Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чистка форсунок своїми руками

  1. Загальні відомості
  2. Як визначити, що форсунки потрібно чистити
  3. Як прочистити форсунки самостійно
  4. Що в підсумку

Наша сеть партнеров Banwar

Чистота паливної системи автомобіля - запорука надійної та економічної роботи двигуна. Найбільш серйозні наслідки (аж до неможливості запуску двигуна) можуть виникнути від засмічення форсунок. Для екстрених ситуацій, а також для того, щоб не витрачати гроші в автосервісах, варто знати, як проводиться чистка форсунок своїми руками.

Загальні відомості

Загальні відомості

Не секрет, що більшість сучасних водіїв ще на етапі автошколи приділяють занадто мало часу вивченню загальних принципів роботи вузлів і агрегатів автомобіля або взагалі ігнорують цю частину курсу навчання. У зв'язку з цим для багатьох буде актуальною тема даної статті.

Отже, форсунка, або як її ще називають інжектор - це частина системи упорскування інжекторних бензинових і дизельних двигунів. Завданням пристрою є розпил палива для утворення паливно-повітряної суміші у впускному колекторі або камері згоряння. За способами уприскування розрізняють чотири типи форсунок: механічні, електромагнітні, п'єзоелектричні, гідравлічні. Проте загальні принципи роботи і принциповий пристрій для всіх видів залишається однаковим.

У верхню частину форсунки під певним тиском надходить пальне. Воно проходить через внутрішній канал і потім при відкритті клапана розпорошується через випускний отвір. Чим краще розпорошення, тим однорідніше і якісніше виходить паливно-повітряна суміш. В процесі роботи отвір поступово заростає різними смолистими відкладеннями, в результаті чого розпорошення відбувається гірше.

Замість туману виходять струмки, які дуже погано змішуються з повітрям. В результаті двигун починає працювати з перебоями. Щоб відновити нормальну роботу форсунок, потрібно повернути випускних отворів їх первісну пропускну здатність. В особливо запущених випадках для видалення відкладень, які можуть повністю перекрити вихідний отвір, застосовується чистка форсунок ультразвуком. Ця процедура можлива при наявності спеціального обладнання і коштує досить дорого. Тому навіть в автосервісах пропонують промивку форсунок і інші способи їх очищення, які цілком доступні і в домашньо-гаражних умовах.

Як визначити, що форсунки потрібно чистити

Як визначити, що форсунки потрібно чистити

Взагалі, фахівці радять проводити цю операцію через кожні 30 000 кілометрів пробігу. Особливо з урахуванням якості палива на вітчизняних автозаправках. Ось основні ознаки того, що форсунки забилися:

Подібні симптоми з'являються не відразу, прогресують поступово і чітко помітні тоді, коли середній пробіг вже почав досягати позначки близько 100 000 кілометрів. Однак чим гірше якість палива і загальний стан системи харчування, тим раніше це станеться.

Як прочистити форсунки самостійно

Як прочистити форсунки самостійно

У різних водіїв методика самостійного чищення форсунок в домашніх умовах може дещо відрізнятися. Все залежить від технічних можливостей і наявності вільного часу. Однак в будь-якому випадку є деякі однакові моменти. По-перше, потрібна спеціальна рідина, яка зможе хімічно видалити смолисті відкладення. По-друге, форсунки доведеться знімати і потім ставити назад. І, нарешті, по-третє, потрібно примусове спрацьовування електромагнітного клапана всередині пристрою.

  1. Перший метод (вельми поширений). Знадобляться ключі (для демонтажу форсунок), акумулятор , Два проводочки з клемами на кінцях і очищає рідина. Для початку, як уже говорилося, форсунки потрібно зняти. Зазвичай водії знімають паливну рампу, а потім вже виймають з неї форсунки. Ступінь забрудненості кожної з них можна буде оцінити неозброєним оком. Один з дротів під'єднується одним з кінців до автомобільного акумулятора, а іншим (з клемою) до контакту на форсунки. Другий провід під'єднаються тільки до форсунки. До неї ж через вхідний отвір під'єднується балон з очищувачем. Часто це роблять безпосередньо, але деякі водії вважають за краще робити це через шматок паливного шланга. Далі, утримуючи форсунку однією рукою, потрібно натискати на розпилювач балона, щоб рідина для чистки форсунок початку нагнітатися всередину. Одночасно з цим потрібно замикати другий проводок на акумуляторі, приводячи в дію електромагнітний механізм клапана. Одні майстри роблять це безпосередньо, в той час як інші виконують процедуру, наприклад, через лампочку (щоб знизити напругу, що подається на форсунку). Відкривати клапан слід на 2-3 секунди. Процедуру проводять до тих пір, поки не буде досягнуто хороше розпилення рідини.
  2. Другий метод нагадує процедуру в автосервісі. Для нього доведеться зібрати з підручних засобів стенд для чищення форсунок. В Інтернеті є безліч варіантів. Основна відмінність між ними полягає у використовуваних матеріалах. У будь-якому випадку, робота його буде аналогічна роботі заводської установки. Принцип і основна перевага полягає в тому, що одночасно обробляються відразу всі чотири форсунки. Крім того, є можливість порівняти розпорошення і домогтися однакового факела.
  3. Третій метод полягає у відновленні нормальної роботи форсунок без їх знімання. Тобто, прямо на двигуні. Для цього знадобиться промивний циліндр, який легко виготовити самостійно з дволітровою пластикової пляшки. З боку денця просверливается отвір під ніпель. Сюди буде підключатися повітряний компресор з манометром. З боку кришечки монтується шланг для підключення до паливної рампи. Щоб прочистити форсунки не знімаючи двигуна, потрібно в промивний циліндр залити спеціальну рідину для чищення форсунок. Потім підключити циліндр до системи, від'єднавши попередньо паливний насос. Після знадобиться запустити двигун і включити компресор для подачі рідини. А коли вона повністю виробиться, зібрати все назад. Мінус цієї процедури полягає в неможливості візуально оцінити ні ступінь забрудненості форсунок, ні ступінь їх очищення, ні якість розпилення палива.
  4. Четвертий метод дуже ефективний, але і найскладніший. Використовується він в самих запущених випадках забруднення форсунки. Йдеться про ультразвук. Для роботи буде потрібно ультразвукова ванна для чищення форсунок, яку можна зібрати самостійно. Знайти схему зборки в інтернеті не важко. Мінус полягає в тому, що потрібні знання фізики, досвід і навички.
  5. П'ятий спосіб слід вважати лише профілактичним. Він полягає в заливці спеціальних рідин в паливний бак, завдяки чому відбувається очищення як всієї системи, так і форсунок. Така чистка здійснюється безпосередньо під час роботи двигуна. Однак слід пам'ятати, що в цьому випадку можливе механічне забруднення фільтрів форсунок.

Що в підсумку

У всіх випадках очищення форсунок з їх зніманням з двигуна в автосервісах настійно рекомендують проводити заміну фільтрів тонкого очищення і всіх ущільнювачів гумок. Практика ж показує, що фільтри в ряді випадків можна не міняти, а гумки досить буде змастити силіконовою змазкою.

Як видно, при регулярному догляді за автомобілем, прочистити форсунки можна і в умовах власного гаража. Зробити це можна кількома способами, причому у всіх з них, крім ультразвукового, буде потрібно засіб для чищення форсунок бензинового або дизельного двигуна.

Склад зазвичай купується в магазинах з продажу ПММ і автотоварів. Відзначимо, що очищають речовини зазначеного типу досить агресивні і легкозаймисті, так що працювати рекомендується в захисних рукавичках, а також берегти очі.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов