Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Датчик руху для включення світла

  1. критерії вибору
  2. Область застосування
  3. Кут огляду
  4. Тип лампи
  5. Радіус дії освітлення
  6. Двополюсні або триполюсні
  7. Принцип роботи та переваги
  8. Відмінність від датчика присутності
  9. Види датчиків руху для включення світла
  10. інфрачервоний
  11. ультразвуковий
  12. мікрохвильовий
  13. Як правильно підключити вимикач
  14. Встановити своїми руками
  15. схеми підключення
  16. Перевірка і настройка після установки
  17. Відео

Наша сеть партнеров Banwar

Датчик руху - це пристрій виявлення, яке зручно використовувати в комплекті з сигналізацією, приладами для освітлення, відеоглазка, витяжкою, звуковий та іншою апаратурою. Принцип роботи полягає в тому, що датчик, що фіксує знаходження об'єкта в зоні своєї дії, передає харчування на підключений до нього прилад. Найбільшу поширеність отримали датчики руху для включення світла (наприклад фотореле ). Їх використовують в гаражах, підвалах, на сходових клітках, в коридорах, перед під'їздом, для освітлення на дачі прибудинкової території.

критерії вибору

Щоб не помилитися у виборі датчика для автоматичного включення приладів освітлення потрібно трохи вникнути в технологію їх функціонування і точно знати наступне:

Область застосування

Область застосування. Необхідно заздалегідь визначитися і вибрати де і як буде монтуватися прилад (на вулиці або в приміщенні), так як існують волого і пилозахищені варіанти; а також різні за способом кріплення: навісні, вбудовані або на кронштейнах.Мощность освітлювального приладу, до якого буде здійснюватися підключення. Область застосування На ринку представлені датчики з робочою напругою від 200 Вт і вище. Наприклад, до вуличного прожектору потрібно дорогий елемент з максимальним кутом охоплення сканируемой території (180 - 360 градусів), а в під'їзді, на сходах можна встановити найекономічніший варіант.Особенно важливо звернути увагу на потужність, якщо планується поєднувати прилад з люмінесцентної або енергозберігаючою лампою. Перед покупкою обов'язково проводиться розрахунок сумарного навантаження. Якщо вона буде перевищувати навантаження, зазначену в інструкції, потрібно буде ставити проміжне реле або розподіляти навантаження між двома пристроями.

Кут огляду

Кут огляду. Параметр змінюється в діапазоні від 20 градусів (такі пристрої в основному використовуються для фіксації події вхід / вихід) до 360 градусів (сканують територію навколо в заданому радіусі).

Тип лампи

Тип лампи. Можливе використання датчиків практично з будь-якими лампами (світлодіодні, розжарювання, галогенні, енергозберігаючі та ін.) І освітлювальних приладів. Виробники пропонують навіть патрони і вимикачі з вбудованими датчиками руху, які зручно використовувати вдома або в офісі.

Радіус дії освітлення

Радіус дії. Характеризує максимальну дальність знаходження об'єкта від приладу, на якій рухомий об'єкт може бути виявлений. Для інфрачервоних сенсорів такий радіус становить близько 12 метрів, що цілком достатньо для більшості житлових приміщень і коридорів.

Двополюсні або триполюсні

Двополюсні або триполюсні. Двополюсні датчики використовуються тільки в поєднанні з лампами розжарювання. Їх під'єднують послідовно. Триполюсні моделі більш універсальні і можуть бути використані з будь-якими видами ламп.

Рекомендуємо Вам також більш детально ознайомитися з принципом роботи світлодіодних ламп .

Датчики, що вловлюють рух

Датчики, що вловлюють рух

Фото світлодіодного прожектора з датчиком руху

Зона виявлення не може охоплювати приміщення цілком, тому для грамотного її планування потрібно визначити місце із заданими параметрами оглядовості і встановити прилад на висоту, рекомендовану виробником.

Принцип роботи та переваги

Робота пристрою заснована на замиканні силового ланцюга при уловлюванні руху в зоні контролю. Індикація відбувається за допомогою різних технологій, у залежності від принципу роботи датчика руху. Наприклад, інфрачервоний фіксує зміни рівня теплового випромінювання (підвищення температури навколишнього середовища більше ніж на 5 градусів Цельсія).

Наприклад, інфрачервоний фіксує зміни рівня теплового випромінювання (підвищення температури навколишнього середовища більше ніж на 5 градусів Цельсія)

Вуличний датчик забезпечить безпеку пересування в темний час доби

Вуличний датчик забезпечить безпеку пересування в темний час доби

Датчик, що фіксує рух, на вимикачі

Застосування датчиків руху для включення світла дає наступні переваги:

  • економія електроенергії;
  • відсутність необхідності шукати і підходити до вимикача;
  • використання додаткових функцій: можливість підключення груп додаткових електричних приладів, у багатьох моделях реалізована бездротова робота.

З недоліків подібних сенсорів можна виділити досить високу вартість і складності установки і настройки датчиків для правильної роботи.

Відмінність від датчика присутності

Обивателі не завжди чітко уявляють собі різницю між датчиками руху і датчиками присутності. А різниця полягає в самій технології визначення наявності об'єкта в зоні. Так, датчик руху не завжди здатний «помітити» повільно рухається. А датчики присутності грішать тим, що реагують навіть на протяг або дрібних гризунів при використанні в складських приміщеннях.

Види датчиків руху для включення світла

Вибираючи прилад потрібно мати уявлення про види датчиків і їх особливості. Розрізняються датчики руху по місцю монтажу, принципу дії, типу харчування та іншими критеріями.

За місцем монтажу:

  • вуличні;
  • для приміщень.

Вуличний ліхтар з датчиком руху для включення світла може працювати в широких діапазонах до 500 метрів включно. Велика площа чутливості може бути у більш дорогих професійних апаратів. Вуличні датчики відрізняє стійкість до зміни температур.

Кімнатні (побутові) - не захищені від перепадів температур, тому при установці на вулиці виходять з ладу.

Монтувати зовнішній датчик можна кронштейнами різних видів як на стінах і стелі, так і на внутрішній або зовнішній кут. Вбудовані - встановлюються в коробки для монтажу під вимикачем, як варіант, під світильником в підготовлений отвір стелі.

За типом харчування:

  • від мережі;
  • від акумулятора;
  • від батарейок.

За використовуваної технології:

  • інфрачервоні;
  • ультразвукові;
  • мікрохвильові.

інфрачервоний

Такий пристрій є чутливий термометр. Коли в зоні його дії з'являється об'єкт з температурою, на яку він налаштований, прилад вмикає світло. Правильній роботі інфрачервоного датчика можуть заважати потоки повітря, що йдуть від батарей опалення і кондиціонерів.

Помилкове спрацьовування можливо в присутності теплокровних тварин. Все це необхідно враховувати при установці датчика і налаштування його робочих параметрів. Переважно використовується всередині приміщень, так як чутливий до зміни погодних умов і прямого попадання сонячних променів.

Пристрій і кут огляду інфрачервоного датчика

ультразвуковий

Він спочатку випромінює хвилі звуку в діапазоні частот від 20 до 60 кГц. Потім відбитий звук вловлюється і аналізується датчиком. При зсуві частот відбитого сигналу сенсор фіксує знаходження об'єкта, що рухається в зоні своєї дії і включає висвітлення. Дальність дії ультразвукових датчиків не висока, вони можуть не спрацьовувати при повільному переміщенні об'єктів.

Застосування технологій з використанням ультразвуку неприпустимо в місцях проживання домашніх тварин. Слух тварин відрізняється від людського. Від постійного звукового впливу тварини нервують, стають агресивними. У них можуть спостерігатися психічні розлади, зміна характеру, непослух.

мікрохвильовий

Принцип роботи мікрохвильового датчика руху подібний ультразвуковому, але з використанням електромагнітної хвилі замість звукової. Невеликі габарити дозволяють приховувати пристрій при монтажі. Радіус дії цього типу датчиків може бути дуже великим і залежить від потужності передавача мікрохвиль і чутливості приймача.

На роботу сенсора не впливає навколишнє середовище. Воно може охоплювати приміщення навіть за перегородкою. Найбільшими недоліками цього приладу є його ціна, велика чутливість, що викликає спрацьовування при русі за межами передбачуваної зони виявлення і шкоду тривалого впливу СВЧ на людину і тварин.

Принцип роботи мікрохвильового датчика руху

Як правильно підключити вимикач

Підключення датчиків руху технічно робота не складна, але специфічна, що вимагає досвіду і спеціальних знань. Переважно всього звернутися за такою послугою до фахівців. В разі неправильного встановлення можуть бути помилкові спрацьовування або блокування спрацьовування.

Основні моменти, які потрібно враховувати при монтажі:

  • забезпечення зони виявлення;
  • захист від зовнішніх факторів, здатних викликати помилкові спрацьовування або блокування спрацьовування;
  • підключення до електропроводки.

Встановити своїми руками

Підключають датчики руху за допомогою клеми. Зазвичай клеми бувають на 3 виведення, рідше - на 4.

Маркування клеми:

  • L - фаза (для проводів коричневого або червоного кольору);
  • N - нуль (синій провід);
  • L зі штрихом або стрілочкою, або буква А - для освітлювального приладу;
  • РЕ - захисне заземлення.

Кольори проводів можуть відрізнятися від стандарту, тому найнадійніший спосіб - визначити фазу або нуль за допомогою індикатора.

схеми підключення

Існують кілька основних схем підключення датчиків до висвітлення:

  • послідовна;
  • паралельна;
  • на кілька датчиків руху;
  • з використанням магнітного пускача.

При послідовному підключенні управління освітленням повністю передається на датчик руху.

У випадках, коли необхідно включити світло надовго, і при цьому об'єкт не буде знаходитися в зоні виявлення сенсора, паралельно датчику встановлюють вимикач. Прикладом такої необхідності може послужити застосування датчика руху в гаражі з оглядовою ямою.

Перебуваючи в ямі, або займаючись ремонтом під автомобілем, людина все також потребує освітленні, але при цьому його руху не уловлюються приладом. Після закінчення роботи потрібно вручну вимкнути світло вимикачем, але він знову включиться вже завдяки датчику руху і вимкнеться після того, як об'єкт вийде із зони виявлення.

У довгих або великих приміщеннях виникає необхідність в установці декількох датчиків руху і підключенню їх до висвітлення. У цих умовах датчики підключаються паралельно і від однієї фази. Спрацьовування одного з сенсорів замикає ланцюг і включає висвітлення у всьому коридорі.

Використання магнітного пускача обов'язково при підключенні до датчика руху декількох потужних ламп або додаткового електричного обладнання.

Використання магнітного пускача обов'язково при підключенні до датчика руху декількох потужних ламп або додаткового електричного обладнання

Схема підключення до енергозберігаючу лампу

Схема підключення до енергозберігаючу лампу

Схема підключення до світильника

Перевірка і настройка після установки

На датчиках руху, призначених для включення освітлювальних приладів, є наступний набір регульованих параметрів:

  1. LUX - освітленість всередині приміщення або на вулиці, при якій починає спрацьовувати датчик на включення освітлювальних приладів. При монтажі встановіть на максимум.
  2. TIME - час, який прилад продовжує висвітлювати після того, як об'єкт, що рухається вийшов із зони виявлення. Зазвичай встановлюють від 10 секунд і вище, якщо коридор досить довгий або відкриття дверей ключами відбувається за перегородкою поза зоною виявлення сенсором.
  3. SENS - чутливість приладу, параметр, що впливає на дальність виявлення руху. Спочатку встановлюється на максимум. Буває необхідний, якщо в зону виявлення потрапляє рух-перешкода, а перевстановлення датчика скрутна. Прикладом може служити включення світла на сходовій площадці через рухається кабіни ліфта або мигтять гілок за вікном.
  4. MIC - якщо на вашому датчику є параметр шуму, налаштуйте його на мінімум, щоб виключити помилкове спрацьовування від дитячого крику або гавкоту сусідської собаки.

Відео

Дане відео розповість Вам як правильно встановити і підключити датчик руху.


Установка датчиків руху освітлення є кроком у напрямку до технологій «розумний дім», який поліпшує якість життя і заощаджує ресурси. Зробити правильний вибір моделі і здійснити монтаж приладів своїми руками під силу людині навіть з мінімальними знаннями в області електрики.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов