Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Датчик руху своїми руками в домашніх умовах: відео, схема, фото

  1. Коротко про датчиках
  2. схеми складання
  3. тепловий
  4. Саморобка з модуля для Arduino

Наша сеть партнеров Banwar

Датчики руху - неймовірно зручна річ, яка дозволяє управляти світлом в кімнаті або контролювати відкриття та закриття дверей, а також може оповістити вас про небажаних гостях. У цій статті ми розповімо, як зробити датчик руху своїми руками в домашніх умовах і розглянемо сферу можливого застосування даних пристроїв.

Коротко про датчиках

Один з найпростіших видів датчиків - кінцевий вимикач або самозворотними кнопка (без фіксації).

Вона встановлюється у двері і реагує на її відкриття і закриття. За допомогою нехитрої схеми даний апарат включає світло в холодильнику. Їй можна оснастити комору або тамбур передпокої, двері в під'їзді, чергову світлодіодне підсвічування, використовувати даний вимикач як сигналізацію, яка сповістить про відкриття або закриття дверей. Недоліками конструкції можуть бути складності в установці, і часом непрезентабельний зовнішній вигляд.

Апарати, на основі   геркона   і магніту, можна помітити на дверях і вікнах охоронюваних об'єктів Апарати, на основі геркона і магніту, можна помітити на дверях і вікнах охоронюваних об'єктів. Їх принцип роботи дуже схожий на роботу кнопки. Геркон може розмикати або з'єднувати контакти при піднесенні до нього звичайного магніту. Таким чином, сам геркон встановлюється на дверний отвір, а магніт вішається на двері. Така конструкція акуратно виглядає і використовується частіше, ніж звичайна кнопка. Недолік пристроїв в вузько спеціалізованому застосуванні. Для контролю відкритих територій, площ, проходів вони не придатні.

Для відкритих проходів існують пристрої, що реагують на зміни в навколишньому середовищі. До них відносяться фотореле, ємнісні (датчики поля), теплові (PIR), звукові реле. Для фіксації перетину певної ділянки, контролю перешкоди, наявності руху будь-якого об'єкта в зоні перекриття, використовують фото або звукові відлуння пристрою.

Принцип роботи таких датчиків заснований на формуванні імпульсу і його фіксації після відображення від об'єкта. При попаданні в таку зону предмета, змінюється характеристика відбитого сигналу, і детектор формує сигнал управління на виході.

Для наочності представлена ​​принципова схема роботи фотореле та звукового реле:

Для наочності представлена ​​принципова схема роботи фотореле та звукового реле:

детектор перешкоди

детектор перешкоди

датчик перетину

Як передавальний пристрій в оптичних датчиках використовуються інфрачервоні світлодіоди, а в якості приймача - фототранзистори. Звукові датчики працюють в ультразвуковому діапазоні, тому їх робота для нашого вуха здається безшумної, проте кожен з них містить маленький випромінювач і уловлювач.

схеми складання

мікрохвильовий

Для контролю відкритих просторів і контролю наявності об'єктів в потрібній зоні, існує ємнісний реле. Принцип дії даного пристрою полягає у вимірюванні величини поглинання радіохвиль. Кожен спостерігав або був учасником цього ефекту, коли, наближаючись до працюючого радіоприймача, частота на якій він працює, збивалася і з'являлися перешкоди.

Поговоримо про те, як зробити датчик руху мікрохвильового типу. Серцем цього детектора є радіо мікрохвильової генератор і спеціальна антена.
Поговоримо про те, як зробити датчик руху мікрохвильового типу На цьому принципової схемою представлений простий спосіб зробити мікрохвильовий датчик руху. Транзистор VT1 є високочастотним генератором і за сумісництвом радіо приймачем. Детекторний діод випрямляє напругу, подаючи зміщення на базу транзистора VT2. Обмотки трансформатора Т1 налаштовані на різну частоту. У початковому стані, коли на антену не вплине зовнішня ємність, амплітуди сигналів взаємно компенсуються і на детекторі VD1 немає напряженія.Прі зміні частоти, їх амплітуди складаються і детектируются діодом. Транзистор VT2 починає відкриватися. Як компаратора для чіткої відпрацювання станів «включено» і «вимкнено», використовується тиристор VS1, який керує силовим реле на 12 Вольт.

Нижче надана дієва схема реле присутності на доступних компонентах, яка допоможе зібрати детектор руху своїми руками або просто стане в нагоді для ознайомлення з пристроєм.

тепловий

Тепловий ДД (PIR) найпоширеніший сенсорний апарат в господарському секторі. Це пояснюється дешевими комплектуючими, простою схемою збірки, відсутністю додаткових складних налаштувань, широким температурним діапазоном роботи.

Готовий апарат можна купити в будь-якому магазині електротоварів. Часто цим сенсором забезпечуються світильники, пристрої сигналізації та інші контролери. Однак зараз ми розповімо, як зробити теплової датчик руху в домашніх умовах. Проста схема для повторення виглядає наступним чином:
Готовий апарат можна купити в будь-якому магазині електротоварів Спеціальний теплової датчик В1 і фото елемент VD1 складають автоматизований комплекс управління освітленням. Пристрій починає працювати тільки після настання сутінків, поріг спрацьовування можна виставити резистором R2. Датчик підключає навантаження при попаданні переміщається людини в зону контролю. Час вбудованого таймера для відключення можна виставити регулятором R5.

Саморобка з модуля для Arduino

Недорогий сенсор можна зробити зі спеціальних готових плат для радіо конструктора. Так можна отримати досить мініатюрний пристрій. Для збірки нам знадобляться модуль датчика руху для мікроконтролерів Arduino і модуль одноканального реле.

На кожній платі розпаяний роз'єм з трьох штирьків, VCC +5 вольт, GND -5 вольт, OUT вихід на детекторі і IN вхід на платі реле. Для того, щоб зробити пристрій своїми руками, необхідно з джерела живлення подати на плати 5 Вольт (плюс і мінус), наприклад, від зарядки для телефонів, а out і in з'єднати разом. З'єднання можна проводити за допомогою роз'ємів, але надійніше буде все спаяти. Можна керуватися схемою нижче. Мініатюрний транзистор, як правило, вже вбудований в модуль реле, тому додатково його ставити не потрібно.

При переміщенні людини модуль подає сигнал на реле, і воно відкривається При переміщенні людини модуль подає сигнал на реле, і воно відкривається. Зверніть увагу, що є реле високого і низького рівня. Його необхідно підбирати виходячи з того, який сигнал видає датчик на виході. Готовий детектор можна помістити в корпус і замаскувати в потрібному місці. Додатково рекомендуємо переглянути відео, в яких наочно демонструються інструкції по збірці саморобних датчиків руху в домашніх умовах. Якщо у вас залишаться які-небудь питання, ви завжди можете задати їх у коментарях.

Буде корисно прочитати:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов