Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чому не працює вентилятор охолодження

  1. ПРИСТРІЙ СИСТЕМИ ОХОЛОДЖЕННЯ З ЕЛЕКТРИЧНИМ вентилятором
  2. ЗАМІНА ДАТЧИКА
  3. Див. Відео

Наша сеть партнеров Banwar

Привіт, читач блогу RtiIvaz.ru. Сьогодні дізнаємося, чому не працює вентилятор охолодження двигуна, розглянемо, як влаштована схема включення і поговоримо про причини і способи усунення неполадок.

Іноді відбувається наступна ситуація: двигун працює, температура підвищується, а електричний вентилятор охолодження не працює. Стало бути, треба терміново шукати причину, поки двигун не закипів на дорозі.

В першу чергу перевіряють запобіжник вентилятора охолодження. Якщо він справний, тоді треба перевірити датчик вентилятора. Зробити це можна дуже просто. Для цього треба включити запалювання, і від'єднавши від датчика два дроти, підключені до нього з'єднати їх між собою. Якщо після цього вентилятор заробив, значить, причина в датчику. Його слід замінити на новий.

Наступний крок, треба перевірити реле включення вентилятора охолодження. Треба або спробувати замінити його, або новим або тимчасово взяти з іншого вузла таке ж реле, наприклад, сигналу. Такі реле використовуються в багатьох місцях електричного кола і автомобілях.

Якщо ж і при цьому не працює вентилятор охолодження потрібно перевірити сам електровентилятор. Для цього потрібно відключити запалювання і дотримуючись полярності, підключити вентилятор безпосередньо до АКБ. Якщо при такому включенні вентилятор заробив, виходить треба шукати причину в електричній схемі автомобіля.

Пройтися по дротах, які задіяні в цій схемі. Буває так, що провід, десь перебитий або «сопля» з'явилася. Тоді стало бути треба з'єднати його і знову перевірити включення вентилятора. А іноді буває, що провід, десь оголився і замикає на масу.

Якщо і після цього не працює вентилятор, тоді вже треба звертатися до фахівців на СТО. Але це буває в дуже рідкісних випадках. Найчастіше відбуваються ситуації, описані вище з датчиком включення вентилятора або запобіжником або самим електровентилятором.

Запобіжник замінити, я думаю не така складна робота, і автолюбитель зможе поміняти самостійно. У випадку з самим вентилятором, трохи складніше, але замінити його теж не така вже й складна робота. Заміну датчика ми розглянемо трохи пізніше, спочатку розглянемо схему включення датчика.

ПРИСТРІЙ СИСТЕМИ ОХОЛОДЖЕННЯ З ЕЛЕКТРИЧНИМ вентилятором

На малюнку нижче показаний, як виглядає датчик включення вентилятора:

Рис.1. Зовнішній вигляд датчика включення вентилятора.

Випускаються такі датчики під різні температури спрацьовування. Ці характеристики завжди вказуються на їх корпусі (див. Фото). Позначаються так! 92-87 ° С або 87-82 ° С. Перша цифра вказує на температуру включення вентилятора, а друга на температуру виключення.

Внутрішня будова можна розглянути на малюнку наведеному нижче:

Рис.2. Схематичне зображення внутрішньої будови датчика включення вентилятора.

1.Неподвіжний контакт. 2.Подвіжний контакт. 3.Толкатель рухомого контакту. 4.Біметалліческая пластина. Характеристики біметалічної пластини налаштовані на певну температуру, вигравірувану на корпусі датчика.

Зліва на малюнку показаний датчик, температура охолоджуючої рідини якого не досягла необхідної величини. Контакти розімкнуті, і вентилятор при цьому знаходиться у вимкненому стані.

З правого боку на малюнку показано, що при досягненні заданої температури, біметалічна пластина згинається, тим самим рухаючи за допомогою штовхача рухливі контакти на з'єднання з нерухомими. Ланцюг замикається, і напруга подається на вентилятор охолодження, включаючи його.

Електрична схема включення вентилятора охолодження показана на наступне малюнку:

Рис.3. Електрична схема включення вентилятора.

Вентилятор підключений через реле через те, що він споживає велику потужність, а датчик розрахований на малі струми. Реле тут потрібно для того щоб розвантажити ланцюг датчика вентилятора. Контакти датчика розраховані на малі струми, а вентилятор споживає багато енергії, тому тут і потрібно реле і бажано на більший струм.

Якщо без реле, безпосередньо підключити вентилятор через датчик, то його контакти швидко обгорят і відповідно датчик вийде з ладу. Особливо це буде відчуватися влітку, тому що в цей час вентилятор охолодження включається часто і працює довше, ніж взимку.

Як виглядає реле перемикання показано на малюнку нижче:

Як виглядає реле перемикання показано на малюнку нижче:

Рис.4. Зовнішній вигляд комутаційного реле.

Тут показано реле на 30 ампер. Але для вентилятора охолодження основного радіатора краще використовувати реле більш потужне. На 50, а краще на 70 ампер. Зовні вони виглядають точно так же просто розміри більше і контакти ширші. Контакт 87а в даному реле потрібно просто ігнорувати, т. Е. Підключати його ні до чого. У нашій схемі він не потрібен ...

ЗАМІНА ДАТЧИКА

Перш ніж почати роботу із заміни датчика, треба подивитися його температуру спрацьовування. І придбати датчик з саме такими ж характеристиками. Інакше вентилятор буде включатися або занадто рано, або занадто пізно. Отже, автолюбитель! Ви придбали датчик з потрібними вам характеристиками, тепер можна з упевненістю приступати до роботи по його заміні.

  • Відключаємо одну з клем АКБ. Це потрібно щоб знеструмити електричну схему автомобіля і випадково не відбулося коротке замикання в процесі заміни.
  • Зливаємо охолоджуючу рідину з радіатора. Інакше при демонтажі датчика ох. рідина витече, і треба буде купувати додатково для доливання. А це зайві фінансові витрати. Можна, звичайно, і без зливу рідини замінити датчик. Але для цього потрібна вправність. Робиться це в наступному порядку: Беремо в одну руку новий датчик, а інший викручуємо старий, при цьому злегка притискаємо його до різьби, щоб рідина не витікала. Коли датчик вже викрутився, прибираємо його, швиденько вставляємо новий і закручуємо. Важливий момент, при цьому - треба все це робити на охолодженому радіаторі, щоб не отримати опіків від гарячої охолоджуючої рідини.
  • Від'єднуємо два дроти, підключені до датчика, і викручуємо датчик. Для цього нам знадобиться ключ на 30 мм.
  • Наносимо герметик на новий датчик і встановлюємо на своє місце. Після цього, краще почекати близько двох годин, щоб герметик схопився. Тут також можна використовувати і фум - стрічку, в цьому випадку не треба чекати поки схопиться герметик, можна відразу заводити машину і перевіряти роботу. Але з нею потрібна певна вправність, і не кожен автолюбитель кваліфіковано впорається з нею. Тому краще використовувати герметик.
  • Датчик не треба затягувати занадто сильно. Зазвичай цей датчик вкручується в пластмасовий бачок радіатора. Тому треба бути обережніше, інакше різьблення в пластмасовому корпусі зірветься і доведеться або міняти радіатор, або думати, як виходити з положення!
  • Наступний крок - заливаємо охолоджуючу рідину, заводимо двигун і чекаємо, коли підніметься його температура. Коли температура досягне розрахункового максимуму, повинен включитися електровентилятор. Якщо це сталося, значить, ми все зробили правильно і повинні радіти успішно виконану роботу. Якщо ж ні, то треба продовжити пошуки причини несправності.

Якщо ви все заздалегідь підготували, то робота по заміні датчика не займе багато часу. Я з сусідом по гаражу, на його машині витратив приблизно півгодини на заміну.

Див. Відео

На цьому закінчую писати статтю! Сподіваюся, стаття допоможе, дорогий читачу блогу RtiIvaz.ru. Бажаю успіхів у цій роботі і головне, щоб отримали задоволення, правильно відремонтувавши улюблений автомобіль.

Можна ще почитати:

Підбір сальників за розмірами і каталожними номерами

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов