Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Два пам'ятника. Що не поділили Вінницька міськрада і опозиція?

Наша сеть партнеров Banwar

На скільки вистачить запалу у противників демонтажу бюста Шевченка - сказати важко

Напевно, Вінниці з пам'ятниками "пороблено" і "задавнено". Тому що хто б не ініціював їх встановлення і якими благородними не були б їхні наміри - в результаті все виливається в історії, які погано пахнуть. Остання з таких - початок робіт по зведенню пам'ятника героям Небесної Сотні на однойменному площі в центрі міста.

Вчора про початок підготовчих робіт на площі повідомив Вінницька міська рада : «Пам'ятник Небесної Сотні на однойменній площі у Вінниці його ініціатори хочуть відкрити 20 лютого 2018 го - в четверту річницю кривавих розстрілів на Майдані в столиці. Сьогодні вранці на площі почалися підготовчі роботи. На те, щоб встигнути встановити скульптурну композицію «Дерево Свободи» на честь загиблих українських патріотів, залишилося менше місяця. Фінансування самого пам'ятника та його установка здійснюється Благодійними фондами «Пам'яті Небесної Сотні» і «Подільська громада», а проведення подальших робіт з комплексного благоустрою площі Майдан Небесної Сотні зобов'язався виконати Вінницька міська рада. Нагадаємо, відповідне Рішення було прийнято на сесії міської ради 27 жовтня 2017 року, коли депутатський корпус підтримав пропозицію представників неурядових громадських організацій міста і надав погодження щодо місця розташування скульптурної композиції Героям Небесної Сотні в Вінниці на однойменній площі ».

На скільки вистачить запалу у противників демонтажу бюста Шевченка - сказати важко   Напевно, Вінниці з пам'ятниками пороблено і задавнено

Повідомлення - спокійне і нейтральне. Але описані події, насправді, підняли страшний переполох в соцмережах і акцію протесту на площі Небесної Сотні. Власне, обурило громадських активістів не так будівництво, як антураж, яким його обставили: люди вранці побачили, що місце, де має стояти пам'ятник, обнесено високими бетонними плитами, а всередині «будмайданчик» охороняють поліцейські з собакою.

Власне, обурило громадських активістів не так будівництво, як антураж, яким його обставили: люди вранці побачили, що місце, де має стояти пам'ятник, обнесено високими бетонними плитами, а всередині «будмайданчик» охороняють поліцейські з собакою

Фото: vinnitsa.info

Очевидно, що такого розвитку подій міська влада чекала, тому що перед тим, як зводити пам'ятник загиблим майданівцям, звідти напередодні вночі нишком прибрали бюст Шевченка. Зауважимо, його встановили там ще в 2014 році громадські активісти без дозволу міської влади. Гіпсовий бюст тоді придбали на кошти депутата міськради "свободівця" Володимира Базелюк. Помістили його на гіпсокартонну конструкцію, яку облицювали керамічною плиткою. І оголосили народним пам'ятником Кобзарю. Це виглядало тоді чи не як акція непокори, і було зроблено опонентами тодішнього мера Володимира Гройсмана - як продовження давньої суперечки про те, де стояти Шевченко. Тому що в планах міськради була установка іншого пам'ятника Кобзарю, на площі Музейній, яку потім назвали на честь Шевченка. Власне, в тому ж 2014 році скульптурну композицію, де молодий Шевченко сидить в оточенні дітей, там урочисто і відкрили. Так в центрі міста «завелося» два Шевченко, - один «опозиційний», інший - офіційний.

Це тільки частина передісторії, тому що потім, після появи ініціативи встановити пам'ятник загиблим героям Майдану, у Вінниці ламали списи і з приводу того, яким йому бути і де стояти. Вінницька міськрада вирішила, що на площі Небесної Сотні, де вже три роки стояв «незаконний» Шевченко. Прихильники збереження статус-кво навіть намагалися провести через обласну раду рішення про звернення до міської ради, щоб той відмовився від його знесення. Але громадські же активісти ту сесію благополучно зірвали.

Але громадські же активісти ту сесію благополучно зірвали

Фото: vinnitsa.info

Так чи інакше, а в середу вранці бюста на площі вже не було. І понеслась! Ось що написала в Facebook голова ГО «Автомайдан Вінницькій області» Таїса Гайда: «Вінницька міська рада ... Вночі як злодії знесли пам'ятник Шевченку ... Яким би він не був, він заслуговував громадського обговорення і аж ніяк не того, щоб його по-злодійськи, вночі вивезли і обнесли місце бетонним парканом. На початку Революції молодь демонстративно і відкрито громила пам'ятники Леніну. Це був прояв їх розуміння, що старе пішло. Вони приносили частини розбитого Леніна і складали на Площі перед тим же Шевченко, якого так по-злодійськи вінницькі базарники вночі вивезли. Тепер любителі "жити по-новому" викрадають як злодії вночі пам'ятники і обносять парканом місце злочину ».

Пост підхопили українські ЗМІ, але оскільки з дотриманням професійних стандартів у сучасних медіа не все в порядку, то про інший бік питання, а саме - про те, що на цьому місці починається будівництво пам'ятника Небесної сотні, колеги промовчали. А далі пішли заголовки, один красномовніше іншого. Потім тему підхопили російські ЗМІ і, нарешті, журналісти сформулювали наступне: у Вінниці вперше в світовій історії знесли пам'ятник Шевченку!

Потім тему підхопили російські ЗМІ і, нарешті, журналісти сформулювали наступне: у Вінниці вперше в світовій історії знесли пам'ятник Шевченку

Фото: Олександр Лапін

Вінницька міська рада відреагував на інформаційну хвилю публікацією на офіційному сайті «спростування неправдивої інформації про знесення пам'ятника Тарасу Шевченку:« З огляду на появу повідомлень на деяких інформаційних ресурсах з приводу того, що у Вінниці нібито знесений пам'ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, повідомляємо, що ця інформація не відповідає дійсності. Бронзовий пам'ятник Великому Кобзарю, який був встановлений в центральній частині Вінниці на площі, яка носить ім'я Тараса Шевченка, до 200-річчя від Дня народження великого українця в 2014 році, знаходиться на місці. Нагадаємо, автором цієї скульптурної композиції є лауреат державної премії ім. Т. Шевченка Анатолій Гайдамака, творчий задум якого втілив відомий львівський скульптор Володимир Цісарик. Гіпсовий бюст Т.Шевченка, яке було тимчасово встановлено на тоді ще площі Театральній, а з лютого 2014 го - площі Майдан Героїв Небесної Сотні, переданий його власником, депутатом міської ради Володимиром Базелюк, в музей Революції Переваги та АТО, що у вінницькій загальноосвітній школі №22 ».

Тим часом на площі Небесної Сотні зібралися захисники бюста Шевченка. Періодично їх кількість змінювалося - від 20 до близько 80 осіб. Вони принесли туди бочки, де намагалися розпалити багаття. Але поліція створення антуражу а-ля Майдан завадила. Періодично хтось намагався перелізти через бетонний паркан, але і ці спроби правоохоронці припиняли. Після обіду на площу підтяглися представники кількох політичних сил і депутати обласної ради. Кілька людей свою незгоду з діями міської влади висловлювали і вночі - влаштували цілодобове чергування.

Це якщо коротко про перебіг подій.

Фото: Олександр Лапін

Але головне залишається за кадром: вінничани знову пересварилися. Противники демонтажу бюста Шевченка обурені, кажуть, що це був народний пам'ятник і в легітимізації від міської влади він не потребує. Для них він - символ Майдану, героїзму хлопців, яких звідти проводжали до Києва і на Схід, а значить, зараз відчувають себе мало не згвалтованими. З їх боку навіть посипалися звинувачення на адресу Зої Шимко - матері Героя Небесної Сотні Максима Шимко, яку вони вважають лобісткою установки пам'ятника Небесної Сотні саме в цій локації. Кажуть, жінка злягла з хворим серцем ...

Опоненти «шевченківців», по крайней мере, в соцмережах говорять, що протестувати вийшли маргінали, яким нема чого робити. Решті або все одно, або вони просто мовчать.

Втім, схоже на те, що за вінницький розбрат незручно всім. Зокрема, вінницький журналіст Роман Ковальський написав на своїй сторінці в «Фейсбук» наступне: «Забір на Майдані з охороною і собаками - явний перебір, але штурмувати його ніхто не наважився ... Шевченко на цій площі вже не буде, тому що ми всі його за 26,5 року так і не поставили в бронзі і до неба. Чому, тому що весь час бідні, шукаємо ворогів серед своїх і нарешті побачили їх за поребриком. Кажуть, спочатку заважав Шевченка Дворкіс, потім Добровський, згодом Гройсман і сьогодні - Моргунов (мери Вінниці різних часів - авт.) ... Так хто проти Шевченку у Вінниці? Ніхто! Хто проти Шимко і мами Зої Семенівни ... Ніхто? Нас ця війна пам'ятників знову розділила або об'єднала? Скільки і яких повинно бути Шевченку у Вінниці? І скільки площ Героїв вже є і ще буде по Вінницькій області і Україні? Чи кожен з нас готовий дійсно віддати життя за Україну, як Максим? Або ми до сих пір розділені поетами і героями? Я проти ідолів ... Проти нових 6-метрових «ленінів» на кожному Майдані, коли не знаєш віршів Кобзаря, коли його поезія - не твоя Біблія, а його пророцтва - нема про твоєму житті і Україні ».

У четвер пристрасті начебто трохи вщухли, але люди, хоча їх і небагато, на площі Небесної Сотні залишаються. На скільки вистачить запалу у противників демонтажу бюста Шевченка - сказати важко. Власне, як і те, у що воно виллється. Але в п'ятницю у Вінниці відбудеться сесія міської ради, і з боку активістів, як то кажуть, можливі варіанти.

Антоніна Мних, Вінниця

Так хто проти Шевченку у Вінниці?
Ніхто?
Нас ця війна пам'ятників знову розділила або об'єднала?
Скільки і яких повинно бути Шевченку у Вінниці?
І скільки площ Героїв вже є і ще буде по Вінницькій області і Україні?
Чи кожен з нас готовий дійсно віддати життя за Україну, як Максим?
Або ми до сих пір розділені поетами і героями?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов