Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Джиг-головки на щуку: опис, вибір, техніка лову

  1. Що таке джиг-головка на щуку
  2. Вибір джиг-головки
  3. вага
  4. форма вантажу
  5. Матеріал виготовлення
  6. вибір приманки
  7. Як ловити на джиг
  8. Особливості лову в різні пори року
  9. весна
  10. літо
  11. осінь
  12. зима
  13. Корисне відео

Наша сеть партнеров Banwar

Щука воліє полювати у дна, де вона чекає в засідці свою здобич. Хороших результатів при полюванні за нею можна домогтися, ловлячи на джиг. Цей спосіб передбачає проводку приманки в нижніх шарах води, де шанси на клювання максимальні. Для такої риболовлі використовуються джиг-головки.

Що таке джиг-головка на щуку

Джиг-головка - це ключовий елемент оснащення для донного лову, який складається з грузила і гачка, жорстко з'єднаних між собою Джиг-головка - це ключовий елемент оснащення для донного лову, який складається з грузила і гачка, жорстко з'єднаних між собою. Вона кріпиться до металевого повідця, а на гачку розташовується силіконова приманка.

Крім джиг-головок для лову щуки з дна використовуються шарнірні монтажі, які складаються з грузила-чебурашки і одинарного гачка, двійника або трійника, що кріпиться на заводних кільцях.

Джиг-головка має істотні переваги в порівнянні з ними:

  • вона забезпечує більш плавну і стабільну гру приманки без збоїв;
  • при лові з джиг-головкою гачок не може залипнути в кільці, на якому закріплено грузило;
  • жало гачка майже весь час дивиться вгору, в результаті збільшуються шанси на успішну підсічку.

Джиг-головки виявляються дуже ефективні при лові щуки, яка зазвичай бере приманку «в років», під час ширяння в товщі води, відразу кидаючись в атаку при її появі в зоні досяжності.

При полюванні за судаком і окунем, які часто вивчають запропоновану їм штучну рибку перед поклевкой, коли вона вже лежить на дні, великі шанси на успіх забезпечує шарнірний монтаж.

Основні недоліки джиг-головок в порівнянні з оснащенням, що складається з грузила-чеберушкі і гачка, який кріпиться до нього на заводних кільцях:

  • дальність закидання зменшується через велику лобового опору.
  • При використанні джиг-головки можливість змінювати розмір приманки обмежена - на неї потрібно ставити штучну рибку, що відповідає розміру гачка. Після того, як вона надіта, замінити її на іншу непросто. При лові з шарнірним монтажем одне грузило можна легко змінити на інше, також є можливість змінити гачок з приманкою, залишивши колишній вантаж.
  • Підсічена риба під час виведення може використовувати жорстко прикріплений до вантажу джиг-головки гачок як важіль, щоб звільнитися. Кількість сходів при лові з нею більше, ніж при риболовлі з шарнірним монтажем з грузилом-чебурашкою.

Вибір джиг-головки

При виборі джиг-головки потрібно звернути увагу на її основні параметри:

  • вага;
  • форму вантажу.

вага

Вага джиг-головки підбирають під умови лову Вага джиг-головки підбирають під умови лову. Він повинен бути таким, щоб після відриву від дна на ступінчастій проводці приманка знову падала через 2-3 секунди. Чим більше глибина і сила течії, тим більше повинна бути маса грузила.

Якщо передбачається ловити щуку на невеликому озері чи ставку, потрібно орієнтуватися на наступні цифри:

  • на глибинах до 2 метрів потрібно використовувати головки вагою від 2 до 6 грам;
  • від 2 до 4 метрів - 5-10 грам;
  • від 4 до 6 метрів - 8-12 грам;
  • на глибині більше 6 м - 12-18 грам.

Якщо ловля ведеться на водосховищі з човна, вага вантажу збільшується приблизно на третину. У такій ситуації зазвичай потрібні більш швидкі проводки, які залучають активного хижака, що чекає свою здобич на водних просторах.

Середній розмір виловлюваної щуки тут значно вище, тому використовуються більші приманки, для нормальної роботи яких потрібні важкі вантажу.

Також маса свинцевою джиг-головки повинна приблизно співвідноситися з розміром приманки:

  • при лові дрібної щуки на приманки довжиною 5-8 см застосовуються зазвичай вантажу масою 5-10 г;
  • якщо на рибалці передбачається використовувати приманки розміром 8-10 см, варто взяти з собою джиг-головки вагою від 14 до 21 г;
  • при лові на приманки довжиною від 8 до 13 см знадобляться вантажу масою від 10 до 21 м

форма вантажу

Джиг-головка у формі кулі - найпоширеніший варіант Джиг-головка у формі кулі - найпоширеніший варіант. Такі моделі можна з успіхом використовувати при лові на будь-яких водоймах в будь-яких умовах. Їх основний недолік в тому, що після падіння джиг-головки на дно вона завалюється на бік, в результаті збільшується число неодружених підсічок.

Регбі - це джиг-головка, яка має витягнуту форму. При лові з нею гачок з приманкою завжди розташовується жалом вгору. Ця джиг-голівка не завалюється на бік після опускання на дно, завдяки чому збільшуються шанси на успішну підсічку. Але через свою форми вантаж-регбі частіше застряє на кам'янистому дні, ніж куляста головка.

Риб'яча голова - це форма джиг-головки, яка забезпечує максимально далекі кидки. Вона різко звужується до передньої частини і завдяки цьому добре розсікає повітря під час польоту. Крім того, такі джиг-головки краще проходять складні ділянки - кам'янисте дно, коряжники, зарості трави і так далі. Вони чіпляються рідше, ніж моделі, виконані у формі кулі.

Праску - це джиг-головка зі спеціальним майданчиком в нижній передній частині, якою вона спирається на дно після приземлення. Гачок при цьому не тільки розташовується жалом вгору, як при лові з головкою-регбі, а й залишається в піднятому положенні. Завдяки цьому відсоток реалізації клювань збільшується ще більше, ніж у разі використання головки-регбі.

При наявності досвіду перед виїздом на водойму можна спрогнозувати, які ваги джиг-головок знадобляться для лову на ньому. Завдяки цьому можна буде не носити з собою гору зайвого заліза.

Матеріал виготовлення

Більшість спінінгістів ловлять щуку на джиг-головки з свинцю і не замислюються про те, що вантаж може бути виготовлений і з іншого матеріалу. Свинцеві головки мають достатню вагу, доступні за ціною і широко представлені в асортименті будь-якого рибальського магазину.

Також їх можна легко виготовити самостійно. Свинець широко поширений в побуті, має низьку температуру плавлення і простий в обробці.

Але в продажу можна знайти і моделі, виготовлені з вольфраму. Цей матеріал має істотні переваги:

  • щільність вольфраму майже в два рази більше щільності свинцю. Це означає, що виготовлена ​​з нього джиг-головка набагато менше свинцевої голови аналогічної ваги. Для виготовлення рибальських вантажів використовують не чистий вольфрам, а його сплави, але різниця в розмірах все одно велика.
  • При падінні на дно, покрите камінням або черепашником, вольфрам видають специфічні звуки, які залучають хижака. Ця перевага вольфрамових джиг-головок актуально в першу чергу при лові судака, але і при полюванні за щукою воно сприяє збільшенню уловів.

Є у вольфрамових джиг-головок і недоліки:

  • вони набагато дорожче свинцевих;
  • знайти їх у продажу набагато складніше.

Незважаючи на ці мінуси, мати в своєму арсеналі хоча б кілька вольфрамових головок варто кожному спінінгістові Незважаючи на ці мінуси, мати в своєму арсеналі хоча б кілька вольфрамових головок варто кожному спінінгістові. Їх потрібно використовувати в ситуаціях, в яких їх переваги зможуть розкритися в повній мірі:

  • при лові щуки на далеких дистанціях - в такому випадку завдяки компактності вольфрамової джиг-головки збільшується максимальна відстань закидання;
  • в ситуаціях, коли необхідно використовувати важкі вантажу з невеликими приманками - велика свинцева джиг-головка буде відлякувати щуку, а при використанні вольфрамового вантажу шанси на успіх значно підвищаться;
  • при лові на твердому дні, коли щука погано реагує на приманку на свинцевою джиг-голівці.

вибір приманки

При ловлі щуки на джиг-головку використовуються силіконові приманки - віброхвости і твістери - довжиною від 5 до 15 см При ловлі щуки на джиг-головку використовуються силіконові приманки - віброхвости і твістери - довжиною від 5 до 15 см. Найбільш ходові розміри - 8 і 10 см. Багатьох новачків цікавить питання, який із цих двох видів приманок виявляється уловистее.

Єдиної думки на цей рахунок немає, але більшість досвідчених спінінгістів вважає, що з віброхвости можна домогтися кращих результатів в полюванні за щукою.

при виборі кольори актуальні загальні для всіх приманок спінінгів рекомендації - в каламутній воді і в похмуру погоду краще працюють яскраво забарвлені моделі, в прозорій воді в ясні дні - більш бляклі.

Але з цього правила буває безліч виключень, тому на водоймі потрібно пробувати різні забарвлення силіконових рибок, щоб знайти ту, яка більше привертає щуку в конкретний день.

Важливо. Підбираючи приманку, потрібно мати на увазі, що на глибині кольору погано помітні. Найбільш помітний для хижачки при лові на глибоких ділянках світло-синій відтінок.

Вибору відповідної приманки для лову на джиг не варто приділяти занадто багато часу. Набагато важливіше знайти рибу на водоймі і правильно подати їй приманку, виконавши привабливу проводку. Саме від цього в першу чергу залежить успіх лову.

Саме від цього в першу чергу залежить успіх лову

Як ловити на джиг

При лові з джиг-головкою використовується так звана ступінчаста проводка приманки. Під час її виконання оснащення раз по раз відривається від дна, пропливає невелику відстань, а потім знову падає. Така проводка дозволяє імітувати хвору і ослаблену рибку, яка представляє собою легку здобич для щуки.

Стандартна ступінчаста проводка виконується за рахунок роботи з котушкою:

  • після закидання потрібно розташувати вудилище під кутом 45 градусів до поверхні води і дати оснащенні опуститися на дно - момент падіння помітний по провисання волосіні;
  • дочекавшись, поки натяг волосіні ослабне, необхідно зробити 2-4 обороту ручки котушки - приманка при цьому підніметься і пропливе кілька метрів - і витримати невелику паузу;
  • після того, як джиг-головка опуститься на дно, цикл потрібно повторити.

При розташованому під 45 градусів до поверхні води вудилище найзручніше робити підсічку При розташованому під 45 градусів до поверхні води вудилище найзручніше робити підсічку. Якщо цей кут більше, збільшується ризик поломки спінінга під час різкого ривка. Кількість оборотів ручки котушки потрібно підбирати досвідченим шляхом.

При лові активної щуки використовуються швидкі проводки, при виконанні яких можна виконувати 3-4 обороту. Якщо риба пасивна, їх кількість треба знизити до 2.

Є і ще один варіант ступінчастої проводки, яка виконується вудилищем:

  • після приводнення приманки спінінг потрібно розташувати паралельно воді;
  • коли джиг-головка впаде на дно, вудилище треба ривком підняти у вертикальне положення, а потім відразу опустити так, щоб кут між ним і поверхнею води склав 45-60 градусів, одночасно вимотуючи слабину волосіні;
  • після того, як приманка впаде на дно, потрібно знову опустити спінінг до води, підмотавши трохи волосіні, і зробити наступний ривок.

Такий варіант проводки більше підійде для полювання за активної щукою. При різких ривках вудилищем приманка швидко відривається від дна, створюючи сильні завихрення в воді. Подібна гра привертає агресивно налаштовану хижачку.

Особливості лову в різні пори року

Щуку можна успішно ловити на джиг-головку протягом всього сезону відкритої води. При цьому потрібно підлаштовуватися під поведінку хижачки, яке змінюється протягом року.

весна

На початку весни, відразу після відкриття водойм, щука тримається на глибині далеко від берега, і ловля на джиг принесе найкращі результати. Оскільки риба по холодній воді ще пасивна, потрібно використовувати найлегші ваги і невеликі приманки.

У міру наближення літа розмір приманок і швидкість проводок потрібно збільшувати. У другій половині весни щука багато часу проводить на мілководді, де також можна ловити з легкої джиг-головкою, але кращі результати, як правило, приносить рибалка з блешнями і воблерами.

літо

Влітку щука стабільно малоактивна. У цей час потрібно використовувати джиг-головки, вага яких підбирається відповідно до умов лову, і приманки невеликих і середніх розмірів - від 5 до 10 см в залежності від розміру трофеїв. Дрібна щука тримається під берегів, а трофейні екземпляри треба шукати на глибині.

осінь

восени щука йде від берегів і активно полює на глибині, прагнучи нагуляти жир до зими. В цей час вона добре клює на силіконові приманки будь-якого розміру, але перевагу варто віддати великим моделям, так як велика вірогідність упіймання трофейних екземплярів. Хороші результати приносять швидкі і агресивні джигові проводки.

зима

На водоймах, які не замерзають цілий рік, щуку можна ловити на джиг і взимку. Хижачка в цей час малоактивна, тому потрібно використовувати найлегші джигові головки, які підходять для риболовлі в обраному місці, і невеликі твістери і віброхвости.

Джиг - це простий в освоєнні спосіб лову щуки, який приносить хороші результати. Оснащення і приманки для такої риболовлі доступні за ціною і представлені в будь-якому рибальському магазині. Зібравши арсенал відповідних джиг-головок і приманок, можна вирушати на водойму і отримувати задоволення від ловлі щуки.

Зібравши арсенал відповідних джиг-головок і приманок, можна вирушати на водойму і отримувати задоволення від ловлі щуки

Корисне відео

Про те, як ловити щуку на джиг на відео нижче:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов