Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Де і як поставити сигналізацію на авто

  1. Установка сигналізації на авто своїми руками: покрокова інструкція, схема і відгуки
  2. Переваги автомобільної сигналізації
  3. самостійна установка
  4. Різновиди і комплектації охоронних сигналізацій
  5. Найпростіші автомобільні сигналізації
  6. Сигналізація, обладнана зворотним зв'язком
  7. Автомобільна сигналізація GSM
  8. Інструменти і матеріали для монтажу
  9. проведення монтажу
  10. Установка автосигналізації своїми руками
  11. Переваги установки сигналізації на авто
  12. Переваги установки автосигналізації своїми руками:
  13. Види і комплектації автомобільних сигналізацій
  14. Інструменти і матеріали для установки автосигналізації
  15. Порядок установки і підключення сигналізації в автомобілі
  16. підключення автосигналізації
  17. Перевірка роботи систем сигналізації й регулювання датчиків
  18. Відео-інструкція по установці на авто сигналізації своїми руками
  19. Устаткування і матеріали
  20. монтаж обладнання
  21. Підключення до електромережі
  22. прокладка проводки
  23. Блокування силової установки
  24. Монтаж автосигналізації на прикладі ВАЗ 2110
  25. Процес установки сигналізації на автомобіль Ваз 2110
  26. Підведемо Підсумки

Наша сеть партнеров Banwar

Зміст статті

Установка сигналізації на авто своїми руками: покрокова інструкція, схема і відгуки

Щоб зробити установку сигналізації на авто своїми руками, необхідно мати хоча б найменше уявлення про те, як працює подібне електрообладнання. Зовсім недавно такий монтаж могли робити тільки досвідчені автоелектрики. Але зараз у вільному доступі є дуже багато інформації про правильний монтаж пристроїв.

Будь-який бажаючий може вивчити покрокове керівництво і самостійно зробити всю роботу. Навіть в інструкції по експлуатації сигналізації докладно описуються всі маніпуляції, які проводяться на автомобілі. Там ви навіть знайдете опис функцій, які можна самостійно запрограмувати. Установка сигналізації «Шериф» на авто своїми руками істотно нічим не відрізняється від монтажу будь-який інший протиугінною системи.

Переваги автомобільної сигналізації

Незалежно від того, новий у вас автомобіль або з великим пробігом, він може стати ласим шматочком для крадіїв. Якщо ви купуєте нову машину в автосалоні, то, швидше за все, вам дилер запропонує встановити сигналізацію. Причому можуть навіть загрожувати тим, що при самовільному монтажі охоронної системи автомобіль буде знятий з гарантії.

Але ви самі вибираєте, де і яку охоронну систему будете встановлювати. Такі дії дилерів незаконні, вони просто намагаються заробити по максимуму. У тому випадку, якщо установник сигналізації дає гарантію на свою роботу, він підтверджує, що монтаж виконаний згідно з усіма вимогами. І відмовити в гарантійному обслуговуванні автосалон може лише тільки в тому випадку, якщо буде доведено, що автомобіль зламався саме з причини неграмотного монтажу.

самостійна установка

Можна виділити кілька переваг установки сигналізації на авто своїми руками. ВАЗ практично всіх моделей є автомобілями не надто складними за конструкцією. Їх можна без проблем обладнати охоронними системами будь-якого типу. Ви отримаєте наступні переваги:

  1. Заощадите дуже багато грошей. Якщо звернутися в майстерню, то автоелектрик візьме з вас круглу суму - на ці гроші можна купити нову сигналізацію, а іноді навіть дві.
  2. Звичайно, ви отримаєте моральне задоволення від виконаної роботи. Охоронна система є складним обладнанням, яке встановити і правильно налаштувати зможе далеко не кожен. Якщо ви самостійно зробите монтаж, то отримаєте ще й корисний досвід в установці охоронних систем.
  3. Якщо в автосалонах і майстерень встановлюються всі елементи управління, а також датчики, в одних і тих же місцях на всіх машинах без винятку, то при самостійному монтажі ви можете вибрати будь-яке розташування компонентів.

Якщо в автосалонах і майстерень встановлюються всі елементи управління, а також датчики, в одних і тих же місцях на всіх машинах без винятку, то при самостійному монтажі ви можете вибрати будь-яке розташування компонентів

Це тільки основні переваги самостійного монтажу. Кожен автомобіліст може привнести якісь свої особливості. Наприклад, додати один-два додаткових датчика в систему і підвищити цим ступінь безпеки. При особливому бажанні можна навіть змінити стандартний звук дзвону, необхідного для оповіщення про спробу проникнення в автомобіль.

Різновиди і комплектації охоронних сигналізацій

Перед монтажем необхідно вибрати найбільш прийнятну охоронну систему. Насамперед визначтеся з виробником, потім з моделлю. Від кількості охоронних і сервісних функцій буде залежати і вартість пристрою. Якщо узагальнити, то все охоронні комплекси можна розбити на три підгрупи:

Найпростіші автомобільні сигналізації

Найпростіші автомобільні сигналізації

Ще називають «відкривачку», так як у них дуже мало функцій:

  1. Установка і зняття на охорону.
  2. Відкривання і закривання всіх дверей.
  3. При спробі проникнення в автомобіль включається режим паніка, відбувається звукове та світлове оповіщення.
  4. У разі несанкціонованого доступу блокується запуск двигуна.

Серед недоліків таких охоронних пристроїв можна виділити один основний - дуже простий протокол, по якому передаються радіокоманди. Тому установка сигналізації на авто своїми руками додасть хіба що одну корисну функцію - дистанційне відкривання дверей і багажника. Подібні пристрої є односторонніми, а радіус дії не перевищує декількох десятків метрів. Серед переваг можна виділити тільки низьку вартість.

Сигналізація, обладнана зворотним зв'язком

Якщо необхідно здійснити установку автомобільної сигналізації з авто запуском, то потрібно використовувати саме такий тип пристрою. Це найбільш сучасні конструкції, в них дуже багато функцій, більш досконалий протокол передачі даних. Це означає, що при використанні цієї автосигналізації можна не тільки управляти, а й отримувати інформацію від автомобіля.

Наприклад, водій може на свій брелок отримати інформацію про те, чи встановлена ​​машина на охорону, не здійснювалося чи спроби злому. Також є такі можливості у автомобільних сигналізацій:

  1. Віддалений запуск двигуна для прогріву взимку.
  2. Установка турботаймера. Двигун продовжує працювати на холостому ходу, щоб компресор турбіни після постановки на охорону охолов.
  3. Включення різних режимів підсвічування салону і кузова автомобіля.
  4. Електричні доводчики стекол або люка в даху. При постановці на охорону, якщо були відкриті вікна або люк, вони автоматично закриються.

Радіус дії такого типу пристроїв кілька сотень метрів. Вартість як мінімум в два рази більше, ніж у простих охоронних систем.

Автомобільна сигналізація GSM

В основному блоці є GSM-модуль, а також геолокація GPS. Сигнали від цих двох модулів надходять на мікроконтролер, який виконує функції комп'ютера, що збирає і обробляє інформацію. Модуль GSM за принципом своєї роботи схожий на простий стільниковий телефон. Він приймає і передає сигнали в зоні роботи мобільної мережі. GPS модуль за допомогою супутника дозволяє визначити положення автомобіля в конкретний момент часу.

Виконується установка сигналізації на авто своїми руками за стандартною схемою. Вона аналогічна як для простих систем, так і для більш складних. За допомогою контролера обробляється вся інформація, яка надходить з датчиків охоронної системи, після чого розраховуються параметри сигналів управління. Водій може керувати своєю машиною за допомогою SMS і голосом, а також через браузер по мережі інтернет.

Інструменти і матеріали для монтажу

Перед тим, як самому встановити сигналізацію на автомобіль, потрібно зібрати наступні інструменти:

  1. Мультиметр - з його допомогою вимірюється напруга, здійснюється прозвонка електропроводки.
  2. Набір плоских і хрестоподібних викруток.
  3. Торцеві головки і тріскачка.
  4. Електричний паяльник.
  5. Ножиці, кусачки.

Ножиці, кусачки

Ще будуть потрібні такі матеріали:

  1. Скотч двосторонній.
  2. Ізоляційна стрічка і термоусадка.
  3. Пластмасові хомути-стяжки (бажано чорного кольору).

Потрібно мати під рукою кілька проводів різного кольору, щоб при необхідності додати їх під час підключення пристрою.

проведення монтажу

Покрокова інструкція установки сигналізації своїми руками:

  1. Визначитися з місцем монтажу центрального блоку. Чим далі ви його заховаєте, тим більша ймовірність того, що при спробі злому зловмисник не зможе відключити охорону. Бажано центральний блок ставити глибоко під панеллю приладів, там досить вільних ніш.
  2. Розмітити положення датчиків по салону автомобіля. Датчик удару необхідно встановлювати на перегородці моторного відсіку.
  3. Якщо на автомобілі немає кінцевих вимикачів, то встановіть їх. В цьому випадку охоронна система зможе фіксувати відкривання дверей, капота, багажника.
  4. Визначтеся з тим, яким чином буде проведена блокування запуску. Для карбюраторних автомобілів найкраще відключати подачу харчування на комутатор або замикати на масу датчик Холла. На інжекторних автомобілях можна розмикати ланцюга харчування бензонасоса, форсунок, електронного блоку управління.
  5. По завершенні робите підключення блоку до бортової мережі автомобіля через запобіжник.

По завершенні робите підключення блоку до бортової мережі автомобіля через запобіжник

За такою схемою виконується установка автомобільної сигналізації з авто запуском. Інструкція по монтажу, яка поставляється разом з пристроєм, містить повний опис конструкції, а найголовніше - докладний посібник з програмування всіх функцій.

Установка автосигналізації своїми руками

Установка автосигналізації своїми руками

Установка сигналізації на автомобіль своїми руками ще кілька років тому здавалася долею досвідчених фахівців-електриків. Однак бурхливий розвиток інтернет-комунікацій (форуми, відео інструкції, багато ілюстровані огляди та інформаційні статті на сайтах) підштовхнуло багатьох автолюбителів до думки про можливість самостійної установки.

Чи є переваги в самостійній установці, яка для цього потрібна кваліфікація та інструменти, які бувають сигналізації і як проводиться технологічно установка автосигналізації своїми руками - відповіді на ці питання покликані допомогти тим, хто ще сумнівається в своїх силах.

Відео-інструкцію з практичними порадами щодо встановлення сигналізації своїми руками дивіться в кінці цієї статті.

Переваги установки сигналізації на авто

Переваги установки сигналізації на авто

Автосигналізація - невід'ємна складова частина автомобіля, що купується, неважливо нового або з пробігом. І, якщо вона відсутня або прийшла в непридатність, або з якихось причин не влаштовує нового автовласника, виникає необхідність обладнання або переобладнання машини.

При купівлі нового автомобіля автосалон практично завжди пропонує встановити автосигналізацію, попереджаючи про те, що в разі встановлення обладнання в іншому місці або самостійно авто «знімається з гарантії». Таке попередження відлякує багатьох автолюбителів, а, між тим, воно абсолютно незаконно: відмова в гарантійному обслуговуванні правомірний, тільки якщо буде доведено що причиною поломки машини стала некваліфікована установка. При акуратному виконанні вимог інструкції виробника сигналізації така причина практично виключена.

Переваги установки автосигналізації своїми руками:

  • Економія коштів - перша перевага самостійної установки: в спеціалізованих настановних центрах вартість робіт порівнянна з вартістю самої сигналізації, а в автосалонах ці витрати ще (іноді вдвічі) вище.
  • Отримання задоволення від всіх етапів роботи з досить складним обладнанням (вибір, придбання, установка, налагодження) і впевненість в якості їх виконання - без сумніву є перевагою для любителів техніки.
  • Індивідуальні рішення (вибір місць розташування блоку управління, перемикача примусового відключення сигналізації, датчиків охоронної системи, а також додавання нестандартних додаткових пристроїв) при самостійній установці можуть значно ускладнити дії зловмисника, часто діє за шаблонної схемою.

Це далеко не повний перелік переваг самостійної установки і кожен автолюбитель може додати в нього свої «плюси».

Види і комплектації автомобільних сигналізацій

Види і комплектації автомобільних сигналізацій

Коли проводиться установка сигналізації своїми руками, ступінь складності процесу залежить від виду обраного обладнання. А вид, в свою чергу визначається тим, які охоронні і сервісні функції хотілося б отримати від сигналізації автовласникові.
За великим рахунком сучасні сигналізації для автомобілів (точніше охоронні системи) можна розділити на три великі класи:

  1. Прості автосигналізації;
  2. Сигналізації зі зворотним зв'язком;
  3. GSM-сигналізації.

Прості автосигналізації (в просторіччі «відкривачки») мають мінімальний набір сервісних функцій:

  • дистанційна постановка (зняття) на охорону,
  • дистанційне відмикання (замикання) дверей,
  • режим «паніки» (відлякування звуковим і світловим сигналами або пошук автомобіля на великій завантаженої стоянці).

До цього набору зазвичай додаються кілька охоронних функцій:

  • при несанкціонованому доступі блокування запуску двигуна,
  • спрацьовування звукових і світлових сигналів від проникнення в салон, підкапотний простір і багажник (несанкціоноване відмикання) і при механічних впливах на поставлений під охорону автомобіль (удар, розгойдування).

Відмітна особливість такого типу сигналізацій - застарілий (і тому нескладно визначається зловмисниками) протокол радіозв'язку (спрощено - радіокоманді, що передається з брелока на блок управління). Це, мабуть, і головний недолік такої системи.

Крім того, з брелока подаються команди, а що «відповідає» на них автомобіль можна зрозуміти, тільки перебуваючи в межах видимості і / або чутності. Тому такі сигналізації називають ще односторонніми, а діапазон їх дії обмежується декількома десятками метрів. Головне достоїнство сигналізацій для авто такого класу - низька ціна.

Автосигналізації зі зворотним зв'язком мають розширеним набором сервісних функцій і сучасним діалоговим протоколом радіозв'язку. Простою мовою це означає, що власник машини отримує можливість не тільки посилати сигнал, що управляє, а й отримувати від машини звіт про його виконання, а також інформацію про поточний стан (чи не було спроб злому) на екран брелока-пейджера. Що стосується діалогового протоколу, то він передбачає не просто команду керуючому блоку, а обмін з ним даними, перехопити які дуже непросте завдання.

Нарешті, слід зазначити істотне розширення сервісних можливостей у цього типу обладнання:

  • дистанційний запуск двигуна,
  • турботаймер (робота двигуна на холостих обертах для охолодження турбокомпресора після парковки і постановки на охорону),
  • доводчик стекол (люка при наявності) - автоматичний підйом скла, якщо вони були відкриті,
  • спеціальні режими підсвічування салону і багато іншого.

Діапазон дії таких сигналізацій може досягати декількох сотень метрів, а ціна в середньому вдвічі-втричі вище, ніж у «откривашек».

GSM-сигналізації для авто - принципово новий рівень охоронних систем. Основний блок містить модуль GSM (звідси і назва), модуль визначення геопозіціі (GPS) і контролер (фактично - це комп'ютер для збору, обробки та видачі інформації).

Перший модуль, по суті, схожий на мобільний телефон - прийом і передача сигналів в зоні дії мобільного зв'язку. Другий - через супутник визначає геопозіцію автомобіля в поточний момент. Контролер обробляє інформацію від датчиків і розраховує параметри керуючих сигналів.

Контроль стану і керування автомобілем, таким чином, може здійснюватися за допомогою SMS і голосових повідомлень, а також через web-інтерфейс (в інтернеті, або, як тепер прийнято говорити, засобами телематики).

Крім якісно нового розширення функціональних можливостей, цей вид сигналізацій має необмежений відстанню діапазон дії в зоні покриття стільникової мережі. На жаль і ціна такого обладнання принципово перевищує номінальну вартість традиційних автосигналізацій.

Після того, як обраний вид сигналізації та визначено необхідний набір охоронних і сервісних функцій, необхідно зрозуміти чи забезпечуються всі ці функції конкретної моделлю охоронної системи і входять в комплект поставки всі необхідні датчики і виконавчі механізми.

Наприклад, автовласник хотів би встановити датчик нахилу / кочення, і можливість підключення такого датчика є, але сам датчик в комплект не входить. Тому перед придбанням сигналізації необхідно уважно вивчити її технічні характеристики.

Інструменти і матеріали для установки автосигналізації

Інструменти і матеріали для установки автосигналізації

Набір інструментів для установки сигналізації на авто добре знайомий всім, хто мав справу з електрикою:

  • мультиметр для вимірювання напруги і визначення розривів (замикань) в електричних ланцюгах;
  • набір викруток або універсальна викрутка (найчастіше потрібно звичайна хрестоподібна, але для ряду марок автомобілів потрібна «зірочка»);
  • набір торцевих ключів (найчастіше вистачає головки на 10);
  • паяльник;
  • специнструмент для зачистки проводів, або ніж і кусачки;
  • пластикова «монтажка» - для демонтажу пластикових панелей салону.

Крім інструменту потрібні наступні витратні матеріали:

  • якісна ізоляційна стрічка чорного (щоб не дуже відрізнявся від заводської проводки) кольору;
  • пластикові хомути для кріплення проводки, основного блоку, деяких видів датчиків;
  • поролон;
  • двосторонній скотч.

Також можуть знадобитися додаткові дроти, так як штатних іноді не вистачає по довжині

Порядок установки і підключення сигналізації в автомобілі

Порядок установки і підключення сигналізації в автомобілі

Перш, чем приступити до установки та патенти уважний Вивчення НЕ только інструкції додається до сигналізації, а й інструкції з ЕКСПЛУАТАЦІЇ автомобіля з тім, щоб розуміті Можливі місця Розташування основного блоку, датчіків, антени, світлодіодного індікатора, виконавчих механізмів (например, актіваторів, если автомобіль штатно НЕ обладнання центральним замком). Крім того потрібно вивчити штатні електричні схеми автомобіля, щоб розуміти в яких місцях доцільно підключати електричні ланцюги охоронної системи.

Загальні правила, яких слід дотримуватися при установці і підключенні сигналізації:

  • всі позаштатні роз'єми (наприклад, нарощування проводів) повинні бути ретельно пропаяни і заізольовані;
  • проводка прокладається в місцях, що не допускають попадання вологи;
  • там, де необхідно перегинати проводку, слід одягати на неї захисну гумову або пластикову трубку ( «кембрік»);
  • при проведенні монтажних робіт потрібно відключити акумулятор.

У разі необхідності перевірки напруги в електричних ланцюгах ні в якому разі не можна допускати замикання контактів штатних роз'ємів автомобіля з корпусом (масою).

Послідовність основних етапів установки сигналізації може бути різною: деякі експерти рекомендують починати з установки основного блоку, інші радять спочатку підключати центральний замок або світлову частину.

Звісно ж, що доцільно починати все-таки з визначення місця розташування «серця» сигналізації - основного блоку, так як від цього залежить зручність подальшого монтажу. Загальна рекомендація - мати у своєму розпорядженні блок за панеллю приладів в районі рульової колонки. Цей варіант передбачає демонтаж панелі торпедо - операції, що вимагає певного досвіду. Зустрічаються варіанти розташування блоку під панеллю, але зручностей виконання наступних операцій в цьому випадку стає значно менше.

Для демонтажу панелі торпедо необхідно також зняти бічні пластикові накладки вітрового скла, а потім розібрати пластиковий корпус рульової колонки (для доступу до замка запалювання). У лівій накладці зазвичай ставиться індикаторний світлодіод, і прокладаються проводи до антени, що розміщується зазвичай на лобовому склі над дзеркалом заднього виду або в верхньому кутку.

Основні практичні моменти операцій по демонтажу панелей можна детально подивитися на відео в кінці цієї статті.

підключення автосигналізації

підключення автосигналізації

Після визначення місця розташування основного блоку сигналізації слід етап підключення його до живлення (краще це робити при вимкненому запаленні), який аналогічний підключенню автомагнітоли. Як плюсового зазвичай використовують один з проводів замка запалювання, або провід, підключений через запобіжник до «плюса» акумулятора. Мінусовій провід одним кінцем кріпиться до металевого корпусу автомобіля, а другим заводиться в основний блок сигналізації.

Наступна операція - підключення центрального замка. У сучасних автомобілях контакти центрального замка можна знайти в одному місці - так званому блоці комфорту, розташованому зазвичай з боку водія. Ця точка підключення може розташовуватися і в іншому місці, тому необхідно вивчати електричні схеми конкретної моделі автомобіля. Якщо центральний замок в штатній комплектації автомобіля відсутня, тоді його доведеться встановлювати додатково.

Світлова сигналізація в якості індикаторів тривоги використовує циклічні спрацьовування покажчиків поворотів. Для вирішення цього завдання точки підключення слід шукати в районі вимикача аварійної сигналізації.

Підключення блоку сигналізації до замку запалювання виробляється, як правило, парою окремих проводів за схемою виробника охоронної системи.

На відкриття дверей в сучасних машинах можна використовувати відповідні контакти приладової панелі. На відкриття капота і багажника необхідно встановлювати «концевики», що йдуть в комплекті сигналізації.

Сирена звукової сигналізації встановлюється рупором вниз в підкапотному просторі в місцях з мінімальним впливом вологи і температури. Найчастіше в районі чашки амортизатора або механізму склоочисника

Ідеальне місце для датчика удару - середня частина автомобіля, але найчастіше (через труднощі розташувати його там) установка проводиться неподалік від розташування основного блоку сигналізації.

Кнопка відключення сигналізації (VALET) встановлюється в сховищі, причому параметр «скритності» визначається виключно винахідливістю автовласника.

Перевірка роботи систем сигналізації й регулювання датчиків

Перевірка роботи систем сигналізації й регулювання датчиків

Якщо сигналізація встановлюється самостійно вперше, помилки на якихось етапах практично неминучі. Важливо, щоб вони не привели до серйозних негативних наслідків через недотримання загальних правил монтажних робіт.

Тому перевірку правильності вибору місць підключення та спрацювання належним чином охоронних і сервісних функцій слід проводити на кожному етапі до остаточного складання. Процес програмування відповідних функцій докладно описується в інструкції до сигналізації.

На окрему увагу заслуговує регулювання чутливості датчиків, перш за все датчика удару. Регулювальні гвинти зазвичай розташовані на видному місці, а саме регулювання проводиться (після підключення датчика) пробними механічними діями на кузов (постукуванням). Якщо залишити датчик на максимальній чутливості сигналізація може спрацьовувати від несильних поривів вітру або проїжджаючого близько транспорту.

Після остаточного складання слід ще раз ретельно перевірити спрацьовування всіх бажаних функцій встановленого обладнання.

На відео нижче докладно показаний процес установки автосигналізації зі зворотним зв'язком своїми руками.

Відео-інструкція по установці на авто сигналізації своїми руками

Як самому встановити сигналізацію на авто

Безпека автомобіля, особливо нового, вельми актуальна проблема сучасного автовласника. Існує кілька способів захистити автомобіль, найбільш популярним з яких є установка на нього автоматичної сигналізації. Установка сигналізації в спеціалізованому центрі займає мало часу і гарантує якість проведених робіт. Але при цьому є і недоліки. Першим з яких є висока вартість робіт, другим - застосування стандартних схем розміщення обладнання, підключення та прокладання проводки. Але при наявності нехитрого інструменту і певних навичок установка автосигналізації своїми руками - цілком здійсненне процедура.

Устаткування і матеріали

Устаткування і матеріали

Комплект автомобільної сигналізації

При виборі комплекту сигналізації слід дотримуватися правила, що витрати на неї повинні складати 3-5% від вартості машини. Установка на автомобіль вартістю 300 тисяч рублів охоронного комплекту в 150 тисяч буде явно необґрунтованою. Для установки обраного комплекту сигналізації на машину потрібно:

  • автомобільний набір слюсарного інструменту;
  • ніж для зачистки проводів;
  • термозбіжна трубка і запальничка;
  • изолента в колір ізоляції проводки автомобіля;
  • мультиметр або інший прилад для вимірювання напруги і провідності;
  • двосторонній скотч;
  • сплен або звичайний поролон;
  • схема електрообладнання автомобіля.

Установка сигналізації своїми руками зажадає акуратності і терпіння, доведеться розібрати передню панель, кожух рульової колонки і інші елементи обшивки салону.

монтаж обладнання

На першому етапі установки сигналізації слід розібратися із самою сигналізацією, для чого слід вивчити інструкцію, що додається. Далі потрібно розібратися в електропроводці автомобіля, для чого буде потрібно схема його електроустаткування. Наступний етап передбачає вибір місця установки блоку управління і сигнального пристрою. Якщо з першим все зрозуміло, його встановлюють в найбільш важкодоступному місці - під передньою панеллю, то з другим не все так просто. Його зазвичай розміщують під капотом, але у кожної моделі автомобіля в моторному відсіку є обмежена кількість доступних місць, куди без проблем можна встановити сирену. Чим важче дістатися до джерела звукового сигналу, тим складніше його відключити. При розбиранні передньої панелі і кожуха рульової колонки можуть застосовуватися пластикові кліпси, тому для монтажу краще використовувати спеціальні пластикові монтажки. Так ви вбережете обшивку від пошкодження.

Для установки сигналізації доведеться розібрати частину приладової панелі

Підключення до електромережі

Виходи сигналізації необхідно під'єднати до покажчиків поворотів або габаритних вогнів авто, до лампочки, що відповідає за індикацію відкриття-закриття дверей, а також до лампи-індикатору заведеного мотора. Якщо панель вашого автомобіля оптитронная, то єдине, що вдасться під'єднати, це поворотники. Для того щоб провести монтаж проводів, на зворотному боці панелі потрібно знайти лампочки, що відповідають за індикацію включення поворотников. Знаходимо плату лампочок, на неї нанесені доріжки. Потрібно знайти 12-вольта контакт і перевірити його, для чого приєднуємо роз'єм до доріжці, включаємо поворотник і підкидає мультиметр. Якщо ви знайшли необхідний провід, мультиметр буде показувати наявність напруги в момент коли загоряється лампа поворотника.

Зверніть увагу! Пошук проводів з використанням принципу «лампочки» неприпустимий при роботі з електросистемою автомобіля. Застосування цього методу може дорого коштувати автовласнику, адже, можна легко вивести з ладу всю систему електроживлення автомобіля.

Власне кажучи, провід, який відповідає за відкриття і закриття дверей, шукаємо за тим же принципом. Коли двері автомобіля відкрита показання мультиметра повинні бути рівні 12 В, і отже, при закритих дверях - рівні 0. Контрольний провід запуску мотора знаходимо цим же методом. Однак якщо в вашому авто цю функцію бере на себе тахометр, то протестувати його в такий спосіб не вдасться.

Схема підключення сигналізації передбачає з'єднання блоку управління і центрального замка автомобіля. Найкраще це зробити, підключившись до реле включення замку. Шукати його будемо по аналогії з попередніми діями.

прокладка проводки

При прокладанні проводів сигналізації слід зібрати їх за напрямками в джгути і обмотати ізоляційною стрічкою. Ізолента не повинна сильно відрізнятися від заводської ізоляції проводів. Це в значній мірі ускладнить викрадачам пошук проводів, які потрібно перерізати. До того ж застосування ізоляційної стрічки служить додатковою ізоляцією проводів, підвищуючи надійність. Провід до роз'ємів найкраще припаювати і ізолювати термоусадочної трубкою, а потім обмотувати ізолентою. При підключенні проводів можна використовувати спеціальні затискачі, але їх використання значно скорочує час, який необхідно для визначення викрадачеві потрібного дроти. При прокладанні проводки під капотом (підключення кінцевого вимикача і сирени) слід прокладати дроти по існуючим пучків електропроводів, роблячи їх менш помітними.

Правильно встановлена ​​сигналізація допоможе захистити автомобіль від злому

Блокування силової установки

Установка сигналізації на авто має на увазі також блокування двигуна при несанкціонованому запуску машини. Найчастіше для цього використовується роз'єм замка запалювання. Для визначення потрібного роз'єму потрібно продзвонити замок. Вибирається той провід, у якого є напруга при положенні ключа «ON», і пропадає в положенні «Start». Для блокування двигуна слід зняти роз'єм з замка запалювання і замкнути цей провід перемичкою на постійний плюс, а другий перемичкою постійний плюс і клему стартера. Якщо двигун запустився, то перемичку на стартер знімаємо, автомобіль глушиться і перерізується знайдений провід. Далі здійснюється з'єднання проводів сигналізації і перерізаних кінців дроту. Ізоляцію з'єднання слід проводити за допомогою термозбіжних трубок і тієї ж ізоляційної стрічки.

Монтаж автосигналізації на прикладі ВАЗ 2110

Інсталяцію автосигналізації в автомобіль ВАЗ 2110 можна розділити на 2 рівні: установка всіх елементів системи сигналізації та підключення до електричного кола автомобіля. Найбільш трудомісткою роботою, мабуть, можна назвати монтаж електропроводки в дверях і багажнику машини.

Процес установки сигналізації на автомобіль Ваз 2110

  1. Датчики відкриття капота і багажника монтуються таким чином, щоб замикання на «масу» відбувалося на самому початку відкривання.
  2. Щоб встановити датчик відкриття капота, робимо додаткове кріплення. Для цього використовуємо пластину кріплення електроприводу замка дверей.
  3. Після закріплення кронштейна вставляємо в нього датчик, регулюємо його по висоті і фіксуємо в обраному положенні за допомогою нижньої гайки. Озброївшись омметром, перевіряємо наскільки надійно датчик з'єднаний з «масою».
  4. Аналогічно виконується установка датчика для багажника.
  5. Як показала практика, сирену найкраще монтувати під капотом на з'єднувач правого бризковика. Не забувайте, що рупор краще направляти вниз, щоб виключити потрапляння в нього вологи.
  6. Шок-сенсор (датчик удару) закріплюємо під панеллю приладів за допомогою саморізів.
  7. Мікрохвильовий датчик найкраще розмістити в центральній частині салону автомобіля. Добре для цієї мети підходить інсталяція замість штатної задньої попільнички. Попільничку необхідно демонтувати, витягти її власник і встановити в нього датчик. Проводка датчика прокладається в облицюванні центрального тунелю. Кріплення датчика має бути надійним, щоб він міг добре сприймати все вібрації кузова.
  8. Центральний блок встановлюємо за контролером уприскування.
  9. Останній етап - монтаж передавача пейджера. На знежирене вітрове скло кріпимо датчик, попередньо знявши з нього плівку. Проводка від датчика ховається під облицювання стійки лобового скла.

Проводку підключаємо відповідно до схеми, яка додається до обраної вами сигналізації.

Встановлена ​​сигналізація автомобіля перевіряється у всіх режимах роботи, налаштовується під себе. Під час перевірки необхідно послідовно відкривати всі двері, багажник і капот. При відкритті кожного елемента охоронна сигналізація повинна спрацьовувати, а двигун блокуватися, при спробі несанкціонованого запуску. Також необхідно налаштувати чутливість датчика удару. Для цього в його корпусі є отвори, в яких видно невеликі болтики під хрестову викрутку. Як бачите, для того щоб встановити сигналізацію самостійно потрібен час, простий інструмент і трохи сміливості.

Підведемо Підсумки

  • Монтаж проводів слід проводити максимально непомітно, можна використовувати існуючі джгути;
  • Сирена встановлюється в найбільш важкодоступному місці;
  • Проводи не повинні бути під постійною напругою, це може призвести до пожежі;
  • При спрацьовуванні блокування двигуна на панелі приладів не повинна з'являтися помилка, по ній легко виявляється заблокованих ланцюг.
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов