Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Доопрацювання головки динамічної 25ГДН-1-4

  1. Рекомендуємо до даного матеріалу ...

Наша сеть партнеров Banwar

аудіотехніка

Головна Головна   радіоаматорові   аудіотехніка радіоаматорові аудіотехніка


Широко поширені низькочастотні головки динамічні 25ГДН-1-4 (старе названіе10ГД-34, сучасний аналог 25ZT-1-4), рис. 1, встановлювалися в двосмугових акустичних системах 6АС-2, 6АС-9, 10АС-9, 6МАС-4, у всіх модифікаціях S-30 і інших в якості НЧ - СЧ ланок. Високочастотним ланкою найчастіше служила головка 6ГДВ-1-16 (3ГД-2) [1]. У деяких випусках трьохполосних акустичних системах 35АС-1 вона застосовувалася як СЧ ланка. Однак якість звучання цих систем в діапазоні середніх частот бажає кращого. Радіоаматорами неодноразово піднімалося питання поліпшення якості звучання гучномовців на базі даної головки.

а)

б)

Мал. 1. Низькочастотна головка динамічна 25ГДН-1-4 (10ГД-34): а - загальний вигляд; б) - габарити і настановні розміри.

Частотна характеристика головки 25ГДН-1-4 має значні нерівномірності в області середніх частот. Починаючи з 1 кГц плавний підйом звукового тиску, а понад 4,5 кГц різкий спад (рис. 2). Фільтр акустичних систем серії S-30 має частоту розділу 5 кГц, а 6АС-2 - 10 кГц. Внаслідок цього маємо значний провал в цій області частот, що, в свою чергу, помітно погіршує якість звучання випромінювача. Крім цього пилозахисний ковпачок не має необхідної жорсткості, особливо полімерний металізований. При великих амплітудах коливань рухомої системи чутні клацання і брязкіт. Головка 6ГДВ-1-16 має частоту основного резонансу 4,5 кГц і працювати на цій частоті і поблизу її без спотворень не може, як недолік слід відзначити присутність нікого сипіння.

Мал. 2. АЧХ звукового тиску головки динамічної 25ГДН-1-4 (10ГД-34)

Підвищити верхню межу частотного діапазону динаміка до 10-12 кГц можна, наприклад, застосувати додатковий конус, який вставляється всередину дифузора (рис. 3). У цьому випадку на високих частотах основний дифузор перестає працювати через щодо гнучкого сполуки його з звуковою котушкою, а в роботу включається малий дифузор, досить жорсткий і легкий [2].

У цьому випадку на високих частотах основний дифузор перестає працювати через щодо гнучкого сполуки його з звуковою котушкою, а в роботу включається малий дифузор, досить жорсткий і легкий [2]

Мал. 3. Гучномовець з додатковим дифузором.

Типові недоліки мають акустичні системи сімейства S-90. У статті "Модернізація АС 35АС-012 (S-90)" [3] описана методика їх усунення для головки 15ГД-11А (20ГДС-1-8) конструктивно дуже схожою з 25ГДН-1-4, яку з успіхом можна застосувати до останньої - замінити рідний пилозахисні ковпачка на ковпачок від головки 10ГДШ-1-4 (10ГД-36К), що має форму конуса - рупора (рис. 4). Діаметри їх звукових котушок дуже близькі - 25,7 мм у 10ГДШ-1-4, і 25,4 мм у 25ГДН-1-4.

Мал. 4. Високочастотні пасивні рупори (конуси) 10ГДШ-1-4.

Роботи проводять в наступному порядку. Спочатку відмочують пилозахисний ковпачок розчинником 646 або 647. Акуратно витягують його скальпелем (рис. 5, а). Бажано користуватися не намагнічується інструментом. Необережним рухом предмета зі сталі можна пошкодити елементи динаміка! Витирають ватним тампоном, змоченим в тому ж розчиннику, дифузор від клею. Промазують клеєм "Момент" нижню частину рупора і верхню частину звукової котушки. Просушують 10-15 хвилин. Знову промазують обидві деталі та одразу з'єднують їх, притискаючи з певним зусиллям (рис. 5, б).

5, б)

а)

а)

б)

Рис 5. Низькочастотний динамік 25ГДН-1-4: а - витяг пилозахисні ковпачка; б - приклеювання рупора.

Конструкція рупора розроблена для динамічної головки 10ГДШ-1. Для 25ГДН-1-4 його слід підігнати. Підгонка полягає в поетапному зрізанні його краю, вимірюючи, після кожного зрізання, АЧХ динаміка. Операцію повторюють до тих пір поки не отримають найбільш рівну криву АЧХ в межах середніх частот. Зрізавши, приблизно, 10 мм краю рупора проводять вимірювання. Друге і наступні підрізання слід проводити дуже акуратно, зрізуючи не більше 3 - 1 мм (в порядку зменшення). У підсумку, бокова поверхня рупора всередині склала близько 7 мм (від пилозахисні елемента ковпачка до краю обрізки) - рис. 6, а. Обрізку виконують манікюрними ножицями, оскільки вони виявилися найбільш прийнятним інструментом для такого виду роботи, мають мініатюрні округлені ріжучі поверхні. Обрізаний край, для додання жорсткості, просочується клеєм БФ-2, трохи розведеним етиловим спиртом.

Обрізаний край, для додання жорсткості, просочується клеєм БФ-2, трохи розведеним етиловим спиртом

а)

а)

б)

б)

в)

Мал. 6. Формування рупора головки динамічної 25ГДН-1-4: а - процес зрізання; б - вимірювання висоти стінки; в - вид на етапі завершення.

Вимірювання АЧХ виробляють за допомогою конденсаторного мікрофона (бажано вимірювального), розміщеного на одній осі з головкою *, в межах 30 - 40 см, комп'ютера і програми RightMark 6.2.3. Мікрофон підключається до лінійного входу звукової карти комп'ютера, а динамік до підсилювача комп'ютерних АС. Запускають програму RightMark 6.2.3 і проводять вимірювання АЧХ звукового тиску [4,5].

Така доопрацювання дозволила розширити смугу частот, відтворюваних головкою 25ГДН-1-4, до 10 кГц (!), І позбудеться від структурних призвуків пилозахисні ковпачка. При прослуховуванні і порівняно головок доопрацьованій з оригінальною встановлено помітне розширення смуги відтворення верхніх частот, що спостерігається на графіку АЧХ звукового тиску - рис. 7. Незважаючи на похибки вимірювань, спотворення сигналу, що вносяться підсилювачем, мікрофоном, навколишнім середовищем, можна зробити висновок, що бажаний результат досягнутий.

Мал. 7. АЧХ звукового тиску головки динамічної 25ГДН-1-4 обладнаної додатковим випромінювачем.

Голівка динамічна 25ГДН-1-4 після такого доопрацювання може використовуватися в якості низькочастотної, среднечастотной і широкосмугового, як в комп'ютерних АС, так і автомобільних (легко монтується в штатні місця під акустику передніх дверей більшості моделей автомобілів), малогабаритних сабвуферах і т. П.

Примітка. З метою усунення негативного впливу акустичного короткого замикання на підсумки вимірювань, головку 25ГДН-1-4 поміщають в бокс з відкритою задньою стінкою, зовні і зсередини покритого звукопоглинальним матеріалом. Динамік монтують на передню панель зовні. В іншому випадку повітря, резонуючий в отворі під головку, буде вносити спотворення. На графіку АЧХ це проявляється у вигляді піків і провалів.

література

1. Бурко В., Лямін П. Побутові акустичні системи: експлуатація та ремонт. Довідковий посібник. Мінськ, «Білорусь», 1996, с. 224.

2. Сапожков М. Акустика. Підручник для вузів. М., "Зв'язок", 1978, с. 138.

3. Марченко В. Модернізація АС 35АС-012 (S-90). http://www.radioradar.net/radiofan/audio_equipment/35ac_012.html

4. Марченко В. Мікрофон вимірювальний. http://www.radioradar.net/radiofan/measuring_technics/measuring_microphone.html

5. Афонін С. Створення акустичних систем в домашніх умовах. М., "Ексім", 2008, с. 90-96.

Автор: Володимир Марченко р Умань, Україна


Дата публікації: 08.06.2015

Рекомендуємо до даного матеріалу ...


думки читачів
  • Ігор /
    чи треба робити пас цієї головки для застосування в s90?

Ви можете залишити свій коментар, думка або питання по наведеним вишематеріалу:


 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов