Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Чукотський холодильник | Журнал Популярна Механіка

  1. жага тепла
  2. Копати і бурити
  3. Окріп не потрібний

Наша сеть партнеров Banwar

Геотермальна енергетика? Електростанції на гейзерах і вулканах, а також інша екзотика ... А якщо гейзери на іншій стороні глобуса, а під ногами хлюпає сира глина, в якій так кепсько росте картопля? Не біда. І з глини, з холодний води сусіднього ставка і навіть каналізаційних стоків ми можемо добути те, що варто сьогодні в світі все дорожче і дорожче. Енергію! Технології для цього існують.

У відомому анекдоті житель Крайньої Півночі купує собі холодильник, для того щоб залазити в нього і грітися, - адже на вулиці постійно тріскучий мороз, а усередині холодильної камери «плюс п'ять, однако!». Жарти жартами, але використовувати холодильник для опалення - не така вже несусветная дурість. Достатньо лише відволіктися від життєвих стереотипів і зрозуміти, що холодильник по суті своїй - це не стільки пристрій щодо «створення холоду», скільки машина для перенесення тепла з одного місця в інше. Усередині холодильника поміщений випарник (камера розширення), в якому холодоагент - рідина з низькою температурою кипіння - переходить в газоподібний стан, забираючи при цьому тепло з навколишнього простору. Компресором газ перекачується в конденсатор (він розміщений зовні холодильника) і там стискається. При стисненні холодоагент знову переходить в рідкий стан, віддаючи, викидаючи назовні тепло, відібране всередині холодильника. Потім цикл повторюється.

жага тепла

Якщо для нашої країни теплові насоси все ще залишаються екзотикою, то в розвинених країнах Європи, Америки та Азії вони вже зайняли своє помітне місце в національних енергетичних системах. Наприклад, в Японії приблизно 90% домогосподарств обладнано тепловими насосами. У Швеції бажаючі поставити тепловий насос отримують субсидію від держави, в результаті чого в країні діє вже близько півмільйона подібних пристроїв, які опалюють як офіси, так і житлові приміщення. Прийнятий в останні роки шведський будівельний кодекс наказує оснащувати всі нові будівлі досконалої теплоізоляцією, а в системи вентиляції вбудовувати теплові насоси для відбору тепла з повітряних викидів.

З усього цього випливає, що пристрій, створене на принципі холодильника, цілком може забрати для нас тепло там, де воно нікому не потрібно, і перемістити його туди, де воно потрібне всім. Тобто зіграти роль обігрівача. Такий обігрівач називається тепловим насосом, і, хоча великий англійський фізик лорд Кельвін винайшов його ще в 1852 році, лише останнім часом це оригінальний пристрій стало розглядатися в якості високоекологічного і практично невичерпного постачальника енергії.

Апаратура сучасних теплових насосів не вимагає окремих приміщень, так як не використовує пальне, не має вихлопу і працює майже безшумно Апаратура сучасних теплових насосів не вимагає окремих приміщень, так як не використовує пальне, не має вихлопу і працює майже безшумно. Сам насос, а також накопичувальний бак для підігріву води можуть розміщуватися на кухні або в коридорі, не псуючи вид житла.

Дивна особливість теплового насоса в тому, що він може грати роль «умножителя», тобто використовувати для обігріву приміщень джерела низько потенційного тепла. Іншими словами, насос забирає тепло в таких середовищах, які в нашому уявленні ніяк з високою температурою не асоціюються. Джерелами низько потенційного тепла можуть служити грунт, грунтові води, вода озер і річок (в тому числі вкритих льодом), а також повітря.

Копати і бурити

Пояснимо принцип дії теплового насоса на прикладі одного з найпоширеніших його типів: «грунт-вода». Маса, у якій насос забере низькопотенційне тепло, повинна бути значно більша за масу, яка в результаті буде обігріта. Тому якщо джерелом енергії для нас стане грунт, то доведеться почати досить масштабні землерийні або навіть бурильні роботи. В землю заривають перший контур теплового насосу - він вдає із себе замкнуту систему поліетиленових труб, в яких циркулює теплоносій - розсіл. Розсолом в даному випадку називають суміш води і антифризу (наприклад, етиленгліколю), адже для функціонування теплонасоса навіть при низьких температурах повітря потрібно, щоб точка замерзання теплоносія була нижче нуля.

Безперечно, бурильні роботи складніше звичайних землерийних, вимагають спеціального обладнання та дозволів Безперечно, бурильні роботи складніше звичайних землерийних, вимагають спеціального обладнання та дозволів. Однак у зондів перед колекторами є два важливі переваги. По-перше, вже на глибині близько 20 м можна відбирати тепло, яке приходить з центру Землі, в той час як ближче до поверхні доступна лише енергія, отримана від прогрівання грунту променями сонця. Ну а по-друге, не варто забувати, що тепловий насос - це все-таки холодильник навпаки. Поява на глибині всього 1,5 м сильного джерела охолодження може завдати шкоди рослинності на ділянці поряд з будинком. Особливо це стосується рослин з глибокою кореневою системою. Вважається, що зариті в землю геотермальне обладнання може служити багатьом поколінням - термін його експлуатації оцінюється виробниками в 100-150 років. Зрозуміло, внутрішній контур теплового насоса не настільки довговічний - його компресор зажадає заміни через 25 років.

Перший контур теплового насосу системи «грунт-вода» може мати вигляд як грунтового колектора, так і грунтового зонда. Грунтовий колектор вимагає великої ділянки - для обігріву котеджу може знадобитися площа в кілька сотень квадратних метрів. Грунтовий колектор, який має вигляд змійовика, закопується горизонтально на глибину приблизно 1,5 м. Грунтовий зонд схожий на сильно витягнуту латинську букву «U» і занурюється в спеціально пробурену свердловину зазвичай глибиною до 120 м. І колектор, і зонд з'єднуються з апаратом, який встановлений всередині обігрівається будівлі. Там знаходиться внутрішній контур теплового насоса, тобто той самий холодильник навпаки.

Перегону (циркуляційним насосом) всередині колектора або зонда, розсіл нагрівається від грунту на кілька градусів, а потім потрапляє в теплообмінник, який є частиною внутрішнього контуру і служить випарником. У внутрішньому контурі циркулює холодоагент з низькою точкою кипіння. Температура теплоносія достатня, щоб холодоагент скипів і, перейшовши в газоподібний стан, забрав тепло у розсолу, знову охолодивши його. Теплоносій знову спрямовується в глиб землі, щоб підігрітися від грунту. А у внутрішньому контурі компресор накачує газоподібний холодоагент в конденсатор, і той, стискаючись, віддає зібране тепло. Через систему теплообміну енергія передається опалювального контуру. Нагріта в ньому рідина використовується для опалення або приготування гарячої води.

Тепло з повітря У теплових насосах системи «повітря-вода» зовнішній контур включає в себе ось таку забірну колонку Тепло з повітря У теплових насосах системи «повітря-вода» зовнішній контур включає в себе ось таку забірну колонку. Всмоктуючись у неї, повітря відправляється на зустріч з теплообмінником.

Окріп не потрібний

Ключовим для оцінки ефективності насоса є коефіцієнт перетворення енергії, званий також опалювальним коефіцієнтом (іноді його некоректно називають ККД теплового насоса, хоча це термінологічно невірно). Цей коефіцієнт обчислюється як відношення віддається теплової потужності до споживаної насосом електричної потужності. Зрозуміло, тепло, що поставляється насосом, не безкоштовно, тому що пристрій споживає електроенергію для роботи компресора і двох циркуляційних насосів в зовнішньому і опалювальному контурах. Фокус, однак, в тому, що енергія, витрачена на роботу насоса, в кілька разів менше енергії, доставленої насосом в опалювальний контур у вигляді тепла. Але ніякого порушення законів термодинаміки тут немає і в помині. Згадаймо, що тепловий насос не так створює тепло, скільки переносить його з місця на місце. Саме тому опалювальний коефіцієнт можна називати ККД, а тепловий насос - втіленням мрії про вічний двигун. Хоча якщо врахувати, що джерело низько потенційного тепла практично невичерпний, то можна сказати, що винахід лорда Кельвіна все ж знаходиться від цієї нездійсненної мрії десь поблизу.

Система «вода-вода» Тепловий насос системи «грунт-вода» правильніше було б називати «розсіл-вода» Система «вода-вода» Тепловий насос системи «грунт-вода» правильніше було б називати «розсіл-вода». Справа в тому, що колектор з поліетиленових труб в принципі можна занурювати не тільки в землю, а й, наприклад, у водойму, щоб тим же самим способом відбирати тепло у води. А ось тепловий насос системи «вода-вода» працює трохи інакше: він не має замкнутого зовнішнього контуру. Такий пристрій може, наприклад, відкачувати грунтову воду з однієї свердловини і скидати її в іншу. Ще один варіант - забирати воду вище за течією річки, а скидати нижче за течією. Система «вода-вода» висуває підвищені вимоги до якості використовуваної води. Якщо у воді багато мулу або мінеральних домішок, тепловий насос може швидко засмітитися і вийти з ладу. Система «повітря-вода» забирає тепло з повітря, що всмоктується з вулиці, проте в країнах з холодним кліматом на кшталт Росії теплонасоси такого виду не надто ефективні, за винятком південних районів країни, в той час як пристрої системи «грунт-вода» здатні забезпечити теплом навіть житла, розташовані в Сибіру. Цікава особливість багатьох моделей теплонасосів - їх здатність працювати в реверсному режимі. Це означає, що в жарку погоду насос зможе забирати тепло з будинку і віддавати його грунту, воді або повітрю. Теплонасоси придатні не тільки для опалення житлових будинків, а й для обігріву великих виробництв ських приміщень. Наприклад, в Санкт-Петербурзі існує склад підприємства з утилізації відходів (площа 420 м2), який опалюється за допомогою дев'яти грунтових зондів глибиною 124 м.

Опалювальний коефіцієнт обчислюється окремо для так званих робочих точок, які охоплюють по моделі виду B0W35, де B - це розсіл (від англ. Brine), 0 - температура розсолу 0 ° C, W - вода в системі опалення (від англ. Water) і 35 - температура цієї води в градусах Цельсія. Для такої робочої точки опалювальний коефіцієнт реального теплового насоса буде дорівнює приблизно 4-5 - інакше кажучи, ми отримаємо у вигляді тепла енергії на 300-400% більше, ніж витратимо. Для робочої точки B0W55 (розсіл - 0 ° C; вода, нагріта до + 55 ° С) опалювальний коефіцієнт виявиться меншим і складе близько 2,5-3,1. (Теоретичний опалювальний коефіцієнт обчислюється як відношення температури опалювального контура до різниці температур між опалювальним і зовнішнім контуром, реальний завжди трохи менше.)

Система «повітря-вода» Система «повітря-вода»

Вода, температура якої нижча за температуру людського тіла, може здатися недостатньою для потреб опалення, але в реальності в багатьох країнах світу, наприклад в Німеччині, прийнятий саме такий стандарт для обігріву приміщень, а теплові насоси, що підігрівають опалювальний контур до + 55 ° С, застосовуються вже для приготування гарячої води.

Секрет в тому, що якісного опалення приміщення за допомогою теплового насоса можна домогтися, лише повністю переобладнавши систему опалення з урахуванням найсучасніших енергозберігаючих технологій.

Погляд в майбутнє Необхідність зниження рівня шкідливих викидів в атмосферу вимагає створення і впровадження цілого комплексу енерговиробних і енергозберігаючих технологій, і теплонасоси є лише одним з його елементів Погляд в майбутнє Необхідність зниження рівня шкідливих викидів в атмосферу вимагає створення і впровадження цілого комплексу енерговиробних і енергозберігаючих технологій, і теплонасоси є лише одним з його елементів. Адже все здобуте тепло необхідно зберегти і дуже раціонально використовувати. Для цієї мети ідеально підходять сучасні технології теплоізоляції, а також низькотемпературні системи опалення. В ідеалі будинок майбутнього зможе стати абсолютно енергетично автономним, отримуючи енергію з відновлюваних джерел (геотермальне тепло, сонячне випромінювання, вітер).

По-перше, необхідна високоякісна теплоізоляція приміщення, що виключає найменші витоку тепла. По-друге, температури + 35 ° C в опалювальній системі виявиться цілком достатньо, якщо застосовувати так зване променисте, або інфрачервоне, опалення. До таких систем відносяться теплі підлоги, а також випромінюють тепло стінні і стельові панелі.

З усього сказаного випливає, що «дешева» енергія надр і вод обходиться поки не настільки дешево. Купівля і установка теплового насоса для обігріву будинку коштує сьогодні 30-50 тисяч. Правда, виробники стверджують, що через 5-8 років експлуатації тепловий насос буде вигідніше дизельного або газового котла за рахунок незрівнянно менших експлуатаційних витрат. До того ж виробники і продавці вірять, що з ростом замовлень на теплові насоси ціна на обладнання і установку буде стрімко падати. Можливо, і держава з часом зможе запропонувати якісь пільги тим, хто зважився перейти на більш екологічні види отримання енергії. Зараз подібна практика існує в деяких країнах ЄС.

Ми дякуємо представника компанії Zehnder GmbH Ольгу Третьякову за допомогу при підготовці даного матеріалу

Стаття опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №8, серпень 2008 ).

А якщо гейзери на іншій стороні глобуса, а під ногами хлюпає сира глина, в якій так кепсько росте картопля?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов