Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Білий дим з вихлопної труби: причини появи і способи усунення

  1. Особливості визначення несправностей по диму з глушника
  2. Бензиновий двигун
  3. причини
  4. Діагностика та ремонт
  5. Білий дим з сизим відтінком
  6. Дизельний двигун
  7. Чи можна їздити з такою несправністю?
  8. Читайте також:

Наша сеть партнеров Banwar

Вихлоп на справному автомобілі повинен бути безбарвним. Відсутність будь-яких домішок або їдкого запаху свідчить про те, що в циліндрі під необхідним тиском згорає правильне співвідношення повітря і палива, а система додаткового очищення газів (каталізатор або DPF фільтр на дизельному двигуні) справляється зі своїм завданням. У статті розглянемо причини появи білого диму з вихлопної труби, методи діагностики поломки, а також способи її усунення.

Особливості визначення несправностей по диму з глушника

Для людини, часто стикається з ремонтом автомобілів, не секрет, що кожна з характеристик вихлопу має значення при діагностиці несправності. Але недосвідчені автолюбителі можуть знехтувати деякими важливими тонкощами. Зміна кольору вихлопних газів легко помітити при будь-яких умовах, але варто пам'ятати, що у білого диму можуть бути кілька різновидів:

  • дим з сизим відтінком;
  • вихлоп біло-сірого кольору;
  • густий дим;
  • вихлоп у вигляді пари.

Також для діагностики важливо, в яких режимах роботи силового агрегату з вихлопної труби йде білий дим:

  • в холодну погоду;
  • на прогрітому двигуні;
  • при різких перегазовках;
  • тільки на холодну, а після виходу мотора на робочу температуру дим зникає.

Важливо! Для виявлення причини необхідно знати тип палива, використовуваного в силовому агрегаті. Часто несправність знаходиться в системі харчування, яка у дизельних і бензинових моторів сильно відрізняється.

Бензиновий двигун

Зміна кольору вихлопу можна спостерігати переважно в холодну погоду. Водіям, які помітили таке явище, турбуватися не варто, так як прозорий дим білого відтінку - це не що інше, як звичайний пар. Вода є природним продуктом горіння паливоповітряної суміші (ТПВС). До того ж ні на одній заправці ви не знайдете бензин, повністю очищений від води. З глушника може йти дим через те, що пар, контактуючи з холодною поверхнею вихлопної системи, частково конденсується. Густота такого вихлопу залежить від температури навколишнього середовища, а також вологості повітря.

До настання зими, а так само при невеликих заморозках турбуватися про парі з глушника не варто. Але в сильний мороз під час коротких поїздок пар конденсується на стінках вихлопної системи. В результаті чого утворилися краплі води швидко замерзають під час тривалих стоянок і поступово створюють крижану пробку. В результаті у водія виникнуть проблеми з запуском двигуна.

Як визначити, що з глушника йде саме вода? Піднесіть до випускного отвору труби чистий аркуш паперу. Утворене волога пляма не повинно бути маслянистим. Можете спробувати підсушити слід. Якщо область вологості безслідно випарувалася - значить, з вихлопної труби в момент перевірки йшла пара.

причини

Найчастіше поява вихлопу білого кольору свідчить про попадання в циліндри охолоджуючої рідини. Крім того, для подібної несправності характерні такі ознаки:

  1. практично завжди проявляється на прогрітому двигуні. Антифриз потрапляє в циліндр через порушення герметичності сорочки охолодження. При прогріванні мотора тріщина буде збільшуватися, пов'язано це з коефіцієнтом теплового розширення, яким володіють всі складові ДВС;
  2. супроводжується проривом вихлопних газів в розширювальний бачок охолоджуючої рідини. Під час тактів стиснення і робочого ходу в камері згоряння утворюється сильний тиск, що призводить до виходу частини газів в канал циркуляції антифризу. При цьому ОЖ буде перегріватися розпаленими вихлопними газами. Для перевірки досить відкрутити кришку розширювального бачка, а потім підвищити обороти. Для більшої достовірності перевірку слід проводити як на холодному двигуні, так і розігрітому;
  3. поступово зменшується рівень антифризу, при цьому сама рідина в бачку може бути з масляною плівкою;
  4. при закрученої пробці розширювального бачка в системі буде збільшуватися тиск, оскільки перепускний клапан в кришці не розрахований на скидання такої кількості газів. Перевірити це можна, стиснувши патрубок з ОЖ, який при прориві вихлопів стає твердим і трохи роздувається.

Попаданню антифризу в циліндр також можуть сприяти наступні поломки:

  1. пробій прокладки головки блоку циліндрів (ГБЦ). У ній повністю відтворена форма отворів, необхідних для вступу до ГБЦ охолоджуючої рідини і масла. Прокладка є частиною камери згоряння, тому на місця, що огинають циліндр, діє таке ж високий тиск, як і на стінки циліндрів і ГБЦ. Якщо прокладку пробиває в місці між камерою згоряння і каналом охолоджуючої системи, то в циліндр починає надходити антифриз;
  2. деформація ГБЦ. Контактна площину головки блоку повинна бути максимально рівною. При виникненні деформацій порушується герметичність, в результаті чого антифриз може потрапляти в циліндри;
  3. тріщина в гільзі або блоці циліндрів. Найчастіше від такої несправності страждають силові агрегати, в яких циліндри є гільзи, упресовують в тіло блоку двигуна. Для кращої тепловіддачі в безпосередній близькості до гільзам розташовуються канали охолоджуючої системи, що в разі розгерметизації призводить до потрапляння антифризу в циліндри;
  4. тріщина в ГБЦ.

Для кращої тепловіддачі в безпосередній близькості до гільзам розташовуються канали охолоджуючої системи, що в разі розгерметизації призводить до потрапляння антифризу в циліндри;   тріщина в ГБЦ

Діагностика та ремонт

Щоб з'ясувати причини виникнення вихлопу білого кольору, можна скористатися все тим же методом з аркушем паперу. Водяна пара швидко випарується з поверхні листа, в той час як продукти горіння антифризу залишать масляниста пляма.

Визначити несправність, яка спричинила за собою потрапляння охолоджувальної рідини в камеру згоряння, набагато складніше. Будь-яке з припущень перевіряється розкриттям, тому без серйозного ремонту двигуна не обійтися.

Найменш болісний варіант розвитку подій - пробій прокладки. В такому випадку ремонт обмежиться установкою нової прокладки ГБЦ, заміною болтів, які в процесі роботи мотора витягуються, і фрезеруванням привалочной площині головки. В окремих випадках обійтися можна навіть без фрезерування. Якщо проблема не в прокладці і візуально не вдається знайти тріщину, через яку міг би надходити антифриз, то БЦ і ГБЦ відправляються на опресовування. При зручному місці розташування дефект можна заварити, а тріснуті гільзи - замінити.

Білий дим з сизим відтінком

Такий колір вихлопу виникає при згорянні в циліндрах моторного масла і найчастіше спостерігається при перегазовках. Причиною цього можуть бути такі поломки:

  • знос маслос'емних ковпачків;
  • закоксованность маслоз'ємних кілець;
  • знос циліндропоршневої групи (ЦПГ);
  • несправність турбіни. У такому випадку говорять, що турбіна жене масло. Щоб упевнитися в цьому, від'єднайте повітряний патрубок від холодної частини нагнітача, там ви виявите велику кількість моторного масла.

Щоб упевнитися в цьому, від'єднайте повітряний патрубок від холодної частини нагнітача, там ви виявите велику кількість моторного масла

На бензиновому двигуні визначити підвищена витрата масла можна за станом свічок запалювання, які в такому випадку будуть мати чорний маслянистий нагар.

Дизельний двигун

Як і у випадку з бензиновим мотором, білий дим з вихлопної труби дизельного двигуна виникає через попадання в камеру згоряння антифризу або масла. Однак це явище може сигналізувати і про проблему, характерною тільки для моторів, що працюють на важкому паливі. Йдеться про неповному згорянні ТПВС, яке виникає з наступних причин:

  1. неправильний кут випередження впорскування. Виною цьому можуть бути не тільки фази ГРМ, але і підклинювання розпилювачів;
  2. недостатній тиск в камері згоряння. Може виникати через природного зносу ЦПГ, при якому компресійні кільця вже не справляються з герметизацією камери згоряння. Коли ситуація з економікою, яка компресією ще не критична, силовий агрегат видає біло-сірий вихлоп тільки на холодну.

Чи можна їздити з такою несправністю?

При експлуатації двигуна з подібною проблемою значно підвищується ризик перегріву. У такій ситуації важливо стежити, щоб антифриз в великих кількостях не потрапляв в масло. Як тільки в піддоні з'явиться емульсія, навіть до найближчого автосервісу машина повинна відправлятися на евакуаторі. При пробої прокладки ГБЦ можливий і зворотний варіант - попадання масла в ОЖ, що також не обіцяє двигуну нічого хорошого. Найгірший варіант розвитку подій - гідроудар, який може виникнути через заповнення циліндра охолоджувальною рідиною під час стоянки. При наступній спробі завести автомобіль станеться загинання шатуна, після чого доведеться робити капітальний ремонт силового агрегату.

Читайте також:

  • Як визначити, скільки важить акумуляторна батарея - таблиця в допомогу

    Мало хто з автомобілістів, в процесі експлуатації машини, замислюється про те, яку вагу у акумулятора, встановленого під капотом транспортного засобу. Навіть при придбанні блока живлення більше цікавлять інші характеристики, що безпосередньо впливають на якість роботи ДВС і бортового електронного обладнання. До питання ж, скільки важить акумулятор, приходять під час тюнінгу автомобіля або ...

  • Чому горить значок акумулятора на панелі приладів

    Від неполадок і відмов електрообладнання не застрахований жоден сучасний автомобіль. Рано чи пізно практично у кожного водія наступає момент, коли він стає перед вибором - скористатися послугами автосервісу або спробувати усунути несправність самому. Викладений нижче матеріал дає відповідь на питання, що робити, коли загорілася лампочка акумулятора на панелі приладів. ...

  • Обслуговування та діагностика акумулятора автомобіля

    Незважаючи на гадану простоту автомобільного акумулятора, за ним потрібен періодичний догляд. Своєчасна діагностика і ТО акумуляторної батареї дозволяють продовжити термін її експлуатації на кілька років і знизити ризик порушень в роботі бортових пристроїв. Розповімо, як правильно проводити обслуговування акумулятора автомобіля своїми руками, і за якими ознаками можна виявити поточні ...

Як визначити, що з глушника йде саме вода?
Чи можна їздити з такою несправністю?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов