Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чому мотор їсть масло: причини на бензинових і дизельних двигунах, як усунути проблеми своїми руками

  1. норми
  2. Причини підвищеної витрати масла
  3. Способи усунення масляного голодування
  4. Чому двигун їсть масло: причини на відео

Наша сеть партнеров Banwar

Підвищений витрата масла - відносне поняття, яке слід з'ясувати в самому початку. Допустимі норми відрізняються у різних виробників. І якщо проблема все-таки існує, то потрібно визначити причину (а їх чимало). Після діагностики потрібно вибрати відповідний спосіб усунення. Від правильного вибору істотно залежить ціна ремонту. У нашій статті ви знайдете вичерпну інформацію про можливі причини і способи усунення перевитрати моторного масла в дизельних і бензинових двигунах.

норми

Почнемо з того, що масло згорає у всіх (навіть нових) двигунах. Питання в кількості. Великі втрати масла чреваті підвищеним зносом мотора або навіть виходом його з ладу (якщо рівень досягне критично низької позначки). До того ж постійні доливання не безкоштовні. Якщо витрата масла в якийсь момент різко збільшився, то однозначно слід знайти причину. Але якщо ви завжди доливали 1 літр на 1 тис. Км, або придбали б / у автомобіль і не знаєте як було раніше, то поцікавтеся нормами чаду саме для вашого двигуна. Знайти їх можна в мережі за моделлю авто і обсягом двигуна, але краще використовувати буквено-цифрове позначення з таблички під капотом, техпаспорта або розшифровки VIN номера. Автовиробники іноді виправляють свої помилки. Тому можуть бути модифікації одного і того ж мотора з різними нормами витрати. Відмінне джерело інформації на цю тему - клубний форум марки вашого авто.

Врахуйте, що у дизельного агрегату норми чаду вище через високий ступінь стиснення і особливостей конструкції. Турбовані мотори також споживають більше масла. Якщо ж у вас дизельний двигун з турбіною, то каністра з маслом завжди повинна бути у вас під рукою. Стиль водіння і режим експлуатації також безпосередньо впливають на витрату масла. Коли мотор постійно працює на підвищених оборотах (вище 4 тис.), Або регулярно перевозить важкі вантажі, втрати мастила можуть збільшитися в рази. Якщо ви «гонщик», то спробуйте поїздити тиждень спокійно, можливо визначте джерело проблеми і заощадите на маслі.

Коли норми вивчені і експерименти з манерою водіння не допомогли, то переходимо до визначення можливих причин.

Причини підвищеної витрати масла

Для полегшення діагностики розіб'ємо причини на групи:

  1. Природний чад - добові норми витрат, певні виробником. З ними можна тільки змириться.
  2. «Неправильне» моторне масло. Неякісне масло, підробки, в'язкість не відповідає рекомендованої.
  3. Негерметичність системи - протікання.
  4. Несправна турбіна.
  5. Знос сальників клапанів (маслос'емних ковпачків).
  6. Фізичний знос циліндро-поршневої групи.
  7. Несправність ТНВД (для дизельних двигунів).

З першим пунктом все зрозуміло, а ось другий - дуже поширена причина проблеми підвищеної витрати (і швидкого капітального ремонту теж). «Погане» масло утворює дуже сильний нагар всередині двигуна. Це призводить до цілого списку ускладнень: забиваються маслопроводящіе канали, залягають (коксуються) поршневі кільця, неправильно працюють клапана. Визначити рівень забруднення мотора можна просто відкрутивши кришку маслозаливной горловини. Якщо на ній є чорний нагар і видимі частини двигуна темного кольору (повинні бути золотистого), то має бути глобальна чистка. Зазвичай наслідки використання неякісної мастила дуже серйозні, аж до капітального ремонту.

Зазвичай наслідки використання неякісної мастила дуже серйозні, аж до капітального ремонту

З таким забрудненням мотор довго не пропрацює

Фізична витік масла через ущільнення також поширене явище, яке досить легко діагностувати. Це можуть бути сальники коленвала або распредвала. Які, до речі, рекомендується міняти при плановій заміні комплекту ГРМ. Самі сальники коштують недорого, але процедура заміни непроста і обійдеться дорожче, ніж запчастини. Текти може прокладка головки циліндрів, клапанної кришки або масляного фільтра. У першому випадку зволікати з ремонтом не варто, оскільки можливе попадання охолоджуючої рідини всередину двигуна. Зовнішніх ознак течі може не бути, але охолоджуюча рідина в розширювальному бачку помутніє, а масло на щупі буде пінним.

Не забудьте перевірити прокладку піддону двигуна. Оцінити її стан можна тільки на підйомнику або оглядовій ямі, попередньо знявши металеву захист (якщо є).

Навіть справна турбіна сприяє додаткової витрати масла, а при поломці втрати збільшуються багаторазово. Перевірити свої підозри можна знявши патрубок ведучий до турбіни, якщо всередині присутній масло, то готуйтеся до заміни компресора. Коштує він дорого на будь-якої моделі авто, але ремонт, як правило, тільки продовжує «агонію».

Явна ознака необхідного ремонту

Наступна «вікова» причина - це знос сальників клапанів. Згодом вони дубеют від перепадів температури. Зазвичай це відбувається після 150 тисяч пробігу. Витрати на усунення невеликі - в межах 100-200 доларів. Основна ознака - білий дим з вихлопної труби при старті мотора, особливо холодного.

Всі попередні варіанти актуальні як для бензинових, так і для дизельних моторів. Але в останніх може бути своя особлива причина підвищеної витрати масла - паливний насос високого тиску. При його несправності частки моторного масла впорскується в циліндри разом з дизельним паливом, що неминуче збільшує втрати.

Якщо всі описані вище причини усунені або відсутні, то залишилося саме «страшне» - знос циліндро-поршневої групи. Іншими словами, дорогий капітальний ремонт двигуна. Він може обмежитися банальною заміною поршневих кілець (якщо пощастить). Якщо немає, то заміна поршнів на ремонтні та розточування (або Гільзування) циліндрів. Остаточний вердикт можливий тільки після «розтину».

Ступінь зносу можна визначити тільки після «розтину»

Способи усунення масляного голодування

Способи розділимо по простоті виконання і зростанню вартості ремонту:

  1. Заміна масла. Інший виробник або зміна в'язкості.
  2. Використання спеціальних присадок.
  3. Замінити пошкоджені прокладки і сальники.
  4. Поміняти маслос'емниє ковпачки.
  5. Відремонтувати або замінити несправні деталі - ТНВД, турбіна.
  6. Капітальний ремонт двигуна.

Завжди варто починати з самого простого. Банальна зміна виробника або місця покупки (раптом підробку продають) моторного масла може показати вражаючий результат. При незначному зносі допомагає використання більш вузького масла. Наприклад, залити напівсинтетику (10W40), замість синтетики (5W40). Більш товстий масляний шар компенсує мінімальний знос. Обов'язково переконайтеся в сумісності обраного типу масла з саме вашої модифікацією двигуна. При зміні типу мастила рекомендується спеціальна промивка двигуна між замінами.

При зміні типу мастила рекомендується спеціальна промивка двигуна між замінами

Підробку складно відрізнити, а наслідки использвания можуть бути дуже серйозними

При виборі масла зверніть увагу на температуру спалаху. Чим вище, тим менше чад. Рекомендується більш 225 градусів за Цельсієм.

Автомагазини пропонують безліч хімічних рішень проблеми. Але цей спосіб слід використовувати тільки ретельно вивчивши відгуки про конкретний продукт і зваживши всі ризики. Автолюбителів привертає простота рішення - залив і готово. Але є і зворотна сторона - неправильна присадка, несумісність з маслом, підробка або просто неякісний продукт (виробник присадки трохи злукавив). В такому випадку ви отримаєте набагато більше шкоди, ніж користі. Але якщо ретельно підійти до питання вибору, то за розумні гроші і без втручання всередину мотора, можна:

  • відновити еластичність сальників;
  • усунути невеликі масляні течі (швидше за «запотівання»);
  • «Раскоксовать» залёгшіе поршневі кільця;

Іноді при протіканні складно визначити джерело, особливо якщо двигун брудний. Тоді слід його вимити спеціальним засобом або скористатися послугами автомийки (тільки бережіть електроніку). На чистому моторі дуже добре видно масляні патьоки. При заміні прокладок слід врахувати ступінь зусилля при закручуванні кріпильних болтів. Якщо їх перетиснути, то текти може проявитися знову. Також існує певна послідовність затягування клапанної кришки і головки блоку циліндрів. Вивчіть документацію або зверніться до перевірених фахівців.

Вивчіть документацію або зверніться до перевірених фахівців

На чистому моторі визначити набагато легше

Капітальний ремонт двигуна роблять при крайньому ступені зносу. У деяких випадках дешевше і простіше регулярно доливати масло до необхідного рівня. Більш розумно відразу поміняти сальники клапанів і лише за відсутності результату рухатися далі.

Чорний дим з вихлопної труби дизельного автомобіля свідчить про несправній паливній системі. Білий дим при будь-якому типі мотора означає знос циліндро-поршневої групи (якщо пощастить, то тільки сальники клапанів). При явному прояві цих ознак присадки і полусредства не допоможуть, потрібен ремонт.

При явному прояві цих ознак присадки і полусредства не допоможуть, потрібен ремонт

Ознака несправної дизельної паливної системи

Чому двигун їсть масло: причини на відео

Як ви переконалися, джерел підвищеної витрати може бути багато. Оптимальним варіантом буде послідовне усунення від простого до складного. Не нехтуйте регулярним обслуговуванням своєї машини якісними матеріалами та більшості перерахованих проблем просто не виникне.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов