Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

електрохімічної корозії

Наша сеть партнеров Banwar

8.2 електрохімічної корозії

причиною електрохімічної корозії * є виникнення на поверхні металу короткозамкнутих гальванічних елементів * .

У тонкому шарі вологи, зазвичай покриває метал, розчиняються кисень , вуглекислий , сірчистий та інші гази, присутні в атмосферному повітрі . Це створює умови зіткнення металу з електролітом * . Різні ділянки поверхні будь-якого металу володіють різними потенціалами . Причинами цього можуть бути наявність домішок в металі, різна обробка окремих його ділянок, неоднакові умови (довкілля), в яких знаходяться різні ділянки поверхні металу. При цьому ділянки поверхні металу з більш електронегативний потенціалом стають анодами і розчиняються.

електрохімічна корозія може розвиватися в результаті контакту різних металів. У цьому випадку буде виникати не мікр о-, а макрогальванопара, і корозія називається контактної (див. Детальну класифікацію видів корозії ). Сполучення металів, сильно відрізняються значеннями електроднихпотенціалів * , В техніці неприпустимі (наприклад, алюміній - мідь ). У разі корозії, яка виникає при контакті будь-якого металу зі сплавом, останній має потенціал, відповідний найбільш активному металу , Що входить до складу сплаву. Наприклад, при контакті латуні (сплав цинку і міді ) з залізом корродировать буде латунь за рахунок наявності в ній цинку.

Уявімо схематично роботу короткозамкнутого гальванічного елемента , Що виникає на поверхні металу, схильного до корозії в електроліті * (Рисунок 8.1). Анодний ділянка має більш електронегативний потенціал, тому на ньому йде процес окислення металу. Утворилися в процесі окислен ія ио ни переходять в електроліт, а частина звільнених при цьому електронів може переміщатися до катодного ділянці (на малюнку 8.1 показано стрілками). Процес корозії триватиме в тому випадку, якщо електрони, що перейшли на катодний ділянку, будуть з нього віддалятися. Інакше станеться поляризація електродів * , І робота корозійного гальванічного елемента припиниться.

Інакше станеться поляризація   електродів   *   , І робота корозійного гальванічного елемента припиниться

Малюнок 8.1 - Схема електрохімічної корозії. Д - деполяризатор

Процес відведення електронів з катодних ділянок називається деполяризацией . Речовини, за участю яких здійснюється деполяризація, називаються деполяризаторами. На практиці найчастіше доводиться зустрічатися з двома типами деполяризації: водневої і кисневої . Тип деполяризації (катодний процес) залежить від реакції середовища розчину електроліту .

В кислому середовищі електрохімічна корозія протікає з водневою деполяризацією . Розглянемо корозію залізної пластинки з домішками міді у вологому хлористоводородной атмосфері Мається на увазі атмосфера з домішкою газоподібного HCl. . В цьому випадку залізо буде анодом (E ° = -0,44В), а мідь - катодом (E ° = + 0,34В). На анодном ділянці буде відбуватися процес окислення заліза, а на катодному - процес деполяризації ії ио нами водню, які присутні в електроліті:

А: Fe - 2e → Fe2 + - окислення

К: 2 H + + 2e → H2 ↑ - відновлення

Схема виникає короткозамкнутого гальванічного елемента виглядає наступним чином:

A (-) Fe | HCl | Cu (+) До

В нейтральному середовищі корозія протікає з кисневої деполяризацією , Тобто роль деполяризатора виконує кисень, розчинений у воді. Цей вид корозії найбільш широко поширений в природі: він спостерігається при корозії металів у воді, грунті і в незабрудненій промисловими газами атмосфері. Якщо корозії у вологому повітрі піддається залізо з домішками міді, то електродні процеси можна записати у вигляді:

(А) Fe - 2e → Fe2 + - окислення

(К) 2 H2O + O2 + 4e → 4 OH- - відновлення

схема короткозамкнутого гальванічного елемента :

А (-) Fe | H2O, O2 | Cu (+) До

У поверхні металу в електроліті протікають наступні реакції:

Fe2 + + 2 OH- → Fe (OH) 2

4 Fe (OH) 2 + O2 + 2 H2O → 4 Fe (OH) 3

Основна маса чорних металів руйнується внаслідок процесу іржавіння, в основі якого лежать вищевказані реакції.

Корозія металу в результаті нерівномірного доступу кисню. випадки електрохімічної корозії , Що виникає внаслідок нерівномірного аерації киснем різних ділянок металу, дуже часто зустрічаються в промисловості і в підземних спорудах. Прикладом може служити корозія сталевої палі, закопаної в річкове дно (рис 8.2).

2)

Малюнок 8.2 - Корозія в результаті нерівномірного доступу кисню. Б - технічна споруда; А - анодний ділянку; К - катодний ділянку.

Частина конструкції, що знаходиться у воді, омивається розчиненим у ній киснем і, в разі виникнення умов для електрохімічної корозії , Буде виконувати роль катода . Інша ж частина конструкції, яка перебуває в грунті, буде анодом і піддасться руйнуванню.

До наступного розділу

До змісту

© А.І. Хлєбніков, І.М. Аржанова, О.А. Напілкова

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов