Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чи має право співробітник ГИБДД

Наша сеть партнеров Banwar

Для будь-якого автомобіліста спілкування зі співробітниками ДАІ неминуче. При цьому взаємодія автомобіліста і працівника органів строго регулюється 185 регламентом ГИБДД і іншими нормативними документами практично в будь-якому випадку. Тому для водіїв корисно знати - чи має право співробітник ГИБДД так надходити в кожному конкретному випадку. Для будь-якого автомобіліста спілкування зі співробітниками ДАІ неминуче

Обов'язково потрібно максимально повно вивчити правові норми для обох сторін, водієві такі знання допоможуть «викрити» недобросовісних працівників і з упевненістю відстоювати свої права.

Але в будь-якому випадку, потрібно завжди розуміти, що людський фактор має місце бути навіть там, де є закон. Тому, головним пунктом спілкування повинна залишатися ввічливість. Інспектор може бути вам несимпатичний, неприємний, але навіть якщо він на ваш погляд не має рації, ніколи не потрібно переходити на особистості. Тримайте нейтральну атмосферу, залишайтеся спокійним і впевнено говорите про свої права. А щоб про них говорити, природно, про них потрібно знати.

Про те, на що має право співробітник ГИБДД і які права має водій можна говорити нескінченно довго, посилаючись на законодавчу базу.

У цій статті водіям пропонується ознайомитися з законністю найосновніших і поширених дій співробітників ГИБДД.

1. Чи має право співробітник ГИБДД зупиняти транспортний засіб без необхідності?

Насправді, зупиняти автомобіль без необхідності - це не законно. Тому, в першу чергу, коли інспектор зупинив ваш транспорт і представився, він повинен пояснити причину зупинки автомобіля. Підставою для зупинки може послужити:

  • Порушення ПДР, встановлене візуально або за допомогою спеціальних технічних засобів
  • Дані про причетність водія (а також пасажирів автомобіля) до вчинення адміністративного порушення, ДТП, злочину
  • Опитування водія і пасажирів автомобіля про подробиці скоєння ДТП, злочину, адміністративного порушення, очевидцями якого ви стали
  • Дані про знаходження автомобіля в розшуку, або його використання в протиправних цілях
  • Виконання рішень про заборону або обмеження руху. Такі рішення виносяться уповноваженими посадовими особами або державними органами.
  • Залучення водія або його автомобіля для надання допомоги співробітникам поліції або учасникам дорожнього руху.
  • Перевірка документів. При цьому зупинка по цьому пункту допустима лише на стаціонарних постах, а також при проведенні спецзаходів.

2. Чи має право співробітник ГИБДД стояти в засідці на ТЗ, яке не є патрульним автомобілем?

Регламент чітко прописує відповідь на це питання: контроль за рухом, який передбачає використання ТЗ, яке не є патрульним транспортом, не допускається! Патрульними автомобілями є ТЗ із зображенням спеціальної Кольорографічні схеми і обладнані спеціальними пристроями для подачі сигналів.

3. Чи має право співробітник ГИБДД проводити огляд і огляд автомобіля?

Інспектор має право проводити, як огляд, так і огляд. Але спочатку необхідно розібратися у відмінностях між оглядом та проводити огляд. Оглядом є візуальне обстеження ТС, а також вантажу, який в ньому перевозиться. Існують певні підстави для зупинки автомобіля з метою огляду: орієнтування, підозри, що вантаж не відповідає документації на нього, припущення, що транспорт має несправності, а також звірка вузлів і агрегатів автомобіля з документами. Тому інспектор має право зупинити практично будь-який автомобіль для проведення огляду.

У той же час, водій має право відмовитися від нього. Однак, така поведінка водія, так само як і орієнтування і припущення про наявність вибухівки і т.п., є підставою для проведення огляду. Огляд - це обстеження автомобіля. Тобто, якщо співробітник ДАІ просить відкрити багажник - це буде оглядом, який повинен проводитися в присутності 2-х понятих (обов'язково сторонніх людей). За результатами огляду обов'язково повинен бути складений протокол. Тому водіям, яким нема чого приховувати від інспектора, можна порадити відмовитися від огляду, а спокійно запропонувати перейти на огляд. Якщо в ваших діях не буде нічого підозрілого, то потреба в цій процедурі зовсім відпаде.

4. Чи має право співробітник ГИБДД вимагати, щоб водій вийшов з автомобіля?

Водій може вийти зі свого транспортного засобу до співробітника ДІБДР, або за власним бажанням, або по одному з випадків:

  • Для здійснення огляду ТЗ
  • Для здійснення огляду самого водія, якщо він імовірно нетверезий або підозрюється в причетності і скоєнні ДПТ або злочину
  • Для усунення несправностей автомобіля
  • Для залучення водія в наданні допомоги іншим учасникам руху

Тому, навіть, якщо вас зупинили за порушення ППД, ви можете подати документи з машини через вікно і чекати рішення. Якщо вас не просять, то виходити не потрібно.

5. Чи має право співробітник ГИБДД вилучити документи?

Якщо водій скоїв порушення, яке передбачає позбавлення водійських прав, то співробітник ГИБДД має право вилучити їх у нього на місці. Інші документи (свідоцтво про реєстрацію автомобіля, техпаспорт, довіреність, шляховий лист і т.д.) інспектор може вилучити в ході слідчого виробництва, якщо є ознаки підробки або документи мають значення доказів в адміністративному порушенні. Обов'язково потрібно запам'ятати порядок проведення вилучення документів: в присутності двох понятих складається протокол, при цьому співробітник ГІДБДД повинен вказати в ньому причину вилучення, обгрунтовану відповідно до посилання на норму права.

6. Чи має право співробітник ГИБДД затримувати транспортний засіб?

Співробітник ГИБДД має право затримувати транспортний засіб в наступних випадках:

  • Якщо у водія немає документів, передбачених ППД
  • Якщо водій керує ТЗ зі свідомо несправним рульовим керуванням або гальмівною системою
  • Якщо водій нетверезий або відмовляється від медичного огляду на стан сп'яніння
  • Якщо водій позбавлений або зовсім не має прав на керування транспортними засобами
  • Якщо водій порушує правила зупинки або стоянки на проїзній частині, чим створює перешкоди для інших ТЗ

Пам'ятайте, що ви маєте право на клопотання для можливості усунення причин затримання вашого ТЗ на місці. Це прохання необхідно записати в протокол.

7. Чи має право співробітник ГИБДД зняти номери з ТЗ?

Державні реєстраційні номери можуть бути зняті співробітником ДІБДР, але строго в наступних випадках:

  • Якщо ТЗ оснащено звуковими і кольоровими приладами, режим і колір яких не відповідає Основним положенням по допуску ТЗ до експлуатації
  • Якщо ТЗ має несправну гальмівну систему чи рульове керування
  • Якщо ТЗ не пройшов державний техогляд

Якщо інспектор, відповідно до закону, приймає рішення про зняття державних знаків, то водієві обов'язково повинна бути видана копія актів вилучення та технічного огляду авто. Запам'ятайте: інспектор ДАІ не має права знімати номерні знаки за несправності, які не вказані в перерахованих вище випадках, в тому числі і за тонування!

8. Чи має право співробітник ГИБДД заборонити водієві вести аудіо- або відеозапис його розмови з ним?

Відповідь на це питання однозначна - «Ні!». Водій має законне право знімати або записувати на диктофон свій розмова з інспектором ДАІ , Знімати, фотографувати місце ДТП, свідків і т.п. Однак водієві важливо запам'ятати, що всю зібрану таким чином інформацію по закону не можна використовувати публічно, але вона може стати доказом у судових розглядах.

9. Чи має право співробітник ГИБДД виписати штраф за перевезення непристебнутого ременями дитини?

Звісно так! Більш того, влада в багатьох регіонах нашої країни активно намагаються донести та автомобілістів необхідність придбання дитячих автокрісел чи інших засобів, за допомогою яких можна пристебнути дитину. Перевозити дитину в спеціальному утримує пристрої згідно із законом потрібно аж до досягнення нею 12 років.

10. Чи має право співробітник ГИБДД виписати штраф за ксенон?

Якщо лампочки (їх маркування) не відповідають фарам ТЗ, то штраф за ксенон покладено. Маркування для ксенону повинна починатися з літери D, а якщо вказана маркування HRC, то в ці фари можна встановити галогенові лампи. Однак фари повинні бути жовтого, білого або оранжевого кольору. Не допускається експлуатація білих фар ззаду, а червоних - спереду. Штраф за ксенон може бути аж до позбавлення прав на термін до року. Запам'ятайте: перевіряти маркування на відповідність фар і ламп повинен інспектор з технічного нагляду, робити він це повинен на спеціальному пункті. Більш того, в присутності двох понятих, він зобов'язаний скласти протокол, так як його дії будуть проводити огляд.

11. Чи має право інспектор ДПС заміряти тонування на стеклах?

Перевірити тонування за законом співробітнику ДАІ дозволено. Однак, робити це «на око», природно, не допускається. Дозволяється вимір тонування стекол за допомогою спеціальних (сертифікованих) приладів. При цьому вимоги до цих приладів суворо обумовлені в Адміністративному регламенті.

12. Чи має право інспектор ГИБДД вимагати гроші?

Відповідь на це питання, звичайно ж, однозначний і всім добре відомий: інспектор ДАІ не має права вимагати грошові кошти! Це питання торкнуться в статті для того, щоб автомобілісти, які зіткнулися з таким фактом, знали - куди їм звернутися. Якщо у вас вимагають хабар або ви зіткнулися з іншими неправомірними діями співробітників ГИБДД, потрібно повідомити про це в підрозділи власної безпеки ГУВС, МВС, УВС суб'єктів РФ, контрольно - профілактичні підрозділи ГУВС, ГИБДД МВС, УВС суб'єктів РФ або ж в прокуратуру.


Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

Додати свою рекламу

2. Чи має право співробітник ГИБДД стояти в засідці на ТЗ, яке не є патрульним автомобілем?
3. Чи має право співробітник ГИБДД проводити огляд і огляд автомобіля?
4. Чи має право співробітник ГИБДД вимагати, щоб водій вийшов з автомобіля?
5. Чи має право співробітник ГИБДД вилучити документи?
6. Чи має право співробітник ГИБДД затримувати транспортний засіб?
7. Чи має право співробітник ГИБДД зняти номери з ТЗ?
8. Чи має право співробітник ГИБДД заборонити водієві вести аудіо- або відеозапис його розмови з ним?
9. Чи має право співробітник ГИБДД виписати штраф за перевезення непристебнутого ременями дитини?
10. Чи має право співробітник ГИБДД виписати штраф за ксенон?
11. Чи має право інспектор ДПС заміряти тонування на стеклах?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов