Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чому зростає тиск в системі опалення: перелік причин

  1. Основні причини підвищення тиску
  2. Повітряна пробка як причина підвищення тиску в закритих системах
  3. Оптимальне значення для приватного будинку або котеджу
  4. падіння тиску
  5. Підвищення тиску через розширювального бака

Наша сеть партнеров Banwar

підвищений тиск в системі опалення стає причиною розбалансування роботи обладнання, частим блокувань котла. У підсумку, окремі елементи піддаються посиленою навантаженні, що призводить до поломок контуру і виходу обладнання з ладу. Чому зростає тиск в системі опалення? Причин такого явища кілька, найчастіше це протікання, розбалансування роботи окремих елементів, збій в роботі автоматики або неправильно виконані настройки.

Зміст статті

Основні причини підвищення тиску

Найчастіше причиною, чому зростає тиск в системі опалення в закритій системі опалення, є поломка обладнання через яку показники то скачуть в верх, то різко падають вниз. Але, крім цього, причини також включають в себе наступне:

  1. Різке підвищення тиску теплоносія через перекриту запірної арматури. В системі спостерігається підвищення напору, після чого відбувається блокування котла і зупинка системи. Для усунення проблеми необхідно перевірити арматуру на предмет протікання, відкрити клапани і крани для скидання тиску.
  2. Причиною підйому напору в системі опалення може бути забруднення фільтра-грязевика. На поверхні такого фільтра накопичуються частинки іржі, сміття, пісок та шлак. У підсумку на ділянці між котлом і фільтром сильно зростає тиск. Для усунення причини необхідно регулярно чистити фільтри, не рідше, ніж 3-4 рази на рік. Також хорошим рішенням стане заміна звичайних грязевиков на магнітні або промивні фільтри. Вони коштують дорожче, але їх обслуговування набагато простіше.
  3. Робочий тиск системи може підвищуватися через збій роботи автоматики опалювального котла. Це заводський брак, неправильно виконані настройки системи, поломка керуючої плати. Всі ці проблеми вимагають ремонту котла, який може провести тільки майстер.
  4. Спостерігаються протікання крана підживлення, тобто вода буде постійно проникати в загальний контур, що викликає стрибок тиску. Ремонт зазвичай досить простий, треба тільки замінити гумові прокладки. Але при наявності шлюбу слід повністю замінити кран або обладнання.

Чому падає тиск в двоконтурних або звичайному котлі? Така ситуація найчастіше виникає при поломки розширювального бака або пропусках повітряного клапана. Для усунення проблеми може знадобитися ремонт або повна заміна бака.

Повітряна пробка як причина підвищення тиску в закритих системах

При роботі закритої системи не рідкість, коли тиск підвищується, при цьому воно може супроводжуватися зниженням загальної температури теплоносія, блокуванням котла. Все це призводить до розбалансування роботи контуру, виходу з ладу окремих його елементів.

Чому в системі збільшується тиск або спостерігається його різке підвищення? Зазвичай в закритих опалювальних контурах, які використовують газове обладнання або котли іншого типу, подібні перепади відбуваються через завоздушіванія. Повітряні пробки є досить поширеною причиною перепаду тиску. Зазвичай наявність таких проблем визначається в наступних випадках:

  • поломка обладнання;
  • неправильно проведений запуск системи;
  • збої в роботі автоматики;
  • наявність тріщин в теплообміннику котла.

Причин таких збоїв в роботі системи кілька:

  • заповнення контуру відбувається з верхньої точки;
  • при пуску спостерігається дуже швидке заповнення води в системі;
  • крани Маєвського або воздухоотводчики несправні;
  • в радіаторах опалення після їх ремонту не був спущений повітря;
  • крильчатка циркуляційного насоса розпущена, тобто підкачка повітря відбувається з порушеннями.

Вирішити проблему допоможе скидання тиску системи опалення, заповнення водою з нижньої точки при відкритих кранах для стравлювання повітря. Саме заповнення повинно бути повільним, робота закінчується тоді, коли з верхньої точки контуру починає надходити вода. Крім того, після монтажу опалювальної системи і перед початком її експлуатації рекомендується обробити воздухоспускного крани звичайної мильною піною. Це дозволяє виявити подсасиваніе повітря і вчасно запобігти утворенню повітряних пробок.

Оптимальне значення для приватного будинку або котеджу

Будь-котел працює при певних налаштуваннях системи, зокрема, необхідно правильно розрахувати тиск води. На це значення впливають поверховість будівлі, тип системи, кількість радіаторів і загальна довжина труб. Зазвичай для приватного будинку рівень тиску становить 1,5-2 атм, але для багатоквартирного п'ятиповерхового таке значення 2-4 атм, а для десятиповерхового - 5-7 атм. Для більш високих будівель рівень тиску становить 7-10 атм, максимальне значення досягається в теплотрасах, тут воно дорівнює 12 атм.

Для радіаторів, які працюють на різній висоті і досить пристойній відстані від котла, вимагає постійне коректування тиску. При цьому для зниження застосовуються спеціальні регулятори, для підвищення - насоси. Але регулятор повинен бути завжди справний, в іншому випадку на окремих ділянках будуть спостерігатися різкі коливання, падіння температури теплоносія. Коригування системи необхідно проводити так, щоб запірна арматура ніколи не була перекрита повністю.

падіння тиску

Підвищення тиску в закритих системах опалення є не єдиною проблемою, в деяких випадках спостерігається різке падіння робочого тиску, при цьому серед причин, чому рівень тиску падає, слід виділити такі:

  • приховані протікання системи, поява корозії, ослаблення з'єднань, протікання фітингів;
  • розрив мембрани бака, що вимагає заміни або ремонту обладнання;
  • перепади тиску в системі спостерігаються, якщо труїть ніпель, такий витік повітря призводить до здування бака, а це стає причиною пошкодження мембрани;
  • на теплообміннику котла є тріщини, що призводить до витоку теплоносія;
  • падіння тиску, пов'язані з появою повітряних бульбашок, призводять до зниження загальної температури в системі і її зупинці;
  • однією з причин зниження тиску може стати закисший або відкритий кран, який використовується для скидання води в каналізаційну систему.

Підвищення тиску через розширювального бака

Підвищений тиск в контурі може спостерігатися через різних проблем з розширювальним баком. Серед найбільш частих причин виділяються наступні:

  • неправильно розрахований обсяг бака;
  • пошкодження мембрани;
  • неправильно розраховане тиск в баку;
  • неправильно виконана установка обладнання.

Найчастіше падіння або підвищення тиску в системі спостерігається через занадто маленького розширювального бачка Найчастіше падіння або підвищення тиску в системі спостерігається через занадто маленького розширювального бачка. При нагріванні вода збільшується в об'ємі, приблизно на 4% при температурі в 85-90 градусів. Якщо бак дуже маленький, то вода повністю заповнює його простір, повітря повністю стравливается через клапан, при цьому бак вже не виконує свою головну функцію - компенсація теплового збільшення обсяг теплоносія. Як підсумок, тиск в контурі сильно підвищується.

Щоб вирішити цю проблему, необхідно правильно розраховувати обсяг бака , Який повинен становити не менше 10% від загального обсягу води в контурі для газового котла і не менше 20%, якщо для опалення використовується твердопаливний котел. При цьому на кожні 15 літрів теплоносія використовується потужність в 1 кВт. При розрахунку потужності слід визначати обсяг по поверхнях нагріву, для кожного окремо взятого контуру, що дозволяє отримати максимально точні значення.

Причиною перепаду тиску може стати пошкоджена мембрана бака. При цьому вода заповнює ємність, манометр показує, що напір в системі впав. Однак, якщо підживлюючий кран відкрити, то рівень тиску в системі буде набагато більше розрахункового робочого. Виправити ситуацію допоможе заміна мембрани балонного бака або повна заміна обладнання, якщо встановлено діафрагмовий бачок.

Неполадки роботи бачка стає однією з причин, чому в опалювальній системі спостерігається різке падіння або підвищення робочого тиску. Для перевірки необхідно повністю злити воду із системи, спустити повітря з бачка, потім почати заливку теплоносія з вимірами тиску в котлі. При рівні тиску 2 бари в котлі, манометр, встановлений на насосі, повинен показувати 1,6 бар. При інших значеннях для регулювання можна відкривати запірний кран, через підживлюючий краї додати воду, зливає з бака. Такий метод вирішення проблеми працює для будь-якого варіанту підведення води - верхнього або нижнього.

Неправильна установка бака також стає причиною різкої зміни тиску в мережі. Найчастіше з порушень спостерігається установка бака після циркуляційного насоса, при цьому тиск різко підвищується, тут же спостерігається скидання, супроводжуваний небезпечними стрибками тиску. Якщо ситуацію не виправити, то в системі може статися гідроудар, все елементи обладнання будуть піддаватися підвищеним навантаженням, що негативно позначається на працездатності контуру в цілому. Вирішити проблему допоможе перевстановлення бака на трубу обратки , Де ламінарний плин володіє мінімальною температурою. Сам бак монтується не посередньо перед опалювальним котлом.

Причин, за якими спостерігаються різкі скачки тиску в системі опалення, безліч. Найчастіше, це неправильний монтаж і помилки в розрахунках при виборі обладнання, неправильно зроблені настройки системи. Підвищений або знижений тиск вкрай негативно позначаються на загальному стані обладнання, тому слід вжити заходів для усунення причини проблеми.

Нижче прикріпив відео від однієї людини у якого росло тиск в системі, пізніше він розібрався, причина була в залипання розширювального бочка, неполадку він усунув і тиск перестало рости.

Чому зростає тиск в системі опалення?
Чому падає тиск в двоконтурних або звичайному котлі?
Чому в системі збільшується тиск або спостерігається його різке підвищення?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов