Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Електронна педаль газу - принцип роботи, регулювання і ремонт своїми руками + Відео

  1. Пристрій і принцип роботи
  2. Як відрегулювати електронну педаль
  3. Відео - Переробка електронної педалі газу в механічну

Наша сеть партнеров Banwar

Сучасні технології зараз торкнулися практично всіх частин автомобіля

Сучасні технології зараз торкнулися практично всіх частин автомобіля. Якщо раніше привід педалі газу був виключно механічний, то зараз, на зміну йому приходить електронний. У цій статті ви дізнаєтеся, що таке електронна педаль газу, принцип її дії, як проводиться її регулювання і ремонт.

Пристрій і принцип роботи

Щоб зрозуміти, як працює електронна педаль газу, необхідно знати загальний принцип роботи акселератора. Справа в тому, що їх функції гранично схожі, але найпростішим механізмом є саме механічний привід.

Педаль акселератора, або як її звикли називати - «газу», є засобом управління становищем дросельної заслінки.

Дросельна заслінка, в свою чергу, відповідає за кількість повітря, що подається у впускний колектор двигуна. Чим більше кисню надходить в камеру згоряння, тим вище обороти колінчастого валу. Педаль являє собою важіль, який впливає на привід заслінки. Привід же, може бути тросовим або важільним. Все це, так чи інакше, полегшує зусилля, що додається для натискання на педаль газу.

Принцип дії електронної педалі трохи складний, але у багато разів полегшує управління оборотами двигуна. Така педаль застосовується тільки на інжекторних автомобілях, так як повністю заснована на роботі електронних пристроїв. До складу акселератора входять: педальний модуль, модуль перетворення сигналу і блок керування положенням дросельної заслінки.

При натисканні на педаль, модуль передає інформацію про вугілля відхилення важеля на модуль перетворення сигналу. Система транзисторів передає посилений сигнал на блок управління дросельною заслінкою. Після узгодження отриманого сигналу з електронним блоком управління, модуль дросельної заслінки визначає кут її відкриття. Таким чином, забезпечується електронний спосіб відкривання дросельної заслінки.

Варто відзначити, що робота модуля заслінки не може розпочатися до отримання дозволу від ЕБУ. Справа в тому, що ця система повинна точно знати, яка кількість повітря і палива необхідно двигуну на даному режимі роботи. Тому положення заслінки може змінюватися незалежно від того наскільки вичавлені педаль акселератора.

Перевагою такої педалі можна вважати економічність і простоту експлуатації. Це пов'язано з тим, що зусилля, необхідне для натискання, помітно знижений, що забезпечує зручність керування автомобілем.

Як відрегулювати електронну педаль

Як і будь-який механізм, електронна педаль газу іноді теж потребує регулюваннях. Даний захід необхідно для підтримки нормальної роботи акселератора в разі, якщо настройки були збиті.

Іноді буває таке, що при натисканні на педаль газу, автомобіль перестає реагувати на зміну положення дросельної заслінки. Це пов'язано з тим, що ніякої зміни положення просто не було. Всі електронні педалі мають певний вільний хід, в процесі якого змінюється напруга, що подається на транзисторную ланцюг. Якщо напруга зміниться, то реакція на становище педалі також змінюється, отже, автомобіль може неадекватно поводитися при управлінні дросельною заслінкою . Іноді про цю проблему можна дізнатися за відповідним індикатору на приладовій панелі або за допомогою електронної діагностики, проведеної за допомогою бортового комп'ютера автомобіля.

Порядок регулювання:

  • В першу чергу, необхідно зняти педаль з посадкового місця. Це означає, що при знятті педалі, разом з нею демонтується і модуль вимірювання кута. Штекер необхідно залишити на своєму місці, так як харчування на педаль знадобиться в процесі регулювання.
  • Як тільки педаль буде звільнена, відкрутіть гвинт, розташований на її кришці. Таким чином, потрібно звільнити кришку щодо педалі, давши їй можливість вільно обертатися. Далі вам знадобиться довідкова література, що додається до педалі.
  • Підключіть між роз'ємами вольтметр і встановіть на ньому відповідний діапазон вимірювань. Увімкніть запалювання. У довіднику до педалі є норми напруги, які будуть різні для дизельного і інжекторного двигуна. Повертаючи кришку педалі, можна змінювати напругу, що підводиться. Налаштуйте цей параметр відповідно до документації і затягніть гвинт кріплення.
  • Встановіть педаль на посадочне місце і випробуйте. Якщо поведінка автомобіля змінилося в кращу сторону, значить, регулювання електронної педалі газу проведена правильно.

Увага! У довідковій літературі може бути вказаний діапазон напруг. Два числа визначають величину напруженості прі не натиснутій педалі і повністю вичавленої. Тому настройка проводиться за першим напрузі прі не вичавленої педалі газу.

Крім того, величина напруги може змінюватися в залежності від навколишнього середовища. Тобто, при сезонному обслуговуванні автомобіля настійно рекомендується також провести регулювання і педалі газу, так як така величина може змінюватися, обернено пропорційно мінливого опору.

Відео - Переробка електронної педалі газу в механічну

Ремонт електронної педалі газу

Ремонт електронної педалі газу

Ремонт акселератора з електронним приводом виробляється на основі виявлених несправностей. Як і всі частини, така система теж має певний знос, поява якого неможливо запобігти. У зв'язку з цим, важливо знати, як проводиться усунення несправностей при поломці електронної педалі газу.

Зазвичай, до ремонту педалі приступають при виявленні таких несправностей: спостерігається короткочасний відмова реакції на зміну положення педалі або повна відмова педалі, незалежно від кута натискання. В основному, дані несправності пов'язані з відсутністю харчування на виконавчих органах, або відсутності сигналу з модуля педалі.

В першу чергу, необхідно оглянути електричну проводку на предмет розсипання, пошкодження ізоляції (коротких замикань) і відсутності контакту в штекерних з'єднання. Дуже часто, з вини проводів пропадає харчування на відповідальних органах і педаль просто відмовляється працювати. У разі виявлення несправних провідників електричного струму, їх необхідно відразу ж замінити.

Інша проблема виникла в поломкою електричного приводу дросельної заслінки . Дана помилка відображається у вигляді спеціального коду «022», або, як він ще називається - «аварія дросельної заслінки». В цьому випадку, мотор необхідно перевірити. Для цього його демонтують і підключають до джерела електричної енергії безпосередньо у відповідності з номінальним струмом і напругою. Якщо мотор обертається, то несправність необхідно шукати в іншому місці, хоча такі випадки зустрічаються рідко. Якщо ж мотор не обертається, то він підлягає заміні.

Всі інші несправності усуваються заміною модуля цілком, так як їх ремонт досить складний і недоцільний. На ділі, простіше і дешевше поміняти частину цілком, ніж виробляти її ремонт.

Це все, що необхідно знати водієві про електронну педалі управління дросельної заслінкою. Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам розібратися з цим складним і заплутаним механізмом.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов