Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Датчик руху управляє світлом

  1. Вибір місця установки датчика руху
  2. Підключення датчика руху

Наша сеть партнеров Banwar

У даній статті розповімо про датчик руху, який керує світлом. Покажемо де найкраще встановлювати дані датчики.

Людина завжди прагне до комфорту. Комфорт і зручності йому створюють комунальні служби, які беруть з нього за це непомірну плату, а все інше для поліпшення цього комфорту робить він сам, або принаймні, це роблять інші за його гроші.

Будучи батьком сімейства, чоловік рано чи пізно стикається з необхідністю «працювати вимикачем» світла в туалеті кімнаті і ванною. Коли в родині дитина досягає чотирирічного віку, то крім фрази «я покакать», ще частіше звучить «включи світло». Спочатку по команді дитини необхідно йти включати в туалеті світло, а потім - йти витирати йому попу. Світло доводиться включати і вимикати набагато частіше, тому що у дитини, як у будь-якого ссавця є ще одна потреба - сходити по маленькому. Для того, щоб як то скоротити кількість цих походів до вимикача я паралельно йому підключив вимикач від настільної лампи, а щоб було видно в темряві розмістив в ньому ще й неонову лампу для підсвічування. Вимикач висів на мережевому шнурі, довжиною близько одного метра під вимикачем так, що дитина без праці самостійно вмикав і вимикав світло. Правда, друге він робив рідше, ніж перше. Тому бувало, що світло горіло в санвузлі без потреби, поки тато, або мама його не вимикали, випадково проходячи повз. Коли дитина підросла, то додатковий вимикач був знятий. Але незабаром знову сталося диво, і знову все повторилося. Друга дитина зазивав батьків тими ж словами. На цей раз я вирішив піти іншим шляхом.

Напевно Ви хоча б раз чули про такий пристрій, як датчик руху Напевно Ви хоча б раз чули про такий пристрій, як датчик руху. Цей пристрій призначений для автоматичного включення світла при появі людини в полі зору датчика, і автоматичного вимкнення при відсутності руху. Не вдаючись в технічні подробиці пристрою і принципу дії датчика руху, його роботу в загальних словах можна описати таким чином:

При появі руху на контрольованій ділянці, реле датчика руху, включеного послідовно в електричний ланцюг світлового приладу, замикає цей ланцюг, завдяки чому і відбувається включення світла. Вимкнення світла відбувається розмиканням електричного кола світлового приладу після закінчення якогось проміжку часу (задається індивідуально) після останнього виявлення руху, тобто, за відсутності людини в приміщенні.

Коли то і я «краєм вуха» почув про датчиках руху, що включають світло в приміщенні автоматично при появі людини. І я вирішив встановити ці датчики в нашій квартирі - туалетного та ванної кімнатах.

На своїй роботі я знайшов новенький охоронний датчик руху IS-215. Оскільки датчик використовується в системах охорони, то стандартне харчування його - 12 вольт (10-14 вольт), а група контактів - нормально замкнута. Зібрав до цього датчику «мудровані» схему управління світлом і встановив у вбиральні кімнаті. Фотографія доопрацьованого датчика зображена на малюнках. На передньому плані - сам датчик руху, а ззаду - коробочка з платою управління світлом.

Принцип його дії простий - при появі руху в зоні огляду датчика, він замикає ланцюг, тим самим включаючи приєднані до нього освітлювальні прилади. При відсутності руху ланцюг автоматично розмикається, відключаючи лампу освітлення.

Датчик працював добре. При вході до вбиральні світло автоматично включався, а при його покиданні через 1 хвилину плавно гаснув. Був один несуттєвий недолік - 1 хвилина затримки була максимальна, якщо протягом цього однієї хвилини сидіти нерухомо (наприклад, читати детектив), то світло вимикався. Щоб він не вимикався, необхідно було протягом цього часу хоча б раз рушити, наприклад, махнути рукою або змінити положення голови. Про те, що датчик «помітив» рух було чутно по слабкому клацання реле.

Наступною моїм завданням «мінімум» була установка датчика руху в ванній кімнаті. Але тут я знайшов магазин, в якому продавалися вже готові для цього дійства датчики, тому не став паяти чергову схему. Я придбав датчик руху ДД-008. Особливістю цього датчика є наявність двох шарнірів, що дозволяють його обертати як по куту місця, так і за напрямком. Датчик був розташований так, щоб охоплювати по максимуму площа ванної кімнати, в тому числі при прийомі душа.

Датчик був розташований так, щоб охоплювати по максимуму площа ванної кімнати, в тому числі при прийомі душа

У датчика руху має регулювальні настройки, їх три - часовий інтервал для відключення, рівень освітленості і чутливість. Часовий інтервал для відключення задає час, протягом якого датчик буде працювати з моменту останнього виявлення руху. Значення встановлюються в проміжки від 10 секунд до 7 хвилин.

Рівень освітленості потрібен для коректної роботи датчика в світлий час доби. При виникненні руху датчик визначає рівень освітленості, і якщо він нижче порогового, то датчик спрацьовує, якщо вище - датчик не спрацьовує. Воно й логічно - навіщо днем ​​і без того в освітленій природним світлом кімнаті включати електричне освітлення?

З останньої налаштуванням - чутливістю - думаю, що все зрозуміло і без опису. Чим вище чутливість, тим краще датчик реагує на рухи. Якщо ж спрацьовувань датчика занадто багато, то чутливість краще зменшити.

Минув тиждень, і датчик руху, встановлений в туалетній кімнаті, згорів слідом за лампою розжарювання, що стоїть в плафоні. Вірніше згорів тиристор в схемі управління. Справа в тому, що для мінімізації розмірів схема була зібрана на тиристори, отже, ніякі розрядні лампи в такий ланцюг ставити не можна. Тому використовувалася лампа розжарювання. При перегорання нитки розжарення освітлювальної лампи, стався стрибок струму, подібний короткого замикання. Ніяких додаткових запобіжників в ланцюг навантаження я не встановлював, в результаті поплатився тиристором.

Ніяких додаткових запобіжників в ланцюг навантаження я не встановлював, в результаті поплатився тиристором

Для уніфікації схеми управління світлом під будь-які лампи я вирішив використовувати релейний схему, а оскільки бажання розробляти нову схему управління світлом через реле не було, то я купив готовий датчик ДД-009. Уважно прочитавши інструкцію нього, я знайшов застереження виробників - не використовувати датчик без пристроїв захисту - запобіжників, інакше виробник не гарантує надійну роботу. Тому нічого іншого я не придумав, як встановити прямо в корпус датчика запобіжник і неонову лампочку. Вийшло симпатично і надійно. Фотографію цього датчика, встановленого в убиральні кімнаті ви бачите на малюнку.

На відміну від ДД-008, у датчика руху ДД-009 є тільки дві настройки - чутливості і тривалості затримки вимкнення світла після покидання приміщення. Для вбиральні кімнати це - більш ніж достатньо.

В результаті своїх експериментів я прийшов до висновку, що немає сенсу розробляти і паяти схему управління світлом від датчика руху, коли у вільному продажу вже є готові датчики, вартість яких набагато менше вартості охоронного датчика і елементів схеми. Вартість цих розумних приладів від 200 до 350 рублів. Тепер ніхто в моїй родині не замислюється про включенні і виключенні світла в двох часто відвідуваних кімнатах.

Датчиків руху зараз досить багато. Кожен вид підходить під якусь певну задачу. Є датчики руху, які найкраще підходять для установки в коридор або будь-яке інше приміщення, де люди часто проходять, не затримуючись при цьому надовго. Датчик реагує на рух, а час затримки на вимикання у нього, практично відсутня. З цієї причини встановлювати його в туалет або в ванну кімнату можна. Інакше вам доведеться кожного разу, сидячи на унітазі махати руками або здійснювати інші рухи тіла для постійного освітлення кімнати. Тому, обов'язково купуючи датчик руху для конкретного приміщення, вивчіть його характеристики по паспорту. Основна з них - тривалість затримки вимкнення світла після покидання приміщення.

Вибір місця установки датчика руху

При установці датчика руху важливо врахувати параметри кімнати і розташування дверей При установці датчика руху важливо врахувати параметри кімнати і розташування дверей.

Тут треба запам'ятати наступне: датчик добре реагує на будь-які рухи, крім прямого наближення і віддалення від нього. Тому найкраще ставити його вгорі - на стелі, або на бічній стіні. Обов'язково датчик повинен «бачити» відкривається двері, тоді він буде спрацьовувати відразу ж при відкритті дверей, а не коли ви вже зайшли в темне приміщення.
Тут треба запам'ятати наступне: датчик добре реагує на будь-які рухи, крім прямого наближення і віддалення від нього

Припустимо необхідно встановити датчик в коридорі на 4 двері, в якому немає вікон. Відсутність вікон в даному випадку навіть на руку - не доведеться налаштовувати датчик під різні рівні освітлення, цілком підійде спрацьовування датчика при кожному русі в коридорі, незалежно від часу доби. На кожній стороні є по одній двері, це дещо ускладнює завдання, так як потрібно контролювати одночасно всі 4 двері, щоб увійшов людина не опинявся в темряві. Так як датчик має огляд 120 градусів, краще його встановити в кут кімнати (адже, як відомо, прямий кут - 90 градусів). Установка в середині стіни в даному випадку не підходить, так як при цьому втрачається з уваги двері в цій стіні. Якщо вважати, що двері №1, №2 та №3 - двері в кабінети, або квартири, а двері №4 - вхідні з вулиці, або сходового майданчика, то зображене на малюнку розташування датчика є оптимальним. При цьому розташуванні світло включиться практично відразу при відкриванні кабінетних (квартирних) дверей, і з деяким запізненням при відкритті вуличної двері №4.

Для освітлення сходової клітки датчик руху встановлюється на стелі або стіні над сходами так, щоб в зоні його охоплення виявився весь сходовий проліт, аналогічно кріпляться і освітлювальні прилади Для освітлення сходової клітки датчик руху встановлюється на стелі або стіні над сходами так, щоб в зоні його охоплення виявився весь сходовий проліт, аналогічно кріпляться і освітлювальні прилади. Період включення освітлення можна поставити невеликий - 1-3 хвилини, тому що людина не буде перебувати на сходах тривалий час. Чутливість датчика встановлюється за наступним принципом: повна або часткова відсутність постійного рівня освітлення - максимальна чутливість, рівень освітлення - середня або мінімальна. У багатоповерховому будинку схема установки освітлення робиться для кожного сходового прольоту, тобто для сходів на 3 поверхи необхідно 2 датчика, для 4-х поверхів - 3 датчика і так далі. Таким чином, при фіксуванні руху на будь-якій ділянці сходів, відповідний датчик руху буде включати освітлення над цією ділянкою і дозволить Вам підніматися і спускатися по цілком освітленим сходах, не піклуючись про включення світла.

У коморі кімнаті, або підсобному приміщенні датчик руху встановлюється над дверима в приміщення або трохи збоку, в залежності від планування конкретного приміщення У коморі кімнаті, або підсобному приміщенні датчик руху встановлюється над дверима в приміщення або трохи збоку, в залежності від планування конкретного приміщення. Освітлювальні прилади встановлюються в будь-якому зручному місці. Датчик руху встановлюється на максимальний інтервал включення освітлення (10-15 хвилин, в залежності від моделі), а його «поріг спрацьовування» вибирається залежно від постійного рівня освітленості приміщення (наприклад, в приміщеннях без вікон можна встановити максимальну чутливість датчика, а в кімнатах з природним освітленням - середню або мінімальну). Тепер, з появою людини в приміщенні, освітлення буде включатися на 10-15 хвилин. Якщо людині потрібно більше часу - досить, наприклад, змахнути рукою, і датчик знову зреагує і включить світло. Якщо в приміщенні є стелажі або воно ділиться на кілька кімнат, додаткові датчики допоможуть людині постійно знаходитися в освітленій зоні.

Для освітлення великих вуличних просторів найкраще підходять прожектори з датчиками руху Для освітлення великих вуличних просторів найкраще підходять прожектори з датчиками руху. Прожектор підбирається, виходячи з необхідної потужності (тобто, необхідної яскравості освітлення), і кріпиться на достатній висоті (2-5 метрів) поблизу стоянки автомобіля. Датчик руху встановлюється на середню або мінімальну чутливість (запобігаючи денні включення) і максимальний період включення (10-15 хвилин). При фіксуванні руху на території стоянки (переміщення автомобіля або людини), датчик буде включати прожектор на вказаний період часу.

Важливим доповненням такого застосування датчика руху є питання безпеки: в темну пору доби датчик буде включати досить яскраве освітлення при появі будь-якої людини на автомобільній стоянці, що може відлякати непроханих гостей і автомобільних злодіїв.
Важливим доповненням такого застосування датчика руху є питання безпеки: в темну пору доби датчик буде включати досить яскраве освітлення при появі будь-якої людини на автомобільній стоянці, що може відлякати непроханих гостей і автомобільних злодіїв

Встановлюючи датчик руху, необхідно пам'ятати, що лінза Френеля, яка становить основний елемент приладу, повинна бути вільною від будь-яких предметів, які можуть перекрити їй огляд. Кут огляду датчика руху є однією з основних його характеристик. Для приміщень або простору перед будинком, де датчик можна встановити на стіні, найкраще застосувати стандартний, такий, у якого горизонтальний кут реагування становить 180 °. Хоча це і не є обов'язковим кут огляду реального датчика може бути дещо менше. Для зручності можна встановити датчик з двома сенсорами, кут спостереження яких в сумі теж буде дорівнює 180 °. Щоб кут реагування датчика руху був максимальним (це дозволить встановити його на стелі приміщення і охопити його цілком), слід встановити пристрій з трьома сенсорами, при цьому кут реагування складе 360 °.

Лінзи Френеля виглядають як тиснені листи або плівки, розташовані по колу. Вони відповідають за віялове поділ області спостереження. Саме ці лінзи приймають, фокусують і змінюють напрямок інфрачервоних променів, які потім включають сенсор, розташований в глибині приладу. Якщо є необхідність, радіус спостереження лінзи Френеля можна обмежити, закривши окремі сегменти «віяла» звичайної самоклеящейся плівкою, або ізоляційною стрічкою.

Підключення датчика руху

Схема підключення датчика зазвичай намальована на самому датчику Схема підключення датчика зазвичай намальована на самому датчику. З датчика виходить всього три дроти, підключені на перехідну розподільну коробку. Кольори проводів - червоний, коричневий і синій. Можуть бути й інші забарвлення, тому будьте уважнішими при вивченні схеми зображеної на датчику, плутати дроти при їх підключенні можна. Типова схема включення зображена на малюнку.

Можливо, в деяких випадках буде корисно залишити контрольний вимикач, який буде діяти паралельно датчику руху Можливо, в деяких випадках буде корисно залишити контрольний вимикач, який буде діяти паралельно датчику руху. Наприклад, потрібно з якихось причин тримати включеним світло в цій кімнаті протягом великого проміжку часу при відсутності людей. Для цього треба паралельно датчику підключити стандартний вимикач світла. Схема підключення зміниться, і буде виглядати як показано на малюнку. Таке підключення дасть можливість при включенні вимикача утримувати світло включеним як завгодно довго. Свого роду «аварійний режим». В інший же час вимикач повинен бути в змозі «викл.», В такому випадку управління освітленням повністю переходить до датчика руху.

Найскладніше в установці датчика - підключення і протяжка проводів від датчика до плафону освітлення Найскладніше в установці датчика - підключення і протяжка проводів від датчика до плафону освітлення. З огляду на невелику потужність лампи освітлення ванної кімнати, я використовував звичайний тонкий четирёхжільний телефонний шнур, акуратно проклавши і приклеївши його «Моментом» уздовж декоративного плінтуса прямо до стіни. У вбиральні кімнаті датчик був розміщений під плафоном освітлення, над вхідними дверима. Для підключення туалетного датчика я використовував багатожильні монтажні посріблені дроти під фторопластовою ізоляції (перше, що потрапило під руку, дівати просто нікуди), поміщені в кембрік. Брати можна будь-які проводи, але врахуйте, якщо використовуєте тонкі, в погану ізоляцію на кшталт телефонного, то повинні передбачити захист від випадкового замикання в результаті попадання вологи або нагрівання проводів. І врахуйте, що датчик руху - електричний прилад, який використовує мережеве напруга 220 вольт, тому не допускайте його експлуатацію в умовах постійної підвищеної вологості. Краще буде, якщо при включенні світла у вас також буде включатися і витяжна вентиляція. Благо, витяжні вентилятори «на будь-який смак і колір» продаються у вільному продажу. В туалеті це виключить неприємні запахи, а у ванній - зайву вологу.

Після закінчення всіх монтажних робіт потрібно перевірити роботу датчика. Увійдіть в його зону видимості - якщо світло включається відразу після заходу в кімнату, значить все налаштовано правильно. Потім виставте потрібний інтервал вимикання світла. Якщо ж робота датчика трохи не влаштовує, скористайтеся рукоятками для настройки, розташованими на корпусі датчика.

Воно й логічно - навіщо днем ​​і без того в освітленій природним світлом кімнаті включати електричне освітлення?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов