Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Дров'яної газогенератор своїми руками: як зробити деревне газогенератор на тирсі та дровах

  1. Принцип дії дров'яних газогенераторів
  2. Переваги та недоліки системи
  3. Виготовлення пристрою своїми руками
  4. Цінна інформація по газогенератори
  5. Висновки і корисне відео по темі

Наша сеть партнеров Banwar

За тисячі років історії людство навчилося добувати нафту і газ, винайшло електрику, використовує енергію вітру і сонця, але як і раніше спалює в топках деревину. Дрова, тирса, старе дерево, відходи діяльності древообрабативающіх підприємств - все це можна використовувати, якщо зробити дров'яної газогенератор своїми руками.

Чимало майстрів успішно використовують цей пристрій для будинку і навіть для автомобіля. Якщо ви зацікавилися цією темою, або з'явилася ідея самостійно зробити генератор, ми розповімо як це реалізувати на практиці.

У нашому матеріалі мова піде про принцип дії дров'яного газогенератора, достоїнства і недоліки такої системи, а також про те, як самостійно зібрати такий пристрій.

Принцип дії дров'яних газогенераторів

Швидке спалювання дров на відкритому повітрі дає, головним чином, деяка кількість корисного тепла. Але зовсім інакше деревина веде себе при так званому, тобто при горінні в присутності дуже малої кількості кисню.

У такій ситуації спостерігається не стільки горіння, скільки тління деревини. А корисним продуктом цього процесу є не тепло, а горючий газ.

Газогенератори колись активно використовувалися в якості постачальника палива для авто. І зараз можна зрідка зустріти машини, що працюють на що виробляється ними газі:

Галерея зображень

фото з

Використання газогенератора в транспортних засобах

Плюси установки генераторів газу на авто

Розташування генератора в багажнику малолітражки

Застосування продуктивних генеруючих систем

При повільному горінні деревини на виході виходить суміш, яка містить наступні продукти:

  • метан (СН4);
  • водень (Н2);
  • оксид вуглецю (він же СО або чадний газ);
  • різні граничні вуглеводи;
  • вуглекислий газ (СО2);
  • кисень (О2);
  • азот (N);
  • водяна пара.

Тільки частина цих інгредієнтів є горючими газами, все інше - це забруднення або негорючий баласт, від якого краще позбутися. Тому потрібно не просто спалити дерево в спеціальній установці, але і очистити результат, а також охолодити отриману газову суміш.

В умовах промислового виробництва цей процес включає наступні етапи:

  1. Спалювання твердого палива в присутності малого (близько 35% від норми) кількості кисню.
  2. Первинна груба очистка, тобто відділення летючих частинок в циклон вихровому фільтрі.
  3. Вторинна груба очистка, при якій газ очищується за допомогою водяного фільтра, використовується так званий скруббер-очищувач.

Саморобні пристрої для використання в домашніх умовах виглядають простіше і місця займають менше, але принцип їх роботи, а також конструкція дуже схожі. Перед початком виготовлення такого пристрою необхідно все добре продумати, а також скласти або знайти проект агрегату.

Перед початком виготовлення такого пристрою необхідно все добре продумати, а також скласти або знайти проект агрегату

Ця схема дозволяє зрозуміти пристрій дров'яного газогенератора: дрова завантажуються зверху, потрапляють в камеру згоряння, куди нагнітається невелика кількість повітря, і де відбувається процес повільного згорання палива і виділення горючого газу

На просторах інтернету є чимало рекомендацій про те, як зробити саморобний дерев'яний газогенератор. Деякі з них забезпечені цілком реальними для втілення кресленнями.

Майстри, яким вже вдалося в якійсь мірі здійснити цей захоплюючий процес, відзначають, що часу і сил може знадобитися чимало. Можливо, доведеться виконати не одну переробку і здійснити цілий ряд експериментів, щоб отримати агрегат з прийнятними характеристиками.

Можливо, доведеться виконати не одну переробку і здійснити цілий ряд експериментів, щоб отримати агрегат з прийнятними характеристиками

Ця схема, на якій показаний принцип роботи промислової газогенераторної установки, дозволяє скласти уявлення про окремі елементи побутового газогенератора

Переваги та недоліки системи

Газогенератори виключно зручні у використанні. Якщо агрегат зроблений правильно, з дотриманням всіх вимог техніки безпеки, в нього можна завантажувати паливо дуже рідко. Наприклад, завантажувати в камеру дрова можна тільки один раз в день, а якщо в якості палива використовується деревне вугілля, досить буде і одного разу в тиждень.

Наприклад, завантажувати в камеру дрова можна тільки один раз в день, а якщо в якості палива використовується деревне вугілля, досить буде і одного разу в тиждень

Промислові моделі побутових деревних газогенераторів виключно зручні і безпечні, однак вартість такого пристрою зазвичай буває дуже високою

Але це відноситься, скоріше, до пристроїв промислового виготовлення. Звичайно, роботу слід ретельно контролювати. Температура гарячого газу може бути дуже високою, небезпека виникнення пожежі також істотно зростає.

Деревина - доступний матеріал. У завантажувальну камеру газогенератора можна подавати і дрова, і щепу, і, і будь-які відходи деревної промисловості, і целюлозовмістні матеріали. Чудово підходить в якості палива сухий і легкий деревне вугілля. Якщо розміри бункера дозволяють, в нього можна завантажувати дрова навіть без попередньої кілки, цілком.

Якщо розміри бункера дозволяють, в нього можна завантажувати дрова навіть без попередньої кілки, цілком

Для спалювання в газогенераторе підходять практично будь-які матеріали, що містять целюлозу, але важливо не забувати про прийнятний рівень вологості такого палива, щоб підвищити ефективність роботи приладу

Отриманий в результаті горіння продукт, горючий газ, можна використовувати для вирішення різних завдань: обігріву будинку, роботи ДВС автомобіля, навіть для вироблення електроенергії. Але варто згадати і про "мінуси" цього корисного пристрою.

Для початку, промислова модель газогенератора, надійна, безпечна і зручна, коштує досить дорого. Не всякий власник будинку або дачі може дозволити собі подібний агрегат. Але і створення саморобного газогенератора навіть з підручних матеріалів може вилитися в кругленьку суму.

Не завжди можна використовувати для нього будь-які підручні матеріали. Всі частини агрегату повинні бути дуже міцними і здатними переносити високу температуру. В обов'язковому порядку знадобиться зварювальний апарат, а також навички роботи з ним. Метал доведеться і різати, і варити.

Паливо для деревного газогенератора повинна мати такі розміри і конфігурацію, які дозволять йому вільно переміщатися вниз по бункеру до камери згоряння

Розраховуючи, скільки коштуватиме створення саморобного газогенератора на тирсі, слід врахувати і витратні матеріали. Знадобиться чавун для створення колосника, цілком можливо, що для виготовлення кришки доведеться знайти або купити спеціальну ресору.

Необхідні також жароміцні прокладки для люків, для з'єднання окремих елементів пристрою і т.п. Перед виготовленням газогенератора потрібно ретельно все прорахувати.

Ще одна стаття витрат на газогенератор - це електроенергія, яка необхідна для примусової подачі повітря в камеру згоряння. Якщо з якоїсь причини електрику буде відключено, газогенератор не зможе працювати.

Така ситуація є неприпустимою, оскільки зниження температури горіння може призвести до забруднення пристрою дьогтем. В результаті доведеться зупиняти процес, чистити газогенератор, а потім запускати його знову.

Хоча здається, що завантажити газогенератор можна мало не будь-яким паливом, все ж слід пам'ятати, що воно повинно поступово, у міру згоряння, опускатися вниз по бункеру. Тому дрова для генератора слід підготувати, розрубав їх на більш-менш однакові за розміром елементи.

Виготовлення пристрою своїми руками

Спочатку слід визначитися, для яких цілей буде виготовлений газогенератор: для будинку або для автомобіля. В останньому випадку пріоритет віддається низькій вазі і компактним розмірам. Кращий матеріал для автомобільного газогенератора - нержавіюча сталь, дорога, але міцна і легка. А ось для будинку роблять велике пристрій з підручних матеріалів, які і знайти простіше, і коштують вони дешевше.

Розберемо приклад виготовлення газогенератора для забезпечення паливом мотоцикла:

Галерея зображень

фото з

Оптимальний варіант газогенератора для транспорту

Газогенератор зверненого процесу на мотоциклі

Пристрій газогенератора для транспортного засобу

Управління подачею пального в двигун мотоцикла

Для поставки в бензиновий двигун газоподібного палива його слід охолодити, очистити і змішати з повітрям у відповідних пропорціях. Для цього агрегат потрібно обладнати вентилятором для розпалювання, циклоном, фільтром, змішувачем і охолоджувачем.

Галерея зображень

фото з

фото з

Для виготовлення газогенератора слід запастися сталевий бочкою на 100 л, відрізком труби, старим бідоном, вогнегасником, старим чайником з нержавійки, ресивером, шестигранником, трубою зі згоном, диском від роторної косарки, низькотемпературної батареєю

Для виготовлення газогенератора слід запастися сталевий бочкою на 100 л, відрізком труби, старим бідоном, вогнегасником, старим чайником з нержавійки, ресивером, шестигранником, трубою зі згоном, диском від роторної косарки, низькотемпературної батареєю

Труба потрібна з товстими стінками, діаметром приблизно 160 мм. У ній свердлимо отвори для установки фурм, через сопла яких буде надходити повітря

У ній свердлимо отвори для установки фурм, через сопла яких буде надходити повітря

За розміром труби в диску вирізаємо отвір, потім з'єднуємо верхній край труби з диском зварюванням

За розміром труби в диску вирізаємо отвір, потім з'єднуємо верхній край труби з диском зварюванням

Зверху на диск встановлюємо бідон, з'єднуємо задіяні елементи зварюванням. Приварюють до майбутнього агрегату патрубки для підключення труб подачі повітря і відводу газу

Приварюють до майбутнього агрегату патрубки для підключення труб подачі повітря і відводу газу

Зі старого вогнегасника збираємо очищувач відцентрового типу - циклон. Приварюють пристрій до бочки без кришки і дна

Приварюють пристрій до бочки без кришки і дна

У нижній частині металевої бочки вирізаємо отвір, через яке буде звільняти генератор від золи

У нижній частині металевої бочки вирізаємо отвір, через яке буде звільняти генератор від золи

Спорудження поміщається в бочку, до диска приварюються опорні лапи. Перед установкою агрегату з бідона з трубою в бочку внизу труби на ланцюгах підвішується зольник, зроблений зі старого чайника

Перед установкою агрегату з бідона з трубою в бочку внизу труби на ланцюгах підвішується зольник, зроблений зі старого чайника

Вгорі на бідон монтується кришка від бочки з заздалегідь вирізаним отвором. Отвір внизу бочки оснащуємо різьбовою пробкою

Крок 1: Підручні засоби для спорудження генератора

Крок 2: Пристрій отворів для підведення повітря в прилад

Крок 3: З'єднання диска з відрізком труби з фурмами

Крок 4: Установка бідона на приварений до труби диск

Крок 5: Виготовлення циклону з старого вогнегасника

Крок 6: Формування отвори для збору золи

Крок 7: Установка бідона з трубою в бочку

Крок 8: Саморобний газогенератор в "повний зріст"

Залишилося доповнити саморобний генератор газу пристроями, що забезпечують нормальну роботу, і вирішити питання з установкою його на мотоцикл з коляскою.

Галерея зображень

фото з

фото з

Зі старої низькотемпературної батареї робимо охолоджувач, для з'єднання будемо використовувати фланці, не забудемо про отвір для зливу конденсату

Зі старої низькотемпературної батареї робимо охолоджувач, для з'єднання будемо використовувати фланці, не забудемо про отвір для зливу конденсату

З двох відер з-під фарби зробимо двох'ярусний фільтр. Поставимо з друг на дружку, дно перфоріруем, нижнє заповнимо керамзитом, верхнє мінватою

Поставимо з друг на дружку, дно перфоріруем, нижнє заповнимо керамзитом, верхнє мінватою

Відрізаємо задню частину коляски і збільшуємо її корисну площу шляхом установки підрамника

Відрізаємо задню частину коляски і збільшуємо її корисну площу шляхом установки підрамника

Вентилятор для розпалювання зробимо з печі трактора, наприклад, трактора марки Беларус

Вентилятор для розпалювання зробимо з печі трактора, наприклад, трактора марки Беларус

Встановлюємо вентилятор в передній зоні мотоциклетної коляски, підключаємо його до системи

Встановлюємо вентилятор в передній зоні мотоциклетної коляски, підключаємо його до системи

Підключення вентилятора, що прискорює розпал всередині генератора, виконуємо гнучкими полімерними трубами

Підключення вентилятора, що прискорює розпал всередині генератора, виконуємо гнучкими полімерними трубами

Для контролю надходження газу до вентилятора розпалу й змішувача встановлюємо два кульових крана

Для контролю надходження газу до вентилятора розпалу й змішувача встановлюємо два кульових крана

Перед карбюратором встановлюємо змішувач, приєднуємо його до розподільника. Під карбюратором влаштовуємо колектор зі сталевих трубок

Крок 9: Виготовлення охолоджувача зі старої батареї

Крок 10: Спорудження двох'ярусного фільтра з корпусом з відер

Крок 11: Удосконалення мотоциклетної коляски під установку

Крок 12: Спорудження вентилятора для розпалювання генератора

Крок 13: Розташування вентилятора розпалювання в колясці

Крок 14: Підключення вентилятора гнучкою трубою

Крок 15: Встановлення кульових кранів на що подають газ труби

Крок 16: Встановлення змішувача перед карбюратором мотоцикла

Звичайно, чим ближче розміри і конфігурація саморобного газогенератора до промислової моделі, тим ефективніше буде працювати пристрій. Зробити в домашніх умовах точну копію газогенератора, виготовленого на заводі, важко, та й не обов'язково.

Простіше скопіювати готовий саморобний агрегат, попросивши його у знайомих, друзів, а то і просто скориставшись інформацією в інтернеті.

Спочатку виготовляють основні вузли газогенератора, потім їх збирають в одне ціле пристрій. Щоб зробити такий пристрій, необхідно підготувати наступні елементи:

  1. Корпус.
  2. Бункер для палива.
  3. Камеру згоряння.
  4. Горловину камери згоряння.
  5. Повітророзподільний вузол.
  6. Фільтрувальні вузол.
  7. Патрубок камери згоряння.
  8. Колосникові грати, дверцята та інші подібні елементи.

Корпус, який іноді називають камерою заповнення, може мати як циліндричну, так і кубічну форму. Тому у майстра є два варіанти для його виготовлення: використовувати відповідну металеву ємність, злегка її модифікувавши, або зробити корпус "з нуля" з куточка і листового металу.

Тому у майстра є два варіанти для його виготовлення: використовувати відповідну металеву ємність, злегка її модифікувавши, або зробити корпус з нуля з куточка і листового металу

Для виготовлення саморобного газогенератора можна використовувати підручні матеріали, наприклад, металеву бочку, старі газові балони, корпус вогнегасника і т.п.

Подібним же чином робиться бункер для твердого палива, тобто теж з металевого листа і куточка. Пізніше бункер закріплюють усередині корпусу, тому його розміри повинні бути відповідними. Втім, іноді простіше перетворити в бункер частина корпусу газогенератора. Для цього частину простору відокремлюють за допомогою металевих плит.

Відповідний для нутрощів газогенератора на дровах матеріал - сталь з низьким вмістом вуглецю. Корпус слід накрити щільно прилягає кришкою. Герметизація - важлива умова правильної роботи генератора, оскільки саме таким шляхом забезпечується надходження обмеженої кількості кисню.

Саморобний газогенератор - це досить важке пристрій, слід подбати про його стійкості. Для цього до нижньої частини корпусу приварюють міцні ніжки. На окрему увагу заслуговує кришка, через яку здійснюють завантаження палива.

Часом вона буває важкою і підняти її самотужки не просто. Щоб вирішити проблему, можна використовувати спеціальну амортизаційну ресору.

Для камери згоряння знадобиться особлива жароміцний сталь, оскільки саме тут відбувається горіння палива при дуже високих температурах. Втім, для цих цілей можна успішно використовувати порожній балон від побутового газу. Підійде і нова ємність, і що була у використанні.

Якщо газовий балон для виготовлення побутового газогенератора раніше був у вжитку, перед початком зварювальних робіт його краще заповнити водою. Це запобіжить можливому спалаху залишків газу

Металеву горловину камери згоряння, в якій здійснюється ще один важливий процес - крекінг смол - слід відокремити від інших елементів спеціальними жаростійкими прокладками. Цілком підходящим для цього матеріалом вважається азбест, але краще використовувати більш сучасні і безпечні матеріали.

Повітророзподільний вузол з'єднують з конструкцією за допомогою штулцера, поруч з яким встановлюють зворотний клапан. Завдання цього елемента - регулювати надходження повітря до палива і не допускати витоку отриманого пального газу, заради якого і затівалося створення генератора.

Між повітророзподільної коробкою і середньою частиною камери згоряння повинні знаходитися спеціальні калібрувальні отвори-фурми. Після камери згоряння ставлять систему фільтрів, щоб очистити отриману газову суміш від забруднень. Решітка призначена для очищення камери згоряння.

Її зазвичай виконують з чавуну. Щоб полегшити процес очищення, середню частину колосника можна зробити рухомий або знімною. Дверцята забезпечують доступ в різні відділи газогенератора і служать для завантаження дров, очищення камери згоряння і т.п. Звичайно, всі такі дверцята повинні бути герметичними і ущільненими за допомогою термостійких прокладок.

Внизу монтується патрубок, по якому отримана газова суміш надходить в фільтрувальні вузол, а потім в охолоджувач. Для виготовлення невеликого циклонного фільтра можна використовувати корпус старого вогнегасника чи іншу металеву ємність відповідного розміру і конфігурації.

На цій схемі наочно продемонстровано пристрій і принцип роботи циклонного очисний фільтр. З його допомогою можна виконати первинне очищення газу, отриманого в результаті роботи газогенератора

Працює він таким чином: у верхню частину циклону нагнітається забруднене гарячий газ. Потім в круглому корпусі він починає обертатися. Під дією відцентрових сил частинки забруднень переміщаються в нижню частину пристрою і залишають його через отвір для вивантаження. Очищений газ виходить через ще один отвір у верхній частині фільтру.

У домашніх умовах в якості охолоджувача можна використовувати звичайний радіатор або виготовити спеціальний змійовик. Гарячий газ рухається по такій довгій конструкції і поступово остигає. При бажанні можна організувати водяне охолодження.

Вважається, что побутової газогенератор здатно "переваріті" Деревини будь-якої вологості, даже 50%, что характерно для свіжозрубаного дерева. На практиці виходить, що чим вище вологість палива, тим нижче ефективність роботи газогенератора. Не рекомендується завантажувати в пристрій паливо, вологість якого перевищує 20%.

Виправити ситуацію дозволить невелика модифікація пристрою. Від патрубка камери згоряння слід провести кільцевої газопровід, помістивши його в просторі між стінками корпусу і зовнішньою стороною камери завантаження. В результаті частина теплової енергії буде передана паливу, що дозволить знизити його вологість. Крім того, на охолодження знадобиться менше часу, і ККД генератора зросте.

Цінна інформація по газогенератори

Іноді очікування власників приватних будинків, замислених про придбання або самостійне виготовлення газогенератора, виявляються занадто райдужними в порівнянні з реальною ситуацією.

Існує думка, що ККД газогенератора, що становить близько 95%, значно перевищує ККД звичайного, який досягає 60-70%. Ці цифри в цілому вірні, але порівнювати їх некоректно.

У виготовленні саморобного газогенератора використовуються відслужили газові балони, бідони, кухонне начиння і т.д. Практично безкоштовне пристрій економно витрачає не саме дороге паливо при досить високій продуктивності

Перший показник відображає ефективність виробництва пального газу, а другий - кількість тепла, отриманого при роботі котла. В обох випадках згорає деревина, але результат цього процесу якісно різниться. Якщо в подальшому отриманий шляхом піролізного згоряння деревини горючий газ буде використаний для обігріву житла, таке порівняння можна буде провести.

Варто пам'ятати також, що саморобні газогенератори, хоча вони і можуть працювати з високою віддачею, рідко бувають настільки ж ефективними, як і промислові моделі. Цей момент слід врахувати ще на етапі проектування агрегату і розрахунків вартості проекту і його очікуваної ефективності.

Якщо необхідність створення газогенератора обумовлена ​​лише бажанням поліпшити систему опалення будинку, варто звернути увагу на схожий пристрій -, який працює на дуже схожих принципах. Головна його відмінність від газогенератора полягає в тому, що отриманий газ негайно спалюється, а отримана енергія використовується для підігріву теплоносія в системі опалення будинку.

У такому пристрої монтують додаткову камеру згоряння, в яку необхідно організувати окрему подачу повітря. Якщо ж потрібно обігрівати будинок за допомогою газогенератора, знадобиться ще для опалення. Це збільшить витрати на модернізацію або облаштування опалення. Необхідно прорахувати, чи варто в такому випадку овчинка вичинки?

Важливий момент - правильне обслуговування газогенератора в процесі його експлуатації. Реклама стверджує, що це універсальний пристрій, в якому згорає все: від тирси до свіжозрубаного дерева. Але реклама замовчує про той факт, що при завантаженні вологого сировини кількість отриманого пального газу може скоротитися на 25% або більше.

Краще паливо для побутового газогенератора - деревне вугілля. При його спалюванні не витрачається занадто багато енергії на випаровування надмірної вологи, що дозволяє отримати максимальну кількість горючого газу

Оптимальним паливом для газогенератора, на думку фахівців, є деревне вугілля. При його згорянні на випаровування вологи йде мінімальна кількість енергії, що дозволяє прискорити процеси піролізу.

Власники автотранспорту можуть розраховувати на газогенератор не тільки для обігріву, але і для роботи свого транспортного засобу. дійсно, в Європі чимало автомобілістів цілком успішно пристосували свій транспорт для роботи на дровах. Але найчастіше це компактні і міцні пристрої, виготовлені з тонкої і міцної нержавіючої сталі.

Вартість таких агрегатів, навіть виготовлених самостійно, зовсім не маленька. У російських реаліях газогенератори для автомобілів виготовляють з підручних засобів і встановлюють на вантажний автотранспорт.

Ефект від їх роботи невисокий, зазвичай наявності такого агрегату супроводжують такі явища як тривалий розпалення, необхідність постійної роботи двигуна на високих або середніх оборотах, що сприяє його швидкого зносу.

Ефект від їх роботи невисокий, зазвичай наявності такого агрегату супроводжують такі явища як тривалий розпалення, необхідність постійної роботи двигуна на високих або середніх оборотах, що сприяє його швидкого зносу

Для автомобіля найкраще використовувати якісний газогенератор, виконаний з міцної нержавіючої сталі, що має відносно невелику вагу і компактні розміри

Цікавий варіант використання газогенератора в приватних домоволодіннях - використання пального газу для домашньої електростанції. Реалізують такий проект за допомогою дизельного двигуна внутрішнього згоряння.

Висновки і корисне відео по темі

На цьому відео продемонстрований процес роботи саморобного газогенератора:

Тут представлений цікавий досвід зі створення саморобного газогенератора з урахуванням зроблених помилок:

Це варіант компактного газогенератора, призначеного для установки на транспортний засіб:

Виготовити своїми руками життєздатний газогенератор не так вже й просто. Найчастіше такі агрегати роблять для автомобілів, але і в будинках вони цілком ефективні. Вмілому майстру, який не боїться труднощів і готовий до експериментів, це завдання цілком під силу.

Якщо в ході ознайомлення з інформацією у вас з'явилися питання або є рекомендації по власноручного збірці дров'яного газогенератора, будь ласка, залишайте свої коментарі нижче.

Необхідно прорахувати, чи варто в такому випадку овчинка вичинки?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов