Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чи потрібен стабілізатор напруги для телевізорів ЖК (LCD), LED і для плазмового ТБ

  1. Старі лампові телевізори
  2. Сучасні телевізори та стабілізатори
  3. Коротке замикання і вигоряння пікселів
  4. Занадто низька і надто висока напруга в розетці
  5. Мережеві фільтри
  6. Джерела безперебійного живлення
  7. висновки

Наша сеть партнеров Banwar

Прийшов до мене в гості мій старий знайомий, розумний начебто дядько і якось побіжно згадав, що купив до свого телевізора крутий стабілізатор напруги. На моє резонне питання - навіщо він це зробив, він здивувався і тут же став перераховувати «незаперечні» гідності цього придбання. Однак вже через якихось 15 хвилин спору, його впевненість кілька поугасла.

Взагалі, дивно, наскільки сильно ми схильні до впливу маркетингових прийомів. Навіть, здавалося б, розумні люди, з розвиненим критичним мисленням, з легкістю ведуться на різні рекламні трюки і солоденькі запевнення продаваних. У випадку ж із стабілізаторами, думаю, зіграли спогади з далекого минулого - з старого доброго Радянського Союзу.

  1. Старі лампові телевізори
  2. Сучасні телевізори та стабілізатори
  3. Коротке замикання і вигоряння пікселів
  4. Занадто низька і надто висока напруга в розетці
  5. Мережеві фільтри
  6. Джерела безперебійного живлення
  7. висновки

Старі лампові телевізори

Доросле покоління чудово пам'ятає, що в СРСР під кожним телевізором неодмінно гудів пластмасовий ящик під назвою «стабілізатор напруги» Доросле покоління чудово пам'ятає, що в СРСР під кожним телевізором неодмінно гудів пластмасовий ящик під назвою «стабілізатор напруги». Ящик, як правило, був гарячим і обов'язково важким.

Звичайно, телевізори могли працювати і без цих скриньок, але будь-яке відхилення напруги в розетці від 220В призводило до того, що зображення на екрані змінювало свою яскравість і насиченість, а сама картинка змінювалася в розмірах. Так що стабілізатори стояли практично у всіх.

Працювали такі стабілізатори з використанням принципу перенасичення сердечника трансформатора і тому були розраховані на вузький діапазон потужностей навантаження.

Для чорно-білих телевізорів, потужністю 100-200 Вт, випускалися одні моделі стабілізаторів, а для кольорових телевізорів - зовсім інші, більш потужні. Не можна було включати малопотужну навантаження в потужний стабілізатор, тому що при цьому порушувався сам принцип його роботи і він переставав виконувати свою функцію.

Ось, наприклад, витяг з інструкції по експлуатації радянського стабілізатора напруги Вега-9:

Допустима вихідна потужність стабілізатора:   - мінімальна 100,   - максимальна 200 Вт Допустима вихідна потужність стабілізатора:
- мінімальна 100,
- максимальна 200 Вт.

Допустимі коливання вхідного напруги 154 ... 253 В.
Стабілізовану напругу виходу 198 ... 231 В.

ККД - 84%.
Маса стабілізатора 3,4 кг.

Як бачите, існувало обмеження на потужність навантаження знизу, тобто в такий стабілізатор не можна було включити невеликий чорно-білий телевізор, потужністю менше 100 Вт. Точніше, включити щось можна було, але в цьому випадку про будь-якої стабілізації напруги можна було забути.

Якщо ж в Вегу-9 увіткнути навантаження більш 200Вт (наприклад, кольоровий телевізор тих часів), то стабілізатор гарантовано перегрівався і пластиковий корпус починав плавитися і смердіти. Я не раз бачив такі оплавлені коробочки у інших людей.

До речі, сьогодні такі старі стабілізатори для старих телевізорів називаються Ферорезонансні. Нинішні девайси частіше зібрані по автотрансформаторной схемою з багатьма відводами і сімісторний перемиканням між ними.

до змісту ↑

Сучасні телевізори та стабілізатори

У всій сучасної побутової техніки, включаючи телевізори 3-го покоління і новіше, стоять імпульсні блоки живлення здатні працювати в широкому діапазоні вхідних напруг У всій сучасної побутової техніки, включаючи телевізори 3-го покоління і новіше, стоять імпульсні блоки живлення здатні працювати в широкому діапазоні вхідних напруг.

На імпортних моделях TV випущених після 2000 року на задній кришці зазвичай написано щось на кшталт 110-260V АС. При цьому на виході такого блоку живлення завжди підтримується стабільне напруги, яке живить все вузли телевізора.

Так що, якщо ваш телевізор був проведений після 1985 року (не кажучи вже про моделі 2017 го), то стабілізатор йому зовсім ні до чого. Залиште його лежати в магазині.

І не слухайте переконливі запевнення продавців телевізорів про те, що стабілізатор для вашого нового телевізора ну просто абсолютно необхідний. У продавця тільки одне завдання - впарити вам якомога більше допів до вашого телевізору.

до змісту ↑

Коротке замикання і вигоряння пікселів

Він буде розповідати вам казки про те, як у РК-телевізорів від стрибків напруги «вигорають пікселі», як у LED-телевізорів перегорають світлодіоди, як стабілізатори захищають ваш телевізор від короткого замикання, перешкод, прямого попадання ядерного заряду і іншу нісенітницю. Не слухайте!

Від короткого замикання вашому телеку рівним рахунком нічого не буде (якщо, звичайно, замикання не відбулося в самому телевізорі). У разі КЗ десь на лінії, ток просто потече по іншому шляху і телевізор знеструмиться (тобто просто відключиться). Ось і все страшні і жахливі наслідки КЗ.

А щодо вигоряння пікселів маю сказати наступне. По-перше, самі «пікселі» взагалі не вигоряють, виходять з ладу керуючі транзистори, які «запалюють» ці самі пікселі. Якщо транзистор погорів, піксель назавжди залишається погашеною (чорна точка), а якщо транзистор пробило, то піксель завжди світиться (яскрава точка на екрані).

Найцікавіше, що абсолютно не має значення, чи є у вас стабілізатор чи ні, пікселі можуть і будуть вилітати Найцікавіше, що абсолютно не має значення, чи є у вас стабілізатор чи ні, пікселі можуть і будуть вилітати. Це відбувається просто відповідно до теорії надійності систем (ви тільки уявіть, скільки їх там, цих пікселів!).

Раз вже мова йде про пікселі, значить це ЖК-телевізор, а значить, в ньому стоїть імпульсний БП, отже, скачки напруги в мережі не мають жодного впливу на напруги в самій схемі телевізора.

Те чином стабілізація напруги вже здійснюється всередині схеми телевізора, отже, купувати ще один стабілізатор - не більше ніж порожня трата грошей.

до змісту ↑

Занадто низька і надто висока напруга в розетці

Ви запитаєте, що буде, якщо напруга в мережі вийде за рамки допустимих значень, зазначених на табличці телевізора? Все просто. Якщо напруга стане занадто низьким, ТВ просто відключиться. Без наслідків. Після того, як напруга повернеться до нормальних значень, телек знову можна буде включити як зазвичай.

Гірше, якщо напруга стане занадто високим. Тоді відбудеться пробій спеціального елемента на вході телевізора - варістора. Пробитий варістор влаштовує справжнісіньке коротке замикання, в результаті чого перегорає запобіжник і схема знеструмлюється. Така ось захист від перенапруги. Через якийсь час варістор приходить в норму, залишається тільки замінити запобіжник. До слова сказати, зараз вже використовують самовідновлюваний запобіжник.

Так що, як бачите, в сучасному телевізорі передбачений захист від усіх основних небезпек. Немає абсолютно ніякого сенсу в покупці стабілізатора спеціально для ТБ.

до змісту ↑

Мережеві фільтри

Єдине, що може знадобитися вашому ТВ - це хороший мережевий фільтр. Та й то тільки в деяких випадках. Всі імпульсні блоки живлення вже містять ВЧ-фільтр по входу (це, до речі, зроблено для того, щоб високочастотні перешкоди від працюючого імпульсніка не проникали в мережу і не заважали роботі інших ел. Приладів), але іноді його все-таки виявляється недостатньо. І тоді зовнішній мережевий фільтр допоможе позбутися від перешкод.

Однак тут треба бути впевненим, що перешкоди в телек проникають саме по ланцюгах харчування, а не через антену, наприклад. В останньому випадку мережевий фільтр буде абсолютно даремний, краще зосередитися на пошуку якісної антени з хорошим придушенням бічних пелюсток.

до змісту ↑

Джерела безперебійного живлення

Особливо спритні продавці умудряються впарити довірливим покупцям на додаток до телевізора безперебійний блок живлення. Але ми-то з вами розумні, ми знаємо, що бесперебойники призначені для підтримки працездатності апаратури в разі аварійного відключення живлення. Вони незамінні для таких пристроїв, як настільні комп'ютери, якусь медичне обладнання, мережеве обладнання у провайдерів і т.п. Але навіщо потрібні бесперебойники телевізору ?! Щоб камеді клаб встигнути додивитися чи що? Дуже сумнівна трата грошей.

до змісту ↑

висновки

Таким чином, ми з вами переконливо довели, що для будь-якого сучасного телевізора - будь то LED-телевізор або просто ЖК ТВ - стабілізатори напруги є абсолютно зайвими приладами (так само як і джерела безперебійного живлення і, в більшості випадків, мережеві фільтри).

Тепер відповідь на питання - чи потрібен стабілізатор напруги для телевізора, я думаю, очевидна. Просто втикайте свій телевізор в розетку і насолоджуйтесь переглядом!

Але навіщо потрібні бесперебойники телевізору ?
Щоб камеді клаб встигнути додивитися чи що?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов