Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Двотактні Імпульсні Блоки Харчування | Електрознайка. Домашній Електромастер.

  1. Зворотній зв'язок по струму або по напрузі.
  2. Двотактна схема інвертора з ОС по напрузі

Наша сеть партнеров Banwar


style = "display: inline-block; width: 728px; height: 90px"
data-ad-client = "ca-pub-5076466341839286"
data-ad-slot = "2660907582">
♥ Найбільшого поширення набули двотактні джерела вторинного електроживлення, хоча і мають більш складну електричну схему в порівнянні з однотактним. Вони дозволяють отримувати на виході значно більшу вихідну потужність при високому ККД.
Схеми двотактних перетворювачів-інверторів мають три види включення ключових транзисторів і первинної обмотки вихідного трансформатора: півмостова, бруківка і з первинної обмоткою має відвід від середини.

полумостового схема побудови ключового каскаду.
Її особливістю є включення первинної обмотки вихідного трансформатора в середню точку ємнісного дільника С1 - С2.

♥ Амплітуда імпульсів напруги на переходах транзисторів емітер-колектор Т1 і Т2 не перевищує Uпит величини напруги живлення
♥ Амплітуда імпульсів напруги на переходах транзисторів емітер-колектор Т1 і Т2 не перевищує Uпит величини напруги живлення. Це дозволяє використовувати транзистори з максимальною напругою Uек до 400 вольт.
У той же час напруга на первинній обмотці трансформатора Т2 не перевищує значення Uпит / 2, тому, що знімається з дільника С1 - С2 (Uпит / 2).
Керуюча напруга протилежної полярності подається на бази ключових транзисторів Т1 і Т2 через трансформатор ТР1.

♥ У мостовому перетворювачі ємнісний дільник (С1 і С2) замінений транзисторами Т3 і Т4. Транзистори в кожному напівперіод відкриваються попарно по діагоналі (Т1, Т4) і (Т2, Т3).

Напруга на переходах Uек закритих транзисторів не перевищує напруги живлення Uпит. Але напруга на первинній обмотці трансформатора ТР3 збільшиться і буде дорівнює величині Uпит, що підвищує ККД перетворювача. Струм ж через первинну обмотку трансформатора ТР3 при тій же потужності, в порівнянні з полумостовой схемою, буде менше.
Через складності в налагодженні ланцюгів управління транзисторів Т1 - Т4, бруківка схема включення застосовується рідко.

♥ Схема інвертора з так званим пушпульний виходом найбільш краща в потужних перетворювачах-инверторах. Відмінною особливістю в даній схемі є те, що первинна обмотка вихідного трансформатора ТР2 має висновок від середини. За кожен напівперіод напруги по черзі працює один транзистор і одна полуобмоткі трансформатора. ♥ Схема інвертора з так званим пушпульний виходом найбільш краща в потужних перетворювачах-инверторах
♥ Дана схема відрізняється найбільшим ККД, низьким рівнем пульсацій і слабким випромінюванням перешкод. Досягається це за рахунок зменшення струму в первинній обмотці і зменшення потужності, що розсіюється в ключових транзисторах.
Амплітуда напруги імпульсів в половині первинної обмотки ТР2 зростає до значення Uпит, а напруга Uек на кожному транзисторі досягає значення 2 Uпит (ЕРС самоіндукції + Uпит).
Необхідно використовувати транзистори з високим значенням Uкеmах, рівним 600 - 700 вольт.
Середній струм через кожен транзистор дорівнює половині струму споживання від мережі живлення.

Зворотній зв'язок по струму або по напрузі.

♥ Особливістю двотактних схем з самозбудженням є наявність зворотного зв'язку (ОС) з виходу на вхід, по струму або по напрузі.

♥ У схемі зворотного зв'язку по струму обмотка зв'язку w3 трансформатора ТР1 включена послідовно з первинної обмоткою w1 вихідного трансформатора ТР2. Чим більше навантаження на виході інвертора, тим більше струм в первинній обмотці ТР2, тим більше зворотний зв'язок і більше базовий струм транзисторів Т1 і Т2.
Якщо навантаження менше мінімально допустимої, ток зворотного зв'язку в обмотці w3 трансформатора ТР1 недостатній для управління транзисторами і генерація змінної напруги зривається.
Іншими словами, при пропажі навантаження - генератор не працює.

♥ У схемі зворотного зв'язку по напрузі обмотка зворотного зв'язку w3 трансформатора ТР2 з'єднана через резистор R з обмоткою зв'язку w3 трансформатора ТР1 ♥ У схемі зворотного зв'язку по напрузі обмотка зворотного зв'язку w3 трансформатора ТР2 з'єднана через резистор R з обмоткою зв'язку w3 трансформатора ТР1. З цієї ланцюга здійснюється зворотний зв'язок з вихідного трансформатора на вхід керуючого трансформатора ТР1 і далі в базові ланцюга транзисторів Т1 і Т2.
♥ Зворотній зв'язок по напрузі слабо залежить від навантаження. Якщо ж на виході буде дуже велике навантаження (коротке замикання), напруга на обмотці w3 трансформатора ТР2 знижується і може настати такий момент, коли напруга на базових обмотках w1 і w2 трансформатора ТР1 буде недостатньо для управління транзисторами. Генератор перестане працювати.
При певних обставинах це явище може бути використане як захист від короткого замикання на виході.
♥ На практиці широко застосовуються обидві схеми зі зворотним зв'язком ОС як по току, так і за напругою.

Двотактна схема інвертора з ОС по напрузі

♥ Для прикладу, розглянемо роботу найпоширенішої схеми перетворювача-інвертора - полумостовой схеми.
Схема складається з декількох незалежних блоків:

      • - випрямний блок - перетворює змінну напругу 220 вольт 50 Гц в постійну напругу 310 вольт;
      • - пристрій запускають імпульсів - виробляє короткі імпульси напруги для запуску автогенератора;
      • - генератор змінного напруги - перетворює постійну напругу 310 вольт в змінну напругу прямокутної форми високої частоти 20 - 100 КГц;
      • - випрямляч - перетворює змінну напругу 20 -100 КГц в постійну напругу.

♥ Відразу після включення живлення 220 вольт починає працювати пристрій запускають імпульсів, що вдає із себе генератор пилкоподібної напруги (R2, С2, Д7). Від нього запускають імпульси надходять на базу транзистора Т2. Відбувається запуск автогенератора.
♥ Ключові транзистори відкриваються по черзі і в первинній обмотці вихідного трансформатора ТР2, включеної в діагональ моста (Т1, Т2 - С3, С4), утворюється змінна напруга прямокутної форми.
З вторинної обмотки трансформатора ТР2 знімається вихідна напруга, випрямляється діодами Д9 - Д12 (двохнапівперіодне випрямлення) і згладжується конденсатором С5.
На виході виходить постійна напруга заданої величини.
♥ Трансформатор Т1 використовується для передачі імпульсів зворотного зв'язку від вихідного трансформатора ТР2 на бази ключових транзисторів Т1 і Т2.
♥ Відразу після включення живлення 220 вольт починає працювати пристрій запускають імпульсів, що вдає із себе генератор пилкоподібної напруги (R2, С2, Д7)
♥ Двотактна схема ДБЖ має ряд переваг перед однотактной схемою:

    • - феритовий сердечник вихідного трансформатора ТР2 працює з активним перемагнічуванням (найбільш повно використовується магнітний сердечник по потужності);
    • - напруга колектор - емітер Uек на кожному транзисторі не перевищує напруга джерела постійного струму в 310 вольт;
    • - при зміні струму навантаження від I = 0 до Imax, вихідна напруга змінюється незначно;
    • - викиди високої напруги в первинній обмотці трансформатора ТР2 дуже малі, відповідно менше рівень випромінюваних перешкод.

І ще одне зауваження на користь двотактної схеми !!

Порівняємо роботу двотактного і однотактного автогенераторів з однаковим навантаженням.
♥ Кожен ключовий транзистор Т1 і Т2 за один такт роботи генератора використовується всього половину часу (одну півхвилю), другу половину такту «відпочиває». Тобто вся вироблювана потужність генератора, ділиться навпіл між обома транзисторами і передача енергії в навантаження йде безперервно (від одного транзистора, то від іншого), під час всього такту. Транзистори працюють в щадному режимі.
♥ У однотактному ж генераторі накопичення енергії в ферритовом осерді відбувається під час половини такту, в другій половині такту йде її віддача в навантаження.

Ключовий транзистор в однотактной схемою працює в чотири рази більше напруженому режимі, ніж ключовий транзистор в двотактної схемою.
style = "display: inline-block; width: 728px; height: 90px"
data-ad-client = "ca-pub-5076466341839286"
data-ad-slot = "2660907582">

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов