Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чи можна включати кондиціонер на обігрів взимку при низькій температурі

  1. Особливості та принцип роботи спліт-системи на тепло
  2. Що таке ККД і теплова ефективність кондиціонерів
  3. Обмеження діапазону зовнішніх температур ля кондиціонерів
  4. Чи можна включати кондиціонер взимку - міфи і помилки
  5. Вибір кондиціонера з функцією обігріву
  6. Як включити кондиціонер на обігрів
  7. Перший варіант включення кондиціонера

Наша сеть партнеров Banwar

Не всі знають, як працює кондиціонер на обігрів, тому що цю функцію включають рідко, або взагалі нею не користуються. Але вона зручна тим, що можна, наприклад, восени, коли опалення в квартирах ще не включили, або навесні, коли вже вимкнули, організувати обігрів кімнат. Тому розглянемо процес обігріву за допомогою кондиціонера, як працює спліт-система, які процеси в ній відбуваються.

Особливості та принцип роботи спліт-системи на тепло

Щоб розібратися, як працює кондиціонер на тепло, треба зрозуміти, як він працює на охолодження. Адже основна функція кондиціонера полягає саме в цьому. І вона точно така ж, як у холодильника. Тільки все відбувається більш інтенсивно, тому що в кондиціонері проводиться обдування конденсатора за допомогою вентилятора. У холодильнику цього немає.

До складу кондиціонера входять:

  • випарник,
  • компресор,
  • конденсатор,
  • терморегулюючий вентиль, він же капілярна трубка.

Саме ці чотири прилади, які з'єднані між собою в кільце, є основною спліт-системи.

  1. З випарника холодоагент (фреон) у вигляді газу викачується компресор.
  2. У ньому газ стискається до певного тиску, при цьому температура останнього різко підвищується.
  3. Далі фреон рухається в конденсатор, який обдувається вентилятором. Тут відбувається віддача теплової енергії навколишньому повітрю, тобто, температура холодоагенту падає, і він перетворюється в рідину у вигляді крапельок, які осідають на стінках трубки конденсатора. Тобто, відбувається процес конденсації газу, тому цей прилад і називають конденсатором. Хоча собою він представляє трубчастий змійовик, як і випарник.
  4. Компресор кондиціонера працює постійно, тому в системі завжди присутній певний тиск. А значить, рідкий холодоагент починає переміщатися в бік капілярної трубки.
  5. Тут він під тиском починає випаровуватися, перетворюючись в газ з низькою температурою, який надходить у випарник.
  6. В останньому відбувається передача тепла. Тобто, газ забирає з повітря в кімнаті тепло, тим самим, знижуючи його температуру.
  7. Потім газ знову відкачується компресором, і процес охолодження повторюється.

Треба зазначити, що випарник знаходиться у внутрішньому блоці спліт-системи, конденсатор в зовнішньому. Додамо, що фреон, як холодоагент, є матеріалом, який легко переходить з одного агрегатного стану в інше, при цьому, виділяючи або забираючи величезна кількість теплової енергії.

При роботі кондиціонера на обігрів випарник і конденсатор міняються місцями в плані свого призначення. Тобто, розташований в зовнішньому блоці змійовик буде з повітря забирати теплову енергію, а внутрішній її віддавати, тому що холодоагент в ньому буде протікати з високою температурою.

Не всі знають, як працює кондиціонер на обігрів, тому що цю функцію включають рідко, або взагалі нею не користуються

Робота кондиціонера в режимі обігріву

Але щоб це відбувалося, треба поміняти роботу компресора кондиціонера, який буде з випарника не витягують газ, а закачувати в нього рідкий фреон. Технологія цього процесу реалізується шляхом установки чотириходового клапана. Він просто перемикає напрямок руху холодоагенту, а сам компресор в цьому не бере ніякої участі. Він продовжує працювати в штатному режимі.

Що таке ККД і теплова ефективність кондиціонерів

Принцип роботи кондиціонерів на обігрів практично нічим не відрізняється від охолодження. Але тут є один момент, який знижує ефективність роботи спліт-системи, а значить, і коефіцієнт корисної дії. Це низькі температури повітря на вулиці.

По-перше, масло в картері компресора кондиціонера при таких температурах починає замерзати. Сам агрегат працює при досить серйозних навантаженнях, що призводить до його зносу. По-друге, змійовик, розташований на вулиці, не в змозі віддати необхідної кількості холоду, щоб ККД кондиціонера був максимальний. Бракує його площі віддачі. Це досить серйозні проблеми, які вирішуються по-різному. Наприклад:

  • встановлюється обігрів картера;
  • використовується спеціальний холодоагент з більш високими Тепловіддаючим характеристиками;
  • використовується електронне плато, за допомогою якого знижується швидкість роботи компресора спліт-системи,
  • встановлюється нагрівальний провід уздовж дренажу конденсату з внутрішнього блоку, щоб усередині нього не замерзла вода.

Тепер до питання ККД і ефективності спліт-системи. Обидва показники взаємопов'язані. Тобто, коефіцієнт корисної дії - це оцінка ефективності роботи кондиціонера. Його розраховують з урахуванням споживаної потужності і корисної. Остання - це кількість виробленої теплової енергії за одиницю часу. Перша - це споживання електричного струму.

Ставлення другий до першої не повинно бути менше одиниці. При температурі на вулиці вище нуля дає можливість збільшувати ККД спліт-системи в кілька разів. Зазвичай це 2-4. Наприклад, якщо споживана потужність кондиціонера становить 1,2 кВт, то потужність що віддається теплової енергії повинна становити 2,4-4,8 кВт. Хоча остання межа вже є критичним.

Обмеження діапазону зовнішніх температур ля кондиціонерів

Виходячи з усього вищесказаного, виникає питання, чи можна користуватися кондиціонером взимку. Тут все буде залежати від того, яка модель вибирається і купується. В основному стандартні моделі спліт-систем можуть працювати на обігрів при температурі повітря на вулиці не нижче -5 ° С.

Сьогодні є кілька пропозицій, які знижують цю межу в залежності від новинок холодоагенту і технології самого процесу. Використання фреону марки R410A збільшує температурний межа до 10С, а в інверторних кондиціонерах, де компресор працює на малих обертах, тим самим знижуючи швидкість відбору калорій, температурний діапазон падає до -20С.

Чи можна включати кондиціонер взимку - міфи і помилки

Існує два основних міфу, які підтримують думку, а відповідно і питання, а чи можна включати в мороз кондиціонер.

Якщо це стандартна спліт-система, то для багатьох установка зимника, а це нагрівач для картера, плато для зниження швидкості роботи компресора і нагрівального кабелю для дренажу, вихід з положення. По-перше, установка зимового комплекту - задоволення не з дешевих. По-друге, використання всіх цих пристосувань дає можливість експлуатувати спліт-систему тільки на охолодження.

Що стосується кондиціонерів інверторного типу, то зимник встановлюється в повному обсязі. У комплект спліт-системи вже входить регулятор швидкості роботи, тому можна обійтися тільки двома нагрівачами.

Другий міф стосується кондиціонерів з уже вбудованими приладами з комплектації зимника. Тобто, їх наявність гарантує ефективну роботу кондиціонера при мінусовій температурі. Такі моделі на ринку присутня, але відносяться вони до категорії напівпромислових спліт-систем. У них вставлений не тільки зимник, а й програма антиобледеніння, яка контролює всі комплектуючі системи від негативного впливу низьких температур. Необхідно додати, що в таких спліт-системах теплообмінник виготовляється з трубки підвищеного перетину, що дає можливість збільшити площу тепловіддачі.

Звичайно, питання, при якій температурі можна включати кондиціонер на опалення, сьогодні хвилює багатьох. Тому, відповідаючи на нього, треба позначити, що все буде залежати від комплектації кліматичної техніки. Головне, що такі спліт-системи існують, і хоча вони коштують недешево, популярність їх зростає.

Вибір кондиціонера з функцією обігріву

Отже, на що треба звернути увагу, вибираючи кондиціонер з функцією обігріву:

  • на потужність споживання електричного струму;
  • на діапазон температур в плані теплового виділення;
  • на продуктивність теплової енергії;
  • на клас енергоємності агрегату;
  • на наявність спеціальної функції, яка відповідає за розмороження зовнішнього блоку спліт-системи.

Враховується також обсяг обігрівається кімнати і призначення самого приміщення. Наприклад, якщо це офіс, де працює велика кількість людей, то на обігрів буде йти менше енергії, що витрачається, тобто, ККД наближається до максимально можливого показника.

Але навіть при правильному підході до вибору, підходити до роботи кондиціонера в режимі обігріву треба з позиції грамотно проведеного включення. В цьому плані прилад без обігріву простіше, тому що у нього всього один режим. Тому розглянемо, як правильно включити спліт-систему на обігрів приміщень.

Як включити кондиціонер на обігрів


Якщо придбаний вами кондиціонер працює на обігрів, то перед тим як його включити, треба переконатися, що температура на вулиці не нижче тієї межі, який встановлений виробником. Це важливий момент, від якого буде залежати, як довго компресор може підтримувати тепло. Тобто, чи буде він відповідати своєму експлуатаційного ресурсу.

Що стосується включення, то всі маніпуляції проводяться на пульті дистанційного керування спліт-системи. У різних виробників різна послідовність натискання певних кнопок, тому два часто зустрічаються варіанти.

Перший варіант включення кондиціонера

  1. Треба знайти кнопку під назвою «MODE» і натиснути на неї.
  2. На дисплеї з'являться кілька різних значків. Вибрати треба «сонечко». На деяких пультах замість значків з'являються слова, вибрати треба «HEAT». Виставляємо клавішею цей значок або слово і натискаємо на нього.
  3. Через кілька хвилин треба перевірити, чи пішов з внутрішнього блоку тепле повітря. Якщо «ТАК», то фіксуємо встановлену позицію кнопкою «OK».

Другий варіант

Чи не на всіх пультах дистанційного керування спліт-систем є кнопка "MODE". Тому її шукати не треба і натискати теж. Просто знаходимо кнопку, під або над якою встановлено значки: крапелька, сніжинка, сонечко або лопаті вентилятора. Підганяємо під сонечко і натискаємо, тим самим включаючи функцію на обігрів. Нічого фіксувати не треба, режим вже включений і він почав діяти. Просто через пару хвилин треба перевірити, чи йде тепле повітря чи ні.

До речі, якщо він не пішов, то це або кондиціонер несправний, тоді доведеться звернутися в сервісну компанію, або у нього немає такої функції. В останньому випадку треба просто ознайомитися з інструкцією. І зробити це краще при покупці спліт-системи.

Отже, тепле повітря з зовнішнього блоку кондиціонера надходить в кімнату. Залишається лише зафіксувати температурний режим. Для цього на пульті за допомогою кнопок «+» і «-» треба підняти показник до + 24С. Це вважається оптимальний варіант. Хоча все залежатиме від власних уподобань та вологості повітря всередині кімнати.

Сучасний кондиціонер з функцією обігріву - це непоганий варіант опалення квартир в міжсезоння. Але ефективніше буде встановити теплову гармату невеликий потужність. Ось у кого ККД дорівнює 100%. Тобто, альтернатива спліт-системи є і не одна. Так що треба подумати над цим. І вибрати більш ефективний варіант.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов