перешкоджали подальшій стрілянині.

Творець пістолета-кулемета ППД Василь
Алексевич Дегтярьов

Незважаючи на те, що порівнювані зразки випробовувалися в різний час і за кілька відмінним програмами, спробуємо систематизувати ці результати. За основним показником призначення - безшумності ОМР при стрільбі одиночними пострілами виявився на рівні звуку пострілу малокаліберної гвинтівки, а при стрільбі безперервним вогнем - на рівні малокаліберного кулемета (приладу) Блюма. Однак було відзначено, що ефективність глушіння звуку «трёхлінейкі» з «Брамітом» вище.

ППД- «Брама» оцінювався дещо по-іншому, на підставі чого був зроблений висновок, що в умовах тиші постріли у вигляді тихих ударів чутні з дистанції 200 м.

Результати визначення купчастості стрільби (див. Табл. 2) нічого нового не привнесли, як і слід було очікувати, характеристики розсіювання штатних куль в порівнянні з кулями зменшеною швидкості в обох зразків виявилися кращими. Та й то, що спочатку пістолет-кулемет Фольмера має вдвічі кращою щільністю, ніж ППД і ППШ, не було ні для кого секретом. Наявність або відсутність глушника у обох систем (а для ППД- «Брама» ще й наявність або відсутність відсікачів) не привело до погіршення купчастості. Ресурс відсікачів ППД приблизно дорівнював місткості магазину, а на їх заміну була потрібна 1 хвилина 16 секунд. Газорозрядна труба при цьому нагрівалася до такого стану, що за неї було неможливо взятися рукою.

Результати визначення купчастості стрільби Дистанція, м Характеристики розсіювання, см EMP ППД - «Брама» 1 патронами УС одиночний вогонь з глушником штатними патронам іодіноч.огонь без глушника патронами УС штатними патронами одиночний
вогонь чергами одиночний
вогонь чергами 100 м Радіус кола з центром
в середній точці
попадання, що вміщає
100% пробоїн (R100) 19,2 6,2 29 34 21 32 200 м теж r50 6,2 3,5 13 18 12 12 R100 3,7 27 66 93 53 72 r50 18 11 28 44 33 25

У загальному і цілому після проведення випробувань полігон рекомендував доопрацювати ППД- «Брама» і прийняти на озброєння. Однак Артком ГАУ КА, розглянувши результати випробувань, прийшов до іншого висновку: «... проблема беззвучно вирішена задовільно. ППД- «Брама» не може бути прийнятий на озброєння, так як потребують значної переробки штатного ППД. Мати ж його як спеціальна зброя немає потреби, так як у випадках, що вимагають безшумного і беспламенного пострілу, можуть бути використані гвинтівка і кулемет ДП з приладом «Брама». Вирок був остаточним і оскарженню не підлягав. Справа в тому, що вже в даний момент часу всі повноваження за поданням до прийняття на озброєння стали прерогативою ГАУ і ніякі партійні і НКВДшние органи вже були не має права втручатися в цей процес. До речі, висновок по ОМР також було райдужним: «... в конструктивному відношенні інтересу не представляє». Так закінчилася ця історія.

Схожі статті

  • Парадоксальна реальність II

    Самозарядна мисливська гладкоствольна рушниця ВПО-209 калібру .366 ТКМ. Не минуло й місяця, як доводиться знову повернутися до теми «парадоксальних» ...

  • Нова реальність

    Самозарядні рушниці Impala Plus в Росії. В даний час в Росії проводяться лише дві моделі напівавтоматичних гладкоствольних рушниць ...

Де вже тут економія від єдності піврічного інструменту?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов