Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Думка експерта: штучні алмази залишать Якутію без грошей

Наша сеть партнеров Banwar

Податки від алмазної індустрії формують близько 40% бюджету Якутії

"Податки від алмазної індустрії формують близько 40% бюджету Якутії. Але в майбутньому" алмазний потік "буде перекритий - природні алмази замінять штучними", - такі невтішні прогнози повідомив редакції News.Ykt.Ru відомий експерт економіки алмазної галузі Юрій Данилов.

"АЛРОСА" - це наше все

Якутська компанія "АЛРОСА" - лідер з видобутку природних алмазів. Якутський алмаз - впізнаваний бренд не тільки в Росії, але і у всьому світі.

Однак скоро ситуація може докорінно змінитися. У цьому переконаний наш співрозмовник - Юрій Данилов, директор інформаційно-аналітичного центру "Експерт", кандидат економічних наук.

Ще кілька років тому експерти з іронією ставилися до перспективи заміни природних алмазів штучними. Однак на сьогоднішній день обсяги їх виробництва та технології набирають обертів.

Заміна справжніх алмазів штучними неминуча

- Штучні алмази рано чи пізно замінять справжні, - каже Юрій Данилов. - До 2050 року це, безумовно, відбудеться. З огляду на темпи зростання виробництва синтетичних алмазів і прискорений розвиток нано-технологій, думаю, що природний алмаз перестане бути світовим брендом ще раніше. Може, навіть через 10-15 років.

З чого все починалося? Видобуток алмазів в промислових масштабах ведеться в Росії близько 60 років. Спочатку їх добували в основному для технічних цілей - алмаз за своїми властивостями найбільш підходить для обробки металів. Наприклад, 1 каратом алмаза можна стерти 10 тонн металу. Алмази використовувалися і використовуються в оборонній і космічній техніці. У виробництві підшипників і прецизійних деталей потрібна "ювелірна точність", щоб виточити найтонші деталі, буквально до мікронів. Алмазний порошок ідеально підходить для таких цілей.

Приблизно в 60-і роки в світі почалися досліди з виробництва синтетичних алмазів. Зі звичайного графіту методом пресування при високому тиску і температурі вченим вдалося отримати штучний алмаз, який за своїми властивостями ні в чому не поступається природним. Поступово зростання виробництва призвела до того, що вони стали коштувати набагато дешевше, ніж природні.

В даний час лідером з виробництва синтетичних алмазів для технічних цілей є Китай. Він буквально "завалив" ними світ. Китай виробляє до 10 мільярдів карат на рік (для порівняння, річний обсяг видобутку природних алмазів - 120-140 млн. Карат на рік).

- Таким чином, є загроза для видобутку технічних алмазів. Адже якутські алмази, в основному, видобуваються для ювелірних цілей?

- Приблизно 1/3 видобуваються групою компаній "АЛРОСА" алмазів - не ювелірний якості і використовуються для технічних цілей. Основна частина йде на ювелірні прикраси. Але ... технології не стоять на місці. Зараз винайшли і впроваджують технології виробництва синтетичних алмазів, але вже ювелірної якості. Спосіб винайшли ще в 80-і роки за допомогою напилення алмазу в газовій фазі (CRD-технологія). При цьому на підкладку шар за шаром напилюють вуглець, поки він не досягне певної товщини. Потім лазером розрізають на кубики, і огранювати в діаманти.

Тільки за допомогою спеціального приладу можна визначити, природний це алмаз чи ні. Хоча за властивостями він такий же, як природний - так само переливається на сонці, абсолютно не відрізняється за фізичними і оптичними властивостями і навіть перевершує природні, так як більш однорідний і не містить дефектів і включень.

В даний час обсяги виробництва штучних ювелірних алмазів у світі досягли 1 мільйона карат. Частина з них вже почала надходити на ринок. Для порівняння, в Якутії "АЛРОСА" видобуває 36-38 мільйонів карат на рік, але повторюся, що не за горами той час, коли потреба в природних алмазах відпаде. Собівартість 1-каратного алмаза вже порівнянна з видобутком алмазів з алмазних родовищ. Але чим більше зростатимуть обсяги виробництва і рівень технологій, тим нижче буде собівартість виробництва.

Але чим більше зростатимуть обсяги виробництва і рівень технологій, тим нижче буде собівартість виробництва

Штучні алмази нічим не відрізняються від природних

- А наскільки це законно? Не вважається чи це підробкою?

- Ніякого порушення закону немає. Зараз для технічних цілей штучні алмази практично замінили природні. Всесвітній союз алмазних бірж та інші міжнародні організації алмазодобивающих країн намагаються робити упор на те, що природні алмази не можна замінювати штучними, що це ексклюзивний товар. Але я думаю: яка різниця для споживача, яким чином проведений алмаз? За хімічним складом немає ніякої різниці, витягнутий алмаз з трубки або вирощений в лабораторії! Властивості-то однакові.

- Може, тоді Якутії треба заздалегідь підготуватися до такого результату подій, і самим зайнятися виробництвом штучних алмазів? Щоб не втратити статус "алмазного лідера"?

- У Санкт-Петербурзі вже розпочато реалізацію проекту "Сестрорецкая алмазна трубка". В цьому році вони заявили, що збираються виходити на обсяги виробництва промислових масштабів, порівнянних з обсягами видобутку алмазів з великої кимберлитовой трубки. Першопрохідникам складно скласти конкуренцію, на обладнання потрібні чималі кошти. Але для наукових цілей Якутії власне виробництво штучних алмазів було б необхідно.

- У плані екології, вигідніше вирощувати алмази або добувати їх?

- Звичайно, вирощувати. Видобуток алмазів негативно відбивається на навколишньому середовищу. Припустимо, на відновлення алмазних трубок, які схожі на місячні кратери, знадобиться мінімум 50 років. Сірководень не дуже добре позначається на здоров'ї людини. У Мирному в повітрі витає запах сірководню.

Інший спосіб - видобуток алмазів з розсипів - теж не зовсім безпечна для природи. Використана при промиванні алмазів вода не повинна просочуватися в водойми, де є живність: що міститься там глина забивається в зябра риб, і вони гинуть. Хоча алмазодобивающих підприємства намагаються дотримати вимоги охорони природи, ця глина якимось чином все одно просочується. В Архангельську перед видобутком алмазів була біла риба. Зараз її вже немає.

- Невостребованность природних алмазів сильно вдарить по економіці Якутії?

- Так. Податки від алмазної індустрії формують близько 40% бюджету республіки. Для порівняння, якщо група "Алроса" в 2014 році виплатила до бюджету Якутії 35 мільярдів рублів, то той же "Сургутнафтогаз" - 3-4 мільярди. Відчуваєте різницю? Це при тому, що в минулому році вартість добутої в Якутії нафти перевищила вартість реалізованих алмазів, видобутих в Якутії. Проблема в тому, що ця нафтова компанія зареєстрована в Тюмені.

- Що можна зробити в цій ситуації?

- "Алроса" зараз веде неправильну політику. Я ще з 2008-го року почав збирати інформацію по штучним алмазів. У своїх наукових роботах, публікаціях і рекомендаціях я обгрунтовував і пропонував зберегти досягнутий рівень видобутку алмазів в 32-34 млн. Карат, а зростання повинен був відбуватися за рахунок зростання вартості алмазів. Однак в стратегічних планах групи "Алроса" передбачається збільшити видобуток алмазів до 40 мільйонів карат. Під час кризи це невірне рішення. Обсяги продажів у 3-му кварталі вже скоротилися на 34%, але "Алроса" не може змінити річний план, і, найімовірніше, знову розраховує на допомогу держави у вигляді продажу частини алмазів в Гохран Росії.

Спочатку, основна стратегічна ідея при створенні "Алроси" полягала в багатопрофільністю, але з часом вони від усього відмовилися - у компанії були активи у вигляді акцій багатьох видобувних компаній, але всі вони були продані. Була ліцензія на проведення геолого-розвідувальних робіт в Томтор, але в підсумку цим займається Ростех. З таким підходом до стратегічного планування в далекій перспективі у групи "Алроса" немає майбутнього.

Я давно говорив, що потрібно в Якутську створювати алмазну біржу. Наприклад, в Китаї їх цілих три, хоча видобутком алмазів вони практично не займаються. Та ж Бельгія, на біржі якої продається велика частина алмазів "Алроси", дуже непогано зарабивает на перепродажі. А чому ми самі не можемо цього зробити? Коли в Якутськ приїжджав Юрій Трутнєв, ми підготували лист про створення алмазної біржі в Якутську. Воно повинно було бути підписана в уряді Якутії, але його чомусь проігнорували. Все ж нам вдалося передати лист особисто в руки куратору Далекого Сходу. Однак, на Східно-економічному форумі було заявлено, що алмазна біржа буде створена у Владивостоці. Ми втрачаємо ринок.

- Навіщо потрібна алмазна біржа, якщо ви говорите, що справжні алмази скоро вийдуть з ужитку?

- Мінімум 15-20 років видобувати алмази в світі будуть. Великих родовищ, що розробляються як раз вистачить на такий термін! Біржова торгівля можлива і синтетичними алмазами ювелірної якості.

- Хто ще постраждає, якщо все ж штучні алмази займуть місце справжніх? Тільки Росія?

- Не тільки. Ще Ботсвана, ПАР, Ангола, Намібія, Канада та інші.

- Може, тоді варто звернути увагу на чароит? Єдине в світі родовище цього каменю знаходиться на стику Якутії з Іркутської областю. Це ж справжній ексклюзив!

- Свого часу була проведена неправильна маркетингова робота по чароита. Його почали використовувати для облицювання приміщень, і цей камінь відразу втратив свою привабливість, опустившись до рівня облицювального. Ось, наприклад, в Танзанії є камінь танзанит, який видобувається тільки у них. Він - експюзівний, рідкісний, в даний час за вартістю такої ж, як алмази.

- Як ви думаєте, з часом все каміння стануть штучними?

- Можливо. Багато дорогоцінні й напівкоштовні камені вирощують. Наприклад, смарагд. Алмази стали штучними. Світ не стоїть на місці.

З чого все починалося?
Не вважається чи це підробкою?
Але я думаю: яка різниця для споживача, яким чином проведений алмаз?
Може, тоді Якутії треба заздалегідь підготуватися до такого результату подій, і самим зайнятися виробництвом штучних алмазів?
Щоб не втратити статус "алмазного лідера"?
У плані екології, вигідніше вирощувати алмази або добувати їх?
Невостребованность природних алмазів сильно вдарить по економіці Якутії?
Відчуваєте різницю?
Що можна зробити в цій ситуації?
А чому ми самі не можемо цього зробити?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов