Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Домофон з плати УНЧ від старого телевізора

Наша сеть партнеров Banwar

Подробиці Переглядів: 450

Вітчизняні телевізори серії УСЦТ вже давно застаріли не тільки морально, а й фізично, і часто їх викидають на смітник. Або їх розбирають радіоаматори на радіодеталі або окремі плати. Наприклад, плати УНЧ старих телевізорів можна використовувати в самих різних саморобних конструкціях. Ось з такої плати можна зробити домофон на одного абонента і встановити його на дачі, в приватному будинку або офісі, на складі з окремим входом.

Мені попався в розбір телевізор «Рекорд ВЦ-381» (ЗУСЦТ-51-15)
Мені попався в розбір телевізор «Рекорд ВЦ-381» (ЗУСЦТ-51-15). Кінескоп розбитий, блок розгортки зі слідами горіння. Але, плата УНЧ в повному порядку. Демонтував, підключив будинку до лабораторного джерела і динаміку, - працює! Потім плата пішла на антресоль і була забута. Але через кілька років про неї згадали, коли треба було зробити нескладний і зовсім недорогий домофон для дачного будинку. Спочатку передбачалося зібрати домофон за описом в Л.1, але в процесі пошуку необхідних деталей і була виявлена ​​та сама плата УНЧ від телевізора. Вирішено було збирати УНЧ за описом в Л.1., А використовувати готовий від старого телевізора.
Що вийшло, показано на малюнку 1. Плата там зображена прямокутником. точками з
цифрами позначені наявні на платі монтажні отвори, якими вона з'єднується з даною схемою. Отвори підписані цифрами, - так і позначені на схемі. Х7 - це роз'єм для підключення динаміка. Ще на платі є вимикач звуку, він вимикає динамік. Якщо він цілий, його потрібно включити, якщо несправний, - запаяти перемичками.
Розглянемо, як працює схема домофона. Зв'язок із вхідними хвірткою і будинком здійснюється двома кабелями. Перший - стандартний аудіо стерео кабель (в екранній оплетке два дроти), другий -Стандартний трехпроводной кабель на 220V (такий, як використовується в проводках із заземленням або для люстри).
Перший кабель служить для зв'язку розмовного блоку на хвіртці з основним блоком в будинку. У розмовному блоці на хвіртці є тільки динамік і електретний мікрофон.
Другий кабель використовується для дзвінка і електромагнітного замка на хвіртці. Кнопка S1 - це стандартна дзвінкова кнопка, коли її натискає гість в домі звучить звичайний стандартний квартирний дзвінок. Е1 - це електромагніт відпорними механізму замка на хвіртці. А кнопка S2 така ж, як S1, але розташована вона в будинку. Якщо її натиснути надходить струм на електромагніт Е1 і замок на хвіртці відмикається.
Тепер, власне, про переговорний пристрій. Система симплексна, тобто, говорити і слухати одночасно не вийде, - потрібно діяти кнопкою «прийом / передача». Це кнопка S3, на схемі вона показана в положенні прийом сигналу з вулиці. У цьому положенні кнопка в НЕ натиснутому стані. При цьому, на вхід плати УНЧ (висновок 15) надходить сигнал від електретного мікрофона М2, розташованого в розмовному блоці на вхідний хвіртки. Харчування на мікрофон М2 надходить через резистор R1 і контактну групу S3.1 кнопки. Цей же резистор служить і навантаженням вбудованого УНЧ мікрофона. З нього через С1 сигнал надходить на регулятор гучності R2 і далі на вхід плати УНЧ.
Посилений сигнал з виходу плати УНЧ (з виведення 2 роз'єми Х7) надходить через контактну групу S3.2 кнопки S3 на динамік В1, який розташований в будинку.
У такому положенні кнопки S3 можна слухати гостя або слухати те, що відбувається біля хвіртки, якщо в цьому є необхідність.
Щоб відповісти гостю (або втрутитися розмову сусідів, що стоять недалеко від вашої хвіртки, привітатися з перехожим і т.п.), в загальному, передати сигнал з дому на динамік в розмовному блоці, потрібно натиснути кнопку S3 і говорити, утримуючи її в натиснутому стані . При цьому до входу плати УНЧ (висновок 15) підключається мікрофон М1, який розташувався в будинку. Харчування на нього надходить через той же резистор R1 через контактну групу S3.1. Сигнал таким же чином, через С1 і регулятор гучності R2 надходить на вхід плати УНЧ.
Сигнал з виходу плати УНЧ, утримуючи кнопку S3 через контактну групу S3.2 надходить на динамік В1, розташований в розмовному блоці біля вхідних хвіртки.
Харчується домофон від покупного блоку живлення з вихідною напругою 12V і струмом не нижче 350 mА. Але напруга живлення може бути в межах від 10 до 15V. Блок живлення можна зробити самостійно або підібрати за цими параметрами. Зовсім не обов'язково щоб блок живлення був стабілізованою, але бажано щоб він був по схемі з низькочастотних силовим трансформатором. В якості блоку живлення можна використовувати і імпульсний джерело від персонального комп'ютера або комп'ютерної периферії. Важливо тільки щоб він не переходив в вимкнений режим при малому навантаженні. Хоча, такий теж можна використовувати, якщо з'ясується що блок живлення переходить в енергозберігаюче стан, коли немає вхідного сигналу на платі УНЧ, потрібно буде тільки його довантажити чимось, наприклад, мініатюрної 12-вольтової лампочкою, щоб мінімальний струм споживання був достатнім для утримання його в робочому режимі.

Саме з цієї причини використовувати блок живлення телевізора 3-УСЦТ в якості блоку живлення даного домофона важко. Потрібно сильно довантажувати, причому по ланцюгу + 125V (підключити лампу на 220V потужністю не нижче 25W), а це вже не доцільно.
Динаміки підійдуть практично будь-які широкосмугові потужністю від 0.5W до 3W, наприклад, динаміки від несправних телевізорів. Мікрофони підійдуть будь-які електретних мікрофони, наприклад, такі як застосовуються в магнітофонах, диктофонах, електронних телефонних апаратах. Опір R1 може знадобитися змінити відповідно чутливості використовуваних мікрофонів. Бажано щоб мікрофони були однаковими.
Точно такий же домофон можна зробити використовуючи плату УНЧ від будь-якого іншого телевізора, попередньо розібравшись з підключенням. І навіть не від телевізора, - підійде практично будь-який УНЧ потужністю не більше 3W. Відповідно зміниться напруга живлення.
Назаров Е.
література:
1. Горчука Н.В. «Простий домофон (дачний варіант)». ж.Радіконструктор №7, 2012, с. 28-29.
PK 12-2015
Простий домофон на двох транзисторах
Переговорний пристрій-домофон
домофон
Домофон з спрощеним підключенням
Простий домофон на імс КР142ЕН12А

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов