Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Для чого потрібен запобіжний клапан для водонагрівача, принцип роботи, пристрій

  1. Для чого потрібен запобіжний клапан
  2. конструкція
  3. Принцип роботи

Наша сеть партнеров Banwar

Безпека пристроїв, пов'язаних із забезпеченням комфорту в будинку, - одне з найважливіших умов їх правильної експлуатації. А якщо робота таких приладів пов'язана не тільки з небезпечною напругою, але ще і з високою температурою, то цей фактор виходить на передній план.

Побутові водонагрівачі накопичувального типу на випадок непередбачених обставин оснащуються групою безпеки, яка включає як електронні, так і механічні компоненти. Запобіжний клапан бойлера є одним з таких пристроїв і захищає водонагрівач від надлишкового тиску. Розглянемо його конструкцію, принцип роботи і відмінності різних моделей. Надалі ці знання зможуть допомогти при усуненні проблем, пов'язаних з протікання і несправностями запобіжних клапанів.

Для чого потрібен запобіжний клапан

Як відомо зі шкільного курсу фізики, будь-яка рідина при нагріванні розширюється. При нагріванні від 20 ° С до 90 ° С об'єм води збільшується приблизно на 3%. У тому ж підручнику за 7 клас сказано про те, що вода є нестисливою рідиною. А це означає, що приблизно трьом літрам речовини в баку нікуди буде подітися. Згідно термодинамічним канонам, з ростом температури підвищується і тиск на стінки внутрішнього бака бойлера.

Для контролю над процесом нагріву виробники вбудовують в свої пристрої терморегулятори і термостати. Перші служать для контролю температури, а другі призначені для відключення ТЕНів при її критичних значеннях. А тепер уявіть собі, що може статися при відмові цих деталей. Закипання води значно підвищить тиск всередині бойлера. Високий тиск спровокує підвищену температуру рідини. При тиску в 10 атмосфер вода кипить при 180 ° С. Процес підвищення тиску і температури буде наростати як снігова куля до тих пір, поки не зруйнується внутрішній бак. В утворену тріщину хлине кипляча вода, а на її місце з водопроводу почне надходити холодне. Далі відбудеться миттєве закипання нової порції рідини з найсильнішим паротворенням. Тиск підвищиться настільки, що станеться вибух.

Безпека пристроїв, пов'язаних із забезпеченням комфорту в будинку, - одне з найважливіших умов їх правильної експлуатації

Запобіжний клапан найчастіше встановлюється на вхідний патрубок бойлера

Щоб уникнути згубних наслідків, пов'язаних з критичним підвищенням тиску, необхідний запобіжний клапан. У потрібний момент він зробить скидання частини рідини назовні.

Запобіжний клапан бойлера не тільки захищають прилад в критичних ситуаціях, а й має інші важливі функції:

  • Не допускати витікання нагрітої води з бака в напірний трубопровід;
  • Згладжувати нерівномірність тиску води на вході в водонагрівач, перешкоджаючи утворенню гідроударів.
  • Здійснювати злив води з бойлера при проведенні ремонту або профілактичного обслуговування.

Клапани для бойлерів можуть мати різну конструкцію, комплектуватися додатковими кранами, датчиками і т.д. Головне, щоб встановлений прилад відповідав усім вимогам системи подачі гарячої води.

конструкція

Конструктивне виконання запобіжного клапана водонагрівача включає два елементи - власне запобіжний механізм і зворотний клапан. Ці пристрої мають спільну робочу порожнину всередині двох тонкостінних циліндрів, з'єднаних між собою під прямим кутом. Зворотний клапан встановлений всередині циліндра більшого діаметру і являє собою звичайний тарільчасте клапан з сідлом, виконаним в корпусі пристрою. Нарізана на краях внутрішньої частини циліндра різьблення дозволяє приєднувати прилад до водопроводу з одного боку і вхідного патрубка бойлера з іншого.

Нарізана на краях внутрішньої частини циліндра різьблення дозволяє приєднувати прилад до водопроводу з одного боку і вхідного патрубка бойлера з іншого

Запобіжний клапан водонагрівача складається з декількох механізмів

Запобіжний механізм, розміщений в циліндрі меншого розміру, влаштований аналогічно, маючи відмінність лише в підвищеній жорсткості пружини (у деяких моделей цей параметр можна регулювати). За тарілкою запобіжного клапана розташовується отвір для зливу надлишкового об'єму рідини з бойлера. У більшості захисних клапанів передбачається зовнішній важіль, впливом на який можна примусово віджати тарілку від сідла. Така конструкція дозволяє злити воду з водонагрівача без його від'єднання від трубопроводів, а також перевірити справність приладу.

Запобіжні клапани для бойлерів можна розділити на три групи:

  • Пристрої для водонагрівачів ємністю до 100 л;
  • Запобіжні клапани бойлерів обсягом від 100 до 200л;
  • Групи безпеки водонагрівачів ємністю від 200л.

Недорогий запобіжний клапан нерозбірними конструкції

Пристрої першої групи найчастіше представляють собою недорогі запобіжні клапани китайського виробництва. Вони виконані в нерозбірному корпусі і мають короткий термін експлуатації. Головною їх перевагою є низька ціна, тому міняти такі клапани можна хоч кожен рік. Відзначимо, що трапляються й винятки у вигляді виробів гідної якості від іменитих виробників. Як правило, такі пристрої входять в комплект поставки водонагрівачів.

Група безпеки для бойлерів обсягом від 100 до 200л

Групи безпеки бойлерів обсягом від 100 до 200л представляють собою більш серйозні вироби. Крім запобіжного клапана, налаштованого на спрацьовування при зусиллі в 7 атмосфер і зворотного клапана в їх конструкцію входить кульовий кран і спеціальний патрубок для підключення до каналізації. Оригінальна насадка дозволяє візуально оцінювати процес зливу води. Часто такі клапани мають розбірний корпус і дозволяють замінити несправні елементи.

Група безпеки для водонагрівачів підвищеної ємності

Групи безпеки для водонагрівачів підвищеної ємності (від 200л) на додаток до стандартного оснащення можуть мати манометр, редуктор тиску, сітчастий фільтр з відстійником і інші елементи.

При установці водонагрівача не допускається установка замість запобіжного клапана підривного або аварійного клапана, призначеного для вбудовування в опалювальні системи.

Принцип роботи

Механізм роботи запобіжного клапана можна представити таким чином:

  • Коли на напірному трубопроводі відкривається запірний вентиль, тиск води сприяє відсунення тарілки зворотного клапана від сідла. Вода безперешкодно надходить в бак водонагрівача до тих пір, поки тиск всередині ємкості не зрівнюється з водопровідних. Під дією пружини клапан закривається.
  • При підвищенні температури, всередині ємності зростає і тиск нагрітої води на тарілку зворотного клапана. Це не дозволяє йому відкритися, забезпечуючи герметичність системи навіть при відсутності води у водопроводі.
  • До дренажного отвору вода з трубопроводу доступу не має, так як тарілка запобіжного клапана притиснута до сідла потужною пружиною, налаштованої на тиск води, що перевершує водопровідне в кілька разів.
  • При зменшенні тиску води в бойлері внаслідок водорозбору, зворотний клапан відкривається знову, забезпечуючи своєчасне наповнення бака водою.
  • Критичне підвищення тиску води всередині бака, яке найчастіше відбувається з вини терморегулятора або термостата, призведе до стиснення пружини запобіжного клапана. Тарілка механізму відійде від сідла, і частина рідини буде скинута через дренажний отвір.

Установка зворотного клапана замість запобіжного не допускається і може привести до аварії

Бойлер зможе працювати і при відсутності запірного клапана. При підвищенні тиску всередині бака певний обсяг гарячої води видавлюватиметься назад у водопровід. Через це водонагрівача доведеться гріти додатковий об'єм рідини, що негативно позначиться на його економічності. Крім того, тепла вода з'явиться і в кранах, призначених для холодної рідини, а це вже нікуди не годиться. Ті, хто вважає запобіжний клапан зайвим елементом системи, можуть переконатися в цьому на власному досвіді.

Найчастіше запобіжний клапан приєднують безпосередньо до вхідного патрубка водонагрівача. При цьому стрілка, нанесена на корпус приладу, показує напрямок руху води.

На дренаж рекомендується встановлювати прозорий шланг, край якого виводять в каналізацію або відповідну ємність. Таке рішення дозволяє контролювати роботу захисного пристрою, хоч і не позбавляє від необхідності регулярної перевірки його працездатності. Справність приладу можна перевірити, короткочасно натиснувши на його важіль. При цьому з дренажного отвору повинна политись вода. У деяких моделях запобіжних клапанів замість важеля виробники встановлюють кнопку або ручку. У таких випадках перед перевіркою приладу необхідно вивчити відповідний пункт інструкції по експлуатації.

Від правильної і надійної роботи запобіжного клапана залежить життя і безпеку ваших близьких. Регулярний огляд і перевірка цього приладу дозволять уникнути неприємностей, пов'язаних з поломкою бойлера.

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов