Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Діагностика ПК мультиметром

Наша сеть партнеров Banwar

Спочатку статті відразу зроблю застереження. Стаття не для профі, а для початківців майстрів-комп'ютерників і для тих, хто самостійно хоче знайти причини несправності в комп'ютерному обладнанні, але при цьому не володіє широкими знаннями в області електрики, електроніки. Інформація виключно для аматорських експериментів.

Інформація виключно для аматорських експериментів

Одним з пунктів переліку заходів, вироблених при профілактиці системних блоків ПК і ноутбуків, є візуальна і тактильна діагностика (на предмет роздутих конденсаторів і сильно гріються комп'ютера). У цій статті читачеві пропонується кілька найпростіших способів приладової діагностики з використанням електронного мультиметра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Профілактика системного блоку. Інструкція.

Теорія: мультиметр, пристрій, техніка безпеки.

Мультиметр - універсальний багатоцільовий прилад для виробництва різних вимірів і виміру величин струму в електричних ланцюгах. Даний прилад в його класичному виконанні дозволяє вимірювати: напруга в електричних ланцюгах і елементах живлення, силу струму, опір провідників, діагностувати різні радіо-елементи (транзистори, резистори, конденсатори, діоди). Більш професійні моделі дозволяють вимірювати ємність конденсаторів, вимірювати температуру різних поверхонь, генерувати електричні імпульси.

Далі в статті піде мова про самому простому мультиметри типу М-83 (DT-832), який можна придбати в будь-якому господарському магазині, радіоринку або в магазинах інструменту (іноді і в будівельних). Це найпопулярніший тип мультиметров, оскільки він має найнеобхідніші функції, простий у використанні і недорого коштує.

опис пристрою

Мультиметр М-83 (DT-832) - це компактний (кишеньковий) електронний прилад, розміром приблизно 12х6 см з двома щупами (вимірювальними контактами).

Щоб включити прилад, досить повернути перемикач, розташований по центру приладу в одне з положень, розділених за призначенням на сектора (наведемо опис найпотрібніших):

  1. DCV - вимірювання напруги в ланцюзі постійного струму
  2. DCA - вимірювання сили струму в ланцюзі постійного струму
  3. ACV - вимірювання напруги в колі змінного струму
  4. Ω - вимірювання опору
  5. знак гучності і діода - звукова «прозвонка» ланцюга
  6. OFF - вимикання мультиметра

Для підключення щупів є три гнізда:

  • COM - завжди використовується тільки для підключення чорного щупа (чорний щуп - це мінус, земля); принципово не має значення який щуп підключати в COM, проте, щоб уникнути плутанини при вимірах, електрики на практиці домовилися: «чорний - завжди мінус, для нього COM-гніздо»
  • VΩmA - для червоного щупа при вимірюванні показань постійного струму
  • 10ADC - для вимірювання напруги в мережі змінного струму високовольтних ліній (червоний)

Техніка безпеки

  • цифровий мультиметр - це електронний прилад, що працює від елемента живлення (батарейки 9V типу «крона») - перед використанням переконайтеся, що батареї не розрядилася; для цього перекажіть перемикач в будь-яке положення і зверніть увагу на чіткість і насиченість дисплея; пристрій з «сіла» батарейкою використовувати не можна
  • ніколи не включайте прилад і не вимірюйте мокрими руками або стоячи на мокрій поверхні босими ногами
  • перед використанням мультиметра огляньте його, визначте за зовнішнім виглядом його справність і цілісність корпусу, дисплея, перемикача, провідників щупів, якщо прилад має значні механічні пошкодження, порушення ізоляції, обрив контактів і інші недоліки - його використовувати не можна
  • Пристрій не призначений для вимірювання показань в мережах і ланцюгах напругою понад 500V
  • вимірюйте торкаючись контактів тільки щупами мультиметра, уникайте дотиків провідників пальцями або іншими оголеними частинами тіла; при замірах в мережі 220V дотик контактів може заподіяти травму або привести до загибелі

НА ЗАМІТКУ: Що робити, якщо не працює мишка?

Діагностика ПК за допомогою мультиметра

Пропоную три нескладних, доступних і абсолютно безпечних для електроніки способу перевірки окремих вузлів і елементів комп'ютера:

«Прозвонка» ланцюгів

Самий елементарний метод перевірки цілісності провідників - «прозвонка». За допомогою мультиметра можна перевірити, наприклад кабель живлення системного блоку, VGA- і LPT-кабелі. Зробити це можна двома способами: з використанням дисплея мультиметра і з використанням вбудованого в прилад звукового індикатора ( «пищалки»).

Для візуальної «прозвонки»:

  • підключіть чорний щуп в гніздо COM, червоний - в гніздо VΩmA
  • встановіть перемикач приладу в положення Ω = 200
  • приєднайте будь-який з щупів до будь-якого з контактів кабелю
  • торкніться другим щупом симетрично розташованого контакту на іншому кінці кабелю
  • при наявності контакту на кінцях провідника (при відсутності обриву) на дисплеї почнуть хаотично мінятися показання приладу - значить все в порядку, провідник не пошкоджений

Прозвонка контактів кабелю живлення. Прилад показує наявність хаотично мінливого опору - провідник цілий.

Для звуковий «прозвонки»:

  • підключіть чорний щуп в гніздо COM, червоний - в гніздо VΩmA
  • встановіть перемикач приладу в положення значка звуку (діода)
  • приєднайте будь-який з щупів до будь-якого з контактів кабелю
  • торкніться другим щупом симетрично розташованого контакту на іншому кінці кабелю
  • при наявності контакту на кінцях провідника (при відсутності обриву) прозвучить звуковий сигнал - значить все в порядку, провідник не пошкоджений

Приклад прозвонки VGA-кабелю для підключення монітора. Замикаємо щупом симетрично розташовані контакти роз'ємів. При наявності звукового сигналу провідник справний, при його відсутності - обрив, кабель не придатний для використання. Даний спосіб дозволяє визначити можливу несправність комп'ютера (при відсутності сигналу на моніторі).

Замір напруги

Вимірювання напруги мультиметром на окремих елементах ПК може допомогти визначити джерело несправності. Для цього необхідно підключити чорний щуп в гніздо COM, червоний - в гніздо VΩmA, встановити перемикач в положення DCV = 20. Для вимірювання необхідно приєднати чорний щуп до мінуса джерела, червоний до плюса. Якщо переплутати плюс і мінус, то це не критично - просто на дисплеї значення буде відображатися зі знаком «мінус». Приклади використання:

  • Напруга елемента живлення CMOS: на материнській платі розташована кругла плоска батарейка CR2032. Її номінальна напруга - 3V. Якщо у Вас проблеми з системними налаштуваннями BIOS (наприклад, скидається час або комп'ютер довго «думає» перш, ніж завантажитися), то зробіть цей завмер. Якщо напруга елемента живлення нижче номінально більш ніж на 10% (2,7V), то необхідно його замінити

Вимірювання напруги елемента живлення CMOS (CR 2032). На знімку видно, що батарейка «видихалася», для стабільної роботи комп'ютера необхідна її заміна.

  • Вихідна напруга блоку живлення. Скористайтеся наведеною схемою для визначення розташування контактів на різних роз'ємах.

Схема вихідної напруги на роз'ємах блоку живлення. Для збільшення натисніть на картинку.

Щоб перевірити напругу на роз'ємі живлення процесора (4pin), Molex або SATA достатньо витягти перевіряється роз'єм з пристрою і включити комп'ютер. Чорним щупом торкаємося (або вставляємо) контакту будь-якого чорного провідника, червоним щупом перевіряємо напругу на контактах кольорових провідників.

Вимірювання вихідної напруги на роз'ємі Molex блоку живлення комп'ютера.

Запам'ятайте просте правило: жовтий - 12V, червоний - 5V, помаранчевий - 3.3V. Звіряйте вимірювані значення зі схемою, в разі розбіжності більше 10% можливо буде потрібно заміна або ремонт блоку живлення. Щоб перевірити роз'єм живлення материнської плати (20pin або 24pin) необхідно витягти його з плати і замкнути зелений провідник з сусіднім чорним для імітації включення комп'ютера (наприклад, половинкою скріпки або шматочком дроту з оголеними кінцями), цим же способом можна перевірити блок живлення, що не підключений до будь-яких пристроїв.

Імітація включення комп'ютера шляхом замикання зеленого і чорного контактів роз'єму живлення материнської плати.

  • Напруга на контактах материнської плати. Спосіб ідентичний виміру напруги батарейки CMOS. На материнській платі розташовані контакти у вигляді штирів для подачі живлення на вентилятори, вбудований динамік, індикатори та інші допоміжні пристрої. На самій платі підписано, який з контактів є позитивним, торкаємося його червоним щупом, а чорним щупом торкаємося будь-якої сусідньої контакту. На 2pin, як правило, покаже 5V, на 3pin і 4pin покаже 5V на крайньому контакті і 12V на середніх.
  • Напруга в загальній електромережі. Даний завмер корисно зробити, якщо є сумніви в працездатності мережевого фільтра або для перевірки напруги в розетці. іноді збої в роботі комп'ютера виникають через збої в електропостачанні або зовсім без струму в мережі. Для даного вимірювання необхідно щупи мультиметра залишити в початковому положенні (чорний - COM, червоний - VΩmA), а перемикач перевести в положення ACV = 750. Потім просто вставляємо щупи в розетку на стіні або в мережевий фільтр (полярність значення не має) і спостерігаємо значення на дисплеї. Як правило, воно ніколи не буває рівно 220V. Можливі відхилення від номіналу +/- 20V (10%).

Вимірювання напруги в електричної мережі загального користування. Рідкісний випадок коли напруга в розетці дорівнює номінальній (220V). При значному відхиленні (+/- 10%) можливі збої в роботі обладнання. В цьому випадку рекомендується використовувати мережевий фільтр, джерело безперебійного живлення або стабілізатор напруги.

КОРИСНЕ: Для чого потрібний мережний фільтр?

Перевірка конденсатора

Даний спосіб не дає 100% гарантії, але все ж трохи допоможе відшукати несправність. Для перевірки «пробитого» конденсатора можна використовувати «пискавку». В робочому стані конденсатор не повинен пропускати електричний струм, йому не дає це зробити ізоляція. Однак, конденсатор з зіпсованими ізоляторами буде «коротити», тобто він перетвориться на звичайний провідник і буде пропускати струм. Повторно описувати процедуру не буду - на самому початку я вже розповідав про метод звуковий «прозвонки» провідників за допомогою мультиметра. Тільки у випадку з конденсатором все навпаки - справний конденсатор пищати не повинен. Якщо ви почуєте звуковий сигнал, то такий конденсатор потрібно міняти. Єдине уточнення - перед «прозвонкой» конденсатор потрібно розрядити. Зробити це можна вимкнувши комп'ютер і знеструмивши його. Після цього потрібно натиснути кнопку включення. Змигнуть індикатори на корпусі і клавіатурі - це знак того, що розрядка сталася (на ноутбуках потрібно натиснути і утримувати кнопку включення приблизно 10-15 секунд, попередньо від'єднавши акумулятор).

Схожі статті:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов