Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чистка гвинтівочного стовбура (короткий курс)

Наша сеть партнеров Banwar

Перш ніж приступати до опису порядку дій, давайте розглянемо механізм утворення забруднення в гвинтівочних стовбурах.

Припустимо, що перед самим першим пострілом канал ствола абсолютно чистий - в ньому немає ні пилу, ні залишків мастила, ні застарілої грязі. В цьому випадку першим шаром нового забруднення виявиться слід від оболонки першої кулі, яка пройде по каналу ствола при стрільбі.

Оболонки сучасних гвинтівкових куль виготовляються з самого різного матеріалу. Далі ми докладно розглянемо типи забруднень, що залишаються кожним конкретним матеріалом оболонки; поки ж зупинимося на тому, що всі без винятку матеріали кульових оболонок залишають в стовбурі слід. Цей слід являє собою неоднорідну плівку, щільно прилипла до поверхні каналу ствола. Наступна куля залишить плівку поверх плівки від першої кулі; і чим більше разів ви стріляли зі своєї зброї, тим ширший і товщий ця сукупна плівка від кульових оболонок.

Наступна куля залишить плівку поверх плівки від першої кулі;  і чим більше разів ви стріляли зі своєї зброї, тим ширший і товщий ця сукупна плівка від кульових оболонок

Справа ускладнюється тим, що матеріал кульових оболонок - не єдиний фактор, що визначає забруднення каналу ствола, і навіть не основний. Найбільший вплив - і найбільшої шкоди вносять газоподібні продукти горіння порохового заряду і капсульного складу. Порохові гази при пострілі розвивають величезний тиск; завдяки (хоч дякувати їм за це і богопротивне) цьому тиску, газоподібні продукти горіння отримують можливість проникати в кристалічну структуру ствольної стали і там накопичуватися. А оскільки порохові гази і, особливо, продукти згоряння капсульного складу мають агресивних хімічних впливом на метал каналу ствола, такий ефект для стовбура найбільш плачевний.

Тверді залишки згоряння порохового заряду і капсульного складу осідають на поверхні каналу ствола. Оскільки там вже присутня плівка, залишена оболонкою кулі, в результаті стрілянини утворюється щось, зовні схоже на листковий пиріг - а саме, щільна багатошарова плівка агресивної бруду.

Чи варто боятися цього бруду?

Існує досить велика спільність стрільців (в основному, її утворюють мисливці, що стріляють з довгоствольної нарізної зброї не надто часто - виключно в мисливський сезон - і досить небагато), яка взагалі не заморочується чищенням. У цьому середовищі прийнято вважати, що забруднення не шкодить стовбурах взагалі. І особливим шиком вважається не чистити ствол, який має армійське походження. Мені самому настільки часто доводилося чути твердження на зразок «А я свій СКР (СВТ / Тигр / Вепр / Сайгу / трьохлінійки і т.д.) взагалі не чищу - а навіщо?», Що воно тепер викликає у мене алергічну реакцію.

Насправді - і це слід вивчити напам'ять - забруднення від пострілів шкідливо для всіх гвинтівочних стовбурів без винятку, незалежно від покриття або відсутності покриття каналу ствола, типу ствольної стали, знаменитості виробника і вартості зброї. Але боятися цього бруду не потрібно. Чому? Тому що зараз ми навчимося з нею боротися.

Для ефективної боротьби з забрудненням гвинтівочного стовбура знадобляться деякі інструменти.

Перш за все, це шомпол. Шомпол - наріжний камінь грамотної чистки гвинтівочного стовбура, оскільки від конструкції шомпола залежить не лише, чи буде ваша гвинтівка добре вичищена. Поганим шомполом канал ствола і пошкодити недовго; якщо ж ви бажаєте цього уникнути, то шомпол потрібен цілісний - у вигляді неразборного металевого стержня в пластиковій оболонці, - і максимально жорсткий. Найкращі гвинтівочні шомполи повністю відповідає поняттю «ідеально жорсткого стрижня», який використовується в теоретичній механіці - вигин відсутній, і зусилля передається тільки в осьовому напрямку.

Безумовно, ви можете використовувати складові шомполи або ж цільні, але зроблені з полімерних матеріалів. Однак складові шомполи, навіть покриті пластиком, можуть дряпати межі нарізів ділянками, де відбувається стик окремих ланок; аналогічне явище може відбуватися при використанні цільних, але гнучких, полімерних шомполів. Оскільки ми домовилися любити свою зброю, слід усвідомити, що гвинтівки шомпол не повинен бути гнучким. Це ж не спінінг, в кінці кінців.

Шомпол повинен бути ще й досить довгим - не слід забувати, що гвинтівка, крім регламентованої довжини стовбура з патронником, зазвичай має ще і ресивер. Крім того, іноді корисно мати можливість розмахнутися. Я сам використовую шомпол з довжиною робочої частини 44 дюйма (при довжині гвинтівочного стовбура з патронником в 26 дюймів) і не відчуваю при чищенні будь-яких незручностей - навпаки, одне лише задоволення.

Не менш важливим інструментом є втулка (в англомовних країнах її називають bore guide). Я б навіть сказав, що за важливістю втулка і шомпол ділять між собою перше місце.


Втулка має подвійну функцію. По-перше, вона дійсно служить для напрямку руху шомпола - а точніше, для перешкоджання дотику (і, таким чином, можливого псування) стрижнем шомпола нарізів в районі пульного входу стовбура. Це дуже важливо, оскільки від стану нарізів в районі пульного входу безпосередньо залежить точність зброї. По-друге, втулка, щільно посаджена в патронник рушниці, перешкоджає попаданню чистячих хімікатів і розчиняється бруду куди-небудь ще, крім каналу стовбура гвинтівки. Погодьтеся, немає сенсу розмазувати бруд, що видаляється з каналу ствола, по всьому зброї.

Решта інструментів - це різноманітні насадки. Всі насадки можна розділити на два основних типи: це йоржики і протирання (також відомі як «Вішери»).

Призначення і принцип дії йоржиків просто і зрозуміло - вони потрібні для механічного впливу на щільну плівку забруднення. Бувають йоржики металевими (як правило, латунними або бронзовими) і полімерними.

Зрозуміло, видалити бруд одним лише йоржиком не вдасться, як і не вдасться з'їсти тарілку супу з допомогою вилки - для цього і призначені протирання.

І замикає групу необхідного інструментанія стійка (gun vise або gun cradle). Вона призначена для фіксації вашої гвинтівки (або окремо стовбура з ресивером) під час чищення. Бувають спеціалізовані стійки; бувають стійки, інтегровані в розкладні ящики для інструментів. До того ж, можна виготовити стійку самому - не так вже це й складно. У будь-якому випадку, стійка необхідна - хоча б навіть для зручності самого стрільця.

Крім інструментів, має сенс описати витратні матеріали. Найбільш поширеними з них (і одночасно найбільш, мабуть, простими і зручними) є тканинні патчі (від англ. Patch - клаптик, клаптик). Їх можна зробити самому, розрізавши ножицями шматок тканини на квадратики потрібного розміру, або ж купити готові; але саморобні патчі підходять для чищення краще, тому що ви можете за рахунок коригування розмірів вирізуваного патча регулювати щільність його проходження через ствол, в той час як фабричні патчі в упаковці зазвичай мають однаковий розмір. Найкраще робити патчі з тканини білого кольору - на ній помітніше бруд, - і досить товстою і м'якою, щоб патч повністю заповнював перетин каналу ствола. Сам я якийсь час назад вирішив проблему з патчами з властивим мені розмахом, купивши близько тридцяти метрів білої фланелі.

Останнім часом дуже велику популярність придбали витратні матеріали виробництва фірми VFG - у вигляді Навинчивающийся на особливу протирання повстяних циліндриків (в народі їх називають «патчами VFG», хоч це і неправильно - на клаптики ці циліндрики анітрохи не схожі). Ці циліндрики дійсно дуже зручні - і в деяких процедурах взагалі незамінні, - проте зручні вони не для всього, і повністю замінити тканинні патчі не можуть. Тому найрозумнішим буде використання і патчів, і циліндриків - порядок дій буде описаний далі.

Саме час тепер перейти до опису хімічних засобів, що використовуються для чищення.

Всю необхідну збройову хімію за принципом дії можна розділити на три категорії. По-перше, це кошти для розчинення і нейтралізації порохового нагару. По-друге, це кошти для видалення слідів від матеріалу оболонки куль - я навмисно не кажу «міді», оскільки такі кошти, як правило, здатні також розчиняти сліди свинцю і цинку. Бувають також універсальні засоби, одночасно розчиняють і нагар, і сліди металів, але їх дія, як правило, дещо слабше.

До третьої категорії відносяться пасти для чищення - приблизний аналог косметичних скрабів. Як правило, такі пасти мають виключно механічний принцип дії, але бувають і пасти з комплексним антіомеднітельно-механічною дією. На відміну від розчинників, пасти чудово відчищають навіть ті стовбури, з яких стріляли кулями з покриттями - начебто дисульфіду молібдену (moly-coated) або покриттів на основі тефлону, що не бере звичайна хімія.

І, нарешті, четверту категорію складають пенетраціонно-мастильні масла. Завдання масел - не тільки і не стільки власне мастило. Набагато важливіше нейтралізувати залишки чистить хімії, яка сама по собі - особливо засоби з другої категорії - дуже агресивна. Такі масла повинні мати високу плинністю і проникність, щоб нейтралізувати агресивні речовини всюди, де тільки можна; тому їх, власне, і називають пенетраціоннимі (від англ. Penetrate - проникати всередину, пронизувати). При цьому ці масла чудово придатні і для змащення.

Необхідно зауважити, що в самих крайніх випадках - наприклад, коли ви віддалені від цивілізації, і відповідних засобів під рукою просто немає, - пенетраціонное масло можна використовувати і для нейтралізації порохового нагару. Звичайно, воно спрацює далеко не так ефективно, як спеціалізоване засіб від нагару, проте це все ж краще, ніж не чистити взагалі.

Дуже часто виникають питання: чи можна чистити зброю гасом або його похідними, на зразок WD-40?

Я відповім на це ухильно, тому що знаю: дуже багато тільки за допомогою WD-40 і чистять, рішуче відкидаючи в сторону всі поради і піднімаючи на сміх прихильників спеціалізованих засобів для чищення зброї. Так, чистити зброю за допомогою WD-40 можна. Ще можна чистити зброю за допомогою огіркового розсолу або вивітрілого Жигулівського пива - і спробуйте тільки сказати, що я не маю рації.

Можна, можливо. Але не потрібно. Повірте мені.

Тепер прийшов час винагородити вас за терпіння і поблажливість до мого занудство. Перейдемо безпосередньо до чищення.

Перейдемо безпосередньо до чищення

Перш за все запасіться всім необхідним. Ви вже знаєте, що вам потрібні стійка, шомпол і втулка. Додатково знадобиться один бронзовий йоржик, один пластиковий, одна протирання-Вішер для тканинних патчів, одна протирання-перехідник для повстяних циліндриків VFG, один шматок фланелі, одна жменя циліндриків VFG, одна упаковка ватних паличок для чищення вух, один рулон паперових рушників або 65 метрів туалетного паперу, і одна пилка для нігтів. Не забудьте також дві руки і одну голову.

Не забудьте також дві руки і одну голову

Хімію ми будемо використовувати тільки ту, що є в продажу в київських магазинах зброї. Нам знадобиться одна банка піни Forrest, одна банка розчинника нагару Hoppe's # 9 Nitro Powder Solvent, одна банка розчинника слідів металу Robla Solo Mil, одна баночка чистить пасти JB Bore Cleaner і один флакон спрей Klever Ballistol. Замість Роблю і Хоппе # 9 можна успішно використовувати Shooter's Choice MC # 7 Firearms Bore Cleaning Solvent - це засіб однаково добре розчиняє і нагар, і сліди металу.

Отже. Припустимо, ви тільки що відстрілялися на полігоні (або ж підстрелили на полюванні призового лося, випили «на своїй крові» і сфотографувалися) і маєте намір їхати додому (або ж їхати «квасити» на базу). Зрозуміло, перш за все ви думаєте про своє зброю (припустимо, що це дійсно так).

У тому випадку, якщо ви стріляли всього кілька разів, а основну чистку зброї плануєте розпочати наступного дня - так, як це зазвичай відбувається на колективних полюваннях, - заливати в стовбур хімію немає сенсу; від неї буде більше шкоди, ніж користі. Досить вийняти затвор і прогнати через ствол нещільний патч, рясно змочений Баллістолом. Це масло має легку лужну дію, тому здатне певним чином нейтралізувати пороховий нагар - що, власне, нам і потрібно.

У разі ж, коли настрел великий - від п'ятнадцяти пострілів і більше, - і на дорогу додому піде не більше години-двох, має сенс не обмежуватися Баллістолом. Якщо ви стріляли кулями в металевій оболонці, задуйте в ще гарячий ствол піну Форрест і залиште так. Завдяки підвищеній температурі, ефект дії піни посилиться, в той час як небезпеки для ствола не буде ніякої - піна Форрест відноситься до дуже делікатним засобам.

Будинки встановіть зброю в стійку і вставте в ресивер втулку.

Якщо канал ствола був змазаний Баллістолом, то його необхідно ретельно витерти - інакше Баллістол послабить дію розчинників; те ж саме, але з іншої причини, слід зробити з піною. Краще за все перший протирання виконати за допомогою циліндрика VFG - в стовбурі ще дуже багато бруду (після піни бруду, природно, набагато менше, ніж після Баллістола, однак Форрест змушує бруд в деякому роді розбухати), і звичайний патч допоможе погано. Пропустіть через ствол ще парочку циліндриків.

Тепер настала черга йоржиків. Візьміть пластиковий йоржик і за допомогою пилочки для нігтів нанесіть на нього трохи пасти Джей-Бі (паста повинна покривати лише середню частину йоржика). Вставте шомпол з йоржиком в стовбур і кілька разів виженете його туди-сюди (на виході зі ствола йоржик повинен повністю залишати дуловий зріз). Тепер зніміть йоржик - він більше не знадобиться - і витріть шомпол від бруду. З каналу ствола відпрацьовану пасту, перемішану з брудом, видаліть начисто - спочатку циліндрик, потім патчами.

Тепер ваш стовбур вичищений від основної бруду; проте сама противна і складна бруд в ньому залишилася. Я говорю про нагаре, в'ївся в пори металу стовбура через жахливого тиску, що розвивається при пострілі. Складність цього забруднення в тому, що воно приховано під тонкою плівкою металу, залишеного оболонками куль - найпершої металевої плівки, яку до кінця видалити за допомогою неабразівной пасти неможливо.

У боротьбі з цією плівкою нам допоможуть розчинники (власне, піна Форрест сама є таким розчинником, але в даному випадку нам потрібно дещо серйозніше). Проженете через ствол кілька патчів, добре змоченої роблю або ШутерсЧойсом, і залиште стовбур в спокої приблизно на півгодини (але не більше, оскільки ці засоби, що містять аміачні сполуки, досить агресивні).

Через півгодини протріть стовбур насухо патчами. Нанесіть на бічну поверхню циліндрика VFG за допомогою пилочки для нігтів трохи пасти - зовсім трохи. Проженете цей циліндрик по стовбуру десяток разів туди-сюди - стежачи, однак, щоб циліндрик не виходив за дуловий зріз. Ця процедура допоможе відчистити залишки металевої плівки, не до кінця розчинені хімією.

Тепер потрібно нейтралізувати залишки хімії Баллістолом. Давши Баллістолу попрацювати протягом півгодини або близько того, потрібно протерти ствол начисто і насухо за допомогою патчів (якщо три патча поспіль на виході такі ж чисті, як і на вході - значить, ви домоглися свого).

Тепер, коли розчинників в каналі ствола не залишилося, можна використовувати бронзовий йоржик (інакше б він успішно розчинявся хімією). Бронзовий йоржик потрібен не для руйнування щільної бруду - ми успішно подолали її сукупною дією пластикового йоржика, повсті, пасти і хімії. Бронзовий йоржик зважаючи на свою жорсткості потрібен для руйнування бруду в важкодоступних ділянках стовбура, де її «дістати» більш делікатними засобами практично неможливо: мова йде про кути нарізів. Кілька - десяток або трохи більше - рухів туди-сюди, і досить; потім потрібно пропустити кілька патчів, змочених розчинником. Потім потрібно протерти ствол начисто сухими тканинними патчами, поки вони не перестануть виходити забрудненими. Вуаля - ваш стовбур вичищений на совість.

Чистку інших вузлів вашого зброї зручно здійснювати за допомогою ватних паличок, змочуваних Баллістолом, і тих же патчів, які використовуються в якості серветок. У порівнянні з чищенням каналу ствола чистка інших вузлів зброї не представляє будь-якої складності, тому я не буду зупинятися на ній докладно.

Деяку тонкість має чистка стовбура в разі, якщо ви стріляли кулями з покриттям - на кшталт дисульфіду молібдену або деяких різновидів тефлону.

Складність тут в тому, що сліди від цих покриттів не розчиняються звичайними засобами. Вам доведеться використовувати виключно механічні засоби - йоржики і пасту; тому, купуючи такі патрони, запасіться терпінням.

Довгого життя вам і вашим зброї.

Автор: Андрій "Machete" Рудой

Чи варто боятися цього бруду?
Мені самому настільки часто доводилося чути твердження на зразок «А я свій СКР (СВТ / Тигр / Вепр / Сайгу / трьохлінійки і т.д.) взагалі не чищу - а навіщо?
Чому?
Дуже часто виникають питання: чи можна чистити зброю гасом або його похідними, на зразок WD-40?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов