Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Блок живлення для комп'ютера

  1. зміст
  2. Модульні блоки живлення
  3. Маркування на блоці живлення
  4. Характеристики блоків живлення
  5. Параметр hold-up time (час утримування)
  6. Технологія ECASO - охолодження після вимкнення
  7. Noise killer - технологія зниження шуму
  8. Як зрозуміти, що потужності блоку живлення не вистачає?
  9. Конструкція блоків живлення
  10. Ознаки якісного блоку живлення
  11. Критерії при виборі блоку живлення

Наша сеть партнеров Banwar

Блок живлення грає напевно найголовнішу роль в комп'ютері, так як від нього залежить робота всіх пристроїв, таких як материнська плата, жорсткі диски і інших.

Блок живлення грає напевно найголовнішу роль в комп'ютері, так як від нього залежить робота всіх пристроїв, таких як материнська плата, жорсткі диски і інших

зміст


  • Модульні блоки живлення
  • Маркування на блоці живлення
  • Характеристики блоків живлення
  • Параметр hold-up time (час утримування)
  • Технологія ECASO - охолодження після вимкнення
  • Noise killer - технологія зниження шуму
  • Як зрозуміти, що потужності блоку живлення не вистачає?
  • Конструкція блоків живлення
  • Ознаки якісного блоку живлення
  • Критерії при виборі блоку живлення

  • Багато новачків не приділяють належну увагу при виборі блоку живлення, а адже саме він як в прямому так і в переносному сенсі «живить всіх» всередині копьютера.

    Модульні блоки живлення

    Модульні блоки на увазі від'єднання зайвих проводів від блоку живлення, щоб не створювати плутанину всередині корпусу, яка тільки перешкоджає повітрообміну. У сучасних блоках кабелів може бути велика кількість і не завжди вони все задіяні - або навпаки, може не вистачати деяких вилок (наприклад для жорстких дисків), модульний тип блоку дозволить як збільшити, так і зменшити кількість кабелів.

    Маркування на блоці живлення

    Розглянемо популярні позначення на блоках харчування, щоб трохи розуміти про що йде мова.

    OVP (Overvoltage protection). Цей напис свідчить про наявність захисту по вихідним напруженням. З огляду на документ ATX12V Power Supply Design Guide, присутність такого захисту обов'язково. Захист буде спрацьовувати при перевищенні на 20-25% вихідної напруги на будь-якому каналі.

    UVP (Undervoltage protection). Це захист від просідання по вихідній напрузі, так спрацьовує при подоланні 20-25% бар'єру. Занадто мала напруга негативно впливає на роботу жорсткого диска, просто не даючи йому розкрутиться.

    SCP (Short circuit protection). Цей напис буде означає що блок живлення оснащений захистом від короткого замикання на виході.

    OPP (Overpower / overload protection). Захист від перевантаження по всій загальної вихідної потужності, знятої з усіх разьемов.

    OCP (Overcurrent protection). Захист від перевантаження окремих виходів блоку, яка дозволяє відключати блок виключаючи можливості виникнення короткого замикання.

    OTP (Overtemperature protection). Захист блоку живлення від перегріву.

    Dual core CPU support. Підтримка багатоядерних процесорів.

    Industial class components. У блоці живлення використовуються деталі, які стійкі в роботі при високій температурі (45-105 °).

    Double transformer design. Зазвичай можна зустріти маркування у блоків більше потужності, вказує про наявність двох силових трансформаторах.

    Характеристики блоків живлення

    Блок живлення слід підбирати виходячи з потужності комп'ютера. Наприклад слот PCI-E x16 може споживати до 75-ти ват, тому якщо ви використовуєте дві відеокарти і на додачу до цього не один жорсткий диск, то система може просто не заробити на блоці живлення наприклад в 300 ват. Також не варто забувати, що топові пристрої, такі як процесори, відеокарти, завжди споживають більше ват (часом більше ніж в два рази), ніж офісні варіанти.

    Можна звичайно поставити блок наприклад на 1000 ват і забути про проблеми, звичайно БП зі своїм завданням впорається, але в якщо комп'ютер споживає максимум 200 ват, то це буде не економно - ви будете платити за електроенергію більше, ніж якщо б ви наприклад використовували блок живлення на 300-400 ват.

    БП варто купувати вже після всіх підрахунків, також врахуйте, що ви в майбутньому наприклад можете придбати відеокарту (якщо ви спочатку будете використовувати вбудовані відеоадаптер), або ще один жорсткий диск.

    Тому оптимально брати БП трохи більше, ніж вийшло за підрахунками. Спробуємо трохи підрахувати споживання комп'ютера за приладами - процесор як правило споживає від 35 до 130 ват (є і більш економні, але це вже мобільні процесори), материнська плата разом з оперативною пам'яттю - не більше 50 ват, жорсткий диск в районі 15-20 ват , ну а відеокарта може споживати як 20 ват, так і всі 200 - залежить від продуктивності / моделі. Як я вже написав вище, до цього всього додаємо ще наприклад 20-30% запасу на майбутнє і отримуємо приблизну потужність БП, який нам необхідний. Наприклад у мене на даний момент коштує 125 ват БП в одному комп'ютері, в іншому - 180 ват.

    Потужний блок живлення як правило досить дорогий, особливо від відомого бренду, його варто купувати при реальній необхідності. Шум від такого блоку живлення може бути значним, щоб його знизити можна наприклад замінити кулер на більш дорогий, якісний і тихий. Але зменшувати обороти краще не варто, так як БП повинен охолоджуватися як годиться, особливо великої потужності.

    Виробники не прагнуть до великої потужності, так як 1000 ват мало кому може знадобиться для домашнього комп'ютера, головне це ефективність а також додаткові технології (захисту), опції (наприклад вимикач на самому блоці живлення для знеструмлення всієї системи).

    Параметр hold-up time (час утримування)

    Hold-up time (час утримування) це деякий час після відключення живлення (при пропажі вхідної напруги), протягом якого має включиться ДБЖ (джерело безперебійного живлення), якщо він звичайно є.

    Технологія ECASO - охолодження після вимкнення

    Цікава технологія ECASO - корисна, після виключення комп'ютера деякий час (близько трьох хвилин), вентилятор у блоці живлення ще працює для більш швидкого охолодження пристроїв, що в теорії повинно продовжити їх термін служби, особливо це відноситься до жорстких дисків.

    Noise killer - технологія зниження шуму

    За допомогою даної технології, можливе зниження шуму блоку живлення. Коли температура БП знижується нижче 35 С, то вентилятор знижує обороти до мінімальних і його майже не чути, при підвищеної температури відповідно обороти збільшуються, поки температура не знизиться.

    Як зрозуміти, що потужності блоку живлення не вистачає?

    Одним з найбільш частих ознак нестачі потужності, це коли комп'ютер після перевірки POST постійно перезавантажується. І якщо один пристрій відключити, наприклад жорсткий диск - то завантаження відбувається нормально. У такому випадку варто негайно замінити БП. Врахуйте, що якщо потужності БП вистачає, але підрахунками вам здається що все ж краще якби БП був по могутніше - то краще замінити. Короткочасна або тимчасова подача більш низької напруги може викликати серйозні неприємності у вигляді виходу з ладу основних пристроїв.

    Конструкція блоків живлення

    Залежно від корпусу, блоки живлення можуть бути також різної форми і зазвичай потужність з розміром також менше. Наприклад в системних блоках типу slim використовуються невеликі блоки за розмірами, вони можуть бути і 125 ват і 180 і 240. 400 ват навряд чи можна зустріти в корпусі slim.

    У старих комп'ютерах включення і виключення блоку живлення відбувалося звичайним способом, тобто в за допомогою розетки (або мережевим вимикачем). Зараз такі блоки можна придбати б / у або на складах, як залишки. Але виробництво їх вже давно заморожено. А ось блоки стандарту ATX включаються звичним нам способом, тобто просто по команді материнської плати, що більш безпечно.

    Також враховуйте, що корпуса бувають різні, для версії корпусу ATX 2.03 необхідні блоки живлення з додатковими роз'ємами живлення, які призначені для платформ з великим споживанням енергії.

    Специфічні дані зазвичай вказані на самому блоці, якщо такі є.

    Ознаки якісного блоку живлення

    1. Маркування проводів (наприклад 16AWG);

    2. Потужні і великі силові трансформатори, які не платі БП не повинно бути не розпаяних фільтрів, дроселів (буває що їх замінюють просто перемичками), наявність потужних конденсаторів на високовольтному каскаді (470 мкФ або вище, можна переглянути з ліхтариком через щілини корпусу). На дешевих БП іноді відсутній перемикач 110/220, коли в якісних він автоматичний (зазвичай вказано на упаковці).

    3. Великий вентилятор. В дешеві БП встановлюють звичайного розміру вентилятор, в той час як великий вентилятор краще охолоджує плату. Також бажано щоб була металева захисна мембрана на вентиляторі.

    4. Детальні параметри на упаковці у вигляді вказівки максимальної сили струму по кожному каналу, час напрацювання на відмову, а також додаткові захисту (наприклад від замикання, перегріву).

    Критерії при виборі блоку живлення

    1. MTFB / MTTF (приблизний час напрацювання до першої несправності як правило це мінімум 100 000 годин);

    2. Діапазон напруги, при якому БП забезпечує стабільну роботу. При режимі 110 В - це від 90 то 130 В, при 220 - від 180 до 270.

    3. Пікове значення струму який проходить по системі тільки при запуску БП, чим воно менше, тим краще для всі системи.

    4. Час утримання вихідної напруги після відключення вхідного (оптимальним значенням є 10-15 мс).

    5. Стабілізація напруги при змінах навантаження від мінімальної до максимальної.

    Також бажано щоб разом з комп'ютером використовувався ДБЖ (джерело безперебійного живлення), так як будь-які скачки напруги дуже погано впливають на БП і відповідно скорочують термін служби.

    Звертайте увагу на вентилятор, який використовується для охолодження блоку живлення. Він повинен бути якісний і бажано на кульковою основі. Що цікаво, в перших БП повітря видувався назовні, потім пішли БП, коли вентилятор навпаки - працював на вдув в корпус, але це не стало кращим варіантом, тому сьогодні знову повернулися до первісної схемою, коли вентилятор в БП працює на видув.


    Повернутися на головну!

    Як зрозуміти, що потужності блоку живлення не вистачає?
     
      Обзор категорий  
     
    Шины
     
         
     
      Специальное предложение  
       
         
         
    Доставка осуществляется в города:
    Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

    © 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

    Каталог украинских интернет-магазинов