Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чи потрібен шляховий лист: Як співробітники ГИБДД розводять водіїв на гроші

  1. Чи мають право інспектори ДАІ вимагати шляховий лист? Нещодавно до нас в редакцію надійшов лист,...
  2. В яких випадках перевезення вантажу і пасажирів може вважатися комерційною?
  3. Чи потрібно оформляти дорожній лист для водіїв, які перебувають за кермом корпоративного (службового...

Чи мають право інспектори ДАІ вимагати шляховий лист?

Наша сеть партнеров Banwar

Чи мають право інспектори ДАІ вимагати шляховий лист

Нещодавно до нас в редакцію надійшов лист, в якому його автор розповів, що його зупинили співробітники Державтоінспекції і спочатку попросили пред'явити довіреність на право керування транспортним засобом (!), А потім шляховий лист. Як ви вже зрозуміли наш герой їхав за кермом корпоративної машини, яка належить юридичній особі. Так як водій за кермом корпоративного автомобіля не здійснюють комерційну перевезення пасажирів і не перевозив комерційний вантаж, то згідно з чинним законодавством він мав право пересуватися без подорожнього листа.

Дивіться також: Новий порядок заповнення шляхових листів з 26 лютого 2017 року

Те ж саме стосується довіреності на керування транспортним засобом, яка була скасована ще в 2012 році. Але, не дивлячись на те, що водій не порушував закон, він був притягнутий до адміністративної відповідальності за відсутність подорожнього листа. Як ви думаєте, чи законно це? Чи зобов'язаний в такій ситуації водій мати при собі заповнений дорожній лист? Давайте розбиратися.

Для початку давайте з'ясуємо, чи законно інспектори ДПС вимагали від водія довіреність на право керування автомобілем.

І так, для цього давайте згадаємо Постанова Уряду РФ № 1156 від 12.11.2012 року, який скасував абзац четвертий пункту 2.1.1 ПДР РФ. Нагадаємо, що цей пункт регулюють перелік документів, які водій автомобіля зобов'язаний возити з собою і пред'являти їх співробітникам поліції при першій вимозі.

Так, зокрема Постанова Уряду № 1156 від 12.11.2012 року скасував абзац, який зобов'язує раніше водіїв возити з собою документ на право керування транспортним засобом за відсутності власника. Тобто, іншими словами Уряд у 2012 році скасував обов'язок водіїв возити з собою доручення на право керування транспортним засобом. Відповідно, з 2012 року співробітники поліції не мають право вимагати від водіїв пред'явити довіреність.

Відповідно, з 2012 року співробітники поліції не мають право вимагати від водіїв пред'явити довіреність

На щастя наш герой, якого зупинили співробітники ДІБДР для перевірки документів знав про це Постанові і фактично процитував його слово в слово співробітникам поліції. В результаті інспектори ДПС відразу забули про своє прохання і несподівано переключилися на шляховий лист, вимагаючи пред'явити заповнений документ, вказавши на те, що автомобіль зареєстрований на юридичну особу, а значить, відповідно до законодавства всі водії, керуючі корпоративним транспортом, зобов'язані возити з собою і пред'являти на першу вимогу заповнені дорожні листи.

Як ви вже зрозуміли наш герой не мав оформленого дорожнього листа. У підсумку співробітники Державтоінспекції, склавши протокол про адміністративне правопорушення, виписали штраф в розмірі п'ятисот рублів.

На жаль, наш герой не юрист в області автотранспортних перевезень і в області безпеки дорожнього руху. Тому він повірив співробітникам поліції, що кожен водій корпоративного транспорту зобов'язаний мати при собі заповнений дорожній лист. У підсумку він, як законослухняний громадянин РФ, заплатив у встановлений законом термін виписаний штраф.

Але насправді співробітники ГИБДД виписали штраф не законно, і його можна було легко, оскарживши в суді, скасувати. Вся справа в тому, що наш герой, незважаючи на керування автомобілем, який належить юридичній особі, був не зобов'язаний возити з собою заповнений дорожній лист, оскільки не здійснював комерційну перевезення пасажирів або вантажів.

Найгірше, що це не поодинокий рідкісний випадок на дорозі. До нас надходить безліч інформації з усієї країни, яка говорить про те, що співробітники ГИБДД в багатьох регіонах також вимагають від усіх водіїв корпоративного транспорту заповнені дорожні листи. Також не рідко коли у водіїв корпоративного автотранспорту вимагають і довіреності. Що ж виходить? Співробітники поліції, які покликані охороняти закон і стежити за його дотриманням самі його порушують? Сподіваємося, що це не навмисно і по не знанню. Хоча визнаємо, що напевно є і такі співробітники, які таким чином намагаються "розводити» не грамотних водіїв.

Чому співробітники ДАІ не мають право вимагати шляховий лист і довіреність?

Чому співробітники ДАІ не мають право вимагати шляховий лист і довіреність

І так давайте уважно розглянемо пункт 2.1.1 Правил дорожнього руху:

Згідно з пунктом 2.1.1 ПДР РФ водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі та на вимогу працівників поліції (в тому числі співробітникам ДПС ГИБДД РФ) передавати їм, для перевірки такі документи:

- водійське посвідчення або тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом відповідної категорії або підкатегорії

- реєстраційні документи на даний транспортний засіб (крім мопедів), а при наявності причепа - і на причіп (крім причепів до мопедів)

- в встановлених випадках дозвіл на здійснення діяльності з перевезення пасажирів і багажу легковим таксі, шляховий лист, ліцензійну картку і документи на вантаж, що перевозиться, а під час перевезення великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів - документи, передбачені правилами перевезення цих вантажів

- документ, що підтверджує факт встановлення інвалідності, в разі керування транспортним засобом, на якому встановлено розпізнавальний знак "Інвалід"

- страховий поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника (поліс ОСАГО)

- у випадках, прямо передбачених законодавством Російської Федерації, мати і передавати для перевірки працівникам Федеральної служби з нагляду в сфері транспорту картку допуску на транспортний засіб для здійснення міжнародних автомобільних перевезень, шляховий лист і документи на вантаж, що перевозиться, спеціальні дозволи, при наявності яких відповідно до законодавства про автомобільні дороги та про дорожню діяльності допускається рух автомобільними дорогами великовагового та (або) великогабаритного транспо тного засобу, транспортного засобу, який здійснює перевезення небезпечних вантажів, а також надавати транспортний засіб для здійснення вагового та габаритного контролю

Зверніть увагу на виділений червоним текст. Цей пункт вказує на те, що водії зобов'язані возити з собою шляховий лист, тільки у встановлених законом випадках. Тобто, шляховий лист, якщо слідувати логіці закону, водій повинен возити з собою не завжди. Інакше б в законі не було б позначки про "встановлені випадках".

Також уважно прочитайте пункт ПДР 2.1.1.

Ви бачите тут пункт зобов'язує водій возити з собою і пред'являти поліції на першу вимогу довіреність? Природно цього пункту тут немає, оскільки в діючих правилах дорожнього руху, оскільки це вимога закону було скасовано Постановою Уряду РФ ще в 2012 році.

І так, згідно з правилами дорожнього руху, які діють на сьогоднішній день, ніхто не має права від вас вимагати довіреність на право керування автотранспортним засобом незалежно від того, хто є власником автомашини.

Пам'ятайте, що довіреність потрібна в тому, випадку якщо від імені юридичної особи або підприємця водій збирається здійснювати будь-які юридичні дії. Наприклад, забрати автомобіль зі штраф стоянки, або проводити реєстраційні дії в ГИБДД.

Дивіться також: Новий адміністративний регламент МВС з 1 квітня 2017 року

Також ми знаємо, що возити з собою заповнений дорожній лист потрібно тільки у встановлених законом випадках.

Але в яких же тоді випадках, встановлених законом, водії зобов'язані мати при собі заповнений дорожній лист і пред'являти його на вимогу поліції?

Так, дійсно в певних випадках шляховий лист все-таки потрібно заповнювати і возити з собою, щоб пред'явити його на першу вимогу. Наприклад, в разі, коли водій займається комерційною перевезенням вантажу (ів) або пасажирів.

Для початку давайте з'ясуємо, в яких випадках заповнюється шляховий лист. Це питання регулюється Наказом Міністерства транспорту РФ №152 від 18.09.2008 р року "Про затвердження обов'язкових реквізитів і порядку заповнення шляхових листів", зі змінами на 2017 рік.


Так, згідно з цим документом, шляховий лист заповнюється на транспортні засоби , Що належать юридичним особам або індивідуальним підприємцям для перевезення вантажів, пасажирів або багажу. Ось витяг з Наказу Мінтрансу №152:

  • "9. Подорожній лист оформляється на кожний транспортний засіб, що використовується юридичною особою, індивідуальним підприємцем для здійснення перевезень вантажів, пасажирів і багажу автомобільним транспортом та міським наземним електричним транспортом у міському, приміському та міжміському повідомленнях"

Багато хто скаже що в цьому документі немає ні слова про "комерційних перевезеннях" тому, судячи з усього, шляховий лист повинен оформлятися у всіх випадках експлуатації транспортного засобу, що належить юридична особа або ІП.

Насправді це не так. Справа в тому, що Наказ Мінтрансу №152 прямо посилається на більш важливий Федеральний закон:

Закон № 259-ФЗ "Статут автомобільного транспорту та міського наземного електричного транспорту" від 8 листопада 2007 року

Стаття 1. Предмет регулювання

  1. Цей Закон регулює відносини, що виникають при наданні послуг автомобільним транспортом та міським наземним електричним транспортом, які є частиною транспортної системи Російської Федерації. Відносини, пов'язані з наданням послуг автомобільним транспортом та міським наземним електричним транспортом і не врегульовані цим Законом, регулюються іншими федеральними законами та іншими нормативними правовими актами Російської Федерації.

  1. Цей Закон визначає загальні умови перевезень пасажирів і багажу, вантажів відповідно автобусами, трамваями, тролейбусами, легковими автомобілями, вантажними автомобілями, в тому числі з використанням автомобільних причепів, автомобільних напівпричепів (далі також - транспортні засоби), а також загальні умови надання послуг пасажирам , фрахтователям, вантажовідправникам, вантажоодержувачам, перевізникам, фрахтувальником на об'єктах транспортних інфраструктур.

  1. Перевезення пасажирів і багажу, вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні регулюються міжнародними договорами Російської Федерації.

  1. До відносин, пов'язаних з перевезеннями пасажирів і багажу, вантажів для особистих, сімейних, домашніх чи інших не пов'язаних із здійсненням підприємницької діяльності потреб, застосовуються також положення законодавства Російської Федерації про захист прав споживачів.

Тобто, як бачите Наказ Мінтрансу №152, посилаючись на Федеральний закон №259, має на увазі, що шляховий лист повинен оформлятися при комерційних перевезеннях вантажів і пасажирів. Але в цих документах немає ні слова про те, що у водія автомобіля, який належить юридичній особі або індивідуальному підприємцю, повинен бути на руках заповнений дорожній лист за будь-яких видах перевезень. Тобто, при відсутності факту комерційних перевезень згідно з наказом Міністерства транспорту, дорожнього листа не повинен заповнюватися. Наприклад, при поїздках для корпоративних потреб компанії. Інакше в подібному документі це було б прописано.

В яких випадках перевезення вантажу і пасажирів може вважатися комерційною?

В яких випадках перевезення вантажу і пасажирів може вважатися комерційною

Згідно з Федеральним законом №259 від 8 листопада 2007 року, комерційними перевезеннями вважаються послуги з перевезення вантажів, багажу і пасажирів.

Також згідно з цим же законом роз'яснені такі поняття як вантаж, багаж і пасажир:

Вантаж - матеріальний об'єкт, прийнятий для перевезення в установленому порядку

Багаж - речі пасажира, прийняті для перевезення в установленому порядку

Пасажир - фізична особа, що уклала договір перевезення пасажира, або фізична особа, з метою перевезення якої укладено договір фрахтування транспортного засобу

Також зверніть увагу на статтю 2 "Основні поняття, що використовуються в цьому законі №259", де роз'яснюється, що таке перевізник:

  • "Перевізник - юридична особа, індивідуальний підприємець, що прийняли на себе за договором перевезення пасажира, договором перевезення вантажу обов'язок перевезти пасажира і доставити багаж, а також перевезти ввірений вантажовідправником вантаж до пункту призначення і видати багаж, вантаж уповноваженій на їх отримання особі"

І так, що з цього випливає:

Чи потрібно оформляти дорожній лист для водіїв, які перебувають за кермом корпоративного (службового транспорту) якщо вони не здійснюють комерційних перевезень, а експлуатують автотранспорт для внутрішніх потреб юридичної особи або індивідуального підприємця?

Чи потрібно оформляти дорожній лист для водіїв, які перебувають за кермом корпоративного (службового транспорту) якщо вони не здійснюють комерційних перевезень, а експлуатують автотранспорт для внутрішніх потреб юридичної особи або індивідуального підприємця

Як ви вже зрозуміли в цьому немає необхідності, оскільки чинне Російське законодавство чітко позначила тих осіб, які зобов'язані під час керування транспортним засобом мати при собі заповнений дорожній лист і пред'являти його на першу вимогу співробітникам поліції.

На жаль, деякі співробітники ГИБДД, по всій видимості, або не знають про ці не надто легких законодавчих нормах (хоча це їх прямий обов'язок), або має намір користуються на дорозі юридичною неграмотністю водіїв, які працюють в різних компаніях.

Дивіться також: З 2018 роки проводити передрейсовий огляд водіїв будуть дистанційно

Тим більше що штраф за відсутність подорожнього листа складає всього 500 рублів. Багато водіїв, навіть в душі розуміючи, що співробітники ДПС незаконно вимагають шляховий лист, намагаються не зв'язуватися. Для багатьох, на жаль, простіше заплатити штраф.

Але це призводить до безкарності тих недобросовісних співробітників ГИБДД, які незаконно вимагають пред'явити дорожній лист з водіїв, які не займаються комерційними перевезеннями.

Тому радимо вам в разі незаконного притягнення до адміністративної відповідальності за відсутність оформленого дорожнього листа, оскаржувати дії співробітників ГИБДД в суді.

Сподіваємося, що рано чи пізно органи ГИБДД роз'яснять всім своїм співробітникам і зобов'яжуть їх вивчити Федеральне законодавство та інші нормативні акти, які прямо вказують, що оформляти дорожній лист потрібно, коли здійснюються перевезення за гроші - тобто комерційні перевезення автотранспортом.

До речі в нашій країні химерують не тільки співробітники ГИБДД на дорозі. Ось приклад кричущої безграмотності співробітників Управління державного автодорожнього нагляду по Липецької області.

Рішення суду

Чи мають право інспектори ДАІ вимагати шляховий лист?
В яких випадках перевезення вантажу і пасажирів може вважатися комерційною?
Чи мають право інспектори ДАІ вимагати шляховий лист?
Як ви думаєте, чи законно це?
Чи зобов'язаний в такій ситуації водій мати при собі заповнений дорожній лист?
Що ж виходить?
Співробітники поліції, які покликані охороняти закон і стежити за його дотриманням самі його порушують?
Чому співробітники ДАІ не мають право вимагати шляховий лист і довіреність?
Але в яких же тоді випадках, встановлених законом, водії зобов'язані мати при собі заповнений дорожній лист і пред'являти його на вимогу поліції?
В яких випадках перевезення вантажу і пасажирів може вважатися комерційною?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов