Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Двигун внутрішнього згоряння для дирижабля О.С.Костовіча.

Наша сеть партнеров Banwar

Двигун внутрішнього згоряння для дирижабля О.С.Костовіча.

Розробник: О.С.Костовіч
Країна: Російська Імперія
Рік побудови: 1884

У 1879 році О.С.Костовіч приступив до розробки двигуна внутрішнього згоряння з циклом Отто і застосуванням рідкого легкого палива.

У 1880 році Костович виготовив зменшену модель двигуна з двома циліндрами. Успішні випробування дали впевненість в можливості створення більш потужного мотора для дирижабля і для підводного човна, проект якої він вдруге представив Морського відомства в тому ж році, а на початку наступного встановив двоциліндровий движок на катер власної конструкції. Проба новинки дозволила сконструювати комбінацію з чотирьох таких моторів.

У 1882 році О.С.Костовіч розробив проект дирижабля, споруда якого (під назвою «Росія») почалася на Малоохтінского суднобудівної верфі в Петербурзі в серпні 1882 року. Для дирижабля Костович сконструював двигун внутрішнього згоряння.

У 1884 році двигун був побудований, випробування і доведення тривали до 1885 року. В результаті при масі 240 кг був створений 80-сильний бензиновий двигун внутрішнього згоряння (ДВЗ) з електричним запалюванням. ДВС з сукупністю таких прогресивних властивостей тоді не існувало. Костович вперше на ДВС застосував електричне запалювання і зустрічний рух поршнів в опозитно розташованих циліндрах. Перша новація незабаром стала загальною для всіх ДВС, а другу через сорок років, в 1920 році, запатентувала знаменита авіаційна фірма Г.Юнкерса. За аналогічною схемою було зроблено багато дизельні мотори.

Також вперше в якості палива пропонувалося використовувати бензин, до цього вживається в господарстві лише домогосподарками і косметологами.

Двигун Костовича був восьми-циліндровий двигун з горизонтальним розташуванням циліндрів, з'єднаних в дві групи по чотири циліндри. Кінематична схема двигуна Костовича багато в чому нагадувала парову машину. Така схема не дозволяла зробити мотор компактним і, звичайно, обтяжливі, що ускладнювали його. Пари опозитно розташованих циліндрів були встановлені на загальній станині, а рух всіх поршнів передавалося загальному коленвалу і пов'язаного з ним ланцюговою передачею кулачковому валу.

Паливноповітряна суміш з карбюратора надходила до впускних клапанів циліндрів за чотирма патрубками через дросельні крани. Запалювання - електричне, струмом низької напруги із застосуванням рухомих контактів. Охолодження циліндрів - водяне. Змащення тертьових поверхонь здійснювалася маслянками. Для рівномірності ходу двигуна використовувався маховик великих розмірів.

Після невдачі з будівництвом дирижабля «Росія» Огнеслав Стефанович намагався налагодити виробництво своїх двигунів в якості стаціонарних. Відомо, що в 90-х роках один з них потужністю в 64 л.с. працював на заводі Костовича в Рибальському. Кілька двигунів меншої потужності будувалися на замовлення. Але широкого поширення мотор не отримав.

Уже за радянських часів про мотор Костовича стали писати, що він - перший в світі бензиновий двигун внутрішнього згоряння, про те, що відомості про засекреченому двигуні Костовича невідомими шляхами стали відомі в Німеччині (дане твердження небезпідставно, оскільки в військовому міністерстві і російських наукових колах на той момент було чимало німців). Факти цього не підтверджують, що, втім, анітрохи не применшує заслуг О.С.Костовіча. Слід зазначити, що практично відразу двигун Костовича був засекречений і аж до 1947 року він перебував у приміщеннях ремонтного заводу при Охтінской судноверфі Санкт-Петербурга.

Пізніше він був представлений в музеї при Військово-повітряної академії в підмосковному місті Моніно (експозиція «Авіадвигуни»). B 1965 році було виготовлено два макети двигуна, за допомогою яких відвідувачам музею демонстрували роботу двигуна внутрішнього згоряння О.С.Костовіча.

Відомо, що 14 травня (за старим стилем) 1888 року Костович звернувся до Департаменту торгівлі і мануфактур, відав патентними справами, з проханням про видачу йому десятирічної привілеї на «... вдосконалений двигун, що діє бензином, гасом, нафтовим, світильним і іншими газами і вибуховими речовинами ». Тоді ж Костович звернувся за патентами на свій двигун в США і Англії, причому, отримав їх навіть раніше, ніж в Росії. Російську привілей (патент) йому видали лише 4 листопада 1892 року.

Журнал «Всесвітнє технічне огляд» за 1914 рік повідомляв: «У 1884 р був зроблений спроектований Костович ... перший в Росії бензиновий двигун внутрішнього згоряння.» Він був 4-тактним, 8-циліндровим, з водяним охолодженням. Потужність двигуна складала 80 к.с. при масі двигуна 240 кг (ці показники були навіть кращими, ніж у першого двигуна Готліба Даймлера!). Заявку на свій двигун Костович подав 14 травня 1888 року, а патент отримав в 1892 році.

Двигун О.С.Костовіча.

О.С.Костовіч у свого двигуна.

Двигун Костовича в музеї ВВС Моніно.

Двигун Костовича в музеї ВВС Моніно.

Двигун Костовича в музеї ВВС Моніно.

Середня частина двигуна Костовича.

Двигун О.С.Костовіча. Схема.

.

.

Список джерел:
В.А.Обуховіч, С.П.Кульбака. Дирижаблі на війні.
Г.Черненку. Двигун для дирижабля «Росія».
Г.А.Давидов. Двигун внутрішнього згоряння О.С.Костовіча. Пам'ятники науки і техніки.
Архів ЦДАКФФД.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов