Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Блок захисту ламп: вибір, принцип роботи, встановлення та підключення

  1. Принцип роботи блоку
  2. Установка і підключення
  3. Запобіжні заходи
  4. Вибір захисного блоку
  5. Виготовлення блоку захисту

Наша сеть партнеров Banwar

Найчастіше лампочка перегорає при включенні, коли нитка розжарення ще не розігрілася і їй притаманне невеликий опір. Щоб уникнути такого розвитку подій, придумано апаратний пристрій - блок захисту ламп (його ще називають пристроєм плавного пуску). Головне завдання блоку - запобігти шкоду, яку завдають лампочці в результаті стрибків напруги в мережі.

Лампи розжарювання функціонують згідно принципу термоелектронної емісії. При попаданні струму в спіраль вона нагрівається, в результаті чого продукується світло видимої частини спектра. Причому потужність тепловиділення зворотного пропорційна діаметру провідника. Внаслідок цього витончений ділянки спіралі розпалюються дуже швидко, що призводить до втрати їх міцності. Саме витончення місця є слабкою ланкою, де і відбувається перегоряння.

Зверніть увагу! До перегорання ламп можуть призвести не тільки перепади напруги, але і такі явища, як наведена і паразитарна пульсація.

До перегорання ламп можуть призвести не тільки перепади напруги, але і такі явища, як наведена і паразитарна пульсація

Галогенні лампочки також схильні до перегорання в результаті стрибків напруги. Є у таких джерел світла особливість, притаманна тільки їм, - схильність до перегрівання. Надмірно розігріта лампочка може перегоріти в будь-який момент.

Захисту потребують не тільки лампи розжарювання і галогенні світильники, але і світлодіодні лампи. На перший погляд це виглядає дивно, адже у світлодіодів відсутня спіраль, і світіння кристала виникає в результаті порушення електронів, а не розігрівання спіралі. Однак в основі принципу дії світлодіодів також є термоелектронна емісія. Через декілька років напівпровідниковий ділянку вигорає і, якщо придивитися до ЛІД-лампі, на ній помітні тьмяні кристали з пробитим шаром напівпровідника.

до змісту ↑

Принцип роботи блоку

Блок захисту запускається послідовно з приладом освітлення і обмежено пропускає електрику. Збільшення струму здійснюється поступово - протягом 1-2 секунд. Без блоку струм надходить миттєво, що часто призводить до перегорання лампи.

Пристрій блоку найпростіше. Для його функціонування не мають значення вхід-вихід, фаза-земля, а також полярність. Цей продукт слід підключати в послідовному режимі з вимикачем, встановленим в розрив фази.

Цей продукт слід підключати в послідовному режимі з вимикачем, встановленим в розрив фази

Прилад плавного включення дозволяє:

  1. Уникнути негативного впливу перепадів напруги при підключенні світильника.
  2. Стабілізувати ток в лампочках після впливу на них пускового електрики.
  3. Продовжити термін служби джерела світла.

Важливий плюс захисного приладу полягає в тому, що він запобігає миготіння лампи. Завдяки цьому перебувати в освітленому приміщенні комфортно, так як на очі не виявляється надмірного навантаження.

до змісту ↑

Установка і підключення

Монтаж захисного блоку зазвичай здійснюється на стелі, тобто там, де закріплені прилади освітлення. Якщо лампочка не єдина, пристрій плавного пуску встановлюють до першого джерела світла.

Також блоки розміщують в монтажних коробах під перемикачем світла. Однак слід мати на увазі, що для розміщення блоку в монтажній коробці існує обмеження: максимальна потужність пристрою не повинна перевищувати 300 Вт.

Зверніть увагу! Яке б місце для установки блоку не було вибрано, до пристрою повинен бути забезпечений безперешкодний доступ для проведення ремонтних робіт.

Типова схема підключення блоку показана на малюнку нижче.

Типова схема підключення блоку показана на малюнку нижче

У випадку з перемикачем з підсвічуванням паралельно блоку підключають резистор. Рівень опору для резистора повинен перебувати в межах 33-100 кОм, а потужність - не перевищувати 2 Вт.

Для ламп на 12 вольт також необхідний блок захисту. При використанні електромагнітного трансформатора блок ставлять в розрив первинної обмотки. Для електронного трансформатора знадобиться спеціальний блок з чотирма вводами.

Рівень потужність блоку вибирається виходячи з сумарної потужності всіх споживачів. При цьому необхідний деякий запас потужності, зазвичай в межах 50% від номіналу всіх приладів освітлення.

Для нормальної роботи захисного блоку необхідно його охолодження. Щоб домогтися надходження повітря, в корпусі створюють спеціальні отвори.

до змісту ↑

Запобіжні заходи

При перегорання лампочки відбувається розмикання нитки розжарювання, що веде до короткого замикання. Внаслідок цього існує небезпека виходу з ладу захисного блоку. Щоб не допустити цього, виконують такі дії:

  1. Захисний пристрій встановлюють на максимально доступному ділянці (підрозетник або щиток). До стельового блоку дістатися буде значно складніше.
  2. Встановлюють по виділеному автоматичного вимикача на кожну лінію. Номінальний показник вимикача підбирається з невеликим запасом, оскільки перепади струму при даному варіанті підключення не беруться до уваги.
  3. Не допускається установка захисного блоку в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості.

Не допускається установка захисного блоку в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості

до змісту ↑

Вибір захисного блоку

При підборі відповідного пристрою плавного пуску рекомендується враховувати два фактори - потужність і виробника. Про потужність блоку сказано вище. Що стосується брендів, найбільшою популярністю володіють такі компанії:

  • «Feron» (КНР);
  • «Camelion» (КНР);
  • «Шепро» (Росія);
  • «Граніт 1000», «Граніт 500» (Білорусь);
  • «Композит» (Росія);
  • «Вжик» (спільне виробництво Росії та Китаю).

«Feron» (КНР);   «Camelion» (КНР);   «Шепро» (Росія);   «Граніт 1000», «Граніт 500» (Білорусь);   «Композит» (Росія);   «Вжик» (спільне виробництво Росії та Китаю)

Найпопулярніші моделі випускаються компаніями «Feron» і «Граніт». Продукція китайського виробника відрізняється невисокими цінами. Як і більша частина виробів з Китаю, блоки від компанії «Feron» вважаються не дуже якісними. Для них характерні такі недоліки:

  • просадки напруги, що порушує роботу світильника;
  • миготіння лампи при підключенні і в процесі функціонування;
  • регулярні перешкоди;
  • середня якість пайки;
  • економія на матеріалах, з яких виготовлений блок.

Продукція білоруської компанії вважається значно якіснішою. Однак «Граніт» не відрізняється компактністю, що в деяких випадках є критично важливим недоліком (наприклад, при розміщенні в підрозетники вимикача). Також слід зазначити вартість «Граніту» - вищу, ніж у китайських виробників.

до змісту ↑

Виготовлення блоку захисту

Схема плавного підключення до мережі лампи розжарювання досить проста. Однак в ході виготовлення блоку своїми руками слід брати до уваги деякі технічні нюанси. Також потрібно дотримуватися нормативні акти, що стосуються електротехнічних приладів. Як приклад нижче наведена схема, за якою працює самостійно виготовлений блок захисту.

На схемі, зображеної вище, показано плавне включення лампи розжарювання. Причому полярність в розрахунок не береться. Прилад підключається в розрив фази, щоб створити послідовне підключення з перемикачем. Останній повинен бути Одноклавішний.

При створенні блоку також необхідно враховувати такі обставини:

  1. Польовий транзистор на початку роботи приладу повинен бути закритий. Даний елемент приймає напруга стабілізації, так як він включений в діагональ діодного моста.
  2. Конденсатор С1 отримує заряд при проходженні напруги по резистору R1 і діода VD1 до досягнення рівня 9,1 В. Даний рівень є граничним завдяки обмежує дії стабілітрона.
  3. Коли напруга доходить до потрібного рівня, транзистор потроху відкривається, що призводить до зростання струму і скорочення напруги на стоці. Далі починається плавний нагрів нитки розжарювання лампочки.
  4. Для нормального запуску необхідний другий резистор, так як він дає можливість розрядки конденсатора після виключення електроживлення світильника. У цей момент напруга на стоці невелике - близько 0,85 В при силі струму близько 1 Ампера.

Блок буде працювати як в мережах зі стандартним напругою 220 В, так і при зниженій напрузі.

Прилади плавного пуску дають можливість істотно збільшити робочий ресурс лампочок. Однак їх установка пов'язана з дотриманням технічних регламентів і вимагає хоча б мінімальних знань в електротехніці. Якщо таких немає, для виконання монтажу краще запросити професіонала.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов